Komentāri / Satiksmes ministrija: Izdienas pensiju sistēmu ir jāpārskata
 

9 komentāri

PPensija
""Izdienas pensiju sistēma nav saistīta ar sociālo budžetu un sociālajām izmaksām, līdz ar to pensionāriem nav jāuztraucas par Valsts kontroles ziņojuma saturu un sociālā budžeta ilgtspēju," pauda Reirs (patlaban ieņem finanšu ministra prortfeli, bet bijis arī labklājības ministrs). Jābrīnās par kunga nekompetenci, jo likumā „Par valsts pensijām” skaidri un gaiši ir teikts: "izdienas pensiju maksā līdz pensijas vecuma sasniegšanai, pēc tam izdienas pensiju pārtrauc un piešķir vecuma pensiju. " un "Vecuma pensija nevar būt mazāka par izdienas pensiju". Pensionāri! Izdienas pensiju sistēma IR saistīta ar sociālo budžetu un sociālajām izmaksām, līdz ar to pensionāriem IR jāuztraucas par Valsts kontroles ziņojuma saturu un sociālā budžeta ilgtspēju.
23.maijs 2020, 20:17 Atbildēt
PPirktspēja
Prezidentiem, ha,ha,ha!
23.maijs 2020, 20:50 Atbildēt
MMeliem īsas kājas
"Latvijā ir samudžinātas vienā katlā nesavienojamas naudas:sociālā apdrošināšana (ko veido strādājošo apdrošināšanas iemaksas) ir salikta kopā ar pavisam citiem izdevumiem,kurus valdībai ir pienākums segt no pamatbud žeta:izdienas pensijas,pabalsti ģimenēm,bērniem,invalīdiem kopš dzimšanas,černobiļiešiem,dzimšanas un apbedīšanas pabalsti utt.Šim samudžinājumam piešķirts nosaukums"sociālais budžets".Iestāstīt tautai,ka tā esot pareizi,nebija grūti.Jo atmiņā palikusi padomju laika kārtība,kad bija viens kopējais katls,un partija izšķīra strīdiņus,kuram no tā dot,un kuru atstāt bešā."
Skat."Ivars Redisons:"Ne tikai par pensijām,jeb kā valdība parādu kārtoja",Ivars Redisons,Latvijas sociālo reformu biedrības priekšsēdētājs,Delfi.lv,6.aprīlis 2012.
24.maijs 2020, 9:58 Atbildēt
NNe tikai izdienas pensijas
Skat."Pabalstus un pensijas Latvijā nosaka"uz aci","Apollo",redakcija@apollo.lv,ceturtdiena,14,jūnijs (2012),09:22 un Diena.lv,14.jūnijs 2012,07:57
24.maijs 2020, 10:52 Atbildēt
NNav pensiju fonda
"Kā pensija tiek aprēķināta un sadalīta-tas ir ierēdņu ziņā.Neviena nepārbaudīta un nekontrolēta sarežģīta sistēma-kaut kādi uzkrājumu kapitāli,koeficienti,un rezultātā vairums strādājošo to nesaprot.Atsauces uz to,ka ir algoritms un ka ikviens datorā var redzēt un pārbaudīt,ir veselā prāta izsmiekls.Grūti noticēt,bet labklājības ministrs Reira kungs bija dziļi pārliecināts,ka Valsts sociālas apdrošināšanas aģentūra nav Labklājības ministrijas pakļautībā.Viņam bija jāatgādina Ministru kabineta noteikumi,kuros viņa atbildba ir skaidri norādīta.Ekrānšāviņš:"Citiem vārdiem sakot,Latvijā nav pensiju fonda.To aizstāj budžetā ieskaitītas sociālas apdrošināšanas iemaksas.Tādēļ pastāv viedoklis,ka katru pensionāru baro divi darba ņēmēji.Būdama labklājības ministre,Viņķeles kundze uzrunājot pensionārus pilnībā nopietni teikusi,ka viņiem ir jābūt pateicīgiem par pensijas saņemšanu." Skat."Ir nepieciešams pilntiesīgs likums par pensijām",Iļja Gerčikovs,nra.lv,15.februāris 2018. nra.lv/viedokli/ilja..ums-par-pensijam.htm
24.maijs 2020, 11:16 Atbildēt
JJoske
Uz valsts budžetu spiež visas jūsu brandžas nenormālās algas
24.maijs 2020, 14:45 Atbildēt
SSilvija
Pilnīgi visiem jāpārskata izdienas pensijas, jo ja ārsti būs spiesti veikt operācijas līdz 68 gadiem, bet armijnieks spēj kariņus pa Ādažiem spēlēt vai tiesnesis lēmumu pieņemt tikai līdz 50, saņemot izdienas pensiju veseli, stipri cilvēki, kuri vēl zemi var rakt! Agrāk 50 gados izdienas pensija, no 55 parastā pensija, starpība 5 gadi, tagad jau 15-18 , ka kuram. Ārprāts, vai Latvija to var atļauties?
24.maijs 2020, 17:25 Atbildēt
QQqq
Ko darīs dažādi miliči, kas sēž valsts kabinetos un gaida ātro pensiju haltūrējot privātos kantoros par dažādu līmeņu sargiem?
24.maijs 2020, 19:12 Atbildēt
LLeo
Izdienas pensijas jāmaksā no valsts budžeta!
25.maijs 2020, 11:37 Atbildēt