Pļaviņu HES remonta laikā varēs aplūkot atsegtos Kokneses pilsdrupu pamatus

Pļaviņu hidroelektrostacijas ( HES) remonta laikā tiks pazemināts ūdens līmenis, kas dos iespēju aplūkot Kokneses viduslaiku pilsdrupu pamatus, aģentūra BNS uzzināja Kokneses tūrisma informācijas centrā (KTIC).

Kokneses viduslaiku pilsdrupu pamatus, kā arī Daugavas senlejas stāvkrastus varēs aplūkot līdz remontdarbu beigām ‒ 12.jūlijam.

KTIC norādīja, ka remontdarbu laikā būs iespēja aplūkot, kā laika gaitā ūdens līmeņa svārstības bojājušas pilsdrupu pamatus. KTIC arī minēja ‒ lai saglabātu šo kultūrvēsturisko mantojumu, ik gadu notiek pilsdrupu pamatu nostiprināšanas darbi.

Jau vēstīts, ka energokompānija "Latvenergo" remonta laikā Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuvē samazinās ūdens līmeni.

Remontu hidrotehniskajām būvēm Pļaviņu hidroelektrostacijas augšas bjefā ūdens līmeņa mainīgajā zonā veiks laika periodā no 15.jūnija līdz 12.jūlijam.

Latvijā

Latvijā, īpaši laukos, ir sākusi pieaugt plēsēju, piemēram, lūšu, populācija, kas rada aizvien lielākas bažas vietējiem iedzīvotājiem. Pirms neilga laika Aizkraukles novadā, Zalves pagastā, notika šausminošs incidents, kad lūsis netālu no mājām saplosīja suni. Vai arī pilsētniekiem jāsāk satraukties par plēsīgiem mežazvēriem, uz šo jautājumu TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbildi sniedza Juris Buškevics, Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs.

Svarīgākais