Komentāri / Jaunieši bez pieredzes grib uzreiz pelnīt vismaz 1000 eiro mēnesī
 

54 komentāri

qqwer
bla bla bla, ja rīgā grib noīrēt dzīvokli lai dzītotu atsevišķi no vecākiem, samaksāt par studijām vai tam ar minimālo pietiek? tie 1000 uz papīra jau 600 eināri vien ir, kas ir 600 eur mūsu nenormāli dārgajā laikā???
13.februāris, 7:20 Atbildēt
FFlagella
Tādi paši jaunieši, kā pārējā Žīdijā, bet kautrīgi.Tur vēlas vēl vairāk.
13.februāris, 7:21 Atbildēt
MMaime
Nu un? Es saprotu tos jauniešus. Viņi ir jauni, viņiem ir cerības un vēlēšanās dzīvē un viņi vēl nezina, ka ļoti daudz ko no tā nevarēs sasniegt un iegūt. Tomēr, kamēr viņi grib un vēl nezina, cik tas ir grūti, varbūt ņems un izdarīs. Jā, tajos tālajos 90-ajos es sāku ar 30 latu algu un dzīvoju vecāku paspārnē. Bet varbūt tieši manas švakās ambīcijas man tagad ar ļoti lielu pieredzi devušas tikai to tūkstoti uz rokas tagad, ar ko es tikvien tā varu pabarot ģimeni.
13.februāris, 7:41 Atbildēt
AAntiņš
Par smagu, fizisku darbu maksā pat 1500 eiro uz rokas, bet arī tad nevar dabūt, kas strādā. Lai meklē darbu melorācijā, celtnieku brigādē.
13.februāris, 8:09 Atbildēt
UUldis
Nu nevajag jau tā klaji melot.
13.februāris, 8:12 Atbildēt
LLoharik
Pats pusgadu stradaju celtnieciba bez dizhas izglitibas tik vien ka 12 klases, atnacu bez pieredzes, menesi sanak bish pari 1k uz rokas protams viss aploksne. Nekadi nodokli. Teica ka iepraktizeshos vareshu raut ap 1.5k ;)
13.februāris, 8:39 Atbildēt
OOts.
Pieredze nav galvenais lai saņemtu 1000euro algu....svarīgas ir prasmes...un spēja uztvert un pielāgoties.....es ar neesmu daudzus darbus darījis ...bet tas nenozīmè, kas es tos neprotu.....
Bet ja tev nav prasmju un pràta ...tad var iemàcīties vienu darbu...un darīt visu mūžu..jeb tà ir pieredze.....cipa, kràmē dēlīšus gaterī
13.februāris, 8:14 Atbildēt
AAbet
Ļoti pareizi.
13.februāris, 8:15 Atbildēt
jjanchos
Oligarhi bez darba grib pelnīt miljonus mēnesī
13.februāris, 8:56 Atbildēt
oome
meita meklēja darbu pēc vidusskolas, visur prasa pieredzi, bet kā, lai viņu dabū, ja nekur neņem
13.februāris, 9:23 Atbildēt
AApburtais Loks
Es ar to nesaprotu, pieredzi vajag, bet darba nav. Ir traki un nav izejas.
13.februāris, 9:53 Atbildēt
AAigars
Paralēli studijām ir jāiet praksē. Prakse ir veids kā iegūt pieredzi, lai dabūtu darbu.
13.februāris, 10:00 Atbildēt
ttas, kas darbu dod
Es dodu iespēju iegūt pieredzi, jo darbs (mazumtirdzniecība), neprasa īpašu sagatavotību, sākumā nedaudz vairāk uzcītības un entuziasma, un tad tā lieta aiziet. Mēnesī ne vairāk, kā valsts noteiktās normstundas. ~4-5 nakts maiņas mēnesī. Uz rokas 600-700 eur. Visi nodokļi nomaksāti. Pēc 6 darba mēnešiem- veselības polise. Atvaļinājums regulāri un apmaksāts. Iespēja pat dota tādiem, kas 12 klases pabeiguši ar vidējo atzīmi 4.5, raksta ar tādām kļūdām, ka ja būtu skolā un jālabo kļūdas, tad sarkanā pildspalva vien būtu jālieto. Neiztur 70% no "gribētājiem".
