Zārka vilcēji no Liepājas kļuvuši par 25 latiem turīgāki

Mākslinieks Dainis Ozoliņš kopā ar domubiedru Edgaru Rozentālu, kuri, protestējot pret izbraucējiem, no Liepājas uz Rīgas lidostu velk zārku, otrdien sava ceļojuma laikā tikuši pie 25 latiem.

Ozoliņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka autobusa pieturā pie Rudbāržiem, kur abi protestētāji piestājuši, lai atpūstos, kāds garāmbraucējs apstājies un iedevis viņiem 20 latu. "Mēs nodomājām, ka mūs tūlīt lamās, bet viņš mums iedeva naudu un teica – turaties veči – un paspieda roku," sacīja Ozoliņš.

Savukārt degvielas uzpildes stacijā pirms Skrundas zārka vilcēji atraduši piecus latus.

Rozentālam gan radušās veselības problēmas – iekaisušas kājas, taču viņš esot apņēmības pilns turpināt ceļu. Tomēr, ja viņš nolems ceļojumu pārtraukt, Ozoliņš zārku uz Rīgas lidostu vilkšot viens. "Man saulē stipri iedeguši pleci, tomēr esmu normālā fiziskā kondīcijā," teica Ozoliņš.

Abi protesta akcijas dalībnieki nakti aizvadījuši pļavā aiz Skrundas pie Ventas.

Ceļā sastaptie cilvēki viņiem rādījuši gan negatīvus, gan pozitīvus žestus.

Pašlaik abi esot pie Zirņiem Saldus novadā un līdz vakaram cer tik aiz Brocēniem.

Lai gan sākotnēji protestētāji plānoja Rīgas lidostu sasniegt piektdien, pašlaik izskatās, ka galamērķī viņi nonāks sestdien, atzina Ozoliņš.

Jau vēstīts, ka abi vīrieši pirmdien sāka savdabīgu protesta akciju – viņi no Liepājas velk uz Rīgas lidostu zārku, lai protestētu pret iedzīvotājiem, kuri emigrē no valsts.

Ozoliņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka akcija sākās Liepājas autoostā. Viņi no Liepājas uz Rīgas lidostu iet kājām, ratiņos velkot līdzi koka zārku. Tajā ievietota pārtika, ģitāra un viss ceļam nepieciešamais.

Mākslinieks norādīja, ka šādi protestē pret izbraucējiem, kuri, emigrējot no Latvijas, bezatbildīgi izturas pret valsti un tautu. "Mēs apbērēsim Latvijas nākotni," teica Ozoliņš.

Galamērķī iecerēts rīkot bēru ceremoniju un atskaņot bēru maršu.

Latvijā

Francijas prezidents atkal ierunājies par Eiropas miera uzturētājiem Ukrainā, kamēr Vācija no tādas rīcības atkal atrunājas. Baltijas valstis šajā tēmā pagaidām neiesaistās, jo mūsu spēki ir par maziem, lai vieni paši ietu palīgā Ukrainai — tomēr diskusijas kļūst arvien biežākas un nervozākas.

Svarīgākais