Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), pārbaudot slēpošanas trašu pacēlāju darbību, aizliedzis lietot pacēlājus astoņās trasēs, aģentūrai BNS pavēstīja PTAC patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja Ilze Žunde.
Līdz brīdim, kad tiks novērsti visi pārkāpumi, trošu pacēlāji apturēti "Golgātas" trasē Vestienas pagastā, Skujenes pagastā "Andrēnkalnos", slēpošanas trasē "Cigoriņš" Pļaviņu novadā, "Dziļleju" trasē Lībagu pagastā, kā arī "GNP pilskalna" slēpošanas trasē Līgatnē un Pļaviņu trasē "Mežezers pluss". Pacēlāju darbība apturēta arī Siguldas olimpiskajā centrā "Sigulda" un "Ruļmurēnu" slēpošanas trasē Liezēres pagastā.
No 22 pārbaudītajām slēpošanas trasēm tieši pusē pārkāpumi netika konstatēti, bet pārējās 11 trasēs tika apturēta 28 slēpošanas pacēlāju darbība līdz neatbilstību novēršanai. Žunde pastāstīja, ka trīs slēpošanas trases jau novērsušas atklātās neatbilstības.
Kopā no pārbaudītajiem 77 pacēlājiem Bīstamo iekārtu reģistrā nebija reģistrēti un līdz ar to vispār tehniskās pārbaudes nebija veiktas divdesmit pacēlājiem, bet astoņiem pacēlājiem nebija veikta kārtējā tehniskā pārbaude.
Žunde klāstīja, ka slēpošanas trasēs PTAC darbinieki pārbaudīja izvietoto informāciju par trošu ceļu drošu lietošanu, drošības prasību norādes un aizliegto zonu norobežošanu.
Pārbaudīta tika arī trošu ceļu dokumentācija – reģistrācija bīstamo iekārtu reģistrā, tehniskās pārbaudes (pirmreizējās, kārtējās un ārkārtas), kā arī iekārtu pases, periodiskās apskates un tehniskās apkopes žurnāli.
Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par bīstamo iekārtu - pacēlāju - tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem PTAC slēpošanas trašu valdītājiem ir tiesīgs piemērot naudas sodu līdz 1000 latiem. Par PTAC prasību nepildīšanu uzņēmumam var tikt piemērots naudas sods līdz 10 tūkstošiem latu.
PTAC iesaka slēpotājiem pievērst uzmanību, vai pie katra pacēlāja ir apkalpojošais personāls, un atgādina, ka iekāpšanas un izkāpšanas laukumos jābūt labi saskatāmā veidā izvietotai informācijai par trošu ceļu drošu lietošanu.
Centrs arī norāda, ka zonām, kurās apmeklētājiem aizliegts ieiet, jābūt norobežotām ar barjerām vai brīdinājuma lenti, kā arī uz pacēlāja redzamā vietā jābūt norādītam reģistrācijas numuram un ražotāja maksimāli noteiktajam apkalpojamo pasažieru skaitam.