Komentāri / Verners Bērziņš: Mazās skolas ir jālikvidē! Desmit skolotāji ar 0,3 slodzēm – tas nav normāli
 

84 komentāri

OOKI
Nevis skolas jālikvidē, bet jāpiesaista cilvēki , bērni, ģimenes. Sicīlijā pašvaldība pārdod mājas par 1 eiro, Latvijā tik prāto kā ko nolikvidēt un jaunus nodokļus uzlikt . Ja nemāki strādāt, demisionē , balotējies uz eiroparlamentu un atdod vietu citiem, kas māk . Apnicis jau tas lūzeru piegājiens .
27.maijs 2019, 6:39 Atbildēt
NNez kāpēc Sicilijā tā dara
Varbūt tāpēc ,ka itālijā ir vairāk kà 10 000 pamestu mazpilsētu un ciematu ?
Laika dzirnas maļ neatkarīgi no tavas muldēšanas. Un tu nevari piedpiest cilvekus nebraukt uz pilsētu .
Tu nevari piespiest viņus iet sudīgās skolās un nestàties augstskolās
27.maijs 2019, 7:32 Atbildēt
llibertārietis
.NORMĀLA NAV ""SOCIĀLISTU SMIRDOŅA""---

NORMĀLI NAV TIE DEBILĪŠI kas ""sistēmas finansesanu"" jauc ar ''izglītību"" ... normāli nav ja kautkadi debili likumi paredz nevis mācīt (vadīt un kūrēt izglītošanos ) bet ''izpildīt slodzes"" -- NORMĀLI NAV ja smirdoša valsts ''iepērk par budzeta naudu no pedagogiem ""izpildītas slodzes "" --NORMĀLI nav TIE KAS LIETO LAMUVĀRDU 'izglītojamie ""- lasi kā ir ::"" par budžeta naudu obligāti debilizējamie"" )) -- NAV NORMĀLI ja likumi liedz 1 normāli tekhniski /inženieriski / profesionāli kompetentam un vispusīgi vispārēji izglītotam cilvēkam mācīt to ko viņs prot (( pedaģogiskās "" izglības pspīrs"" ir padibeņu un viduvējību serrtifikāts --- uz pedagoģisko institūtu gāja tie kuru galviņas nevilka nopietnu inženieriju un kuru atestāti neatbilda iestājeksānenu sietam normālā gudrā augstdskolā , bet ambīcijas un sūdīga audzināšana neļāva godīgu darbu ar divām rokām darīt -- pasrazīti kas zināja ka jastrādā valsts darbā -kaut kā priviliģetiem vergiem ))

((PADOMJU BĒ§RNI ZINĀJA AKSIOMU ''kopš seniem laikiem par skolotājiem strādājuši vergi"" tāpēc ''Skolotājs ir vergs kas izsniegts uz laiku lai no viņa SKOLNIEKS izpurinātu maksimumu sev saprotamā un derīgā "" Sodien skolnieks jūtas sūdīgi "" izglītojanais-debilizējamais -obligati skolā N gadus turamais kā cietumnieks --ar ierobežotu pieeju gudrībām ... ""
====================================================
MAZA SKOLA VAI MAZA KLASE --- FIGŅA
NE SKOLA VAI VALSTS MĀCA --- vnk uzrauga , viegli vada un kontrolē procesu --- skolnieks pats ''ēd -- un ja ir iespē€ja tad ''ēd tik cik lien""
Es gāju 8-gadīgo mazā skolā -- 13 gabali bijām -- un ''vecā smagā programma"" 8-gadīgām pamatskolām --- pēc tās mācīja līdz 1973/74 māc gadam (( šodienas ļoti labas ģimnazijas līmenis bija 1974 g 8 kl beidzējiem )) - VIENA SKOLOTĀJA super veiksmīgi mācīja (( drīzāk jau vnk vadīja studijas 4-8 klasēs )) ' 5- kl 'dabas mācību"" "" 6lk-botāniku"" ""7kl. zooloģiju" " 8 kl "biologiju un anatomiju"" ""ķimiju"" ''Fiziku"" -- un minimāli pieskatīja ''tehnislo jaunradi'' -- skolnieku darbošanos ar fotolaqboratoriju , skolas radiotranslacijas-kinoaparatūras izstabu un citādu ''gudrām tehniskām lietiņām"" lai blēņas par lielu nesastrādātu ''radošā jaunatne""-- (( LABS REZULTĀTS -- man rajona olimpiadēs 2 otrās vietas --fizika un ķimijā -- negatovojoties speciāli --kā fignīgu kontroldarbiņu aizbraucu uzrakstīt
2 skuķi bij absolūti teicamnieki -- es biju pohujists --skolas dēļ ņeiespringu - man vidējā atestātā bij 4.12 no 5 -- 2 skuķi gan bij grūtgalvji --viens smagās dzrmdībās aizsmakušais, otrs 3-4 paaudzēs senču nodzertām smadzenēm ))
Otra -- "" ģeogrāfiju un vēsturi "" .... Direktors (( īgns prūsis )) -''svešvalodas"" --- vēl viena tika galā ar 5-8 kl . ""nopietno matenatiku"" (( ģeometriju un algebru NE TIK DAUDZ cik ''spēju lietot ts matenātisko aparātu )) ..(REZSULTĀTS izcils vēl tagad-- MAN 60 GADU -- sporta pēc jadus 3 g testēju ""smagos"" CE !12 kl -- vnk piesēžoties 1.5-2 st bezkadām formulu lapām 95-100% --- tie nav eksāmeni --testiņi uz ''pamat elementu zināšanu"" ----- Latviešu valodu (( gramatiku no bībeles biezuma grāmatas ((5-8 kl )) un literatūru )) macīja kautkada ''augsti izglītota filoloģene ar pretenzijām uz ""smalkumu"" --ne pedagogs...

1-4 kl kūrēja kautkadi figļari -- tipa ''oktobrenu un pionieru vadītājas vai kas līdzīgs bērnudarza aukllēm--- glītrakstīšanu , aritmetiku , zīmēsanu darbmācību dziedāšasnu un mūziku --- utml ''mazbērnu figņu ""

manā klasē 1-4 ienīda ts audzinatāju -- ne par to ko un kā mācīja
aritmetiku ''stabiņā rēķināt"" , zīmet vai roku darbiņus --- viņš mūs apsēsti""vazāja ekskursijās "" un pārgājienos --- un kā likums mūžīgi pa kautkadu varoņu-miroņu kapiem....

REZULTĀTS -- pamatīga pamatizglītība sanāca -- tik pamatīga ka

mana laika panatskolnieks var apšaubīt Pitagora Teorēmu --- tā ir VISKAITĪGĀKĀ no skolā macītā -- ''obligatā minimuma""

SKOLĀ PITAGORA TEORĒMU MĀCA NEPAREIZI = maldina --
((tāpat kā fizikā Nūtona likumus sklaidro nepareizi -- un sūdīgs pasaules uzskats veidojas --realitatei neatbilstošs))
""PITAGORA TEORĒMA "" pēc tan kad minimāli padomāts par ""
KAPĒC?? ""
Hipotenūzas (( tāpat vispārīgi :: "" jebkura trīsstūra jebkuras konstanta garuma malas kvadrāts"" IR KONSTANTE kas NAV ATKARĪGA ne no katešu ,ne no pārējo 2 trīsstūra malu garumiem ...... jo sānmalu prjekcijas uz 3. malu ir vienadas ar 3. malu ((pie tan no jebkura ''nenulles virziena"" projicējot --- Eiklīda ģeometrija ir kaitīga -- '"" svētā 'perpebdikulāruma un svētā paralēluma debilzējošā ķecerība ""--- skolā notiek jaunatnes samaitāšāna.. caur ''sliktas ticības macīšanu"". KAPĒC lai vēl par to masātu ???

