Komentāri / Mūrniece: Tāpat kā brīvības uguns vienmēr jāuztur dzīva, jārūpējas arī par savas valodas sargāšanu
 

63 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

PPirktspēja
:) Jidiša dialekti ir izplatīti visā pasaulē.
4.maijs, 13:55 Atbildēt
aaldis
Lēmums par terašu darba atsākšanu bija parlamentārais negadījums, atzīst kaut kāds neveiksmīgs aborta mēginājums...
4.maijs, 17:47 Atbildēt
kkas tā tāda
kas tas par bruņurupuci ar brillem tanī bildē, un kaut ko tur bla bla bla
4.maijs, 19:00 Atbildēt
ēēLatvija
Varbūt tad sāksim ar rītdienu... sargāsim latviešu valodu no radio un televīzijā dzirdamajiem un redzamajiem valodas kropļojumiem, kurus , paši nemanot, atdarina daudz vairāki, nekā mēs varam iedomāties.
Tātad - ar rītdienu - nekādu "ē-ē-ē" pirms katra trešā vārda ! Norunāts?
4.maijs, 19:54 Atbildēt
OOkšķeris
IDEOLOĢISKĀS MIEGA ZĀLES. Katrā ideoloģijā ietilpst lielāka vai mazāka miega zāļu deva. Bez miega zālēm neiztiek neviena ideoloģija. Katrai ideoloģijai ir kaut kas tāds, ko nākas slēpt. Lai vajadzīgo pamatīgi noslēptu, visērtāk ir iemidzināt sabiedrību, lai tā pilnīgi atslēgtos no attiecīgās tēmas, attiecīgā jautājuma, problēmas utt. Pēcpadomju latviešu sabiedrība ir atslēgta no valstiskās suverenitātes tēmas. Proti, pēcpadomju latviešu sabiedrībā tiek slēpts valstiskās suverenitātes trūkums. Latvijas Republika nav suverēna valsts, un tas tiek slēpts no sabiedrības. Panākumi ir lieliski. Latviešu sabiedrība ir iemidzināta pilnīgi, vispārēji, visu aptveroši. Domājams, pat miegā sapņos daudzi izturas pret LR kā neatkarīgu valsti, kaut gan tas nekādi neatbilst realitātei. Turklāt nekas neliecina par vēlēšanos zināt patiesību, kaut gan patiesība ir lakoniska, viegli uztverama, un patiesības novērtēšana neprasa lielu intelektuālo potenciālu un emocionālo piepūli. 2021.gada 4.maijā medijos atkal tiek melots par “neatkarības atjaunošanu”, “neatkarīgu valsti”. Rodas jautājums, kāpēc tiek slēpta patiesība par neatkarības trūkumu. Kāpēc tas ir vajadzīgs? Kāpēc nevar izmainīt attiecīgi Satversmes 1.pantu? Kāpēc nevar godīgi atzīt Latvijas iekļaušanos ES konfederācijā? 2003.gada 20.septembra referendumā taču latviešu sabiedrība atbalstīja atsacīšanos no valstiskās neatkarības. Par iestāšanos ES balsoja 66,97%. Nekas neliecina, ka latviešu sabiedrība vairs nevēlas būt ES konfederācijā. Par valsts suverenitātes atjaunošanu taču necīnās neviena partija. Gluži pretēji! Tāda politiskā darbība tiktu nosodīta, nepieļauta. Tātad latviešu sabiedrībai nav nekas pretī dzīvot bez valstiskās brīvības. Bet kāpēc tas netiek ņemts vērā? Kāpēc tiek saglabāta konstitucionāla mānīšanās? Kāpēc latviešu sabiedrības apziņā tiek uzturēta politiskā amoralitāte? Kam tas ir vajadzīgs? Kuriem tas ir izdevīgi? Vai nepietiek ar to, ka tiek izmantotas ideoloģiskās miega zāles, lai noslēptu “otrās republikas” fikciju, LKP/VDK nomenklatūras morālo kastrātu varas saglabāšanos un kriminālā kapitālisma uzspiešanu ar organizētās noziedzības brīvību?
