Komentāri / Vanagu satrauc, ko vecāki padomās par Šuplinskas "provokatīvo piedāvājumu" bērnudārzu pedagogiem
 

23 komentāri

PProve
Pati Župlinska ir komjauniešu provokācija. Beidzot tas vēl kādam tapis skaidrs..
26.septembris 2019, 11:38 Atbildēt
AAija
Nesaprotu,par ko gan ir runa. Audzinātāja, tāpat kā skolotāja,bērnus māca,auklīte auklē un slauka dibenus,ko vecāki saviem bērniem nav iemācījuši. Māca dzert no krūzītes,māca ēst ar karoti,jo bērns ēd ar rokām un nekas nav pārspīlējums. Tā kā par ko gan te vispār ir diskusija.
26.septembris 2019, 15:38 Atbildēt
OOme
Vai kundze kādreiz mūžā ir bijusi bērnu dārzā un redzējusi,kā notiek apmācības process un kā norit visa diena? Stundu skaitu samazinās,bet darbs tāpat jāpaveic,paliekot it kā pēc oficiālās darba dienas,par ko nemaksā,jāizskata un jāaizpilda dokumentu kalni , ko atsūta IZM, kuri ir biezi kā Ļeņina kopotie raksti.
26.septembris 2019, 11:54 Atbildēt
AABCD
Šuplinska ir pēc iespējas ātrāk jāpatriec. Cilvēks, kuram ir svešs jēdziens 'šaubas' (visu zinu labāk par citiem), ir vienkārši stulbs.
26.septembris 2019, 12:09 Atbildēt
MMZGD
Vai tad Šuplinska ir atgriezusies no atpūtas brauciena uz ASV, par bērniņu vecāku nodokļu naudiņu ?
26.septembris 2019, 12:29 Atbildēt
ssatanismam nē
Turpmāk viss Tūnbergas un Sorosa vadībā,meklējiet baltus palagus
26.septembris 2019, 12:15 Atbildēt
MMamma
Dārziņos tā jau katastrofāli trūkst audzinātāju. Auklites, protams lielākoties ir foršas, bet diemžēl darba spēka trūkums spiež ņemt jebkuru, kas gatavs strādāt par minimālo atalgojumu. Prasības nav nekādas vai ļoti zemas...
Un vēl, Šuplinskas kundzei iesaku apmeklēt labu stilistu, lai izstāsta, kā kundzei viņas amatā un gados būtu jatērpjas. 90tie gadi jau sen pagājuši.
26.septembris 2019, 14:04 Atbildēt
AAKrusa
Šuplinskas kundze, acīmredzot, nepārzi vai nav iepazinusies ar jauno kompeteņču saturu...
26.septembris 2019, 14:12 Atbildēt
VVMamma
man ir šēl, ka cilvēku darbs, bērni mūsu valstī nav vērtība. Tas, ka ieviešot jaunu apmācības modeli, veicot teritoriālās reformas tiek iztērēts nelietderīgi tik daudz naudas. Mūsu valstī ir pierasts izmanot cilvēku aizrautību ar darbu. Ļoti sāp, jo audzinātājām jau tā nav lielas algas, no viņām lielā mērā ir atkarīgs, kā jutīsies mazais bērns, vai iedos viņam pietiekoši uzmanības, vai atradīs, kas patīk, iedrošinās. Kā var nenovērtēt šos cilvēkus, viņu ieguldījumu? Bet prasības pedaggiem aug - viņu izglītībai, spējām.
26.septembris 2019, 14:55 Atbildēt
JJorens
Kāpēc IZM ministrei nevarētu 30% par ministrēšanu, tad 70% ar pusi mazāku algas likmi par tusēšanos pasākumos kā izkārtnei.
26.septembris 2019, 14:58 Atbildēt
JJanyta
Joren, ļoti lietderīgs ierosinājums!
26.septembris 2019, 19:57 Atbildēt
VVMamma
Jā, tas būtu godīgi un atbildīgi. Tad tā nebūtu cilvēku, viņu darba, spēju, zināšanu izmantošana, bet pārliecība, kuru gatava pierādīt.
