arrow_right_alt Latvijā

Valmieras mērs sveiks valmieriešus, tostarp zemledus makšķernieci

Valmieras mērs Inesis Boķis (Tautas partija) otrdien pateiksies valmieriešiem, kuri pēdējā laikā guvuši panākumus kultūrā un sportā, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Inese Kazuša.

Pašvaldības apbalvojumu "Pateicību" saņems otrās vietas ieguvēja pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā Rita Verza-Grabovska, peldētājs Uvis Kalniņš un viņa treneris Vladimirs Širjājevs, kā arī kordiriģente Irēna Zelča.

Verza-Grabovska pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā Ukrainā Latvijas izlases sastāvā izcīnīja trešo vietu, bet individuālajās sacensībās ierindojās otrajā vietā.

Kalniņš ir Latvijas izlases dalībnieks, vairākkārtējs Latvijas čempions 400 metru un 1500 metru brīvajā stilā, Eiropas jaunatnes olimpiādes dalībnieks, Eiropas junioru čempionāta dalībnieks, Latvijas sporta meistars peldēšanā. Pēdējais nozīmīgais viņa rezultāts bija Baltijas valstu čempionāts jauniešiem, kur viņš ieguva četras zelta medaļas.

Savukārt Zelčas vadībā Valmieras mūzikas skolas vecāko klašu koris šopavasar ieguva galveno balvu Jāzepa Vītola II Latvijas mūzikas skolu koru un ansambļu konkursā, tāpat Zelčas vadītais koris "Skan" uzvarēja 8. Starptautiskajā jauniešu koru festivālā.