Komentāri / Zbigņevs Stankevičs: Mēs nevēlamies, lai Eiropas kuģis nogrimst
 

36 komentāri

ddens
protams, ka negribiet!
jo tad jūs tauta vainos par to, ka pametāt valsti zem vilciena!
29.marts 2018, 8:29 Atbildēt
AAdel
Nu tada ka vins ir paslaik lai nogrimst..nav vajadziga imperija un bezierunu paklausibu..katrai valstij jabut brivai ar pasnoteiksanas tiesibam ar savam vertibam un dzivessinu kultuuru un identitati saglabajosam..demokratija ur vislabakais ko cilvece izgudrojusi..nu par musu valsti morali pagrimuso vajadzetu uztraukties un aizlugt maciitaj par zagliigo mafiozo tautas kapracu bandu kuras darbiba aapdraud acihas pastavesanu irsalidzinama ar hitlera noziegumiem pret tautu un valsti..jus. Stankevica kungs esiet gudrs viirs morali un garigi izcila personiba jus varetu but par prezidentu.mums trukst morali tiru cilveku sai sasmirdusaja piilu diikii ko sauc par saeimu
29.marts 2018, 9:03 Atbildēt
RRaimonds
Manuprāt pat būtiski lielāka autoritāte ... es pat teiktu, ka vai latviešu vidū VIENĪGĀ autoritāte ... tas ir Aivars Lembergs. ..
Stankevičs atsevišķus garīgus jautājumus risina ...bet Lembergs ir vispusīgi izglītots ... plus vēl izcils praktiķis ...
Lembergam ir jābūt Latvijas vadītājam .. visi pārējie ne tuvu viņam nestāv ...
(krievu vidū te autoritāte ir Nils Ušakovs)
29.marts 2018, 9:14 Atbildēt
AAdel
Kriminalists par prezidentu..nu tu mani sasmidinaji...kam pieder latvija vai ne lembergam...un kas notiek latvijaa..augstaka mera cilveku apzagsananuz kuras rekina iedzivojas sie oligarhi..visa pamata raimond ir morale un yz tas tiek pakartots vis parejais..un ka ar lemberga morali..
29.marts 2018, 9:18 Atbildēt
RRaimonds
Uz kādu faktu pamata tu adel šādi izsakies? ... vai ir kāds tiesas nolēmums? ... jebšu tu atļaujies vienkārši tukši muldēt? ... uz aizdomu pamata ...
Protams, ka tev var būt savs viedoklis ... bet tas ir mazākuma viedoklis. Un pie tam viņš ir destruktīvs un neloģisks.
29.marts 2018, 10:52 Atbildēt
AAdel
Cik sejumos ir. Vina[ kriminallieta un cik gadus skatiita.. bet vis muusu valsti ir perkams to. Pat korumpoante stabina atzina..ja tu to nezini tad tava problema..un tavs.viedoklis ir vairakuma.viedoklis troll.tu mani nesmidinii tu esi piedrsis visu nra un domaa ka tev kads tic... Man tev n nav jaatvainojas.tu neesi mans domubiedrs..tavi komenti ir nelogiski jo melus ir gruuti piieradit..kas.visiem ir passaorotams.godigam cilvekam nav ne kriminallietu ne gadiem ta procesu..
29.marts 2018, 11:39 Atbildēt
NNejēga
Liec pierādijumus galdā, ne tikai par Lembergu, bet arī par pērkamo tiesu! Atceries, ka slēpjot noziegumu, tu pati esi noziedzniece!!! Cik saprotu, tad tu visos noziegumos klāt biji, svecīti turēji!
31.marts 2018, 19:07 Atbildēt
AAdel
Nu raimondnes sapratu kam kalpo..vari ar mani nediskutet.nav nozimes.es neesmu algots trollis bet lauku sieviete....es esmu objektiiva un nekalpoku nevienam..es kalpoju savai sirdsapzinai..
29.marts 2018, 9:21 Atbildēt
RRaimonds
Un tā domāšana nav tava stiprā puse ... es daudzkam tavos komentāros piekrītu. .. bet par kādiem algotiem troļļiem tu te tagad murgo? ...
(vienīgos tādus Latvijas komentāros laiku atpakaļ konstatēja žurnālists Guntis Bojārs ... ar slēpto kameru nofilmējot Jāņa Iesalnieka NA fermas troļļus ... man pilnīgi nekāds sakars nav, un nekad nav bijis ar ne viņiem ... ne kādiem citiem komentāru pasūtītājiem ... tā ka, ja kaut minimāli vēlies būt godīga - tad atvainojies man)
