Komentāri / Uzņēmējs: Latvijā nav jauniešu bezdarba, daļa vienkārši negrib strādāt
 

40 komentāri

SSelekts
PSRS laikā visās republikās par vienu un to pašu darba izpildi, ekspluatāciju un enerģijas izlietojumu maksāja vienādi. Šī ir PSRS reklāma?
8.maijs, 6:55 Atbildēt
aaha
negrib strādāt par kapeikām...
8.maijs, 7:21 Atbildēt
....
Esam Eiropas Savienībā. Viss maksā tik cik maksā un ikviens patērē kādus resursus savas darbības un ilgmūžības nodrošināšanai. Ne tikai dzīvie organismi, bet arī mehānismi. Veļasmašīna nemazgās tavas drēbes pietiekami tīri un kārtīgi, ja nenodrošināsi tās darbam vjadzīgo ūdens padevi un tā daudzumu, veļas pulveri un elektrības padevi. Grills neizceps tavu gaļas gabalu, ja neiebērsi pietiekami ogles un nepieliksi uguni. Un ja būsi piemirsis grilu iztīrīt vai vismaz restes nobraucīt (t.i. ieguldīt arī mazliet sava darba un enerģijas mehānisma ilgmūžībā un kvalitatīvā darbībā) pēc pērnajām cepšanām, tad varbūt tev tas gaļas gabals arī nemaz tik labi vairs negaršos. Tāpat arī jaunietis - nestrādās, ja neiguldīsi jaunieša karjeras izaugsmē (normāli uzņēmumi par to rūpējas savus darbiniekus regulāri apmācot vai aizsūtot uz kādiem kursiem, kas noderētu tālākajā darbinieka izaugsmē vai palīdzētu viņam savus tiešos darba pienākumus veikt efektīvāk), adekvāti savu darbinieku neatalgosi (vai neiedosi par darbu jaunieša ārpusdarba dzīvei nepieciešamos resursus) un vispār aizbēgs uz kādu citu Eiropas savienības valsti, ja redzēs, ka te tikai paverdzinātāji mēģina izstrādināt apelējot pie darba tikuma un moralizējot par jaunieša slinkumu un sirdsapziņu.
8.maijs, 7:38 Atbildēt
SShadowVoice
Temats parak plašs īsam rakstam un problēmu tur daudz. Diemžēl viena no lielākajām ir izglītības sistēma. Augstskolas piebaž studentus ar novecojušam un/vai nevajadzīgām zināšanām, jo lektori neko citu paši nezin. Vienlaikus absolventam iestāsta, ka viņš ur SPECIĀLISTS. Kaut patiesībā darba devējam jāmaksā šim pseido)speciālistam algu par neko vismaz gadu un jāmāca viņam reālā dzīvē nepieciešamo.
Te nonākam situācijā: nodokļu maksātājs uztur augstskolas/tehnikumus, kas ražo darbiniekus, kurus darba devējam jāuztur atkal par savu naudu vēl gadu-divus, lai tam exstudentam būtu vērts maksāt algu. Tātad ražojošs uznemums samaksā par diviem inženieriem, kamēr saņem tikai vienu.
8.maijs, 8:09 Atbildēt
TTā gan!
Jums 100% taisnība! Vai valdība un augstskolu vadība šo ŅEMS VĒRĀ??? NETICU!! Visur ieinteresētie NAUDAS APGUVĒ, nevis rezultātā!!
8.maijs, 8:42 Atbildēt
SShadowVoice
Pilnīga taisnība.
Esmu mēģinājis sadarboties ar LV valsts augstskolām un tehnikumiem. Allaž viena situācija - šī iestāde PIEDER direktoram un studējošie ir vienkārši slaucami lopiņi. Daudz veci pasniedzēji, kas ar dibenu iekodušies savā krēslā un pensija pat ar varu nav aizdzenami. Savukārt tas, ko viņi pasniedz, bija aktuāli 30-40 gadus atpakaļ.
Skolas pērk iekārtas, savukārt pasniedzēji paši nemāk ar tām strādāt. Ko students pēc šādām studijām zin?
Nedz kāpēc Āzijā/Vācijā cilvēks pēc tehnikuma uzreiz spēj strādāt ražošanā un viņam kaut ko vairāk par slotu var uzticēt.