(( acīmredzamu figņu māca --- jebkura 3stūra sānu malu projekcijas uz pamata ir vienadas ar pamatu --- tāpēc '' trīsstūra pamats "" reiz ''sānmalu projekcijas uz pamata"" ir ekvivalents ""pamata kvadratam""

bet katešu kvadrati ir pilnīgi ''cita opera""-- to ''formalums"" izriet pa tiešo no VIDEJO PROPORCIONĀLO FORMULAS '' dogmaI"' par ''vidējiem proporcionalajirn Taisnleņka Trīsstūrī -- ==== no tās ((pēc dažiem algebriskiem parveidijumiem)) iztiet ""jocīga"" fornula ""katetes kvadrāts"" = "" katetes projekcija uz Hipotenūzu "" reiz ""Hipotenūza "" ((( vienadojuma kreisā puse ir "" specgadījums TAISNLEŅKIM ""--- bet labā puse atbilst ""vispārīgajai 2 vektoru skalārā reizinājuma definīcijai --===>> ""pirnais vektors pareizināts ar otrā vektora projekcijas garumu uz pirmā vektora"" (( tāpēc ts ""katešu kvadrati""--- patiesībā nav ''katešu kvadrati "" --- tie ir JREBKURA trīsstūra pamatu veidsojošā vektora skalārs reizinajums ar sānu malu veidojošo vektoru--- vnk skaitļi kas sagadīšanās pēc vienādi --- ''katešu kvadrati"" ir abstakcija -- tik kaitīga abstrakjcija ka ''nosien prātiņu""--- tie kas Pitagora teoremu zin un tic tās ''svētumam"" ir gandrtīz neapmacāmi kautkam gudāakam))

tāpat debili un loģikas imūni kļūst tie kas fanātiskli tic ''valsts svētumam'' un ''budzeta naudai "" kā mesijai (pestīitājam ))
27.maijs 2019, 8:57 Atbildēt
KKolijs
Iedzer taču savas zāles!
27.maijs 2019, 17:59 Atbildēt
SShadowVoice
Tik gariem tekstiem pietiek laika tikai bezdarbniekiem, vai par manu/pārejo nodokļu maksātāju naudu krēslā dirnošam ierēdnim.
Labam komentāram jābūt īsam un noteikti jānolamā Krieviju. Tas ir panākumu atslēga mūsdienu Latvijā ;-) Un vienalga kas tur notiksies ar izglītību ;-)
27.maijs 2019, 10:42 Atbildēt
llibertārietis
tu esi debīlis kubā !! ... arī HITLERS BIJ APROBEŽOTS VIENKĀRŠOTĀJS -- un viņan tāpec izdevās apstulbot ''īsu tekstu sapratējus"" --- GUDRĀKIE SPĒJ operēt ar lielu infornāciju --- nevis īsiem bezjedzīgiem lozungiem bezdomīgi pakļauties .....

Teikumi pa 1/3 lappuses-- garas saliktu teikumu konstrukcijas spēj iespiest daudzkārt vairāk derīgas infornācijas kā tik pat daudz teksta viebkaršos nepaplašinātos teikumos ..

JA TU ESI PUSDEBĪLS KAS TIKAI ĪSU TEKST SPēJ SAGREMOT tad tā nav nana vaina -- vaino savu māti padauzu no kuras savas atmireksķertās SMADZENES DABŪJI --- ŠVEIKS TĀDIEM ĢENERĀĻA KARJERU
PRAVIRETOJA ---
=================================================================
^TE ir kolosāls piemērs garu tiekumu informatīvajai bagatībai -- un vienlaikus gudra grāmata --- krietnu 7 stundu gara -- daudzu zinātņu integrējums

Мертвая вода ЧАСТЬ 1
www.youtube.com/watch?v=xFVUfZiEhmE
27.maijs 2019, 22:04 Atbildēt
RRama
Tu laikam esi ierēdnis vai bezdarbnieks jo atnākot uz darbu tūlīt sac veselus sacerējumus,privāta firmā to vienkārši neatļautu.
27.maijs 2019, 9:58 Atbildēt
kkurmis
Kapavietas koordinātu noteikšana ir papildpakalpojums. Tas dod iespēju Jums apzināt visu savu senču piemiņas vietas ar visaugstāko precizitāti.

Kapi vizuāli izmainās līdz nepazīšanai dažu gadu laikā, īpaši lielajās Rīgas kapsētās, kur notiek regulāra paplašināšanās un infrastruktūras uzlabošana.

Garuma un platuma grādi paliks nemainīgi arī pēc 100 gadiem! Precīzas koordinātas ļaus mazbērniem viegli atrast savu vecvecāku piemiņas vietas ātri un nekļūdīgi.

Koordinātas nosakām ar precīziem mērinstrumentiem un izsniedzam GPS koordinātu datus klientam personīgi vai elektroniski. Papildus iespējama fiziska kartes izdruka ar attiecīgām norādēm
27.maijs 2019, 11:00 Atbildēt
kkā vienmēr
Vispirms žēlojas, ka ir "šausmīga birokrātija. Siguldā tagad ir izpilddirektors ar diviem vietniekiem. Un - pārvaldes. Izglītības pārvalde sešām skolām" lai jau nākamajā jautājumā žēlotos par par to, ka "Būvvalde, dzimtsarakstu nodaļa, izglītības pārvalde, juristi, ekonomisti u.c. speciālisti atrodas centrā"
27.maijs 2019, 6:49 Atbildēt
AA kas tur slikts
Marupē arī tā ir.
Un trijās skolās kopumā ir 15 paralèlklases.
Tadēļ ,ka te ir darbs .tādēļ ka uzņēmeji iegulda tur ,kur zin ka nopelnīs.
Pamēģini saprast
27.maijs 2019, 7:34 Atbildēt
kkā vienmēr
Tu vispār saprati, ko es uzrakstīju citējot autoru?
Viņš vispirms žēlojas, ka Siguldā ir vesela izglītības pārvalde uz tikai sešām skolām, bet tad, ka tāda pat izglītības pārvalde ir tikai Siguldā nevis katrā pagastā.
27.maijs 2019, 7:40 Atbildēt
TToms
Darbinieku skaits Siguldas novadā ir lielāks kā bija pagastos un pilsētā kopā, bet darbinieku skaits, kas strādā ar cilvēkiem samazinājies trīskārt. Pakalpojumi tālu, dārgi, nepieejami, jo ierēdņi strādā ar papīriem, mācās atrakstīties un reklamēties.
Ja ir reklāma, darbs nav vajadzīgs.
27.maijs 2019, 9:36 Atbildēt
vvaldis
Jālikvidē neviss mazās skolas,bet skolotājiem jāmaksā pēc skolēnu sekmēm neviss pēc skaita.Skolotājiem visā valstī jābūt vienādai pamatalgai
27.maijs 2019, 6:57 Atbildēt
PProtams zaķīt
Ir jāpienem likums ,ka lauku skolàm ir jābūt labākām par 1.ģimnāziju.
Un netalantīgoe berni tātād lauku skolām tuvumā nav jālaiž.
27.maijs 2019, 7:36 Atbildēt
llibertārietis
.NORMĀLA NAV ""SOCIĀLISTU SMIRDOŅA""---