29.marts 2018, 10:59 Atbildēt
AAdel
Un tava domadana ir stipraa puse..sasmidinaji..ko tu no sevis iedomajies...un kas te komentee ja ne divi trolli..es jusu murgus pat nelasu..reti te uegriezos jo man tie riebjas
29.marts 2018, 11:42 Atbildēt
RRaimonds
Nu jā ... tu adel vienkārši negribi atzit savus melus ...
(sak es bāžu ausis ciet, un tik vervelēju vienu un to pašu ... bez faktiem)
29.marts 2018, 18:40 Atbildēt
AAdel
Ja raimond manis sacitais ir visiistakie falkti oar kemberga kriminallietam to zina.visa tauta bet tu esi melis..pastastii to kakim zem astes..ja algotais hutes rokaspuisis
29.marts 2018, 20:01 Atbildēt
vvot šitā
Protams, visa katoļu baznīca savulaik lūdza Dievu, lai krusta karos viņējie uzvarētu. Bet galu galā vinnēja tie, kas piesauca Allahu :D
(Visa krievu tauta piesauca Visaugsto, lai tas sargā viņējo valdnieku, bet lielinieki nomušīja to ar visu ģimeni bez kavēkļiem).
Un vai ta vispārējā Eiropeiskās vērtības nav tāpat bezdievju, kā savulaik Marksa? :D
29.marts 2018, 11:31 Atbildēt
SSelekts
Jew Ra Pa? Okupantu pāvests?
29.marts 2018, 20:06 Atbildēt
FFredis
Visu cieņu Zbigņevam Stankevičam!
Nost ar Stambulas konvenciju-to ne tikai nedrīkst ratificēt, bet arī ir jāatsauc Reira paraksts uz tās!
29.marts 2018, 20:55 Atbildēt
SSelekts
Eiropa iztukojas arī, kā Aurora.
29.marts 2018, 22:04 Atbildēt
9920
eiropa un amerika mirs!tas ir neizbēgami!
30.marts 2018, 4:14 Atbildēt
9920
kam pieder latvija!masoniem!valdība tak nopārdeva!
30.marts 2018, 4:17 Atbildēt
SSelekts
:) Vairāk, kā 800 gadu okupācijā.
30.marts 2018, 10:53 Atbildēt
mmanfreds šneps-šneppe - zbigņevam stankevičam
“Zbigņevs Stankevičs: Mēs nevēlamies, lai Eiropas kuģis nogrimst,” – lielisks sauklis. Bet ko var izdarīt mazā Latvija (kur tauta sašķelta divās ne visai draudzīgās kopienās). Pat visa Eiropa ko var izdarīt, kur iekšējo problēmu ne mazāk.
Palasot interviju, aizķērās trīs domas.Vēlos ar tām padalīties.
Pirmā. Jūs sakāt: “Eiropas konservatīvie domātāji, intelektuāļi, zinātnieki, kuri tikās 2017. gada maijā, nonāca pie slēdziena, ka vajag kaut ko darīt, lai saglābtu Eiropu…Lielākā daļa šo intelektuāļu ir no rietumvalstīm, īpaši no Francijas…tiek uzsvērts, ka jāatgriežas pie patiesa liberālisma.” Bet viņi noklusē visbūtiskāko – Eiropas islāmizāciju. Noklusē, jo nezina atbildi. Lūk, par ko jārunā. Savu viedokli es esmu izteicis:
inosmi.ru/politic/20170307/238835970.html
www.peremeny.ru/books/osminog/11641
Eiropas islāmizācija, kā rādās, ir neizbēgama. Tā ir maksa par kolonizāciju, ļoti dārga maksa.
Stambulas konvencija, ar runām, “ka vīrieši dominē pār sievietēm”, - tas nu pavisam nav priekš viņiem.
Otrā. Ja Eiropas islāmizācija ir neizbēgama, vai tā skars arī Austrumeiropu?
Uz šodienu vienu ticamu ideju satur Intermarium projekts. Tas ir Polijas kā lielvalsts restaurācija un to atbalsta ASV prezidents Tramps. Tad veidojas liels katoļu valdījums ar Baltijas valstīm tur iekšā. Skat:
Обзор СМИ Европы: Дональд Трамп в Варшаве возродил идеи великой Польши, 10.07.2017
baltnews.lt/authors/..0710/1017342319.html

Jums, kā Latvijas katoļu galvai, pat visai Latvijas tautai tas var kļūt tīri pievilcīgi. No šī seko trešā doma.

