Glābējsilītē Rīgā atstāts jau astotais bērniņš

© F64

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā esošajā glābējsilītē ceturtdien ievietots jau astotais bērniņš - puisītis, pavēstīja BKUS pārstāve Inga Miķelsone.

Bērniņš glābējsilītē atstāts plkst.16.20. Puisītis ir vesels, četras dienas vecs, viņa svars - 4,7 kilogrami un garums - 54 centimetri. Puisītis pašlaik ir ievietots BKUS 19.jaundzimušo nodaļā.

Par notikušo jau ir informētas visas atbildīgās institūcijas.

Jau vēstīts, ka iepriekšējais mazulis BKUS glābējsilītē tika ievietots 14.februārī.

Pirmais jaundzimušais BKUS glābējsilītē nonāca īsi pirms 2009.gada Ziemassvētkiem. Līdz šim kopumā slimnīcas glābējsilītē atstāti astoņi mazuļi. Pagājušā gada decembrī neilgi pēc glābējsilītes atklāšanas Liepājas slimnīcā arī tajā tika atstāta tikko dzimusi meitenīte. Visi bērniņi nonākuši audžuģimenēs.

Janvāra beigās glābējsilīte tika atklāta arī Daugavpils slimnīcā, bet tajā līdz šim neviens jaundzimušais nav atstāts.

"Baby Box" jeb tā dēvētā glābējsilīte ir īpaši izveidota kaste, kur vecāki var atstāt bērnu, no kura vēlas atteikties. Pēc bērna ielikšanas kastē medmāsai postenī ar skaņas signālu un trauksmes lampu tiek paziņots par to, ka tajā atrodas bērns. Glābējsilītes ierīkotas slimnīcu klusajā teritorijā, lai cilvēks, kurš ievieto bērnu glābējsilītē, paliktu anonīms. Arī citur pasaulē pie glābējsilītes nav ne videonovērošanas kameru, ne apsardzes.

Pēc bērniņa saņemšanas viņu apskata un novērtē mediķi, paņem analīzes. Par katru gadījumu tiek informēta bāriņtiesa un policija, kas noskaidro, vai ievietotais bērns nav meklēšanā. Ja bērns nav pasludināts kā pazudis un nav zināmi bērna vecāki, viņam tiek piešķirts atradeņa statuss. Šis statuss ļauj uzreiz sākt adopcijas procesu. Labklājības ministrijas darbinieki rindas kārtībā sazinās ar ģimeni, kura gaida uz zīdaiņa adopciju. Ja ģimene piekrīt, tad bērniņš nonāk pie jaunajiem vecākiem 10 dienu laikā pēc viņa ievietošanas glābējsilītē.

Svarīgākais