4.maijs, 13:59 Atbildēt
OOkšķeris
Trimdas latvieši – valodas lielākie bendētāji. 2021.gada 26.aprīlī “Delfi” informēja par nācijas tēva jaunāko neģēlību. Informācijas virsraksts “Valsts valodas politikā vēl nav novērstas padomju okupācijas sekas, norāda Levits”. Informācijā paskaidrots sekojošais: “Ministru kabinets drīzumā lems par Valsts valodas politikas pamatnostādņu apstiprināšanu (!?) 2021.–2027. gadam apstiprināšanu (!?), tāpēc Valsts prezidents Egils Levits ir nosūtījis vēstuli valdībai, kur savā viedoklī uzsvēris Satversmē noteikto valsts valodas konstitucionālo nozīmi un nepieciešamību to ietvert politikas plānošanas dokumentos. Tāpat Valsts prezidents norādījis uz atsevišķiem rīcības virzieniem valsts valodas politikas īstenošanā”. Riebīga apkaunojoša informācija! Par latviešu valodu gudri izrunājas nācijas tēvs, kurš vēl neko nav pateicis vai uzrakstījis bez kļūdām literārajā latviešu valodā. Nācijas tēvu latviešu valodas kropļošanā no valsts priekšgalā dirnējošajiem tipiem pārspēj vienīgi supermuļķais Kariņš, kurš vispār izdala kaut kādu atbaidošu latviešu valodas ķēpājumu - t.s. trimdas latviešu valodu ar tai tipiskajām valodas kroplībām. Trimdas latvieši neko nav darījuši latviešu valodas attīstībā. Gluži pretēji - tikai vairojuši un nostiprinājuši leksisko mežonību. Latviešu valodas lielākās bendes pēcpadomju Latvijā noteikti ir trimdas pārstāvji valdībā, valsts iestādēs, garīgajā kultūrā un tajā skaitā filoloģijā, absurdā veidā apsaimniekojot ārzemju fondu izsniegtos dolāru miljonus latviešu valodas mācīšanai. Trimdas “filologi” pārrakstīja zviedru, dāņu, vācu valodas mācību grāmatas un centās tās “līdztautiešiem” (nācijas tēva murgojums) iesmērēt kā latviešu valodas mācību grāmatas. Nācijas tēva atsaukšanās uz “padomju okupācijas sekām” ir dziļa nelietība. Padomju laikā latviešu literārā valoda piedzīvoja grandiozu uzplaukumu. Publiskajā telpā (medijos, izglītībā, dažādos pasākumos utt.) eksistēja tikai literārā latviešu valoda. Tagad Latvijā ir paaudze, kura nemaz nespēj iedomāties dzīvi bez latviešu valodas bezjēdzību smirdoņas. Padomju laikā kariņu, nācijas tēvu leksiskie izdalījumi tiktu savlaicīgi izolēti. Padomju laikā pret valodiskajām kroplībām izturējās kā pret sabiedrības pazemošanu un necienīgu izturēšanos pret sabiedrību. Par to nav vērts atgādināt, jo šodienas iedzīvotāju lielā daļā tas viss ir dzīvā atmiņā. Šodien daudzi zina, ka tik kļūdais virsraksts padomju laikā presē nebija iespējams (“apstiprināšanu” [..] “apstiprināšanu”).
4.maijs, 14:02 Atbildēt
vvaldis
Ja jau pieminēja apmuļkoto deputātu,kas neatkarības pasludināšanas brīdī zem galda rotaļājās,tad vajadzēja pieminēt Lembergu,kas par neatkarību balsoja un tiek bez notiesājoša sprieduma apcietinājumā turēts.
4.maijs, 14:04 Atbildēt
llabs ir
Kā viņa teica, ka 1989.gadā mūsu tautieši bijis te tikai 52%, bet pašlaik ir ap 63%, tad jau progress ir!
4.maijs, 14:08 Atbildēt
VViss vienkārši
Jāceļ minimālā alga vismaz uz 800 eirām mēnesī, tad atbrauks atpakaļ visi aizbraukušie un mūsu tautiešu būs vismaz 85%
4.maijs, 15:13 Atbildēt
RRolands
Un par cik pieaugs cenas, ja parādīsies nauda bez seguma? Kad zemnieki sāka saņemt ES maksājumus, stipri pieauga tehnikas, minerālmēslu, veterinārpakalpojumu cenas, bet samazinājās produkcijas iepirkuma cenas. Vai gribi atkārtot, tikai plašākā apjomā? Palielinot minimālo algu kopējais saņemtā atalgojuma apjoms nav tik liels, kā cerēts, jo stipri vairāk aiziet tikai nodokļos!!! Domā, domā, domā!!!