27.septembris 2019, 8:41 Atbildēt
SSoks
Sita kundzite lai nostrada menesi audzinatajas darbu ar visu dokomentu un zurnalu aizpildi un pamazga dupsus berniem,tad vares spriest pie mums kad bij staigaja un runaja pa telefonu pat neparuna ar audzinatajam jedzigi. Ko vispar sajedz no si,lai samaima algas,savu audzitem un vinai audzinatajas,ministritei mute bus ciet. Tie mazuli ir jamaca lasit rakstit un primitivi iet pacurat,lai nau lidz 6 gadi jastaiga ar pamperu. Ka vispar var pateikt ko tadu ka skolotaja ir atbildigaks darbs pa audzinataju bernudarza. Auklite vispar strada pa minimalo algu un saraksts ar pienakumiem uz divam lapam liguma. Atvalinajums tik menesi. No audzinatajam atkarigs kads berns aizies uz pirmo klasiti,tur jaiegulda lielu darbu,ka tas bernins iemacas krasas,burtus,ciparus no vecakiem,mulkibas to dara audzinatajas. Varbut vajadzeja pasedet nodarbibas sai kundzej nevis gudri muldet ko nezin un nau ne jausmas. Atzimejas ka bijusi skolas un darzinos un viss! Tajau LV ir nolaista valsts visi izbrauc nu tagad ari pedegogi un vinu paligi vares kramet koferus! Sausmas!
26.septembris 2019, 16:50 Atbildēt
MM. M
Rodas sajūta, ka ministres kundze cenšas radīt sajūtu par intensīvu darbu savā nozarē. Taču realitāte ir bēdīga, kundze vispār nesaprot par jo runā. Cienītā, laipni aicināta nostrādāt vienu dienu bērnudārzā ar 1,5-3 gadus veciem bērniem. ☺️
26.septembris 2019, 21:03 Atbildēt
IIeva
Lai pastrādā mēnesi un nopelna mūsu LIELO algu, nopelna
28.septembris 2019, 14:39 Atbildēt
EEva
Izskatas ka Šuplinska ienist bernus. Atņem pusdienas sākumskolai. Tagad bērnus negatīvi ietekmējošas pārmaiņas pirmsskolai...
Jūs vispār saprotat kad beidzas pedagoģiskais un sākas pieskatīšanas process? Vai arī Jums nav bērnu? Vai saprotat ka auklīte var būt jebkurš cilvēks bez attiecīgas izglītības bet audzinātāja bērniem kaut ko iemāca? Vai saprotat ka pastāv metodikas lai to izdarītu? No kādas alas Šuplinskas kundze ir izlīdusi? Nospļauties viņai par bērniem un demogrāfiju Latvijā.
27.septembris 2019, 7:15 Atbildēt
HHelēna
Tiek aizmirsts berns, tas ir viens. Vecāks nesatiek pedagogu tas ir otrs. Bet vēl jau paliek jautājums, kā pedagogs paspēs veikt visus nepieciešamos darbus, tas būs arī jāuzgrūž auklītēm? Anketešana, informēšana, dekorēšana un sagatavošanās pasākumiem.? Pirmsskolā ir daudz darāmā darba un brīvais laiks ir maz, vēl jo vairāk tad, kad diendusas laikā notiek sapulces. Ir arī jāsagatavojas nākamās dienas darbam, jāveido plāns un metodiskie materiāli. Jāraksta skolotāju žurnāls utt.
27.septembris 2019, 10:44 Atbildēt
MMāra
Pastaastiet tiem,kas to nesaprot,ka reformu rezultaataa jusu 1 slodze ir pārveidota par 0,8!Daudzi to nezin!!!
27.septembris 2019, 13:41 Atbildēt
VVecmāmiņa
Ja līdz šim kaut kā izdevās izsekot līdzi un pat saprast šīs kundzes "gudrības", tad tagad gan mans mērs pilns - ja cilvēks var runāt tādas glupības, nu, kā tāds var strādāt tik atbildīgā amatā?! Tie ir murgi, ko viņa pasniedz kā izaicinājumu!! Pedagoģija un pieskatīšana - kas tas ir?!