NORMĀLI NAV TIE DEBILĪŠI kas ""sistēmas finansesanu"" jauc ar ''izglītību"" ... normāli nav ja kautkadi debili likumi paredz nevis mācīt (vadīt un kūrēt izglītošanos ) bet ''izpildīt slodzes"" -- NORMĀLI NAV ja smirdoša valsts ''iepērk par budzeta naudu no pedagogiem ""izpildītas slodzes "" --NORMĀLI nav TIE KAS LIETO LAMUVĀRDU 'izglītojamie ""- lasi kā ir ::"" par budžeta naudu obligāti debilizējamie"" )) -- NAV NORMĀLI ja likumi liedz 1 normāli tekhniski /inženieriski / profesionāli kompetentam un vispusīgi vispārēji izglītotam cilvēkam mācīt to ko viņs prot (( pedaģogiskās "" izglības pspīrs"" ir padibeņu un viduvējību serrtifikāts --- uz pedagoģisko institūtu gāja tie kuru galviņas nevilka nopietnu inženieriju un kuru atestāti neatbilda iestājeksānenu sietam normālā gudrā augstdskolā , bet ambīcijas un sūdīga audzināšana neļāva godīgu darbu ar divām rokām darīt -- pasrazīti kas zināja ka jastrādā valsts darbā -kaut kā priviliģetiem vergiem ))

((PADOMJU BĒ§RNI ZINĀJA AKSIOMU ''kopš seniem laikiem par skolotājiem strādājuši vergi"" tāpēc ''Skolotājs ir vergs kas izsniegts uz laiku lai no viņa SKOLNIEKS izpurinātu maksimumu sev saprotamā un derīgā "" Sodien skolnieks jūtas sūdīgi "" izglītojanais-debilizējamais -obligati skolā N gadus turamais kā cietumnieks --ar ierobežotu pieeju gudrībām ... ""
====================================================
MAZA SKOLA VAI MAZA KLASE --- FIGŅA
NE SKOLA VAI VALSTS MĀCA --- vnk uzrauga , viegli vada un kontrolē procesu --- skolnieks pats ''ēd -- un ja ir iespē€ja tad ''ēd tik cik lien""
Es gāju 8-gadīgo mazā skolā -- 13 gabali bijām -- un ''vecā smagā programma"" 8-gadīgām pamatskolām --- pēc tās mācīja līdz 1973/74 māc gadam (( šodienas ļoti labas ģimnazijas līmenis bija 1974 g 8 kl beidzējiem )) - VIENA SKOLOTĀJA super veiksmīgi mācīja (( drīzāk jau vnk vadīja studijas 4-8 klasēs )) ' 5- kl 'dabas mācību"" "" 6lk-botāniku"" ""7kl. zooloģiju" " 8 kl "biologiju un anatomiju"" ""ķimiju"" ''Fiziku"" -- un minimāli pieskatīja ''tehnislo jaunradi'' -- skolnieku darbošanos ar fotolaqboratoriju , skolas radiotranslacijas-kinoaparatūras izstabu un citādu ''gudrām tehniskām lietiņām"" lai blēņas par lielu nesastrādātu ''radošā jaunatne""-- (( LABS REZULTĀTS -- man rajona olimpiadēs 2 otrās vietas --fizika un ķimijā -- negatovojoties speciāli --kā fignīgu kontroldarbiņu aizbraucu uzrakstīt
2 skuķi bij absolūti teicamnieki -- es biju pohujists --skolas dēļ ņeiespringu - man vidējā atestātā bij 4.12 no 5 -- 2 skuķi gan bij grūtgalvji --viens smagās dzrmdībās aizsmakušais, otrs 3-4 paaudzēs senču nodzertām smadzenēm ))
Otra -- "" ģeogrāfiju un vēsturi "" .... Direktors (( īgns prūsis )) -''svešvalodas"" --- vēl viena tika galā ar 5-8 kl . ""nopietno matenatiku"" (( ģeometriju un algebru NE TIK DAUDZ cik ''spēju lietot ts matenātisko aparātu )) ..(REZSULTĀTS izcils vēl tagad-- MAN 60 GADU -- sporta pēc jadus 3 g testēju ""smagos"" CE !12 kl -- vnk piesēžoties 1.5-2 st bezkadām formulu lapām 95-100% --- tie nav eksāmeni --testiņi uz ''pamat elementu zināšanu"" ----- Latviešu valodu (( gramatiku no bībeles biezuma grāmatas ((5-8 kl )) un literatūru )) macīja kautkada ''augsti izglītota filoloģene ar pretenzijām uz ""smalkumu"" --ne pedagogs...

1-4 kl kūrēja kautkadi figļari -- tipa ''oktobrenu un pionieru vadītājas vai kas līdzīgs bērnudarza aukllēm--- glītrakstīšanu , aritmetiku , zīmēsanu darbmācību dziedāšasnu un mūziku --- utml ''mazbērnu figņu ""

manā klasē 1-4 ienīda ts audzinatāju -- ne par to ko un kā mācīja
aritmetiku ''stabiņā rēķināt"" , zīmet vai roku darbiņus --- viņš mūs apsēsti""vazāja ekskursijās "" un pārgājienos --- un kā likums mūžīgi pa kautkadu varoņu-miroņu kapiem....

REZULTĀTS -- pamatīga pamatizglītība sanāca -- tik pamatīga ka

mana laika panatskolnieks var apšaubīt Pitagora Teorēmu --- tā ir VISKAITĪGĀKĀ no skolā macītā -- ''obligatā minimuma""

SKOLĀ PITAGORA TEORĒMU MĀCA NEPAREIZI = maldina --
((tāpat kā fizikā Nūtona likumus sklaidro nepareizi -- un sūdīgs pasaules uzskats veidojas --realitatei neatbilstošs))
""PITAGORA TEORĒMA "" pēc tan kad minimāli padomāts par ""
KAPĒC?? ""
Hipotenūzas (( tāpat vispārīgi :: "" jebkura trīsstūra jebkuras konstanta garuma malas kvadrāts"" IR KONSTANTE kas NAV ATKARĪGA ne no katešu ,ne no pārējo 2 trīsstūra malu garumiem ...... jo sānmalu prjekcijas uz 3. malu ir vienadas ar 3. malu ((pie tan no jebkura ''nenulles virziena"" projicējot --- Eiklīda ģeometrija ir kaitīga -- '"" svētā 'perpebdikulāruma un svētā paralēluma debilzējošā ķecerība ""--- skolā notiek jaunatnes samaitāšāna.. caur ''sliktas ticības macīšanu"". KAPĒC lai vēl par to masātu ???

