Komentāri / Darba tirgus atvērtība: Viesstrādniekiem – iespējams, vietējiem ar invaliditāti – apšaubāms varbūt
 

11 komentāri

ssavādnieks
Burkāns uzņēmējam viennozīgi būs kādas atlaides nodokļu regulējumā vai līdzšinējā prakse ar Subsidētajām darba vietām pie uzņēmēja.
27.marts, 17:43 Atbildēt
kkaža
Būdams arodslimības-arodinvaliditātes-darbanespējas situācijā biju spiests aiziet no darba uz paša vēlēšanos,jo tika pārtraukta attaisnojoša dokumenta izsniegšana.Ģimenes ārsti spļauj virsu uz arodārstu un citu speciālistu rekomendācijām un atklāti veicina arodslimnieku veselības un sociālā stāvokļa degradāciju.
27.marts, 17:48 Atbildēt
EEss
Kopumā ir dažādi ārsti.Uzskatu, ka ja darba laikā ir iegūta saslimšana, tad jums ir visas tiesibas.
28.marts, 22:58 Atbildēt
AAldis
Viennozīmīgi labāk visai sabiedrībai ir, kā arī valstij kopumā, ka strādā pēc iespējas vairāk ļaužu. Tur taču ir vai nu lielāks, vai mazāks, bet gan ienākuma, un sociālais nodoklis. Diskriminācijas ir jāskauž ārā. Vai valstij labāk maksāt pabalstus, kurus gandrīz nav no kā maksāt? Daudz kas slēpjas loģiskā domāšanā, kā arī spējā organizēt darbus un to izpildītājus.
27.marts, 19:54 Atbildēt
kkadroviks
Aldi, Tu sāc ne no tās vietas- jāsāk ar medicīnu- mūsu veselības aprūpē ir virkne pakalpojumu, t.sk. operācijas, kuras var veikt tikai par maksu. Opcijas divas- maksā pats un turpini strādāt, nemaksā, jo nav, un ceri , ka pāries, ja nepāriet- klūsti par invalīdu. Tā valsts ar vieglu roku ražo invalīdus
2.aprīlis, 8:37 Atbildēt
UUzņēmējs miljonārs
Man vajag vergus!!! Vietējie negrib strādāt par 500 eiro mēnesī.
27.marts, 20:34 Atbildēt
EEs
Šobrīd strādājošiem ar invaliditāti nemaz nav izdevīgi strādāt, jo radusies situācija, ka asistenta pakalp. algu nokārto uz tuvinieku un tieši nestrādājošam ir vieglāk saņemt šo atlīdzību pilnā apmērā. Ari darba vietas nelabprat veido elastīgu darba grafiku, otrādi, kamēr pusdienlaikā visi iziet laukā, tikmēr invalīdi sēž darbā turpat. Par vides pielāgošanu pat runāt negribas. Nevienu gadiem tas neinteresē! Tikai stingri noteiktas prasības varētu likt darba deveju ievērot vides piejamības normas. Mēs ilgus gadus par to runājam, taču realitāte ir tāda, ka pārējie uzskata, ka mums jau katram ir savas īpašās vajadzības, ka ne tikai invalīdiem ir grūti. Ja neinvalīds tā izrunājas, tad sabiedrībā jau kautkas nav stipri kārtībā. Protams, ka, ir daudz loti saprotošu un zinošu darba devēju. Tomēr daudziem invalīdi ar savām vajadzībām ir interesanti tikai pirms vēlēšanām. Ir arī veselie, kuri pamanās sakārtot 3 gr., pēc tam 2. un tad izspiež visus pabalstus un stāvvietu kartes. SIVA ballītēs var redzēt ļoti #lielus# invalīdus kuriem no kustību traucējumiem nav ne miņas. Tādi arī pa pusgadu neiet darbā un tapec tādu dēļ ari darba deveji bus piesardzigi. Pilnas invalidu stavvietas ar neklibojošiem skrienošiem invalīdiem. Neiet runa par ratinniekiem vai onko. sasl. vai citādi smagiem trauc. Un tie, kuriem tiešām ir smagi traucējumi, tiem šajā sakarā būtu ko teikt. Dazi tiesam slimi nespej nokārtot inv. Tai pat laikā ir cilv. ar loti smagām inv. un tie strādā ikdienā bez atlaidēm un bez sl. lapām. Vēl tiek piekopta tendence neoficiāli ņemt vērā faktu, ka inv. saņe. arī pensiju.
28.marts, 22:44 Atbildēt
AAnna
Ari cilvekus pēc 50 gandrīz neviens vairs negrib ņemt darbā. Varetu taču izdomāt kādu motivāciju darba devējam, lai ir izdevīgi nodarbināt gan invalīdus, gan cilvēkus pēc 50. Piem., ja 10% no nodarbinātajiem atbilst šai kategorijai, tad jāmaksā mazāks soc.nodoklis.
31.marts, 11:47 Atbildēt
kkadroviks
Anna, īstenībā tas ierosinājums ir dīvains- 50 tie ir gadi, kad bērni lieli, mazbērnu nav, var strādāt un arī invalīdiem varētu atrasties darbs. Tajā pašā laikā piekrītu, neņem darbā, jo ...........................? Gribētu paprasīt tiem advancētajiem personāla speciālistiem no RISEBAS u.c. augstskolām
2.aprīlis, 8:33 Atbildēt
kkadroviks
ko tas ministrs turlej ūdeni- nepieņem tieši tā 109.panta deļ, ka ir grūtības atlaist, pat, ja slikti strādā un neatbilst amatam,rezultātā arī lielie uzņēmui nelabprāt ņem darbā invalīdus, jo katram ir kāds stāsts par smago atbrīvošanu un tiesvedībām. Iepriekš, mainot Darba likumu, darba devēji inicieja šī panta izmaiņas, bet tās netika akceptētas.
2.aprīlis, 8:30 Atbildēt
ppohainais
Paši sapratāt ko virsrakstā uzrakstījāt?
2.aprīlis, 17:49 Atbildēt