Pie Brīvības pieminekļa, pieminot komunistiskā genocīda upurus, pulcējušies aptuveni 400 cilvēku

Rīgā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, piektdien pie Brīvības pieminekļa pulcējušies aptuveni 400 cilvēku, novēroja aģentūra BNS.

Gājienā no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim devās aptuveni divsimts cilvēku, bet tikpat pulcējušies pie Brīvības pieminekļa.

Gājiena dalībniekiem ir puķes, kāds cilvēks nes krustu ar dzeloņdrāšu vainagu, plīvo Latvijas, Lietuvas un Igaunijas karogi.

Pie Brīvības pieminekļa paredzēta arī Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ("Vienotība") uzruna. Pasākumā piedalīsies arī Saeimas deputāti, bruņoto spēku štāba virsniecība, kā arī Igaunijas un Lietuvas biedrības Latvijā.

Pulcēšanās gājienam pie Okupācijas muzeja sākās no plkst.12.

Piemiņas pasākumi piektdien veltīti vienai no vistraģiskākajām dienām Latvijas vēsturē. 1949.gadā no 25. līdz 29.martam notika visplašākā cilvēku administratīvā izsūtīšana, kuras laikā no Latvijas uz attāliem PSRS apgabaliem izsūtīja apmēram 43 tūkstošus iedzīvotāju.

Latvijā

Latvijas Nacionālais dabas muzejs ir bagātību krātuve – daudznozaru dabaszinātņu muzejs, kurā glabājas ģeoloģiskie, entomoloģiskie, paleontoloģiskie, zooloģiskie, botāniskie, mikoloģiskie un antropoloģiskie priekšmeti. Krājums sistemātiski tiek papildināts, ievācot priekšmetus dabā, iepērkot, saņemot dāvinājumus. Muzeja krājumā ir daudzas Latvijā un pasaulē izzūdošas un jau izmirušas sugas, tāpēc kolekciju vērtība ar katru gadu pieaug. Arvien aktuālāks kļūst jautājums par šo vērtību ilglaicīgu saglabāšanu un kā tās nosargāt globālo krīžu, tostarp kara, gadījumā. Par muzeja vērtībām un muzeoloģiskajiem smalkumiem intervijā “nra.lv” stāsta muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Svarīgākais