Trešā. V. Avotiņš intervijā jautā: Pirms septiņiem gadiem teicāt, ka Latvijas labā varat «modināt no miega. Pūst taurē. Lai cilvēki nevis kritizē, bet uzņemas līdzatbildību par Latviju katrs savā vietā».
Jūsu atbilde: “Par to modināšanu no miega… Tad, kad stājos amatā, es redzēju, ka mūsu tautā ir problēmas ar pašapziņu, ar savas vērtības apziņu, ka diemžēl pastāv šie mazvērtības kompleksi…Izrādās - situācija ir sākusi mainīties. Paaudzē, kas piedzimusi neatkarības laikā, ir pieaugusi savas vērtības apziņa.”
Mana saprašana ir pesimistikāka. Latviešu jaunā paaudze uzauga naida kurināšanas apstākļos. Līdzīgi, kā tas notika Ukrainā. Galvenais bija sauklis – nost ar krievu okupācija. Tas liedza izveidoties Latvijā politiskai nācijai. Iespējams, pat uz neatgriešanos.
Ja naidīgā šķelšanās nonākusi jau tik tālu, tad Ceturtās Žečpospolitas projekts un katoļu ticība var būt reāla izeja no strupceļa. Ejot kopā ar veco Eiropu, mūs neizbēgami gaida islāms. Diemžēl, Polijas paspārnē diez vai Latvija būs pārticīgāka.
Latvijas iedzīvotāju vecākai paaudzei daudz pieņemamāka būtu saikne ar Krieviju. Arī islāms krievus nebiedē. Bet kā jaunos pāraudzināt?
31.marts 2018, 15:04 Atbildēt
SSelekts
Vatikāna Alianse ir kristiānisms, budisms un islams. 666 ar tiem piederošo Pasaules banku un dolārobligāciju, "naudu pa jokam". ASV tie ataino, kā "Jauno derību" un dolāru par sava dieva Sātana dēlu. Tagad ezoteristu numerologi noteikuši 1. aprīli par Lieldienām, lai piesaistot tautu enerģiju dotu iespēju bezvērtīgi krītošajam dolāram enerģētiski "augšāmcelties". Gravitācija teic, ka FIGUŠKI. :)
31.marts 2018, 18:43 Atbildēt
SSelekts
I un II Pasaules karus Vatikāns jau uztaisīja, lai glābtu dolāru no "depresijas". Kas tur zīlēja, ka III Pasaules kara gadījumā ASV vairs nebūs? :))) Vīri, uz priekšu!
31.marts 2018, 18:49 Atbildēt
PPrognoze
Kuģi lēnām apledos... Un grims. Neatkarīgi no mūsu vēlmēm.
1.aprīlis 2018, 11:19 Atbildēt
llapa
bet melnie musulmani ka serga parnem eiropu . mums jacinas pret so sergu.
1.aprīlis 2018, 16:01 Atbildēt
KKatolis
Musulmaņi Eiropā ir svētība -- Dievbijīgi jūdi Eiropā ir Svētība -- Nacarieši Eiropa ir svētība ---- jebkurš kas uzticas īstajam Dievam-Pasaules Radītājam un gaida Atmaksas Dienu ir svētība Eiropai ...

Eiropas posts ir sekulāristi -- Eoiropas posts ir praktiski bezdievīgie ((ateisti vismaz zina ko mēģina noliegt)) Eiropas posts ir liberālisma ideoloģija uz Franču revolūcijas un Bismarka prūšu socialisma un ģermāņu demokratijas ((ģermokrātijas)) --- Kqadreiz katoliskās Eiropas kritušas zemāk par pēdējo Bābeles netikli -- un sirgst ar smagu garīgu kaiti --VERITOFOBIJU -- bailes atzīt patiesību un
agresīvs patiesības noliegums ,, Mihails Vellers uzrakstījis grāmatu ""Veritofobija"" -- "Веритофобия" – о том, как с детства нам ловко и радостно мешают видеть мир собственными глазами и иметь собственные мысли. Это и роман из рассказов, и сеанс прочищения мозгов обывателю.
Название новой книги Михаила Веллера поясняется в первых же строках: "Ужас правды, неумение видеть правду, нежелание знать ее". loveread.ec/view_global.php?id=71145
1.aprīlis 2018, 19:53 Atbildēt
KKatolis
Musulmaņi Eiropā ir svētība -- Dievbijīgi jūdi Eiropā ir Svētība -- Nacarieši Eiropa ir svētība ---- jebkurš kas uzticas īstajam Dievam-Pasaules Radītājam un gaida Atmaksas Dienu ir svētība Eiropai ...

