Komentāri / Jānis Vanags: Nekādas šķelšanās mūsu baznīcā nav
 

56 komentāri

BBazniica
Luterani jau noskelas no katoliem..laiks apvienoties
26.aprīlis 2018, 6:37 Atbildēt
FFly
Mārtiņš Luters un viņa piekritēji nošķēlās no katoļiem tāpēc, ka redzēja, ka tie savā greznībā, liekulībā un naudas kārē bija aizgājuši tālu prom no kristiānisma principiem. Vanags grib latviešus vilkt katolicismā atpakaļ, kas ir pretrunā ar kaimiņvalstu un pasaules luterāņiem. Un pretrunā ar to luterāņu baznīcu, kāda tā bija Ulmaņa laikos pirms okupācijas un kāda tā saglabājās latviešiem trimdā. Ja Vanags pats grib konvertēties katolicismā un palikt mācītājs, tad viņam būtu jādzīvo celibātā, bet uz to Vanags neparakstās, jo ir precējies. Bet tā lai ir viņa problēma, tādēļ nevajadzētu graut luterāņu baznīcu.
26.aprīlis 2018, 10:00 Atbildēt
ffly away
Tu neesi Dievs, un nezini, kas IR Dieva griba.
Lūdz, un Tev dos! Darīšana Tava - bet varbūt labāk "negudrinieko", ja nezini nekā? Dievs ar Tevi!
27.aprīlis 2018, 7:39 Atbildēt
KKatolis jau gandrīz pusgadsimtu
Pilnīgi murgi, kas tiek komentets.
6.maijs 2018, 17:52 Atbildēt
AAlla Borisovna
Īstenībā luterāņi nošķiroties ir saglabājuši visu labāko, kas katoļiem bija un atmetuši otršķirīgo vai kļūdaino kā pāvesta valdīšanu un svēto pielūgšanu un labo darbu teoloģiju. Te daži piemin mācītāju ģērbšanās stilu. Bet, mīļie, ja nu kaut kas ir tiešām mazsvarīgs, tad tas ir šis jautājums.
2.maijs 2018, 12:10 Atbildēt
BBazniica
Luterani jau noskelas no katoliem..laiks apvienoties
26.aprīlis 2018, 6:37 Atbildēt
SSelekts
Nav. Visas reliģijas ir vienotas Romā, visas partijas Komunistiskajā.Totāla tautas najobka.
26.aprīlis 2018, 7:19 Atbildēt
HHa
......un tu tad būsi tas vienīgais gudrais, svētais un glābējs?? Nez vai, labais prātvēder ! ;-)
Dievs ar tevi
:-)
27.aprīlis 2018, 7:36 Atbildēt
GGunārs
Es jau sen teicu ka baznīca tāda politiskā prostitūcija vien ir. Muldi un pelni. Un žīdu biznesa projekts rullē jau 2018 gadus.
26.aprīlis 2018, 7:41 Atbildēt
ees citēšu sevi
jau sen esmu sacījis, ka mani jāklausa visiem. Bet neviens neklausa
26.aprīlis 2018, 20:05 Atbildēt
jjanis
multikulturālība jau piejauks ezotēriku, šķīvīšu dīdīšanu, sekspataloģiju pie visa kā, man gan patīk Vanaga konservatīvā pieeja. Kas vainas, ka viņš nejauktos pasaulīgās lietās, bet sludinātu tikai Dieva valstību? Visi cilvēku sadomātie likumi ir no Sātana, kapēc aizlūgt par saimu, oik, palestīniešu apspiešanu? Vai Jēzus mācīja cūkas nebarot ar zirņiem?