(( acīmredzamu figņu māca --- jebkura 3stūra sānu malu projekcijas uz pamata ir vienadas ar pamatu --- tāpēc '' trīsstūra pamats "" reiz ''sānmalu projekcijas uz pamata"" ir ekvivalents ""pamata kvadratam""

bet katešu kvadrati ir pilnīgi ''cita opera""-- to ''formalums"" izriet pa tiešo no VIDEJO PROPORCIONĀLO FORMULAS '' dogmaI"' par ''vidējiem proporcionalajirn Taisnleņka Trīsstūrī -- ==== no tās ((pēc dažiem algebriskiem parveidijumiem)) iztiet ""jocīga"" fornula ""katetes kvadrāts"" = "" katetes projekcija uz Hipotenūzu "" reiz ""Hipotenūza "" ((( vienadojuma kreisā puse ir "" specgadījums TAISNLEŅKIM ""--- bet labā puse atbilst ""vispārīgajai 2 vektoru skalārā reizinājuma definīcijai --===>> ""pirnais vektors pareizināts ar otrā vektora projekcijas garumu uz pirmā vektora"" (( tāpēc ts ""katešu kvadrati""--- patiesībā nav ''katešu kvadrati "" --- tie ir JREBKURA trīsstūra pamatu veidsojošā vektora skalārs reizinajums ar sānu malu veidojošo vektoru--- vnk skaitļi kas sagadīšanās pēc vienādi --- ''katešu kvadrati"" ir abstakcija -- tik kaitīga abstrakjcija ka ''nosien prātiņu""--- tie kas Pitagora teoremu zin un tic tās ''svētumam"" ir gandrtīz neapmacāmi kautkam gudāakam))

tāpat debili un loģikas imūni kļūst tie kas fanātiskli tic ''valsts svētumam'' un ''budzeta naudai "" kā mesijai (pestīitājam ))
27.maijs 2019, 9:05 Atbildēt
SShadowVoice
Maksāt par sekmēm ir pilnīgs idiotisms. Gadu desmitiem pastāv sistēma, ka SKOLOTĀJS ir tas nelaimīgais, kas kārtējo atpalikušu prātu/slaistu, cenšas izvilkt līdz izlaidumam. Jo par konkrētā slaista sliktām sekmēm kurš saņem sodu? Pareizi, skolotājs! Un tad skolnieks labi zin, kas šajā situācija ir padotais.
Nē, jābūt otrādāk:
Slikti mācies - ārā no skolas.
Nespēj laicīgi nokārtot ieskaites - ārā no skolas.
Pedagogam ir atvaļinājums un tāpēc neties pie pēc-eksāmeniem - ārā no skolas.
Valstij ir vajadzīgi arī strādnieki un vidusskolas pabeigšana ir disciplinētu un labi strādājošu prātu privilēģija.
27.maijs 2019, 10:47 Atbildēt
DDomā ar galvu
Likvidējot autobusu maršrutus,slimnīcas,bankomātus,veikalus un skolas,Verner Bērziņ,mēs likvidēsim arī pagastu iedzīvotājus,kas būs spiesti pārcelties uz pilsētām vai pamest Latviju.
27.maijs 2019, 7:11 Atbildēt
NNez tu te komentē no laikiem
Neticu
dddd
27.maijs 2019, 7:36 Atbildēt
RRemarx
Brauc uz Ērberģi un skaties. Tur nīkuļo skola pagaidām. Cik ilgi nav zināms. Bet ir viena lieta jāņem vērā. lai tiktu uz novada centru ir jābūt savam transportam, jo autobusu satiksme ir čābīga. Uz Neretu autobuss iet vakarā, kad novada dome ir ciet, bet no rīta atpakaļ, kad atkal novada dome ir ciet. Jaunā reforma paredz novada centru pārcelt uz Aizkraukli bet ar turieni autobusi nekursē jau gadus 20 bet līdz centram 65km uz vienu galu tikai. Līdz Neretai 30 tik. Tā ir daudz kur. Slimnīca ar likvidēta, ja vajag ātros tad ziemā nākas ilgi gaidīt kamēr šie pa netīrītu ceļu atbrauks.
29.maijs 2019, 18:01 Atbildēt
ZZintnieks
Psihopātija neesot ārstējama...
27.maijs 2019, 7:24 Atbildēt
ZZintniekam
Pēc sevis spried?
27.maijs 2019, 8:48 Atbildēt
gghghghghgh
šādi jau bij tie izdabātāju krivu komunistiem,nodevēji un stukači job.nolādētie
27.maijs 2019, 7:36 Atbildēt
aatmiņa
Par mazajām skoliņām. Pēc pirmā kara sākuma gados bija daudzi pagasti, kuros lauku skolotājs mācīja 5-10 skolēnus. Tā stāstīja tie, kas tajās mācījās. Tā kā nevajag fleitēt, ka neatmaksājas mazās skoliņas, tieši no tām toreiz izauga jaunā zemkopju paaudze. Protams, valsts atbalsts ir vajadzīgs.
27.maijs 2019, 8:35 Atbildēt
BBet zemkopjus vajag mazāk
Agrak kolhozs ar 5000 cilvekiem saražoja mazāk ,kā šodien uznēmejs laukos ar 200 strādniekiem .
KO DARĪT TOEM 4800 ?
varbut tomer atlaut braukt strādāt tur ,kur šodien var nopelnīt ?
Varbūt tomēr ļaut viņu bērniem apmeklēt labas skolas ?
27.maijs 2019, 8:51 Atbildēt
TToms
Agrāk kolhozā no 5000 ar lauksaimniecību nodarbojās 300 - 400 pārējie ar pārstrādi un palīgražošanu,
Kāpēc tagad pārdodam leišiem, lai pirktu atpakaļ jau ar uzcenojumu?
29.maijs 2019, 12:50 Atbildēt
nnosauc
man vienu uznjeemeeju, kursh aizvieto tos 5000 kolhozniekus, gribu zinaat, kur ir taa leiputrija
27.maijs 2019, 15:34 Atbildēt
ZZane
Šodien, pagaidām, labi var nopelnīt tikai ārzemēs,mūsu pašu birokrātiskajās Ministrijās un nekam nevajadzīgajās valdēs.Varbūt laukos var atjaunot cukura vai kādu citu ražotni, ieguldot ES līdzekļus,lai šeit dzīvojošie varētu labi nopelnīt un pašiem izlemt kur un kādās skolās bērniem mācīties
27.maijs 2019, 15:02 Atbildēt
llibertārietis
TĀDĀ GADĪJUMĀ VISUS LIEKOS IZDZĪT TRIMDĀ UZ ĀFRIKU --- LAI KOLONIZĒ BANĀNU REPUBLIKAS UN LIEK MELNOS PIE DERĪGA DARBA--- UN LIEKOS SKOLOTĀJUS TURPAT --LAI MELNOS MĀCA

