Komentāri / Ābrama: Monopoliem un karteļiem Latvijā nav vietas
 

16 komentāri

PPirktspēja
Ir vieta. Valsts.
23.janvāris, 6:41 Atbildēt
bbite
Tukša muldēšana ,lai radītu darbošanās efektu, Latvija ir tik maza valsts. ka vienmēr atradīsies darboņi, kas savstarpēji vienosies , lai apčakarētu pasūtītāju, t.i. valsti!
23.janvāris, 7:01 Atbildēt
EEzis UK
Redzi valsts satāv no ierēdņiem ,kas neatbild par to ko dara,ne ar naudu ,ne ar ko citu. Un būvniecība ,vēl vairāk IT ir saistīta ar ierēdņiem.Valsts pasūtījumau raksta ierēdņi un tieši viņi ,raksta "nosacījumus"iepirkumā,lai "uzvarētu"tā kompānija ar kuru sarunāts.Jā protams ,ka celtnieks iet uz"sadarbību",jo pasūtījums dārgāks pat atlīdzinot par uzvaru.Bet primārā ir valsts. Esmu piedalījies simtos tenderu un tikai pāris bija godīgi. Paprasi ,lai kāds darbu vadītājs paņem jebkuru ,valsts patvaldības iepirkumu un viņš parādīs "nosacījumus",kas ļauj uzvarēt tikai vienam. Tev taču liktos dīvaini,ja angļu skolotājas amata kandidātei ,būtu jābūt violetotiem matiem,kreilei un hobijam lekt ar izpletni?! Bet nez kāpēc iepirkumos to neviens neredz! Dīvaini vai ne ,bet runā par karteļiem,ha ha ha ja nebūs atlīdzības tad neko Valsts nebūvēs. Vilcienus cik gadus nevar iepirkt? Tur tieši tas pats.
23.janvāris, 22:12 Atbildēt
NNutak
Un ko par šo, interesanti, teiktu degvielas, alkohola, elektrības tirgoņi?
23.janvāris, 8:26 Atbildēt
SSolvita
Un ko teiksi par koalīcijas karteli ???
23.janvāris, 8:42 Atbildēt
vvoloģa
Ja nebūtu šis, galvenais, tad arī pārējie drīz vien pazustu.
23.janvāris, 12:39 Atbildēt
TTaksists
Kvotas kā valsts atbalsts ierobežotam “savējo” lokam ir visbriesmīgākais monopols, vienalga vai OIK kvotas, vai valsts kompensējamo zāļu kvotas “dažiem lieltirgotājiem”, vai kvotas lauksaimmniekiem. Kvotu sistēma ikvienā tautsaimniecības nozarē ir korupcijas perēklis un pakalpojumu un preču cenu mākslīgas sadārdzināšanas instruments. Vārdos Eiropas Savienība ir par monopolu un karteļu likvidēšanu, bet darbos - politiskās kleptokrātijas dzinējspēks, kas aplaupa sabiedrību. Kvotas ir jaunlaiku “monopols”, kā “likumīgu labumu” piešķiršanas atļauja saujiņai miljonāru ģimeņu, kuras locekļi strādāt vairs neprot, bet regulāri maina bentlijus pret ferrari, un parazitē kā augoņi uz sabiedrības miesas, salīduši visādās Kariņa, Dzintara un Bordāna partijās.
23.janvāris, 8:45 Atbildēt
ppurvaputns
precīzi!
23.janvāris, 10:48 Atbildēt
kkartupelis
pastalateja ir smirdīga kūts, kur pastallopi rij, kārnās un apzog viens otru... idille
23.janvāris, 9:32 Atbildēt
ppurvaputns
un vēl šie ''cīnās '' pret ''korupciju''
23.janvāris, 10:47 Atbildēt
kkartupelis
smieklīgi
23.janvāris, 14:56 Atbildēt
CCorrupted
Šī sorosiešu lobiste bez smadzenēm un sirdsapziņas patiesībā lobē divus komersantus, lai viņi iegūtu tiesības bez jebkādas reālas konkurences piedalīties RailBaltica būvniecības projektos. Pietiek izmest no tirgus ''sliktos zēnus'', un tad ''labie zēni'' kļūs par monopolistiem. Tā kā, lai nemuld par monopolu apkarošanu. Tie ir meli Latvijas tautai acīs!
23.janvāris, 9:48 Atbildēt
TTaxes
Es tik nesaprotu šo muldēšanu par ''takšu monopolu''. Nu, bija taču zemākas cenas, kad bija saucamais ''monopols''! Kas tā ir par ''brīvo konkurenci'', kura cenas ceļ sliktāk par jebkuru ''monopolu''?! Manuprāt, Latvijā gandrīz nav palicis ierēdņu, kuri saprastu, ko runā, kad runā par ekonomiku.
23.janvāris, 10:03 Atbildēt
ppurvaputns
Gluži otrādi- monopoliem te ir paradīze! Mums- Tautai te nav vietas! visas nolādētās veikalu ķēdes, vai tie nav monopoli?!
23.janvāris, 10:44 Atbildēt
OOto
Ko tu saki , Skaičiņ?!))))
23.janvāris, 17:31 Atbildēt
ZZigis L
Mēs esam parāk maza Valsts lai zagtu pa lielam!
23.janvāris, 19:56 Atbildēt