Dūklavs ar Valsts prezidentu pārrunā Eiropas Kopējo lauksaimniecības politiku

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ceturtdien ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pārrunāja aktualitātes saistībā ar Eiropas Kopējo lauksaimniecības politiku.

Ministrs pēc abu amatpersonu kopīgās tikšanās žurnālistiem sacīja, ka Bērziņš 12. un 13.septembrī Briselē tiksies ar Eiropas Savienības (ES) augstākajām amatpersonām. Viena no būtiskākajām sarunu tēmām šīs vizītes ietvaros būs lauksaimniecība, tādēļ Dūklavs informējis par lauksaimnieku un ministrijas nostāju Kopējās lauksaimniecības politikas jautājumā.

Dūklavs atzina, ka Bērziņš jau iepriekš kā Saeimas Agrārās, vides un tautsaimniecības komisijas vadītājs kopā ar Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Imantu Lieģi bijis Briselē un tur šos jautājumus pārrunājis. "Es domāju, ka viņš ir ļoti labi informēts," norādīja ministrs.

Pēc Dūklava teiktā, ar prezidentu spriests arī par lauksaimnieku iniciatīvu veidot Eiropas lietu koordinācijas padomi, kura apvienotu gan lauksaimnieku organizācijas, gan ministriju pārstāvjus, gan Latvijas interešu pārstāvjus Eiropas Parlamentā. Viņš pastāstīja, ka prezidents nav noraidījis šo ierosinājumu, taču solījis pārdomāt iespējamo sadarbības formu.

Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā aģentūrai BNS pavēstīja, ka Dūklavs prezidentu informēja arī par aktualitātēm Mežu likuma grozījumu izskatīšanas gaitā Saeimas atbildīgajā komisijā un Valsts mežu dienesta reformas gaitu, kas vērsta uz šīs struktūrvienības darba efektivizēšanu, pārstrukturizēšanu un modernizēšanu, lai saglabātu dienestā profesionālākos darbiniekus un samazinātu birokrātisko slogu.

Tāpat Bērziņš un zemkopības ministrs tikšanās laikā vienojās par kopīgu sadarbību zemes politikas jautājumu risināšanā, kur nozīmīgākais uzdevums būtu izstrādāt priekšlikumus mehānismam, kas stimulētu vietējos lauku uzņēmējus un lauksaimniekus iegādāties Latvijas lauku zemi īpašumā. Valsts prezidents uzsvēra, ka šā jautājuma risināšanā lieti noderētu arī citu valstu pieredzes izpēte un labāko piemēru izmantošana.

Jau vēstīts, ka Saeima 14.jūlijā ārkārtas sēdē atbalstīja paziņojumu saistībā ar Eiropas Komisijas (EK) tiešo maksājumu izlīdzināšanas piedāvājumu, ar kuru nav apmierināti Latvijas lauksaimnieki.

Paziņojumā aicināts ES dalībvalstis, Eiropas Parlamentu un EK izveidot kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros tādu tiešo maksājumu sistēmu, kas nodrošinātu patiesi taisnīgus un godīgus konkurences nosacījumus visu ES dalībvalstu lauksaimniekiem. Tāpat tiek aicināts koriģēt EK 2011.gada 29.jūnija paziņojumā "Eiropas budžets 2020" noteikto tiešo maksājumu apmēru tā, lai nebūtu būtisku atšķirību starp augstāko un zemāko tiešo maksājumu līmeni.

Svarīgākais