Eiropas posts ir sekulāristi -- Eoiropas posts ir praktiski bezdievīgie ((ateisti vismaz zina ko mēģina noliegt)) Eiropas posts ir liberālisma ideoloģija uz Franču revolūcijas un Bismarka prūšu socialisma un ģermāņu demokratijas ((ģermokrātijas)) --- Kqadreiz katoliskās Eiropas kritušas zemāk par pēdējo Bābeles netikli -- un sirgst ar smagu garīgu kaiti --VERITOFOBIJU -- bailes atzīt patiesību un
agresīvs patiesības noliegums ,, Mihails Vellers uzrakstījis grāmatu ""Veritofobija"" -- "Веритофобия" – о том, как с детства нам ловко и радостно мешают видеть мир собственными глазами и иметь собственные мысли. Это и роман из рассказов, и сеанс прочищения мозгов обывателю.
Название новой книги Михаила Веллера поясняется в первых же строках: "Ужас правды, неумение видеть правду, нежелание знать ее". loveread.ec/view_global.php?id=71145
1.aprīlis 2018, 19:53 Atbildēt
MMIHAILS VELLERS ""VERITOFOBIJA"" --
VERITOGFOBIJA -- SMAGA GARĪGA KAITE KAS LIEK DRĪZĀK IZDARĪT PAŠNĀVĪBU DZEROT SALDU MALDĪGU PRIEKŠTATU INDI LAI TIKAI NEBŪTU JAPIEVĒRŠAS PATIESĪBAI PAR SEVI--RŪGTAI UN NEĒRTAI ---

Шо це таке
Не в том дело, что все врут. И даже не в том, что часто верят в собственную ложь. А — бегут от правды, как черт от ладана. Кричат нервно и гонят пророков на костер.

Есть боязнь темноты и высоты, замкнутых пространств и людских сборищ, инфекций и воды. Бесчисленные фобии лечат, изучают и описывают. Не лечится только глупость: во что веришь и чего сильно хочешь — то тебе и правда. И бах мордой об стену! Плачет и недоумевает.

Категорическое нежелание знать правду, искренняя неспособность понять ее, раздраженное ее отрицание — о, это история отдельная. И каждый из нас сталкивается с этой прелестью постоянно.

Как я люблю научный стиль! Веритофобия — это психологический и социопсихологический феномен. В таковом качестве он имеет огромное политическое значение — какое имел всегда, но сегодня (2017), в эпоху господства и диктата политкорректности, веритофобия крайне нуждается в выделении, углубленном внимании к себе и всестороннем изучении. Высоконравственному лицемерию Запада сегодня симметричны тоталитарная демагогия России, национальный конформизм Востока и фанатичное единомыслие Ислама.

Боязнь правды, искреннее отрицание правды, невосприимчивость к правде, глухота и слепота перед неотразимыми аргументами правды — не как фигура сознательной лжи, но как особенность сознания и подсознания — давно заслуживает осмысления.
1.aprīlis 2018, 20:00 Atbildēt
ООнлайн книга -"" Веритофобия ""| Автор - Михаил Веллер
loveread.ec/view_global.php?id=71145

Веритофобия всегда входила в любое социальное построение — начиная от первобытной родовой стаи и кончая современным государством. Ты не смеешь говорить в лицо вышестоящим ту правду, которая повлечет за собой суровые репрессии против тебя и всей твоей семьи.

А далее вступает в ход вся корпоративная психология: ценности группы искренне становятся твоими ценностями, а истина группы — это уже и твоя истина тоже. И ты искренне отрицаешь любую информацию, которая противоречит корпоративному мировоззрению и работает ему в ущерб.

Истина и польза, сознательный умысел и подсознательное убеждение оказываются единым целым, переходя и перерастая одно в другое совершенно неощутимо и незаметно для человека — носителя определенной информации и противника информации противоположной.

Ты не смеешь противоречить Императивам и Табу: Закон покарает, Мораль осудит, Совесть сгрызет. Ты не сам по себе, милый: ты часть своей группы.