8.maijs, 9:37 Atbildēt
aasd
Daļēji piekrītu šim apgalvojumam. Profskolu un augstskolu programas labākajā gadījumā ar dzīvi ir sasaistītas procentu 10 - 30 - pārejais ir ūdens liešana, bet uzņēmumu ir tik daudz un to specifikācijas ir dažādas, ka profskolas un augstskolas nav spējigas sagatavot tik plaša profila specialistu. Savukārt uzņēmēji bieži vien nevēlās dalīties ar informāciju - un no kurienes tad skolotājam iegūt ticamu informāciju - no 30 gadu vecās grāmatas?
8.maijs, 8:42 Atbildēt
jjā...
Puika atbrauc no Anglijas, iziet auto un ekskavatorista kursus, saņem tiesības, bet darbu dabūt nevar, jo vajag 5 gadi stāžu, aizbrauc atpakaļ uz Angliju! Prasības jau arī nebija lielas- vismaz 600 eiro uz roku! Anglijā viņš ir produktīvs un čakls, pie mums neproduktīvs un slinks! Vai tik te nav kāds pavisam cits iemesls?
8.maijs, 8:29 Atbildēt
TTā gan!
Slinkuma "tikums" jauniešiem nāk līdzi no 30-40- gadniekiem. Tie vispirms grib naudu, pēc tam DARBU. Trūkst katastrofāli atbildības par uzliktajiem pienākumiem. Mūsu valdības namā tieši tas pats. No kā lai mācās, ja savu skolu un klasi VAIRS sakārtot, iztīrīt, tāfeli noslaucīt, savu galdu sakārtot NEGRIBAM UN NAV PRASĪBU, jo nāks apkopēja!!! Darba tikums jāmāca ĢIMENĒ, atbildība skolā. Jāiemāca ALGU SAŅEMT PĒC KĀRTĪGI PADARĪTA DARBA. VIENKĀRŠAS lietas kopš cilvēces pastāvēšanas. Nonivelētas līdz BEZJĒDZĪBAI pēdējos 27. gados!!!

Sāciet ar šo!!
8.maijs, 8:38 Atbildēt
bbobs
par to siknaudu jau negrib stradat!jaunietim ir japelna ta lai veretu sevi uzturet,apgerbties nu un ari izklaidei!tie ir jaieinterese apgut kartigu profesiju ar varetu nodarboties visu atlikuso muzu!diemzel no varas puses nekas netiek darits!
8.maijs, 8:48 Atbildēt
mm.k.
Nabadziņš! Vara viņu pat rakstīt nav iemācījuši!
8.maijs, 9:09 Atbildēt
AAndrejs
«Mūsdienu jaunieši savās darbavietās vēlas gūt pārliecību par savām spējām, uzņemties atbildību un atrasties sev patīkamā, interesantā un motivējošā vidē. Mūsu kā darba devēju pienākums ir nodrošināt saviem darbiniekiem tādu vidi, kas veicinātu radošumu; vidi, kurā darbinieki spētu attīstīties, īstenot savas iniciatīvas, sajust sevī uzņēmēja garu, saņemt savam izaugsmes līmenim atbilstošus izaicinājumus,» **** Tikai vienu negrib mūsdienu jaunatne - STRĀDĀT !
8.maijs, 8:56 Atbildēt
NNorvēģis
Īstā problēma ir uzņēmējos, kuri nespēj efektīvi noorganizēt darbus, daudz dīkstāves ar bezalgas atvaļinājumiem, nekvalitatīva darba pienākumu sadale.
Vienvārdsakot, problēma ir vecajos komunistos, kuri pieraduši parazitēt uz citu rēķina.
8.maijs, 9:09 Atbildēt
VVecais komunists
Būtu nokaunējies par sevi! Mūsu uzņēmums ir labakais pasaulē un algu labi maksājam.
23.maijs, 10:31 Atbildēt
ppirms dažiem gadiem
meita meklēja, pēc vidusskolas beigšanas, tas bija apburtais loks, visur prasa pieredzi, bet kā viņu gūt, ja nekur neņem. Kur tikai nesūtīja CV.
8.maijs, 9:17 Atbildēt
ttāka
muļķības! Ne visur prasa pieredzi!
9.maijs, 9:19 Atbildēt
GGunārs
Pieredzi neprasa tad, kad kandidātu vairs nav vispār. Vieta tukša, darbi nekust, tad der arī bez pieredzes
9.maijs, 9:50 Atbildēt
ttā, ka
Nav gan muļķības, saskārāmies, pirms kāda laika gan
13.maijs, 14:36 Atbildēt
eeksperts
Vidējā alga valstī ir tieši proporcionāla vidējam ikp uz vienu iedzīvotāju un apgriezti proporcionāla smadzeņu izskalošanas pakāpei. Mums ,diemžēl, smadzenes ir stipri vairāk izskalotas, vismaz salīdzinot ar mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņiem. Par smadzeņu skalošanu ļoti rūpējas krievu mēdiji un arī NRA.
