Komentāri / Uzņēmumi un iestādes Latvijā datu aizsardzības regulas ieviešanu atlikuši pēdējām brīdim
 

6 komentāri

pprofils
Ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!"

Un, arī: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
24.aprīlis, 13:37 Atbildēt
kkas atkal par muldēšanu virsrakstā?!
Ne uzņēmumi, ne iestādes kā tādas nekādu regulu paši Neievieš! Regulu "ievieš" valsts, tādējādi, ka to pārņem, pieņemot likumu. Un tad uzņēmumi (un arī iestādes) to likumu pilda.
25.aprīlis, 2:20 Atbildēt
pprofils
Patiesībā - šajā pašreizējā "vērtību un tiesiskuma valstī" nu jau 18 gadus (!!!) ir spēkā "Fizisko personu datu aizsardzības likums" (FPDAL), kuru lielā mērā neviens neievēro, bet ja nu arī kāds tomēr kaut vai "pa minimumu" ievēro, tad tikai formāli jeb "ķeksīša pēc".

Savukārt, konkrētajā "pēkšņā datu aizsardzības šoka" situācijā būtiskākais ir tas, ka – FPDAL pamatprincipi un arī FPDAL definējumu akcenti principā neatšķiras no jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) konceptuālajiem kritērijiem / reglamentācijas nosacījumiem. Ja nu vienīgi – līdz ar jaunās ES regulas (VDAR) ieviešanu visai ievērojami tiek stiprinātas datu subjekta tiesības, īpaši jau attiecībā pret šo personas datu apstrādes interesentiem.

Līdz ar to – tiem (visai nedaudzajiem, diemžēl) fiz. / jur. / publ. personāžiem, kas jau līdz šim, visus iepriekšējos 18 gadus, ir konsekventi respektējuši un pastāvīgi pildījuši FPDAL nosacījumu, nebūs nekādu problēmu "pārslēgties" (jeb "pieslēgties") uz jaunās ES "Vispārējās datu aizsardzības regulas" (VDAR) reglamentācijas / kvalifikācijas līmeni.

Kur pretī – attiecībā uz visiem pārējiem "datu aizsardzības šoka" traumētajiem –

ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!"

Un, arī: "Kauns NAV nezināt – kauns IR nevēlēties zināt." ;)

Savukārt, kā zināms: "Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS."
25.aprīlis, 12:23 Atbildēt
KKika
Vispirms parādiet, paskaidrojie, pamāciet un tad var sodīt. Mums otrādi ,vispirms sods un domājiet paši.
26.aprīlis, 7:15 Atbildēt
****
Sen jau visi viens par otru visu zina! Valsts iestādes visu zina, interneta vietnes visu zina, kaimiņi zina ... kādas cigaretes pīpo, kādu alkoholu dzer, vai esi kazino ''klients''. Īstenībā datu aizsardzība sen vairs nedarbojas. Varat pieņemt kādus likumus vēlaties! Džins ir izlaists no eļļas lampas ... šeit vairāk izskatās pēc naudas ''pelnīšanas iespējām''. Kurš norausies, tas maksās ...
20.maijs, 11:23 Atbildēt
aainaars
redzeesim kaa darbosies regula /direktiiva/
25.maijs, 11:34 Atbildēt