Характерная особенность веритофобии: разум как потребность понимания отключается — и остается разум как стремление защитить свое устоявшееся мировоззрение любыми информационными спекуляциями и подтасовками. Истина выступает не как адекватная информационная модель реального объекта — но как информационная модель желания и веры, структурированных в виртуальный объект.
1.aprīlis 2018, 20:04 Atbildēt
ООнлайн книга -"" Веритофобия ""| Автор - Михаил Веллер
...... никакими аргументами ты не перешибешь социальный инстинкт. А социальный инстинкт повелевает защищать свой социум и ставить его выше прочих. А на вербальном уровне информационного аспекта — социальный инстинкт проявляется в отрицании всего, что не соответствует положительному образу своего социума в глазах личности. Все! Это — инстинкт. А убеждения — это оформление инстинкта на уровне логики, и только.

В определенном смысле социальный инстинкт можно назвать консервативным. Все за одно — и все сохраняют то, что уже есть, победило ранее врагов, препятствия, иные мнения, причем неоднократно. И вот — придерживаясь наших истин и наших ценностей, мы тут живем, и неплохо живем. И наша неплохая жизнь — наилучшее доказательство истинности наших взглядов.

Консерватизм обеспечивает устойчивость системы.

Но. Все течет, все изменяется. Появляются новые вызовы, надо приспосабливаться к новым условиям существования. Зреет готовность к социальной мутации. К эволюционному изменению социума.

Мутанты — это кто? Инакомыслящие. Те, кто хотят странного. Блаженные, психи, чудики, люди с вывихнутым мозгом. Почти все их прожекты — бред, ерунда, фигня, плоды ошибок и психических сдвигов. Ан светит малый процент здравых суждений! В этом безумстве есть, однако, своя логика и расчет.

И когда социальная система близится к неустойчивому состоянию, и трещит каркас мировоззрения, и жутковатый лик Непонятного высовывается из обломков вчерашнего благополучия — вот тут вперед выходит укротитель, фокусник, объяснятель и созидатель, и возглавляет очередную Перестройку цивилизации: науки, политики, культуры. Еще вчера он был незаметен — а если заметен, то осмеян и оплеван. Но История делает поворот — и он оказывается впереди.

Строго говоря, это и есть гений. Гений — это человек, для которого истина социума, большинства, консервативная и корпоративная истина — не более чем информация к сведению и размышлению. Но отнюдь не указатель на дороге, и не поляна, обвешенная запретными красными флажками.

Гений — это самостоятельность, наглость, скептицизм, неудовлетворенность. И принципиальное отрицание запретного и невозможного.

Гений — это принципиально новое решение проблемы.

Нонконформисты, нигилисты, скандалисты и фантазеры — это грядка, где с кучей навоза перемешаны жемчужины. Как зерна истины, они дают всходы будущего.

Пророк — это тот, кто видит истину, заслоненную от толпы стеной, построенной вчера и не дающей идти дальше.

Короче и проще: социуму необходимо меньшинство, которое адекватно воспринимает информацию и транслирует ее большинству. Чаще всего большинство уничтожает дестабилизирующее меньшинство — из инстинкта самосохранения. Но социум всегда продолжает генерировать из своих недр это меньшинство! Потому что обратная связь со средой системе (социальной) также необходима. Иначе косный социум не сумеет разглядеть изменения, не приспособится к ним и погибнет.

Так что с корпоративной, социальной точки зрения, гений — это информационный урод. Он не так видит и не тому учит.

Хула и травля — знак качества для пророка.

Травля — это налог на гениальность. Гений всегда перечит толпе. А пуще всего толпа мстит тому, кому вчера поклонялась. Так сказать, чувство меняет знак, сохраняя силу.

Дуализм, понимаешь. Диалектика, опять же. Единство и борьбе противоположностей. В том числе — двух противоположных истин, которые равно необходимы.

…Гераклит из Эфеса, сын царя и потомок основателя города, отказался от власти, сбросил багряный плащ, швырял грязью в неразумных сограждан, удалился в горы, и никто не знает, велел ли он похоронить себя по зороастрийскому обряду, или обмазался перед смертью навозом как средством от водянки.
2.aprīlis 2018, 6:43 Atbildēt
ООнлайн книга -"" Веритофобия ""| Автор - Михаил Веллер
...... никакими аргументами ты не перешибешь социальный инстинкт. А социальный инстинкт повелевает защищать свой социум и ставить его выше прочих. А на вербальном уровне информационного аспекта — социальный инстинкт проявляется в отрицании всего, что не соответствует положительному образу своего социума в глазах личности. Все! Это — инстинкт. А убеждения — это оформление инстинкта на уровне логики, и только.