NO VALSTS PIEŠĶIRT AUTOMĀTU , DAŽUS TŪKSTOSUS PATRONU UN VIENVIRZIENA BIĻETI ....
27.maijs 2019, 9:32 Atbildēt
aatmiņa
:)) Ja mēs esam tikai par lielsaimniecībām, tad jā, produkciju tur saražo, bet visos laikos tieši laukos notika arī tautas dzīvā spēka atražošana, nu nav nevienam uzņēmējam 5-7 bērni. Vēl cara laikos (ne tikai pēc pirmā kara), lielie zemnieki atdalīja dažas pūrvietas bezzemnieku ģimenēm (iebūvnieki) kuri tur dzīvoja, kopa zemi un ģimene dzīvoja, bagāti nebija, bet pārtikuši gan. Par to tika domāts valstiskā līmenī, jo laukos dzimušie visi nekļuva par zemkopjiem, bet arī par citu profesiju pārstāvjiem .Galvenais tomēr ir tautas dzīvais spēks, kas arī ir primārais tautas pastāvēšanai.
27.maijs 2019, 9:26 Atbildēt
ttoms
Lielražošana nepieciešama nabadzīgiem pircējiem, kas prasa lētu un nekvalitatīvu produktu. Ceļoties labklājībai, aug pieprasījums pēc kvalitatīva produkta, ko nespēj piedāvāt lielražotāji.
Kāpēc ASV pērk dārgos ES ģimenes uzņēmumu ražojumus?
29.maijs 2019, 12:54 Atbildēt
aatmiņa bez smadzenēm
interesanti gan , kā tu piespiedīsi šodien cilvēkus dzīvot pus naturālās saimniecībās ?
bērniem internetu nepieslēgsi .
vecākiem atņemsi pases ?
tip lai atražo dzīvo spēku kamēr tu Rīgā dirnēsi pie datora un iepirksies lielveikalos ?
27.maijs 2019, 10:21 Atbildēt
llosi uz desas
tādu Verneru aizsūtīt uz Latgali, lai tur sēž'un plāno pielatgales apvienošanu, bet vispār labāk tādu losi likvidēt...
27.maijs 2019, 8:35 Atbildēt
CCik tu gan esi stulbs
Cik darbavietas Latgalē esi radijis muldētāj ?
27.maijs 2019, 8:51 Atbildēt
llibertārietis
pats piders --- cik darba spējīgajiem tu esi liedzis styradāt savu debilo likumu un savas utainas valsts dēļ

Cik tien kas gribetu un spētu mācīt tu esi liedzis skolā mācīt ??
Cik skolotājoien tu esi liedzis mācīt 3-4-5 priekšmetus.....

Cik gudrien un kompetentien speciālistoiem ar tehnikumu un koledžu
diplomien esi liedzis BRĪVI PRAKTIZĒT -pieprasot pāratestācijas sertifikatus ""' vai ''augstskolu diplomu""

Cik sava amata prtatējiem tu esi liedzis mācīt zeļļus ---

TU PIDER !!! NOKAUNIES UN ŽAUNAS PIEVER --- nožēlo grēkus un aizej pie grēksūdzes -- apņemies tā vairs nedarīt --- un iespēju robrežās nodarbojies ar gandearīšanu --pamēgini labot ,,,

=========================================================

DARBA VIETAS?? debīlis tu esi --- Esot bezdarbnieki no ''augsta līmeņa vadītājiem'' ???????? Figļari ir tadi ''augsta līmeņa vadītaji ---ja nav sev darba vietu uztaisījuši .... Figļari ir tie kam augstskolas diploms ja nevar kaut sev un dažien darbavietu uztaisīt .... Pat profeni vai tehnikumu beigušais spējīgs PATS ORGANIZĒT UN PLĀNOT SAVU DARBU ..TIKAI Tādi debīļi tev līdzīgie figņiguds likumus raksta --KA SUŅI UZ SIENA KAUDZES -- NE PAŠI ĒD NE CITIEM LOPIŅIEM ĻAUIJ un gaudo pĒc budzeta naudas--- Muti ciet un būdā !!!
27.maijs 2019, 9:28 Atbildēt
JJānisT
Varbūt bērnus un lauciniekus vispār arī pie reizes likvidēt? Vai Latvijā dzīvošana ārpus Rīgas jau ir kļuvusi krimināli sodāma?
27.maijs 2019, 8:59 Atbildēt
vvispirms tādus kā tevi kastrēt
lai nevairojas muļķi
27.maijs 2019, 10:22 Atbildēt
MMalda
Padomā vispirms, kurš te īsti ir muļķis!
27.maijs 2019, 11:32 Atbildēt
llibertārietis
.NORMĀLA NAV ""SOCIĀLISTU SMIRDOŅA""---

NORMĀLI NAV TIE DEBILĪŠI kas ""sistēmas finansesanu"" jauc ar ''izglītību"" ... normāli nav ja kautkadi debili likumi paredz nevis mācīt (vadīt un kūrēt izglītošanos ) bet ''izpildīt slodzes"" -- NORMĀLI NAV ja smirdoša valsts ''iepērk par budzeta naudu no pedagogiem ""izpildītas slodzes "" --NORMĀLI nav TIE KAS LIETO LAMUVĀRDU 'izglītojamie ""- lasi kā ir ::"" par budžeta naudu obligāti debilizējamie"" )) -- NAV NORMĀLI ja likumi liedz 1 normāli tekhniski /inženieriski / profesionāli kompetentam un vispusīgi vispārēji izglītotam cilvēkam mācīt to ko viņs prot (( pedaģogiskās "" izglības pspīrs"" ir padibeņu un viduvējību serrtifikāts --- uz pedagoģisko institūtu gāja tie kuru galviņas nevilka nopietnu inženieriju un kuru atestāti neatbilda iestājeksānenu sietam normālā gudrā augstdskolā , bet ambīcijas un sūdīga audzināšana neļāva godīgu darbu ar divām rokām darīt -- pasrazīti kas zināja ka jastrādā valsts darbā -kaut kā priviliģetiem vergiem ))