26.aprīlis 2018, 8:05 Atbildēt
GGrēku atlaidējs
kārtīgi jāizkūpina ar vīraku, jāuzvelk apzeltīts "zvaigžņu karatērps", galvā jāuzliek bramanīga apzeltīta mice, rokās jāpaņem varas scepteris, jāizsūdz un jāatlaiž grēki (pašam sev), jāsataisa svētulīga seja (tas ir tas grūtākais) un emu Dieva vietnieks zemes virsū, un varu sludināt
..................................................................................klausieties uz maniem vārdiem, neskatieties uz maniem darbiem

arhibīskap Vanag, laiks nožēlot grēkus un būt patiesam un pazemīgam Dieva priekšā
26.aprīlis 2018, 8:58 Atbildēt
GGrēku atlaidējs
kārtīgi jāizkūpina ar vīraku, jāuzvelk apzeltīts "zvaigžņu karatērps", galvā jāuzliek bramanīga apzeltīta mice, rokās jāpaņem varas scepteris, jāizsūdz un jāatlaiž grēki (pašam sev), jāsataisa svētulīga seja (tas ir tas grūtākais) un emu Dieva vietnieks zemes virsū, un varu sludināt
..................................................................................klausieties uz maniem vārdiem, neskatieties uz maniem darbiem

arhibīskap Vanag, laiks nožēlot grēkus un būt patiesam un pazemīgam Dieva priekšā
26.aprīlis 2018, 8:58 Atbildēt
FFly
Tā visa katoliciskā atribūtika Vanagam jau ir sagādāta, arī svētulīga seja un balss. Lai kļūtu vēl līdzīgāks Romas pāvestam, ir izdabūjis cauri luterāņu baznīcai neraksturīgo sevis ievēlēšanu arhibīskapa amatā "uz mūžu".
26.aprīlis 2018, 10:08 Atbildēt
tto Fly
Pirms mētājies ar apsūdzībām vispirms painteresējies par dažādām praksēm dažādās luterāņu baznīcās saistībā ar to kā tās tiek pārvaldītas. Un piemini Jēzus vārdus: "par ikkatru veltīgu vārdu, ko cilvēki runās, tiem būs jāatbild tiesas dienā; jo pēc saviem vārdiem tu tiksi taisnots, un pēc saviem vārdiem tu tiksi pazudināts."" P.S. Šo Jēzus citātu vispār vajadzētu ielikt katras komentēšanas iespējas galvgalī...
26.aprīlis 2018, 15:57 Atbildēt
FFly
Ko es pateicu nepareizi? Ka Vanags greznojas kā katoļu ksjondzs? Vai ka panācis sevis ievēlēšanu uz mūžu kā Romas pāvests?
26.aprīlis 2018, 18:59 Atbildēt
tto Fly
Ko nozīmē "luterāņu baznīcai neraksturīgo"? Un kā jau minēju painteresējies par citu valstu luterāņu baznīcu pārvaldībām un Tu konstatēsi, ka tā ir dažāda, tai skaitā konstatēsi to, ka LELB nav vienīgā ar uz mūžu vēlētiem bīskapiem! Lai nebūtu jātaisnojas, tad raksti: "MANUPRĀT, luterāņu baznīcai neraksturīgo, JO..." un tad tā ir diskusija nevis neargumentēta mētāšanās ar tekstiem!
26.aprīlis 2018, 22:17 Atbildēt
::-)
Tā ir. Dievs lai svētī!
:-)
27.aprīlis 2018, 7:33 Atbildēt
VVentspilnieks
Ja jau arhibīskaps tā saka, varam būt itin droši. Turpretī fakts ka dižās ērģeles tiek būvētas zem sekulāra jumta liecina par nepiedodamām plaisām kristīgajā vidē.
26.aprīlis 2018, 9:55 Atbildēt
kkhe
ventspilnieks, kas ir nepiedodams?
26.aprīlis 2018, 20:01 Atbildēt
lluterānis
Nožēlojama, naida caurstrāvota intervija. Žēl, ka mums tāds virsgans.
26.aprīlis 2018, 11:17 Atbildēt
mmiermīlis
jūsu koments gan plūst pāri no mīlestības un iecietības
26.aprīlis 2018, 19:59 Atbildēt
LLuterjānim
Nu - tad tik ŽĒLOJIET un NOŽĒLOJIETt vien vesels, ja esat tik žēlīgs, labais cilvēk! :-)
27.aprīlis 2018, 7:28 Atbildēt
CCik viņi lieli un vareni !
