Izglītības iestādēs uzskata, ka audzēkņus neietekmēs iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces (“Vienotība”) paziņotais, ka dienestā neuzņems policistus līdz jaunu uzņemšanas kritēriju izstrādei.
Valsts policijas koledžā aģentūru BNS informēja, ka skolas beidzēji darbu policijā sāks tikai augustā un līdz tam laikam kritēriji būs precizēti. Arī Latvijas Universitātē (LU), kura pārņēma likvidētās Policijas akadēmijas audzēkņus, uzskata, ka šo darbu var paveikt ļoti īsā laika posmā. Turklāt daudzi no LU studentiem jau tagad strādājot un lielākoties mācās neklātienē.
Policijas koledžas direktors Aigars Edvardsons aģentūrai BNS sacīja, ka traģiskais gadījums Jēkabpilī parādījis, ka reģionos jāapmāca policisti, jo daudzi strādā bez iemaņām. “Runa ir par personām, kas dienestā iestājās pirms 2006.gada. Centīsimies apzināt šīs personas un apmācīt,” viņš norādīja.
Edvardsons pauda viedokli, ka dienestā esošajiem reizi gadā būtu jāpiemēro psiholoģiskie testi. “Policistus ietekmē vide, cilvēks psiholoģiski var salūzt,” uzskata koledžas direktors. Tests parādītu cilvēka noslieces.
LU Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada–Rozenberga aģentūrai BNS pastāstīja, ka ritenis šajā gadījumā nav jāizgudro. Pēc Mūrnieces kategoriskajiem paziņojumiem viņa cer, ka sekos tikpat apņēmīga rīcība.
“Paziņojums ir ļoti kategorisks, jābūt arī ātrai piepildījuma rīcībai, taču kritēriji jau ir, jautājums, cik formāla ir pieeja un vai tajā iedziļinās,” viņa skeptiski novērtēja Mūrnieces lēmumu. Viņa minēja, ka būtu jādomā par augstākā līmeņa policijas darbinieku sagatavošanu, kas Latvijā ir problēma.
Ministre trešdien paziņoja, ka pēc divu bijušo policistu un divu specvienības “Alfas” darbinieku iesaistīšanās bruņotā laupīšanā Jēkabpilī jauni policisti netiks uzņemti dienestā Valsts policijā līdz jaunu uzņemšanas kritēriju izstrādei. Drīzumā gaidāma ārkārtas atestācija visiem Valsts policijas darbiniekiem. Tiks apkopota informācija arī par policijas darbinieku otrajām darbavietām.