Valsts ieņēmumu dienesta (VID) paaugstinātas maksas informatīvais tālrunis 1898 lielākajā daļā gadījumu iedzīvotājiem ir aizņemts vai arī uz zvaniem neviens neatbild. Tomēr, neraugoties uz to, par katru zvanu klientiem atskaita nauda.
«Vēl nekad, zvanot pa informatīvo tālruņa numuru, neesmu savienota pirmajā reizē,» stāsta tirdzniecības uzņēmuma pārstāve Sandra Tikuma, kurai darba jautājumos bieži jākontaktējas ar dažādām valsts iestādēm. «Citiem kolēģiem arī bieži gadās līdzīgas situācijas. Pēdējo reizi, kad zvanīju pa numuru 1898, savienoja tikai sestajā reizē,» piebilda S. Tikuma.
Lai arī informatīvā tālruņa operatorus nākas gaidīt, šajā laikā par katru nogaidīto minūti atskaita astoņus santīmus, jo jāmaksā no savienojuma brīža. Pēc kāda laika, ja klientu pacietība ir galā, nauda ir iztērēta, bet pakalpojums nav saņemts.
VID sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Agnese Grīnberga taisnojas, ka problēmas ar informatīvo tālruni esot un tās saasinās tad, kad tuvojas termiņi. «VID darbiniekiem ir liela slodze, tāpēc visus klientus vienlaikus nav iespējams apkalpot. Turklāt izjūtam papildu slodzi, kad tuvojas atskaišu vai deklarāciju nodošanas termiņi un daudzi grib saņemt informāciju,» stāsta A. Grīnberga. VID pārstāve apgalvo, ka palielināt tālruņa 1898 operatoru skaitu nav vienkāršs uzdevums, jo darbiniekam jābūt «ar lielu zināšanu bāzi un attiecīgu psiholoģisko sagatavotību».
Uz klientu zvaniem informatīvajā tālrunī atbild un konsultē apmēram desmit darbinieki, savukārt astoņi atbild uz iedzīvotāju e-pastiem, kuros uzdoti dažādi ar VID darbības jomām saistīti jautājumi. «Iedzīvotāju informācija parasti ir pārāk vispārīga, un jāvelta daudz laika, lai noskaidrotu dažādas nianses un aspektus, lai varētu sniegt iespējami izsmeļošu skaidrojumu,» piebilst A. Grīnberga. VID sola, ka iespēju robežās risinās problēmu un palielinās informatīvā tālruņa 1898 kapacitāti, lai uzlabotu klientu apkalpošanu un palielinātu klientu apmierinātību ar VID sniegtajiem pakalpojumiem.