4.maijs, 16:13 Atbildēt
RRRRRR
Ārzemēs minimālā alga ir pat virs 1600 eiro mēn, bet visam cenas ir zemākas kā pie mums. Cilvēkiem rodas lieka nauda un veidojas laba pirktspēja. Valsts ir kā ķēde. Ķēde ir tik stipra, cik stiprs ir viņas vārgākais posms. Minimālā alga jāceļ ir obligāti.
4.maijs, 17:30 Atbildēt
FFēlis
Viņa tā arī nav atbildējusi kādā valodā runāja ar Zilupes Agafonovu, ka bija pie viņa naudu prasīt. Cik dzirdēts, tas krupis latviski neprot, kaut arī mērs.
4.maijs, 18:03 Atbildēt
MMike
Tieši tā un jāsāk ar darba sludinājumiem SS.LV,....darbu dabūt nevari,ja nezini siera valodu,ir pat ar uzsvaru,ka OBLIGĀTI jāzxin krievu valoda,kapēc man savā dzimtenē jāzin krievu valoda iekārtojoties darbā????Lai krievi debilie mācās latviešu valodu..ubļudaki!!!
4.maijs, 14:12 Atbildēt
EEkarijs
Un tu Mike neta mauka un urla,debilas izimtenis mazak dirs savus murgus.
4.maijs, 14:14 Atbildēt
MMike
Čau mēsls!!Kā iet Mārcim gandonam??laizīji vinam,gniida jobanā???
4.maijs, 14:19 Atbildēt
EEkarijs
Tu neta mauka Mike dolbanas gondons,rusafobs jobana gniida,un vari pats laizit savu smidrigo anusu.
4.maijs, 14:25 Atbildēt
EEkarijs
Un Egils Levits ir tikai politiskais ieliktenis,un kads suda nacijas tevs.
4.maijs, 14:27 Atbildēt
MMike
Čau puišel,kā iet tavam mirušajam brālim???
4.maijs, 14:25 Atbildēt
MMarcis
Ej dirst jobanas debilas idiots Mike.
4.maijs, 14:29 Atbildēt
BBucis
Bet... tūristi no ārzemēm visi nerunā angliski
4.maijs, 14:51 Atbildēt
EEkarijs
Blonda mauka,reali ministru kabinetam un Saiemai neuzticas 75% tauta,un kadas nahuj valodas saglabasana,jo Latvija dzivo kopa ar latviesiem dzivo vel dauz citu tautu cilveki,un debilas Egils Levits PSRS laikos dzivoja Rietumvacija,un uz Latviju atvilkas tikai 1992 gada,un dolbanas idiots kau ko var zinat par PSRS laikiem,
4.maijs, 14:12 Atbildēt
MMārcis
Ak tu mauka neta debilā
4.maijs, 14:25 Atbildēt
MMarcis
Tas ir neta maukai Mike..
4.maijs, 14:28 Atbildēt
MMike
Kās sakars?
4.maijs, 18:06 Atbildēt
OOma
Tiem "daudz citu tautu cilvēki" kuri šeit dzīvo, ir jāsaprot ka dzīvo neatkarīgā Latvijā kurā IEDZĪVOTĀJI runā VALSTS VALODĀ - LATVISKI ! Ja viņi šeit turpinās dzīvot, viņiem ir jāmācās LATVIEŠU VALODU un jāizskolo savus bērnus LATVIEŠU SKOLĀS !!!
4.maijs, 22:41 Atbildēt
PPirktspēja
Viņi rūpējas gan par savu tautu, gan par savu valodu. Šalom. :)))
4.maijs, 14:23 Atbildēt
TTas nenovedīs ne pie kā laba
Šī dāmīte ir viena no tām, kura atrodoties pie varas, ir pamatīgi sapostījusi Latviju.
Un tagad viņai ir savajadzējies nacionālos valodas konfliktus.
4.maijs, 14:28 Atbildēt
UUUUU
Kārtībai jābūt, katrā valstī runā savā valodā. Viss normāli.
4.maijs, 14:38 Atbildēt
JJā bet kurā ES valstī
ir aizliegtas minoritāšu skolas, izņemot Latviju?
Nu tad kas te mums pareizs?
Ka Latvijas mēdiji ikdienā kurina pret krieviem naidu?
Tas, kas te notiek Latvijā, tā ir patalogija. Nevis tas te ir pareizi.