((PADOMJU BĒ§RNI ZINĀJA AKSIOMU ''kopš seniem laikiem par skolotājiem strādājuši vergi"" tāpēc ''Skolotājs ir vergs kas izsniegts uz laiku lai no viņa SKOLNIEKS izpurinātu maksimumu sev saprotamā un derīgā "" Sodien skolnieks jūtas sūdīgi "" izglītojanais-debilizējamais -obligati skolā N gadus turamais kā cietumnieks --ar ierobežotu pieeju gudrībām ... ""
====================================================
MAZA SKOLA VAI MAZA KLASE --- FIGŅA
NE SKOLA VAI VALSTS MĀCA --- vnk uzrauga , viegli vada un kontrolē procesu --- skolnieks pats ''ēd -- un ja ir iespē€ja tad ''ēd tik cik lien""
Es gāju 8-gadīgo mazā skolā -- 13 gabali bijām -- un ''vecā smagā programma"" 8-gadīgām pamatskolām --- pēc tās mācīja līdz 1973/74 māc gadam (( šodienas ļoti labas ģimnazijas līmenis bija 1974 g 8 kl beidzējiem )) - VIENA SKOLOTĀJA super veiksmīgi mācīja (( drīzāk jau vnk vadīja studijas 4-8 klasēs )) ' 5- kl 'dabas mācību"" "" 6lk-botāniku"" ""7kl. zooloģiju" " 8 kl "biologiju un anatomiju"" ""ķimiju"" ''Fiziku"" -- un minimāli pieskatīja ''tehnislo jaunradi'' -- skolnieku darbošanos ar fotolaqboratoriju , skolas radiotranslacijas-kinoaparatūras izstabu un citādu ''gudrām tehniskām lietiņām"" lai blēņas par lielu nesastrādātu ''radošā jaunatne""-- (( LABS REZULTĀTS -- man rajona olimpiadēs 2 otrās vietas --fizika un ķimijā -- negatovojoties speciāli --kā fignīgu kontroldarbiņu aizbraucu uzrakstīt
2 skuķi bij absolūti teicamnieki -- es biju pohujists --skolas dēļ ņeiespringu - man vidējā atestātā bij 4.12 no 5 -- 2 skuķi gan bij grūtgalvji --viens smagās dzrmdībās aizsmakušais, otrs 3-4 paaudzēs senču nodzertām smadzenēm ))
Otra -- "" ģeogrāfiju un vēsturi "" .... Direktors (( īgns prūsis )) -''svešvalodas"" --- vēl viena tika galā ar 5-8 kl . ""nopietno matenatiku"" (( ģeometriju un algebru NE TIK DAUDZ cik ''spēju lietot ts matenātisko aparātu )) ..(REZSULTĀTS izcils vēl tagad-- MAN 60 GADU -- sporta pēc jadus 3 g testēju ""smagos"" CE !12 kl -- vnk piesēžoties 1.5-2 st bezkadām formulu lapām 95-100% --- tie nav eksāmeni --testiņi uz ''pamat elementu zināšanu"" ----- Latviešu valodu (( gramatiku no bībeles biezuma grāmatas ((5-8 kl )) un literatūru )) macīja kautkada ''augsti izglītota filoloģene ar pretenzijām uz ""smalkumu"" --ne pedagogs...

1-4 kl kūrēja kautkadi figļari -- tipa ''oktobrenu un pionieru vadītājas vai kas līdzīgs bērnudarza aukllēm--- glītrakstīšanu , aritmetiku , zīmēsanu darbmācību dziedāšasnu un mūziku --- utml ''mazbērnu figņu ""

manā klasē 1-4 ienīda ts audzinatāju -- ne par to ko un kā mācīja
aritmetiku ''stabiņā rēķināt"" , zīmet vai roku darbiņus --- viņš mūs apsēsti""vazāja ekskursijās "" un pārgājienos --- un kā likums mūžīgi pa kautkadu varoņu-miroņu kapiem....

REZULTĀTS -- pamatīga pamatizglītība sanāca -- tik pamatīga ka

mana laika panatskolnieks var apšaubīt Pitagora Teorēmu --- tā ir VISKAITĪGĀKĀ no skolā macītā -- ''obligatā minimuma""

SKOLĀ PITAGORA TEORĒMU MĀCA NEPAREIZI = maldina --
((tāpat kā fizikā Nūtona likumus sklaidro nepareizi -- un sūdīgs pasaules uzskats veidojas --realitatei neatbilstošs))
""PITAGORA TEORĒMA "" pēc tan kad minimāli padomāts par ""
KAPĒC?? ""
Hipotenūzas (( tāpat vispārīgi :: "" jebkura trīsstūra jebkuras konstanta garuma malas kvadrāts"" IR KONSTANTE kas NAV ATKARĪGA ne no katešu ,ne no pārējo 2 trīsstūra malu garumiem ...... jo sānmalu prjekcijas uz 3. malu ir vienadas ar 3. malu ((pie tan no jebkura ''nenulles virziena"" projicējot --- Eiklīda ģeometrija ir kaitīga -- '"" svētā 'perpebdikulāruma un svētā paralēluma debilzējošā ķecerība ""--- skolā notiek jaunatnes samaitāšāna.. caur ''sliktas ticības macīšanu"". KAPĒC lai vēl par to masātu ???

(( acīmredzamu figņu māca --- jebkura 3stūra sānu malu projekcijas uz pamata ir vienadas ar pamatu --- tāpēc '' trīsstūra pamats "" reiz ''sānmalu projekcijas uz pamata"" ir ekvivalents ""pamata kvadratam""

bet katešu kvadrati ir pilnīgi ''cita opera""-- to ''formalums"" izriet pa tiešo no VIDEJO PROPORCIONĀLO FORMULAS '' dogmaI"' par ''vidējiem proporcionalajirn Taisnleņka Trīsstūrī -- ==== no tās ((pēc dažiem algebriskiem parveidijumiem)) iztiet ""jocīga"" fornula ""katetes kvadrāts"" = "" katetes projekcija uz Hipotenūzu "" reiz ""Hipotenūza "" ((( vienadojuma kreisā puse ir "" specgadījums TAISNLEŅKIM ""--- bet labā puse atbilst ""vispārīgajai 2 vektoru skalārā reizinājuma definīcijai --===>> ""pirnais vektors pareizināts ar otrā vektora projekcijas garumu uz pirmā vektora"" (( tāpēc ts ""katešu kvadrati""--- patiesībā nav ''katešu kvadrati "" --- tie ir JREBKURA trīsstūra pamatu veidsojošā vektora skalārs reizinajums ar sānu malu veidojošo vektoru--- vnk skaitļi kas sagadīšanās pēc vienādi --- ''katešu kvadrati"" ir abstakcija -- tik kaitīga abstrakjcija ka ''nosien prātiņu""--- tie kas Pitagora teoremu zin un tic tās ''svētumam"" ir gandrtīz neapmacāmi kautkam gudāakam))

tāpat debili un loģikas imūni kļūst tie kas fanātiskli tic ''valsts svētumam'' un ''budzeta naudai "" kā mesijai (pestīitājam ))
27.maijs 2019, 9:07 Atbildēt
KKārli Ulmani celies augšā
Kaut ko tik stulbu publicēt- kādam gan te jābūt naidam pret paša tautu. Vai tiešām autors nesaprot, ka, iznīcinot mazās skolas, bērni paliek bez izglītības. Šobrīd laukos daudzas ģimenes knapi savelk galus, toties skoliņa ir tuvu. Ar skolu likvidēšanu mēs nakotnē valstij rokam kapu- šie neskolotie bērni varēs mēzt tikai kūtis...
27.maijs 2019, 9:24 Atbildēt
vvislētāk ir
visus skolenus sadzit stadionā un tur tad viens skolotājs priekšā "uzstājas". protams ka "tautas kalpi"to grib par visām varitem, jo naudu vienmer var citur izlietot , kaut vai sev premijās izmaksāt
27.maijs 2019, 9:38 Atbildēt
llibertārietis
NORMĀLI NAV SKOLU UN IESPĒJU BRĪVI MĀCĪTIES LIKVIDĒT ...