Cik ilgi mums vēl vajadzēs klausīties Šuplinskas un Petravičas izgājienos?
27.septembris 2019, 14:53 Atbildēt
nnu nu
Vai nu Šuplinskas kundze bezin,kādu darbu veic auklīteVai arī uzskata,ka auklīte būs atbildīga par notikušajām nelaimēm. Vai viņa spēs pieskatīt bērnus mazgājot traukus,grīdu un logus vai beržot apčurātos podus? Visi grib redzēt tīrību ,bet pieskatot bērnus diez vai tas būs iespējams.Tad nu lai Šuplinskas kundze izvēlas-vai nu tīrību,vai kādas sērgas uzliesmojumus.
28.septembris 2019, 10:59 Atbildēt
SSkolotāja Vaira
Vanagas kundze , visu cieņu , ja jūs uztrauc tas ( man personīgi šis modeli netīk) modelis "divi + viens". Uztraukums ir tajā , ka visiem skolotājiem sen kā pieprasīts iegūt augstāko izglītību , bet tagad skolotāju deguna priekšā ( un arī vecāku) ļauj auklītēm būt skolotāju vietās bez attiecīgas izglītības , pie kam auklītes paliek ar bērniem viens pret vienu , bez skolotājas klātbūtnes grupā !? Man nav nekas pret auklītēm , ir patiešām dažas auklītes ar augstāku sirdsizglītību nekā daža skolotāja, bet kā ir vairums gadījumu ? Tad ko mums , skolotājiem pieprasa augstāko izglītību , bet tajā pašā laikā auklītes drīkst to pašu darbu darīt bez izglītības ! Netīk arī tas , ka b/d grupā pirmo stundu līdz 8:00 , bērnus pieņem auklīte , un arī vakara pēdējā 3 stundas , bērnus vecākiem atdod un pieskata auklīte ! Domāju , ka no tā cieš bērnu izglītošana , jo skolotājai nav ikdienas kontakta ar vecākiem , nav pēcpusdienas individuālais darbs ar bērniem , zināšanu nostiprināšanai ! Skolotājs ienāk grupā no 8:00 un ir līdz 16:00 t.i sanāk it ka 8 stundas , bet no tām 3 stundas ir dienas miegs ! Spriediet paši !Es , skolotājs , esmu pret šīm "modernajām pilotgrupām " !
28.septembris 2019, 12:17 Atbildēt
MMēs no Bērnudārza
Par ko visi runā?! Psihologi - pirmajos 5 dzīves gados ieliktie pamati ( sociālās prasmes, EQ, mācīšanās un radošuma pamati, fiziskā attīstība kustīgā vidē..... viss, viss, viss ) nodrošina veiksmīgu dzīvi. Un to var paveikt īpaši gudri ( intelektuāli un emocionāli ) pedagogi. Tāpēc pirmsskolā trūkst pedagogu, jo ne katrs to var, prot, grib... vai tur strādā 8 stundas dienā sava darba un bērnu fanātiķi, kuriem jau tagad netiek samaksāts pienācīgi... pedagogi, kuri pastāvīgi tiek pazemoti no tiem, kuriem pēc amata un pēc pedagogu ētikas būtu jāceļ mūsu prestižs un jānodrošina VISkvalitatīvākā apmācība tieši VISagrākajā bērna dzīves posmā, kuru nevar ne fiziski, ne praktiski sadalīt - mācīšana un pieskatīšana ( kas tas ir???) Katrs "gudrais" reiz bijis labi aprūpēts, vispusīgu attīstību agrā vecumā ieguvis bērns.... piedodiet, noceļu cepuri ministres priekšā - TĀLĀK VAIRS NAV KUR IET!!!
30.septembris 2019, 20:07 Atbildēt
SSučka
Žoplinska joptv.......
9.oktobris 2019, 21:40 Atbildēt