4.maijs, 15:41 Atbildēt
OOma
Nemuldi ! Kādas minoritāšu skolas ir atļautas Pūķina Impērijā ???
4.maijs, 22:43 Atbildēt
EEEYY
Vācijā esot ap 2 milj. krievvalodīgo gandrīz no 80 miljoniem iedz., , bet nav dzirdēts ka tur būtu kāda skola kriev. val.
4.maijs, 18:09 Atbildēt
ddace
Cik var melot un tukši dirst, latviešu valoda te nevienu neinteresē,kā vecos laikos bija kārklu vācieši, tagad saradušies kārklu angļi! Mūrniece pretīga vecene no kangaru partijas!
4.maijs, 14:30 Atbildēt
MMarcis
NA ir tika viena stulba homofobiska partija un saviem speido nacistiem,un ar saviem Dzintariem,Dombraviem,Iesalniekiem, Paradniekiem un vel citiem idiotiem,un varas partijas jau strauji kritas reitingi.
4.maijs, 14:38 Atbildēt
MMike
Mārci..tu tak esi dalbajobs
4.maijs, 17:02 Atbildēt
HHmm
Nevis krītas reitingi, bet kāpj. Reitingi tikai krītas vecajam Puķinam.
4.maijs, 14:41 Atbildēt
EEkarijs
Hmm paskaties SKDS partiju reitingus,idiots..
4.maijs, 14:46 Atbildēt
PPirktspēja
:) Čudo ju...vumen. :)))
4.maijs, 14:35 Atbildēt
jjeeeeeeeee
Malacis, laba uzruna!
4.maijs, 14:42 Atbildēt
PPareizi
Valsts izzadzēji un dažādi afēristi arī ir sajūsmā par I.Mūrnieci.
4.maijs, 15:38 Atbildēt
SSkaisti
Jo tālāk no padumju laikiem , jo dzīve ar katru gadu paliek labāka. Ja nebūtu bijis tas komunisms te, tad mēs sen dzīvotu labāk kā Somijā.
4.maijs, 14:46 Atbildēt
BBucis
A kā dzīvo Somijā?
4.maijs, 14:52 Atbildēt
wwest
20 reizes labāk kā nabadzīgajā krievijā
4.maijs, 15:15 Atbildēt
TTikai tāds sīkums
ka Padomju Latvijā cilvēki dzīvoja labāk kā tagad.
Toreiz cilvēki nerakņājās pa miskastēm ēdamo meklējot.
Bet tagad, šajā 4.maija pornogrāfijā, tas ir norma.
4.maijs, 15:36 Atbildēt
pprecizē
Padomju gados miskastēs arī nekā nebija, jo viss bija uz taloniem. Par kuriem padomju gadiem tu runā? Piemēram piecdesmitajos gados cilvēkiem nebija ko ēst.
4.maijs, 17:48 Atbildēt
FFigaro
Ja tauta uzturiet lai es Murniece un parejie idioti valdība un saeima varam zagt un shemot.
4.maijs, 15:07 Atbildēt
KKartupelis ar mugurkaulu
Ināra Mūrniece ir īstena latviešu patriote ar mugurkaulu!!! Latviešiem vismaz ir sava NACIONĀLĀ valsts, ko nevar teikt par krievu kopienu krievijā!!!
4.maijs, 15:17 Atbildēt
EEkarijs
Blonda mauka un tada ir visa NA,tai partijai ar nacionalismu nav nekads sakars.
4.maijs, 15:27 Atbildēt
ddzejnieka vārdiem
"Vecenīte tupus rāpus sargā savus aparātus!''
4.maijs, 15:23 Atbildēt
PPirktspēja
:) Labāk būtu papētījuši radurakstus.
4.maijs, 15:29 Atbildēt
SSmiekls
ASV prostitūta Ināra Mūrniece iedziedājās :)))
4.maijs, 15:34 Atbildēt
EEkarijs
Un premjers ir ASV mauka,
4.maijs, 15:38 Atbildēt
EEkarijs
Un Egils Levits ir reali debils,jo Delfi atkal izcelas ar savu stulbumu,ka Saimas lemums no 7 maija atvert restoranu ara terases esot negadijums,
4.maijs, 15:47 Atbildēt
AANITA
VARBUT VARETU TOS RUPJOS RAKSTITAJUS BLOKET VAR JAU SAVU VIEDOKLI IZTEIKT NORMALA LATVIESU VALODA VARBUT SAKSIM AR TO
4.maijs, 16:12 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!