NORMĀLI NAV JA 2-3 NEĻAUJ IZDARĪT VISU DERĪGO UN VAJADZĪGO

''MAZA SKOLA'' 3 GAB PILNĪGI IR SPĒJĪGI GAN UZDOT GAN ATPRASĪT

PIE TAM ''DAUDZ UZDOT UN VĒL VAIRĀK ATPTASĪT ""

maza privatskoliņa var dot izcilus rezultatus !!
27.maijs 2019, 10:16 Atbildēt
PPēteris
Darba vietas nosaka visu ,jo brauc strādāt ! Arī uz Allažiem un no visam pusēm ,pat 40 km attālumā.Ja Latviju uzskatām par attīstītu valsti ,tad agro sektoram jābūt 2 maksimums 3 % ikp radītājam ar 3-5 % darba spēku . mums šobrīd tur 7-8% ! Stipri par daudz lai sauktos par attīstītu valsti.Un izstrādei jābūt ap 80 -90 tūkstošiem eiro gadā uz 1 nodarbināto . Bet tādu saimniecību ir tikai kādas 10 pa visu valsti. Toties ir krietni 10 tūkstoši ar izstrādi 4-5 tūkstoši eiro gadā uz 1 nodarbināto . Tā ir bada maize. Un ja ir maza skola tad darbs jāplāno tā ,ka brauc skolotāji ,bet ne bērni līdz 4 klasei . Bet tikai tur kur ir darba vietas vecākiem.
27.maijs 2019, 10:39 Atbildēt
LLāčuks
šādi domājoši mērgļi būtu jāat........................sijā no Latviešu Tautas
27.maijs 2019, 11:04 Atbildēt
oopis no laukiem
Latvijā joprojām plosās vadāmais haoss,kurā kārtību ieviest nav iespējams,ja mēs nenovēršam naudas trūkuma problēmu patiesos cēloņus! Skolu,slimnīcu pašvaldību likvidācijas vajadzību izsauc tikai un vienīgi Latvijas brūkošās finanšu sistēmas nespēja nodrošināt minētās tautsaimniecības struktūras ar to normālai darbībai nepieciešamajiem apgrozības līdzekļiem. Pasakā par Pelnrušķīti bagātā mātes meita liek ķirurģiski apgraizīt savu kāju,lai mazā kristāla kurpīte derētu arī viņas kājai.Pasaka ir pasaka,bet kāpēc tādas muļķības vajadzētu atkārtot reālajā dzīvē,kā to dara Latvijas liberālanarhisti? Ja kādās nozarēs prasās reformas,tad tās neapšaubāmi ir FINANŠU + vēlēšanu + partiju sistēmas reformas un, tad arī pazudīs jebkāda vajadzība "apgraizīt" Latvijas tautsaimniecību tik barbariskā veidā. Finanšu "kurpīti" jāpielāgo valsts kājas izmēram,nevis kāju kurpītes izmēram!
Kas vainas vēlēšanu sistēmai? Atcerēsimies padomju laikus,kad deputātu kandidātus izvirzīja darba kolektīvi no savu labāko pārstāvju vidus,bet kas izvirza šodien? Vairāk vai mazāk korumpēti mafiozi grupējumi,kas sevi sauc par partijām un kuru procentuālā pārstāvniecība pret kopējo vēlētāju skaitu ir tik nožēlojami niecīga. Un pats ļaunākais ir tas fakts,ka mazskaitlīgās, zaglīgās partijas ar savu biedru naudām nespēj sevi uzturēt un tad izgudro visādas shēmas kā apzagt valsts budžetu un parazitēt uz nodokļu maksātāju naudas rēķina.
Latvijas Ministru Kabinetam (MK)pēc būtības būtu jabūt saimnieciskai struktūrai,bet kas MK ir šodien? Šodien MK ir pārvērsts par koalīcijas POLITPĀRVALDI,jo visi ministri ir no partiju vidus ievēlētie politiķi.Te nu būtu jāatceras,ka ir ievēlēti 100 deputāti - personas ar vārdiem,uzvārdiem un personas kodiem,un,ja kāds aiziet uz izpildvaru,tad uz izbrīvēto vietu jāorganizē jaunas vēlēšanas,kurās piedalās visas partijas. Šodien Saeimā ir pārstāvētas tikai PARTIJAS,bet kur ir tautas pārstāvniecība,kurai pēc Satversmes pieder suverēnā vara???
27.maijs 2019, 11:10 Atbildēt
MMalda
Trāpīts naglai uz galvas!
27.maijs 2019, 11:23 Atbildēt
llapa
sobrid latviju parvalda mafiozs gruppejums kuram nav nekada sakara ar tautu , italija to sauc par mafiju .
27.maijs 2019, 11:48 Atbildēt
MMalda
Cien. kungs! Jums vairāk par mazajām skolām patīk skolotāji bezdarbnieki vai sēņu lasītāji ārzemēs?Un vēl- Latvija ir arī ārpus Rīgas rajona!
27.maijs 2019, 11:20 Atbildēt
kkauns
katram nodokļu nemaksātajam savu skolu,slimnīcu.... nevar likvidēt ēnu ekonomiku
27.maijs 2019, 11:29 Atbildēt
llibertārietis
MAZA SKOLA VAI MAZA KLASE ''ĀTRUMU NEMAZINA"" --
NE SKOLA VAI VALSTS MĀCA --- vnk uzrauga , viegli vada un kontrolē procesu --- skolnieks pats ''ēd -- un ja vien ir iespēja tad ''ēd tik cik lien""

Es gāju 8-gadīgo mazā skolā -- 13 gabali bijām klasē -- un ''vecā smagā programma"" 8-gadīgām pamatskolām --- pēc tās mācīja līdz 1973/74 māc gadam (( šodienas ļoti labas ģimnazijas līmenis bija 1974 g 8 kl beidzējiem -- pamatīga pamatizglītība objektīvi --REZULTĀTĀ TIKA IEGŪTA UN UZTRENNĒTA
SPĒJA VIEGLI UN PASTĀVIGI IZPĒTĪT UN saprast ''inženiertabulās rakstīto"" un APGŪT DAJEBKO )) - VIENA SKOLOTĀJA super veiksmīgi mācīja (( drīzāk jau vnk vadīja studijas 4-8 klasēs )) ' 5- kl 'dabas mācību"" "" 6kLbotāniku"" ""7kl. zooloģiju" " 8 kl "biologiju un anatomiju"" ""ķimiju"" ''Fiziku"" -- un minimāli pieskatīja ''tehnislo jaunradi'' -- skolnieku darbošanos ar fotolaqboratoriju , skolas radiotranslacijas-kinoaparatūras izstabu un citādu ''gudrām tehniskām lietiņām"" lai blēņas par lielu nesastrādātu ''radošā jaunatne""-- (( LABS REZULTĀTS -- man rajona olimpiadēs 2 otrās vietas --fizika un ķimijā -- negatovojoties speciāli --kā fignīgu kontroldarbiņu aizbraucu uzrakstīt ----
2 skuķi bij absolūti teicamnieki -- es biju pohujists --skolas dēļ ņeiespringu - man vidējā atestātā bij 4.12 no 5 -- JĀ !! 2 skuķi gan bij grūtgalvji --viens smagās dzrmdībās aizsmakušais, otrs 3-4 paaudzēs senču nodzertām smadzenēm -- TUR PAT RĪGAS 1,ĢIMNAZIJA NEKO DAUDZ NEIELIKTU ))
Otra -- "" ģeogrāfiju un vēsturi "" .... Direktors (( īgns prūsis )) -''svešvalodas"" --- vēl viena tika galā ar 5-8 kl . ""nopietno matematiku"" (( ģeometriju un algebru NE TIK DAUDZ pašu algebru un ģeometriju -- Uzsvars bij uz ''spēju lietot ts matenātisko aparātu --analītisko domāšanu )) ..(REZSULTĀTS izcils vēl tagad-- MAN šogad 60 GADU -- sporta pēc kādus 3 gadus testēju ""smagos"" CE !12 kl -- vnk piesēžoties 1.5-2 st bezkadām formulu lapām 95-100% --- tie nav eksāmeni -- nožēlojami testiņi uz ''pamat elementu zināšanu"" -- 70% atbilžu vnk galvā atrisinās --ja jāpiedomnqa tad ne piepašas matenātiikas vai fizikass -- 1/2 ja ne vairāk domāšanas pie ''labas atbildes "" sastāda valodas lietojums un fornulējumu rediģešana loģisku un kompaktu ''pilnu risinājumu '' aprakstīšanai --- Latviešu valodu (( gramatiku no bībeles biezuma grāmatas ((5-8 kl )) un literatūru )) macīja kautkada ''augsti izglītota filoloģene ar pretenzijām uz ""smalkumu"" --ne pedagogs...