Esmu kristietis, bet man kauns par Vanagu un luterāņiem, viņi apkauno kristiešus, baznīcas un ticību. Nav viņiem šķelšanās !!! Kā nav kauna, visu laiku to vien dzirdi un mēdijos lasi, kāds bardaks notiek pie viņiem. Nepārtraukti kašķi, mācītāju padzīšana un lietas, ko piekopj Vanags ar savējo kliķi. Nauda, īpašumi, tagad specīāls likums priekš viņu aizstāvības. Nokaunies Vanag un dod vietu godīgam un patiesam Dieva kalpam. Viss tas pats, kas Saeimas un valdības nekaunīgajās izdarībās.
26.aprīlis 2018, 12:04 Atbildēt
nnovērojums
tie, kas sāk līdzīgiem apgalvojumiem : esmu kristietis, bet... visdrīzāk nemaz nav tādi, baznīcā neiet un melo
26.aprīlis 2018, 19:58 Atbildēt
CCIKAM :-)
Mazāk lasiet un skatiet visādus tur "MĒDĪJUS", un Jums būs gan labāks miegs, gan nekas nešķitīs! ;-).....
Dievs ar Jums! :-)
27.aprīlis 2018, 7:31 Atbildēt
>>cik viņi lieli un vareni!
Nu, iekš tam jau ir tā arhibīskapa intervijas sāls, ka baumas par LELB šķelšanos ir stipri pārspīlētas. "Nepārtraukti kašķi, mācītāju padzīšana un lietas, ko piekopj Vanags ar savējo kliķi", izklausās briesmīgi, tak realitātē nekā no tā nav. Pēdējais mācītājs, kas tika padzīts, bija, šķiet, Korāļa kungs.
1.maijs 2018, 8:48 Atbildēt
DDace
apbrīnoju luterāņu arhibīskapu, vismaz tajā, kā viņš spēj vadīt baznīcu, kurā ir tik liela uzskatu dažādība.
26.aprīlis 2018, 20:07 Atbildēt
ppiekrītu
Apbrīnojama ir arī viņa lēnprātība... Es neizslēdzu, ja es būtu arhibīskaps, tad tiešām LELB būtu ticis pārvērts pēc mana ģīmja un līdzības un drošivien diezgan patukšs... Paldies, Dievam, ka Viņš uztic atbildību tiem, kas to spēj iznest nevis izmantot savu ambīciju apmierināšanai :)
26.aprīlis 2018, 22:21 Atbildēt
FFredis
Skaidrs, ka nav. 15 genderistu pret 500 normāliem macītājiem...
Lai veicas Vanagam un LELB!
26.aprīlis 2018, 23:07 Atbildēt
HHa>Fly
Fly! Fly back to USA!
26.aprīlis 2018, 23:09 Atbildēt
aapraudātājs
Jēzus kaps ir tukš, kur jūs viņu esat likuši?
diemžēl, šodien tālāk par kapu svētkiem neesam tikuši..."vai cik labs cilvēks bija...
27.aprīlis 2018, 6:09 Atbildēt
ppar taisnību!
Mēs pilnībā atbalstām savu arhibīskapu Vanagu! Lai Dievs dod viņām spēku izturēt šos neģēlīgos uzbrukumus! Kad vairs nav nekā cita, tad pārmet par līdzināšanos katoļiem. Absurds! It kā drēbes būtu vainīgas. Un Dievs lai piedod zušu mammas pakalpiņiem te un ārzemēs, tādu nodevību un bezkaunību reti var redzēt.
