Labklājības ministrija (LM) sagatavojusi grozījumus likumā "Par valsts pensijām", paredzot no 2016.gada gan vīriešiem, gan sievietēm pakāpeniski paaugstināt pensionēšanos vecumu līdz 65 gadiem.
Grozījumi pieteikti Valsts sekretāru sanāksmē.
Pensionēšanās vecuma paaugstināšana paredzēta pakāpeniski, proti, no 2016.gada ik gadu to paaugstinot par pusgadu, līdz 2021.gadā tiktu sasniegts 65 gadu vecums. LM norāda, ka jau 1995.gadā apstiprinātajā Pensiju reformas koncepcijā bija paredzēta pensionēšanās vecuma paaugstināšana līdz 65 gadiem 2015.gadā.
Vienlaicīgi ar vispārējā pensionēšanās vecuma paaugstināšanu pakāpeniski palielināsies arī pensionēšanās vecums tiem iedzīvotājiem, kam saskaņā ar likumu ir tiesības pensionēties piecus gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma - piecu un vairāk bērnu vecākiem, bērna invalīda vecākiem, politiski represētajām personām un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem.
Likumprojekts paredz arī no 2016.gada paaugstināt tiesību uz valsts vecuma pensiju iegūšanai nepieciešamo minimālo apdrošināšanas stāžu no 10 līdz 15 gadiem.
Likumprojekts izstrādāts, pamatojoties uz Ministru kabineta 2010.gada 17.novembra rīkojumu, ar kuru atbalstīts Koncepcijā par sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilitāti ilgtermiņā ietvertais risinājums, kā nodrošināt valsts pensiju sistēmas ilgtspēju, tostarp paaugstinot pensionēšanās vecumu.