В определенном смысле социальный инстинкт можно назвать консервативным. Все за одно — и все сохраняют то, что уже есть, победило ранее врагов, препятствия, иные мнения, причем неоднократно. И вот — придерживаясь наших истин и наших ценностей, мы тут живем, и неплохо живем. И наша неплохая жизнь — наилучшее доказательство истинности наших взглядов.

Консерватизм обеспечивает устойчивость системы.

Но. Все течет, все изменяется. Появляются новые вызовы, надо приспосабливаться к новым условиям существования. Зреет готовность к социальной мутации. К эволюционному изменению социума.

Мутанты — это кто? Инакомыслящие. Те, кто хотят странного. Блаженные, психи, чудики, люди с вывихнутым мозгом. Почти все их прожекты — бред, ерунда, фигня, плоды ошибок и психических сдвигов. Ан светит малый процент здравых суждений! В этом безумстве есть, однако, своя логика и расчет.

И когда социальная система близится к неустойчивому состоянию, и трещит каркас мировоззрения, и жутковатый лик Непонятного высовывается из обломков вчерашнего благополучия — вот тут вперед выходит укротитель, фокусник, объяснятель и созидатель, и возглавляет очередную Перестройку цивилизации: науки, политики, культуры. Еще вчера он был незаметен — а если заметен, то осмеян и оплеван. Но История делает поворот — и он оказывается впереди.

Строго говоря, это и есть гений. Гений — это человек, для которого истина социума, большинства, консервативная и корпоративная истина — не более чем информация к сведению и размышлению. Но отнюдь не указатель на дороге, и не поляна, обвешенная запретными красными флажками.

Гений — это самостоятельность, наглость, скептицизм, неудовлетворенность. И принципиальное отрицание запретного и невозможного.

Гений — это принципиально новое решение проблемы.

Нонконформисты, нигилисты, скандалисты и фантазеры — это грядка, где с кучей навоза перемешаны жемчужины. Как зерна истины, они дают всходы будущего.

Пророк — это тот, кто видит истину, заслоненную от толпы стеной, построенной вчера и не дающей идти дальше.

Короче и проще: социуму необходимо меньшинство, которое адекватно воспринимает информацию и транслирует ее большинству. Чаще всего большинство уничтожает дестабилизирующее меньшинство — из инстинкта самосохранения. Но социум всегда продолжает генерировать из своих недр это меньшинство! Потому что обратная связь со средой системе (социальной) также необходима. Иначе косный социум не сумеет разглядеть изменения, не приспособится к ним и погибнет.

Так что с корпоративной, социальной точки зрения, гений — это информационный урод. Он не так видит и не тому учит.

Хула и травля — знак качества для пророка.

Травля — это налог на гениальность. Гений всегда перечит толпе. А пуще всего толпа мстит тому, кому вчера поклонялась. Так сказать, чувство меняет знак, сохраняя силу.

Дуализм, понимаешь. Диалектика, опять же. Единство и борьбе противоположностей. В том числе — двух противоположных истин, которые равно необходимы.

…Гераклит из Эфеса, сын царя и потомок основателя города, отказался от власти, сбросил багряный плащ, швырял грязью в неразумных сограждан, удалился в горы, и никто не знает, велел ли он похоронить себя по зороастрийскому обряду, или обмазался перед смертью навозом как средством от водянки.
2.aprīlis 2018, 6:43 Atbildēt
ООнлайн книга -"" Веритофобия ""| Автор - Михаил Веллер
...... никакими аргументами ты не перешибешь социальный инстинкт. А социальный инстинкт повелевает защищать свой социум и ставить его выше прочих. А на вербальном уровне информационного аспекта — социальный инстинкт проявляется в отрицании всего, что не соответствует положительному образу своего социума в глазах личности. Все! Это — инстинкт. А убеждения — это оформление инстинкта на уровне логики, и только.

В определенном смысле социальный инстинкт можно назвать консервативным. Все за одно — и все сохраняют то, что уже есть, победило ранее врагов, препятствия, иные мнения, причем неоднократно. И вот — придерживаясь наших истин и наших ценностей, мы тут живем, и неплохо живем. И наша неплохая жизнь — наилучшее доказательство истинности наших взглядов.