27.aprīlis 2018, 11:09 Atbildēt
SSalakreņģe
"tādu nodevību un bezkaunību reti var redzē" ---- par kādu nodevību un bezkaunību ir runa, vajag rakstīt tā lai ir saprotams par ko runat
27.aprīlis 2018, 19:48 Atbildēt
SSalakreņģe
"tādu nodevību un bezkaunību reti var redzē" ---- par kādu nodevību un bezkaunību ir runa, vajag rakstīt tā lai ir saprotams par ko runat
27.aprīlis 2018, 19:48 Atbildēt
VValters Korālis
Agrāk Latvijā fronte gāja caur māju pagalmiem. Nesen Vidrižos izvadīju vecu mājas saimnieku, kurš pirms tam stāstīja, ka uz viņa zemes ir karojuši krievi un vācieši un tranšejas gājušas pagalmam pa vidu. Totie informācijas kara apstākļos fronte iet caur visurieni, arī caur baznīcām(rel. organizācijām). Un muļķīgi ir to neredzēt vai noliegt. Kādu laiku pirms visiem kariem ir ilūzijas par tautas vienotību, ideāliem utt. Šo arī saklausu šajā intervijā. Cīņa par nekustamajiem īpašumiem ir šobrīd pati galvenā baznīcas cīņa Latvijā. Tam tiek iztērēti lieli resursi un slāpētas elsas, jo bez šiem īpašumiem(iedomāsimies, ka kādu brīdi no ainavas izņemtu baznīcas un mācītājmuižas...) katrā pagastā būtu labi ja 5-10 luterāņi, kas būtu spējīgi tikai un vienīgi savas ticības ideālu dēļ sanākt kopā savās mājās un lepotos, ka ir luterāņi, zina seno luterāņu liturģiju, lasa Bībeli un šodien atstāstītu viens otram, ko no rīta izlasījuši. Cilvēki vēl arvien uz baznīcām pārsvarā dodas estētisku "instinktu" vadīti. Ļoti vēlas kāzās lai ausīs skan ēŗģelmūzika un vēlas fotogrāfijas no laulāto gājiena starp baznīcu solu ailēm. Vēlāk viņi tur nepaliek, viņi melo pie altāra. Jo atbaidošā ir vairāk, nekā kopējā. Ja tas tā nebūtu, tad baznīcas būtu daudz pilnākas.
27.aprīlis 2018, 12:29 Atbildēt
nnoriebies
Vanag tinos prom, jo tu draņķi noknābi Rubeni.
27.aprīlis 2018, 17:57 Atbildēt
JJupis
Neirs! Rubenis izlēma radīt savu ticības atzaru, kur būs pravietis. Tas vairs nebija savienojams ar būšanu LELB.
Visu cieņu Vanagam!
27.aprīlis 2018, 22:26 Atbildēt
AAlla Borisovna
Jā, skatoties objektīvi, Rubeņa kungs jau prāvu laiku pirms to atzina publiski, dreifēja no luterāņu mācītāja par kouču, dzīvesveida skolotāju. Un, kad viņš pats to saprata, tad arī, būdams godīgs cilvēks, atteicās no mācītāja amata. Arhibīskapa loma tajā bija minimāla laikam un šo notikumu par publisku uztraukumu avotu izpūta bijušie Rubeņa kunga kolēģi no Lutera draudzes.
1.maijs 2018, 9:12 Atbildēt
aalibaba
LELB altāris ir Īpašums. Tas tiek pielūgts ka lielākais svētums. Tur celebrē un konsekrē Īpašuma transubstanciāciju eironos un dollaros. Un tad šos elementus inkorporē galma mācītāju un bīskapu corpus gastronomus.
Varbūt kaut kur Romā
Citādāk domā
Un zina jo tieši,
Kas ir latvieši.
Varbūt Vašingtonā
Skan klusi fonā
Trīs balstiņas sūras -
Pie dzintara jūras.
Varbūt Vašingtonā
Skan klusi fonā,
Pie dzintara jūras
Trīs balstiņas sūras.
27.aprīlis 2018, 22:51 Atbildēt
>>alibaba
Domāju, Jums nav taisnība, uzskatot, ka strīda ar LELBĀL cēlonis ir jautājums par īpašumiem.
2.maijs 2018, 12:25 Atbildēt
SSelekts
Dirš, kā kara cirvis. Tik daudz vasaļsektu, ne jau latīņu, bet latviešu valodā. "A Bibele mums tikai viena"??? :)
28.aprīlis 2018, 13:58 Atbildēt
ooga
Ir vel kāds, kas to apliecinātu? Nav dzirdēts
28.aprīlis 2018, 19:23 Atbildēt