Uzzini, kāds laiks gaidāms Jāņos
 
©Mārtiņš ZILGALVIS, F64 Photo Agency

Pašreizējās laika prognozes lietu Jāņos nesola, lai arī debesis vietām būs apmākušās.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs šobrīd prognozē, ka nokrišņu daudzums Jāņos varētu būt zem normas, taču gaisa temperatūra virs normas - tātad silts un bez lietus. Iepriekšējos Jāņos Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņoja, ka svētki būs bez lietus gāzēm, bija gaidāmas tikai pāris lietus lāses valsts austrumu daļā. Gaisa temperatūra sasila tikai līdz +14...+18 grādiem, naktī +8...+14 grādiem. Līgo diena gan iepriekšējā gadā bija apmākusies un daudzviet arī lietaina.

Savukārt, dabas laika zīmju vērotājs un laika pareģis Vilis Bukšs stāsta, ka laiks no vasaras saulgriežiem (21. jūnijs) līdz Jāņiem (24. jūnijs) un vēlāk būs silts, pat karsts, ar īslaicīgiem pērkona negaisiem.

Līgo dienas vakars un Jāņu nakts pārsvarā bez nokrišņiem, ar mērenu siltumu. No Jāņiem līdz Pēteriem (29. jūnijs) pārsvarā būs saulainas, sausas un pat karstas dienas, kad temperatūra var sasniegt +30 un vairāk grādu.

Gismeteo.lv savā portālā šobrīd sola, ka Jāņos laiks būs īpaši karsts - no +27 grādiem līdz +29 grādiem dienā, naktī +18 grādu. Arī nokrišņi netiek prognozēti. Jācer, ka šī prognoze arī realizēsies un varēsim baudīt karstākos Jāņus pēdējo gadu laikā. Arī portālā Accuweather.com norādītā informācija liecina, ka Jāņos šogad nelīs, lai arī saule uzspīdēs reti. Gaisa temperatūra dienā +19... +20 grādu, naktī +14 grādu. Tīkamākā prognoze pagaidām redzama portālā Gismeteo.lv, lai gan solītais vēl noteikti mainīsies. Iespējams, šie būs jau otrie Jāņi, kurus svinēsim bez nokrišņiem. Precīzāka laika prognoze gaidāma vēlāk.