Komentāri / Diskusija: "ABLV Bank" kraha pēdas Latvijas ekonomikā
 

17 komentāri

7700 pistoli ar 6,18 gr zelta - tolaik 120-130 000 eiro, kas apstrīd?
tas bija tā- bauru nedēļas laikā pieradinās pie apzīmējuma"krahs":)) smerdelis esterkinels samaksājis lai šo nekur nemin:))
atoss izdomāja līdzekli- sūtīt vēstnesi, portoss apzīmējumu- ģimenes lieta, aramiss vēl kaut ko, bet d;artanjans gan jutās neko lietas labā nedarījis..
9.marts, 5:18 Atbildēt
ĒĒtika
Gribētos dzirdēt 3.neitrālā eksperta viedokli, jo abiem ekspertiem ir interešu konflikts. Dombrovska vadītā domnīca tika finansēta no ABLV, bet Rutkastes pārstāvētās organizācijas padotībā esoša iestāde bija atbildīga par tās uzraudzību.
9.marts, 8:27 Atbildēt
SSociums
Diktatori cēloni neizpaudīs. Muļļās (no sšjienes nosaukums mulla) tikai visu seku rezultātus. Cēlonis ir tas, ka 1 lata patiesā vērtība ir 11 eiro. Un...banku afērās ir iesaistīta VISA VALDĪBA.
9.marts, 8:36 Atbildēt
oopā
Vai tas nozīmē, ka Latvija nav valsts un nav arī valdības? Esam kāds tur štats, tā teikt aborgiēnu rezervāts? PS. Muļķīgi teikt, ka tas neatstās pēdas - tās ir vairāku miljardu investīcijas, kur bija iesaistiti tūkstošiem cilvēku. Visdrīzāk tas jau būs jauns emigrācijas vilnis. Ikvienam jāsaprot, ka saistīt savu dzīvi, kas ir skaista, ar valsti kuru pārvalda idioti ir stulbi!
9.marts, 9:32 Atbildēt
MMr.Susurs
Abi diviem ekspertiem nav taisniba. Zaudejumi uz IKP bus loti minimali, jo kapitals parsvara tika eksportets. Bus protams neliels IKP kritums, nu bet maksimali 0,1 %. JO ABLV parsvara nodarbojas ar kapitalu reeksportu, kas Latvijas IKP pilnigi neko nedod. Tapat pilnigi neko IKP nedod krediteshana dzivoklu vai ofisu iegadei. Luk jaunu projektu celtnieciba cel IKP, bet ABLV praktiski nepiedalijas shada veida krediteshana. Vienigais vinu projekts bija NEwHanza un tas pats sakuma stadija. Bankas sektors , ka tads necel IKP ne par vienu procentu. Jo banka pati neko nerazho. IKP cel aizdevumi projektu veicinashanai. Bet ari shaja sektora AB nebija nekada aktiva. Vienigais, par ko var iet runa , ir nodoklu nesanemshana budzetam. Bet ari seit summas ir samera nelielas salidzinoot ar Latvijas ekonomiku. 20 miljoni eiro ir tikai 0,25% no Latvijas budzeta. Kopejais secinajums AB likvidacija gandriz vispar nekadu iespaidu neatstas uz Latvijas ekonomiku.
9.marts, 9:42 Atbildēt
llapa
savu neatkaribu latvija pazaudeja iestajoties eiropas savieniba , un tikai glupas un vecas tantinas dzilos laukos vel tic ka latvija ir briva un neatkariga - jautajums - briva no ka ,..... tagad visu satiksmi te regule brisele un amerika , un latviesu pakalpini . tauta tiek maksligi verdzinata , spiesta izbraukt un izmirt . luk tadu brivibu mes dabujam uz barikadem.
9.marts, 9:44 Atbildēt
mmute
pa lielam tā arī ir
11.marts, 18:51 Atbildēt
ppljerduks
Tie bankas bezdarbnieki saņems labu bezdarbnieku pabalstu-kamēr to saņem-kādēļ meklēt darbu ! Valsts maksās grabēdama !
9.marts, 9:53 Atbildēt
....
Ai vai vai, atkal vainīgi ,,pindosi,, un $. Vai tad VATI Putins nemācīja , ka visas bankas operācijas jāveic rubļos un ABLV vel tagad būtu dzīva.))))))
9.marts, 10:04 Atbildēt
oopis no laukiem
Es domāju,ka pašreiz notiekošais banku nozarē, LB ieskaitot, ir mājiens ar "sētas mietu" valdības virzienā,liekot saprast,ka valstij ir jābūt savai attīstības komercbankai ar filiālēm reģionos. Jo tikai tā var novērst to pretrunu,kas pastāv privāto komercbanku sektorā,kurā prevalē vēlme pelnīt jebkuriem līdzekļiem un mazāka vēlme pakļauties valsts uzliktajiem dažāda veida ierobežojumiem un meklēt ceļus kā tos apiet,attiecībā pret augsta riska klientiem,kas garantē augstu peļņas procentu un korumpēšanās iespējas. Nav jāizgudro no jauna velosipēds,tas viss jau kādreiz ir bijis un ir labi sevi attaisnojis,tāpēc atliek tikai atjaunot valsts attīstības komercbanku ,kuras mērķis nebūtu peļņas gūšana,bet iespēja nodrošināt Latvijas tautsaimniecību ar lētiem kredītresursiem,darbojoties ciešā sadarbībā ar LB. Jāsaprot,ka Godmaņa "banku paradīzes" ideja ir smagi izgāzusies un ir jāveido JAUNU ekonomisko un finansiālo politiku,kas būtu balstīta uz ražošanas bāzes,nevis korumpētu spekulantu un dažāda ranga blēžu atbalsta bāzes !