1-4 kl kūrēja kautkadi figļari -- tipa ''oktobrenu un pionieru vadītājas vai kas līdzīgs bērnudarza aukllēm--- glītrakstīšanu , aritmetiku , zīmēsanu darbmācību dziedāšasnu un mūziku --- utml ''mazbērnu figņu ""

manā klasē 1-4 ienīda ts audzinatāju -- ne par to ko un kā mācīja
aritmetiku ''stabiņā rēķināt"" , zīmet vai roku darbiņus , vēlāk rasēšanu --- viņš mūs apsēsti""vazāja ekskursijās "" un pārgājienos --- un kā likums mūžīgi pa kautkadu varoņu-miroņu kapiem....

REZULTĀTS -- pamatīga pamatizglītība sanāca -- tik pamatīga ka

mana laika panatskolnieks var apšaubīt Pitagora Teorēmu --- tā ir VISKAITĪGĀKĀ no skolā macītā -- ''obligatā minimuma""

SKOLĀ PITAGORA TEORĒMU MĀCA NEPAREIZI = maldina -- ieved strupceļā bieži
((tāpat kā fizikā Nūtona likumus sklaidro nepareizi -- un sūdīgs pasaules uzskats veidojas --realitatei neatbilstošs))


""PITAGORA TEORĒMA "" pēc tan kad minimāli padomāts par
"" KAPĒC?? "" sāk izskatīties absolūti citada ... APM . TĀDA ::

Hipotenūzas (( tāpat vispārīgi :: "" jebkura trīsstūra konstabta garuma panatata malas kvadrāts"" IR KONSTANTE kas NAV ATKARĪGA ne no katešu ,ne no pārējo 2 trīsstūra malu garumiem ...... jo sānmalu prjekcijas uz 3. malu ir vienadas ar 3. malu ((pie tam no jebkura ''nenulles virziena"" projicējot --- Eiklīda ģeometrija ir kaitīga -- '"" svētā 'perpebdikulāruma un svētā paralēluma debilzējošā ķecerība ""--- skolā notiek jaunatnes samaitāšāna.. caur ''sliktas ticības macīšanu"". KAPĒC lai par nepilnīgām un vienkaršotām zināsanam vēl īpaši maksātu ???

(( acīmredzamu figņu māca --- JO jebkura 3stūra sānu malu projekcijas uz pamata ir vienadas ar pamatu --- tāpēc '' trīsstūra pamats "" reiz ''sānmalu projekcijas uz pamata"" ir ekvivalents ""pamata kvadratam"" BANĀLI

bet katešu kvadrati ir pilnīgi ''cita opera""-- to ''formalums"" izriet pa tiešo no VIDĒJO PROPORCIONĀLO FORMULAS un ''proporciju panatīpasības"" ja to '' dogmaI"' par ''vidējiem proporcionalajirn Taisnleņka Trīsstūrī piemēro lai drusku ''paspēletos""-- ==== no tās ((pēc dažiem algebriskiem pārveidijumiem)) iztiet ""jocīga"" fornula ""katetes kvadrāts"" = "" katetes projekcija uz Hipotenūzu "" reiz ""Hipotenūza "" ((( vienadojuma kreisā puse ir "" taisnleņķa specgadījums ""--- bet labā puse atbilst ""vispārīgajai 2 vektoru skalārā reizinājuma definīcijai --===>> ""pirnais vektors pareizināts ar otrā vektora projekcijas garumu uz pirmā vektora"" (( tāpēc ts ""katešu kvadrati""--- patiesībā nav ''katešu kvadrati "" --- Patiesībā tie ir JREBKURA trīsstūra pamatu veidsojošā vektora skalārs reizinajums ar sānu malu veidojošo vektoru--- vnk skaitļi kas sagadīšanās pēc vienādi --- ''katešu kvadrati"" ir abstakcija -- tik kaitīga abstrakjcija ka ''nosien prātiņu""--- tie kas Pitagora teoremu zin un tic tās ''svētumam"" ir gandrtīz neapmācāmi kautkam gudrakam)) PERSONISKI DAUDZKĀRT NĀCIES SASKARTTIES AR ""pitagora apsēstību "" --- sevišķi ja fizika vai elektrotehnija kādam jaskaidro vai jo sevisķi ja par maiņstrāvu uzdevumi slodzes pretestības salāgojumus rēķinot ---- tur Pitagora teorema (( fornāla matenātika kurai neatbilst fizikāla realitāte) pa tiešo noved strupceļā -- bet caur "" vidējiem proporcionajljiem"" eleganti viegli sanāk --- piem aprēķinot svārsību kontūru kas salāgos pretestībaas starp antenu ((75omu kabeli )) un radioaparata lampas ''ieejas pretestību"" piremeran 5 Kiloomi --- t.i lai derīgo jaudu nepazaudetu --- vēl vairāk ja amatierim raidītāja lampa ar antenu jāsalāgo -- citādi lampas anods nokarst sarkabbalti un gandrīz kūst bet antenā nonāk čiks ...(( prieks kā skolā macītā figņa ?? man viņu visu mūžu ik pas brīdim ievajagas -- neprofesionāli ---pat diebišķām sadzīves vajadzībām risinājumus uzģenertējot --- kaut vai cik un kadu mēslojumu vajag tai vai citai kultūrai dārzuiņā _)) -

tāpat debili un loģikas imūni kļūst tie kas fanātiskli tic ''valsts svētumam'' un ''budzeta naudai "" kā mesijai (pestīitājam ))
27.maijs 2019, 11:35 Atbildēt
llapa
apdzivota vieta , kur likvide skolu , veikalu un pastu , aptieku - lemta iznicibai . bet saimas kundzini jau to negrib saprast . lauki ir latvijas pamatu pamats . kad beidzot likvides saimas autoparku un izdzenas 100 deputatus .
27.maijs 2019, 11:45 Atbildēt