8.maijs, 10:07 Atbildēt
KKoments
Šajā iekārtā strādāt nav modē, jo ar darbu, bagāts tāpat nepaliksi. Visi gudri cil vēki taisa nadu – paņem naudu, panes gabaliņu tālāk un atkal ir svaiga nauda. Ja nav savējās, var izlīdzēties arī ar valssts naudu, kā viņi jau ir labi novērojuši. Kādu pugadu pastrādājot un tad ejot uz bezdarbniekiem..
8.maijs, 10:08 Atbildēt
LLiza
Lieta tāda ,ka nav iemācīta atbildības sajūta pret darbu līdz ar to nav motivācija strādāt.
8.maijs, 15:19 Atbildēt
mmaija
Piekrītu!
9.maijs, 9:19 Atbildēt
!!!
nu ko tagad pukstiet, paši tādus audzinām!! Visas dzīves saturs un pamatvērtības ir atpūta, izklaides, hobiji un sevis palutināšana
8.maijs, 17:45 Atbildēt
ppurvaputns
neesmu vairs jaunietis, bet es nestrādāšu par tavām, uņēmāj, kapeikām! strādā pats!
9.maijs, 3:26 Atbildēt
ppurvaputns
oi, oi, Izlasīju šito- un jābūt pašmotivētiem!!! tas labais - man armijā psrs vēl ,bija tāda samopodgotovka mēs to saucām par samonajobku...
;šitas arī- jums jāgrib darīt mani sūdi, jums jābūt nodokļu grāmatiņai un jums jābūt čakliem un atjautīgiem...un jābūt pašmotivētiem.
9.maijs, 3:31 Atbildēt
pparazītam
tu lumpeni vari nemaksāt nodokļus, tikaim tad nerīko debilas histērijas, ka pēc izmešanas no darba tev nav ko ēst, bet vecumā nebūs pensijas!
9.maijs, 4:51 Atbildēt
ddarbu mīlošam muļķim
Latvijā tu vari strādāt kaut divos vai trijos darbos, un tāpat var gadīties, ka nebūs ko ēst vai īri nomaksāt. Un pensijas nebūs tā kā tā. Jau tagad tas, ko lepni sauc par pensiju, ir nožēlojams pabalsts. Pēc dažiem gadiem pat tā nebūs.
9.maijs, 15:22 Atbildēt
kkādreiz učuks
Nu tad beidzot ir rezultāti iesāktajai cīņai vēl padomju laikos, ka bērnus un jauniešus nedrīkst likt pie darba. Ar to tad es jūs visus arī apsveicu! Urā, biedri!
9.maijs, 7:53 Atbildēt
HHejjvjdj
Nezinu ka jus east iedomajusies to but stradat gribosam?
Es kad biju latvija man bija jastrada 60 stundas nedela lai nopelnitu 600 euro nedela ,un kur Te var but runa par kautkadu motivaciju stradat. Tagad darit to pasu darbu holande pa 150 stundam menesi nopelnu gandriz 4 reiz vairak. Nelaime jau ta ka hus gribat lai strada bet maksat jus par darbu negribat
9.maijs, 8:27 Atbildēt
AA. Daugins ir MELIS!
likuma normu, ka bezdarbnieka pabalstu var saņemt pēc 6 mēnešu nostrādāšanas, atcēla jau 2000o sākumā, lai valstij nebūtu jāmaksā pabalsti sezonas strādniekiem!
Es gribētu mazliet pārfrāzēt: "Latvijā nav darbinieku trūkuma, vairums uzņēmēju vienkārši negrib maksāt!"
9.maijs, 9:08 Atbildēt
IInfor
Piesakos uz darbu , saka pārbaudes laiks , saku nvaru sākt ar mazu algu divi bērni , viņš nu divas nedēļas . Nu ok atnāk pirmā mēnešalga nav labi . Viņš nākamajā pilna tik un tik būs , atnāk otrā alga nav labi .
Tagad es to sūdu mēģinu nigremdēt un iznīcināt viņu biznesu . Viņu čakarēšana tagad vaļasprieks līdz viņš sajuks prātā vai bankritēs !
Ko lai saka esmu ,ļauns ! Ja mani čakarē
9.maijs, 9:36 Atbildēt