Kopumā 86% darbinieku izmanto darba datoru privātām vajadzībām, liecina interneta tehnoloģiju (IT) uzņēmuma DPA un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktais pētījums.
Tajā secināts, ka vairāk nekā puse aptaujāto darba datoru privātām vajadzībām izmanto vairākas reizes dienā.
Darba laikā datoru privātām vajadzībām izmanto 76% no aptaujātajiem cilvēkiem, no tiem ceturtā daļa – tikai darba laikā, vairāk nekā puse aptaujāto – gan darba laikā, gan ārpus darba laika, savukārt 16% iedzīvotāju – ārpus oficiālā darba laika.
Turklāt 62% aptaujāto mēdz darba informāciju pārsūtīt uz savu privāto e-pastu, lai strādātu ar to mājās, tostarp 18% atzina, ka tā darot bieži.
Komentējot darba datora izmantošanu privātām vajadzībām, IT risinājumu ražotāja "Falcongaze EU" valdes loceklis Aigars Jaundālders norādīja, ka, pēc "KPMG International Cooperative" (KPMG) starptautiskā pētījuma rezultātiem, datu drošības jautājumos pirmo vietu ieņem tieši uzņēmumu darbinieku radītās problēmas – datu pazaudēšana, darba informācijas paņemšana līdzi uz jaunu darbavietu, datu izpaušana pa telefonu vai e-pastu. Darba datora izmantošana privātām vajadzībām sekmē arī darba produktivitātes pazemināšanos.
Jaundālders arī uzsvēra, ka saskaņā ar KPMG datiem kopš 2007.gada 514 miljoni cilvēku ir saskārušies ar datu noplūdes problēmām un pasaulē problemātiskākie sektori ir veselības aprūpe, valdības, finanses un tirdzniecība. Raksturojot situāciju Latvijā, viņš atzina, ka mūsu valstī tāpat kā pasaulē šīs ir problemātiskākās jomas datu aizsardzībā.
SKDS un DPA pētījums tika veikts no šā gada 6. līdz 11.aprīlim internetā. Tajā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.