Ja valstī būs sava attīstības komercbanka ar filiālēm reģionos,tad privātās komercbankas uz savu risku un atbildību var brīvi darboties augsta riska zonās,bet viņām jāatceras,ka problēmu gadījumos valsts viņas neglābs un būs jāriskē ar visu savu kapitālu. Tiem laikiem,kad banka bankrotēja un nodokļu maksātāji par visu samaksāja,bet bankas īpašnieki ar saviem miljoniem bezrūpīgi dzīvoja tālāk,ir jāaiziet pagātnē uz neatgriešanos!
9.marts, 11:57 Atbildēt
rrādi vien pigu kabatā, ņerkste
večuks reibst no savu penteru permanentās tukšvārdības...
9.marts, 18:55 Atbildēt
mmax
Certus finansējās no ABLV, loģisks teksts.
9.marts, 12:11 Atbildēt
mmurkšķis
Divu globālistu kalpu duets,dzied pēc "komponista" Sorosa rakstītām notīm!
9.marts, 23:48 Atbildēt
oopis no laukiem
Nedrīkst tā būt,ka sabrūkot privātai komercbankai, kopā ar to nobrūk valsts ekonomika. Lai tas tā nenotiktu,tad valstij ir vajadzīga sava sistēmiska attīstības komercbanka,jo tad tiktu novērsta vajadzība valdībai aizņemties naudu ārējos starptautiskajos finanšu tirgos. Valsts komercbanka kreditētu valdību,tajā skaitā arī budžeta deficītu,tādējādi novēršot iespēju valdībai nonākt ārējos parādos. Šādam iekšējās kreditēšanas modelim,atšķirībā no ārējās kreditēšanas, ir tā priekšrocība,ka valdība savai bankai kredītu var atdot no budžeta ieņēmumiem,bet nauda paliek aktīvā iekšējā tirgus apritē un valsts ekonomika no tā necieš. Otrs pozitīvais apstāklis iekšējai kreditēšanai ir tas,ka valsts komercbankai vairs nav nekāda sakara ne ar nerezidentu naudām,ne ar dolāru transakcijām,jo tā ir LB prerogatīva un tas nozīmē,ka neviena starptautiska institūcija nevar apdraudēt valsts bankas pastāvēšanu. Trešais pozitīvais moments iekšējai kreditēšanai ir tas ,ka šāds kreditēšanas modelis strādā kā naudas multiplikatorefekta ģenerators,kas ļoti aktivizēs naudas IEKŠĒJO apgrozību ar pašražotām precēm un pakalpojumiem,kas ātri likvidēs nabadzību valstī,bet,protams,izraisīs paniku globālistu aprindās,jo viņi to uztvers kā globalizācijas bēru zvanu.
Eksistē tāda aksioma - iekšējo parādu valdība atdod no budžeta naudas apgrozījuma,naudu no iekšējā tirgus aprites neizlaižot,bet ārējo parādu valsts,šajā gadījumā LB, atdod no ārējā eksporta peļņas,naudu ārēji zaudējot. Globālisti mums mēģina iestāstīt,ka ārējo parādu varot atdot no IKP - TĀS IR PILNĪGAS MUĻĶĪBAS,jo atdodot parādu no IKP valsts paliek pilnīgi BEZ NAUDAS,lai tā nenotiktu,tad tūlīt atkal ir jāaizņemas no kāda cita ,tātad - no IKP cipariņiem ārējo parādu nevar atdot,bet var tikai pārfinansēt! Bēdīgi,bet fakts!
10.marts, 10:03 Atbildēt
ssekas ir neaptverams kauns
sponsorēt pasaules karu......................
11.marts, 5:47 Atbildēt
iizsmiekls
Gan žurnālisti, gan tā dēvētie eksperti par katru cenu izvairījās apspriest visreālāko scenāriju - vēl 10 nerezidentu banku aizklapēšanu un tā ietekmi uz LV ekonomiku. ABLV bija TOP 50 lielāko nodokļu maksātāju sarakstā ar gadā nomaksātiem 18 miljoniem eiro. Jautājums - ar ko šo robu aizpildīt? Un kāds būs robs no vēl 10 bankām? Ziniet, kur ir pati lielākā problēma? Ka tā saucamie mūsējie, kas šobrīd ir pie varas ir gatavi nekritiski un bez jebkādas aiztures taisīt Latvijas ekonomisko pašnāvību. Bet eksperti smīdina, cilvēki no uzkrājumiem taisīšot "savu biznesu". Nu, kā ta, kā ta. Nez kurā jomā? Un kāpēc netaisīja līdz šim. bet strādāja bankā.
11.marts, 14:04 Atbildēt
mmute
ko tur b .l. a diskutēt - jebkura strādājoša uzņēmuma aizklapēšana LV ir traki negatīva lieta ..kur nu vēl tāda... tā i ka pēc jeņķu stabules dziedat - būsiet mūžīgie lūzeri. a tas ka tur piemazgā, nu i nospaluties, negrib lai mazgā, maksājiet mums par to ka viņu tanki te tusē. punkts. nacionālās intereses.
11.marts, 18:48 Atbildēt