Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pagājušajās brīvdienās dzēsis 127 kūlas ugunsgrēkus, no tiem 94 pagājušajā diennaktī.
Savukārt pirmdienas naktī Liepājā ugunsgrēkā gājis bojā vīrietis.
VUGD aģentūrai BNS pastāstīja, ka pirmdienas naktī ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Liepājā, Rīgas un 1905.gada ielas krustojumā, ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg deviņi šķūņi kopumā 100 kvadrātmetru platībā.
Apkārtējie iedzīvotāji ugunsgrēku pamanīja tikai tad, kad sācis sprāgt degošais šīferis.
Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 49 gadus vecs vīrietis, kurš vienā no šķūņiem arī bija dzīvojis. Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.
Svētdienas vakarā ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Valkā, Pilsoņu ielā, divstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī ir izcēlies ugunsgrēks. Ugunsgrēkā cieta apmēram 49 gadus vecs vīrietis, kurš saindējās ar degšanas produktiem. Arī šoreiz iespējamais ugunsgrēka iemesls ir neuzmanīga smēķēšana.
Iestājoties siltākam un sausākam laikam, pieaug ne tikai kūlas ugunsgrēku skaits, bet arī to degšanas platības.
Pagājušajās brīvdienās vislielākā degšanas platība konstatēta Rīgā, kur Spilves pļavās pērnā gada zāle dega 50 hektāru platībā.
Svētdien vislielākās kūlas ugunsgrēku degšanas platības konstatētas Tukuma novada Jaunsātu pagastā un Gaiķu pagastā - tur pērnā zāle degusi piecu hektāru platībā.
Pa vairākiem hektāriem kūla degusi arī Grobiņas pagastā, Daugavpilī, Stopiņu novadā, Sējas novadā, Rīgā, Tukuma pilsētā, Apes pagastā un citviet Latvijā.
Pērnās zāles dedzināšana, iespējams, ir izraisījusi arī kārtējo meža ugunsgrēku. Svētdienas pēcpusdienā ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Ķeguma novada Tomes pagastā deg meža zemsedze četru hektāru platībā.
Ugunsdzēsējiem kopīgi ar virsmežniecības darbiniekiem izdevās ierobežot degšanas platību.
Kopumā Latvijā pašlaik notikuši jau 498 kūlas ugunsgrēki.