Консерватизм обеспечивает устойчивость системы.

Но. Все течет, все изменяется. Появляются новые вызовы, надо приспосабливаться к новым условиям существования. Зреет готовность к социальной мутации. К эволюционному изменению социума.

Мутанты — это кто? Инакомыслящие. Те, кто хотят странного. Блаженные, психи, чудики, люди с вывихнутым мозгом. Почти все их прожекты — бред, ерунда, фигня, плоды ошибок и психических сдвигов. Ан светит малый процент здравых суждений! В этом безумстве есть, однако, своя логика и расчет.

И когда социальная система близится к неустойчивому состоянию, и трещит каркас мировоззрения, и жутковатый лик Непонятного высовывается из обломков вчерашнего благополучия — вот тут вперед выходит укротитель, фокусник, объяснятель и созидатель, и возглавляет очередную Перестройку цивилизации: науки, политики, культуры. Еще вчера он был незаметен — а если заметен, то осмеян и оплеван. Но История делает поворот — и он оказывается впереди.

Строго говоря, это и есть гений. Гений — это человек, для которого истина социума, большинства, консервативная и корпоративная истина — не более чем информация к сведению и размышлению. Но отнюдь не указатель на дороге, и не поляна, обвешенная запретными красными флажками.

Гений — это самостоятельность, наглость, скептицизм, неудовлетворенность. И принципиальное отрицание запретного и невозможного.

Гений — это принципиально новое решение проблемы.

Нонконформисты, нигилисты, скандалисты и фантазеры — это грядка, где с кучей навоза перемешаны жемчужины. Как зерна истины, они дают всходы будущего.

Пророк — это тот, кто видит истину, заслоненную от толпы стеной, построенной вчера и не дающей идти дальше.

Короче и проще: социуму необходимо меньшинство, которое адекватно воспринимает информацию и транслирует ее большинству. Чаще всего большинство уничтожает дестабилизирующее меньшинство — из инстинкта самосохранения. Но социум всегда продолжает генерировать из своих недр это меньшинство! Потому что обратная связь со средой системе (социальной) также необходима. Иначе косный социум не сумеет разглядеть изменения, не приспособится к ним и погибнет.

Так что с корпоративной, социальной точки зрения, гений — это информационный урод. Он не так видит и не тому учит.

Хула и травля — знак качества для пророка.

Травля — это налог на гениальность. Гений всегда перечит толпе. А пуще всего толпа мстит тому, кому вчера поклонялась. Так сказать, чувство меняет знак, сохраняя силу.

Дуализм, понимаешь. Диалектика, опять же. Единство и борьбе противоположностей. В том числе — двух противоположных истин, которые равно необходимы.

…Гераклит из Эфеса, сын царя и потомок основателя города, отказался от власти, сбросил багряный плащ, швырял грязью в неразумных сограждан, удалился в горы, и никто не знает, велел ли он похоронить себя по зороастрийскому обряду, или обмазался перед смертью навозом как средством от водянки.
2.aprīlis 2018, 6:43 Atbildēt
J
Ja nemaldos, Zbigņevam aiz muguras Pāvests Jānis Pāvils II. Sīkums, bet patīkami. Tagadējais pāvests ir bez kurāžas.
2.aprīlis 2018, 14:18 Atbildēt
hha
Viņš taču ir šķirts no valsts - ko viņš te var ņemties! :))
3.aprīlis 2018, 14:58 Atbildēt
RRa
Viņš ir LV pilsonis un var savas domas izteikt tāpat ka Tu.Un viņa domas varbūt ir vērtīgākas.
6.aprīlis 2018, 14:55 Atbildēt
EEs
gan vēlos,lai "eiropas kuģis nogrimst",jo man nav pieņemamas globālistu,genderistu,liberastu,absolūtas patērētāju kultūras idejas+vēl nuņņāšanās ar visādām perversām minoritātēm ,muslimiem utt.Šodien eiropas savienība pilnīgi ne ar ko neatšķiras no padumjās savienības-vienīgās atšķirības ir tādas,ka tagad visu nosaka Brisele(toreiz- Maskava),tagad valda pretīgas liberastu idejas(toreiz-tik pat stulbas-komunistu idejas)
3.aprīlis 2018, 17:21 Atbildēt