Kleckins vairs nekandidēs darbam Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē

Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pašreizējā sastāvā strādās, ilgākais, līdz 2012.gada 1.februārim, bet jauno padomes sastāvu nākamā gada sākumā izvēlēs jaunās Saeimas deputāti.

NEPLP pašreizējais vadītājs Ābrams Kleckins uz nākamo termiņu nekandidēs, savukārt viņa vietniece Dace Buceniece nolēmusi kandidēt uz otro termiņu. Padomes sastāvu līdz ar izmaiņām likumdošanā izvēlēs Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, konsultējoties ar nevalstiskajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā.

NEPLP vadītāja vietniece Dace Buceniece intervijā aģentūrai BNS pastāstīja, ka padomes pašreizējā sastāva pilnvaras beigtos šoruden, taču "pirms pāris mēnešiem neviens nezināja, ka būs ārkārtas situācija" - ņemot vērā 10.Saeimas atlaišanu, vēlēšanas un jauna parlamenta sasaukuma darba sākšanu, padomes pašreizējais sastāvs savu darbību turpinās, bet ne ilgāk kā līdz februārim.

"Par pārejas posmu – es uzskatu, ka tas ir loģisks un juridiski korekts risinājums, jo tas, ka atlaista Saeima vēlētu amatpersonas uz nākamajiem pieciem gadiem, manuprāt, ir nepieņemami. To arī pateica Valsts prezidents Andris Bērziņš, ka šai Saeimai nav jāvēl neviena jauna amatpersona," pauda Buceniece.

Līdz ar padomes jaunā sastāvā izvērtēšanu atbildīgajai Saeimas komisijai būtu jāsagatavo nolikums, kurā būtu aprakstīti nosacījumi potenciālajiem NEPLP kandidātiem, viņu izvirzīšanas kārtība un citi jautājumi.

"Tas būtu jānosaka nolikumā, kur tas viss būtu atrunāts, lai nerastos jautājumi, kurš drīkst vai kurš nedrīkst virzīt kandidātus uz padomi, kādas ir prasības kandidātiem, iesniedzamie dokumenti un citas pamatlietas. Tam būtu jābūt konkursa nolikumam profesionālas iestādes amatpersonām.. Pieņemot, ka līdz 1.decembrim varētu norisināties kandidātu pieteikšana, tad jaunos locekļus varētu ievēlēt janvārī, bet skaidru procesu noteiks jaunā Saeimas Cilvektiesību komisija," pauda padomes pārstāve.

Buceniece apliecināja, ka ir kandidēs uz otro termiņu elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē. Kandidēt uz otro termiņu var arī pašreiz padomē esošais Sergejs Kārītis. Turpretī savu darbību padomē nolēmis neturpināt tās pašreizējais vadītājs Ābrams Kleckins. Savukārt vairāki pašreizējie padomes locekļi - Imants Skrastiņš, Dzintra Geka un Ingrīda Stroda - padomē jau nostrādājuši divus termiņus un kandidēt vairs nevar.

"Es kandidēšu, jo es uzskatu, ka ļoti svarīgi šajā iestādē nodrošināt pēctecību, jo nozare ir diezgan specifiska, tajā uzreiz ielekt nav iespējams. Mums ir arī ļoti labi starptautiski kontakti, es jebkurā brīdī varu sazināties ar jebkuru no 47 Eiropas padomes valstu regulatoriem un uzdot interesējošu jautājumu. Man ir arī pieredze darbā ar Eiropas Padomi un Eiropas Komisiju, tā kā es uzskatu, ka tas ir ļoti vērtīgi, kā arī vēl jāņem vērā uzsāktie darbi – jaunā Latvijas Sabiedriskā medija koncepcija, kas ir pirmā vīzija, kā reformēt Latvijas Televīziju un Latvijas Radio," pastāstīja Buceniece.

Viņa neatbildēja, vai varētu kļūt par NEPLP vadītāju - "padomes vadītāju ievēl paši padomes locekļi. Es neteikšu ne jā, ne nē. Paskatīsimies par to tad, kad būs nokomplektēts jaunais padomes sastāvs".

Jau vēstīts, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums paredz, ka NEPLP sastāvā ir pieci cilvēki, kurus uz pieciem gadiem ievēlē Saeima. Kandidātus izvirza Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, konsultējoties ar biedrībām un nodibinājumiem, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā.

Esošā NEPLP ir ievēlēta 2007.gadā. Padomē darbojas Ābrams Kleckins, Dace Buceniece, Dzintra Geka, Sergejs Kārītis, Imants Skrastiņš un Ingrīda Brigita Stroda.

Svarīgākais