Komentāri / Veselības aprūpē ierobežojumi saglabāsies
 

6 komentāri

AAsd
Gaidīja 6 vai 12 mēnešus rindā, gan pagaidīs vēl....veselības sistēma uz "pauzes" Latvijā jau sen!
9.aprīlis, 9:49 Atbildēt
PPacients
Skaitos visaugstākajā riska grupā, jo man ir veikta orgānu transplantācija, dzeru katru dienu imunitātes apspiešanas zāles, nesen veikta onkoloģiska operācija (jau karantīnas laikā). Izrakstot no LOC man nav iedots nekāds individuālais aizsardzības līdzeklis, bet man regulāri ik nedēļu vēl ir jāapmeklē ārstniecības iestāde, lai ķirurgs veiktu pēc operācijas procedūras divas reizes nedēļā. Lasot veselības ministres Viņķeles novēlējumu ievērot karantīnu, gribu pajautāt, kā to veikt manā situācijā, ja man kā pacientam ar valstī atzītu paaugstinātu risku nomirt no vīrusa izraisītām blakusslimībām, kuru man, bez jau uzrakstītajām, manos astoņdesmit mūža gados ir sakrājies pietiekami. Šodien man pirmo reizi karantīnas mēneša laikā beidzot izdevās pēc procedūrām ārstniecības iestādes aptiekā iegādāties parastās sejas maskas. Dezinfekcijas šķidrumu nedabūju. Tāda ir tā Viņķeles rūpe par neaizsargātiem pacientiem, laikā, kad valdība strīdas, kam pienākas naudas atbalsts krīzes laikā. Vai tad visā nozarē nav nevienam pienākums palīdzēt saglabāt dzīvību iedzīvotājiem, kas ir visaugstākajā riska grupā. Manā saprašanā, tā ir tāda pat vienaldzība pret pacientiem, kā 2020.gada budžetā pacientus atstāt bez finansējuma pieaugumā. Nekas nav mainījies politiķu domāšanā. Pat laikā kad šodien Kariņš stāsta, ka krīzes seku mazināšanai pieejamā nauda ir ap 4 miljardiem eiro. Profilaktiskiem pasākumiem dzīvības glābšanai vīrusa visapdraudētākiem iedzīvotājiem šodien no tiem 4 miljardiem nekas nepienākas, tā var saprast no Papardes raksta. Vai tad ģimenes ārsts nevarētu nodrošināt nepieciešamo aizsardzības līdzekļu saņemšanu tādiem pacientiem. Citās valstīs vecumā virs 65 gadi ir obligātas tā sauktās PNEUMO potes, kas var mazināt vīrusa izraisītās sekas -pneimonijas letālu iznākumu. Veselības ministrija par to klusē. Tā ir daļēja atbilde uz jautājumu,kāpēc veselības aprūpē ierobežojumi saglabāsies. Politiķi uzskata, ka veciem un nopietni slimiem uz vīrusa rēķina ir jāaiziet.
9.aprīlis, 16:50 Atbildēt
bbrīvais radikālis
Nu? Krievi vairs nenāk?
10.aprīlis, 1:16 Atbildēt
tto brīvais radikālis
pastala, tu drīz nojūgsies ar saviem krieviem. Vācies prom!
11.aprīlis, 19:29 Atbildēt
SSindija
Ko darīt tiem cilvēkiem, kuriem ir iespēja dabūt darbu, bet nevar iziet OVP? Sanāk, ka tie cilvēki, kuri šobrīd ir palikuši bez darba, ir gatavi strādāt citur, bet nedrīkst, jo vajag jaunajai darbavietai OVP, taču, to nevar dabūt nevienā poliklīnikā, jo visur karantīna. Ko darīt? Varbūt tomēr kautkur Latvijā var iziet to OVP, jo cilvēkiem vaig darbu, un darba devējam vaig strādniekus arī šajā grūtajā laikā. Ja nebūs iespēja cilvēkiem strādāt, tad nebūs iespējams ģimenei sēdēt mājās, jo būs ar visām mantām jādzīvo uz ielas. Kāda starpība, vai nomirt no covid-19, vai no bada un depresijas....
10.aprīlis, 21:25 Atbildēt
eegle
Jums ģimenes ārsts nevar palīdzēt? Mans ģ.ā izsniedz šo, vienīgi toreiz viņai vajadzēja acu ārstu, bet derēja arī atzinums, kas man jau bija pusgadu atpakaļ, samaksāju kaut kādus 30+ eiro. Man vajadzēja tiesību atjaunošanai. Tiesa, mana ģim ārste mani ļoti labi zina - un tas, ka es nelietoju alko, nevajadzēja ne pie kāda tur narkologa iet un visādas vēsturiskās kardiogrammas arī manā kartiņā ir.
11.aprīlis, 9:52 Atbildēt