13.februāris, 12:03 Atbildēt
EEse
Aber cik pelna deputati, kuri uzsak bez pieredzes, zinasanam un izglitibas? 1000 € nav pasakaina alga un pareizi dara, ka tadu prasa, citadi darba deveji pavisam nekaunigi palikusi, bet vecaka gadagajuma ljaudis nav tik prasigi, diemzel, pasiem sev par sliktu.
13.februāris, 9:32 Atbildēt
HHm
Protams, ka tā grib! Normāla gribēšana. Tikai Latvijā tas izveidojies kā nezin kāds brīnums. Normāla alga - bez pieredzes.
Ar pieredzi varētu gribēt 2000 - 3000.
13.februāris, 9:48 Atbildēt
ppensionārs
Piekrītu."jauni cilvēki, vecumā no 25 līdz 30 gadiem" ir jau ļaudis ar zināšanām,pieredzi,varbūt arī ģimeni.Zina,spēj un ko vajag.Lētās propagandas virsraksts!
13.februāris, 10:52 Atbildēt
DDadzis
Labi ,ja vari atrast darbu,kur nu pa 1000 eiro sapņot.Interesanti ir tas ka augstu stāvošo ierēdņu bērniņi uzreiz atrod labas darbvietas ar ļoti labu algu.Pat tiek izveidotas jaunas vietas.Meita stāstīja,tika pieņemta nodaļas vadītājas radiniece pēc augstskolas beigšanas.Ne bū ne bē.Jādara vēl viņas darbs bez kādas papildu samaksas.Meita neizturēja,aizgāja no darba.
13.februāris, 9:56 Atbildēt
llapa
ja tu samaksa visus dambrovska un kampara izdomatos nodoklus , dzivoklis , udens , elektriba , gaze , ediens sev un berniem , apgerbs , transports , izklaides , aptieka - parekini , cik tev paliek dzivei saja laimes stastu zeme . mes jau lai taupitu , partiku 2 reizes menesi braucam pirkt lietuva , ari degvielu lejam tikai tur . tada veida kaut ka izdzivojam .
13.februāris, 10:13 Atbildēt
ššĻapa
Var jau manīt, nabadziņi, drīz būs listopads, jeb lapkritis latviski. Forši!!!
13.februāris, 10:19 Atbildēt
JJā un kas tur slikts? Ja jums viņus nevajag, tad citur viņus labprāt pieņems.
Piemēram UK: 40x7.5=300 un 300x4=1200 mārciņas pirms nodokļiem mēnesī, jeb 1348.82 eiro.
Plus izaugsmes iespējas, ja vidusskolā esi pietiekoši nopietni mācījies, labi pārvaldi angļu valodu, esi labs, komunikabls un uzticams darbinieks.
13.februāris, 10:16 Atbildēt
bbon
gribēt neesot kaitīgi
13.februāris, 10:34 Atbildēt
""viņu ekspektācijas"
Bet tu vari arī negribēt sev neko,tikai komentēt.Un-kā darba tirgū sevi spēj pārdot,tādu algu arī dabū.
13.februāris, 10:54 Atbildēt
MMazliet no citas puses
Jā, protams, mūsdienu Eiropā 1000 eur bez pieredzes patiesībā ir normāla alga (ne Latvijā gan, bet tas ir nedaudz cits stāsts) - tā ka no Eiropas viedokļa raugoties, tiem jauniešiem ir normāla prasība, lai gan no Latvijas viedokļa raugoties - hipertrofēta.
Bet man ienāca prātā vēl cits aspekts. Tā paaudze, kas mūsdienās ir jaunieši, ir kā reiz tā, kura jau ir tikusi audzināta modernajās vērtībās, kurās bērns un bērna tiesības/vajadzības ir augstākas par visu. Šai paaudzei jau kaula smadzenēs sēž pretenzijas uz to, ka tai viss pienākas. Jā, bērna tiesības un vajadzības ir ļoti svarīgas, bet ne augstākas par visu. Kad bērns ir nolikts pāri visam un visa centrā, tādā atmosfērā bērns neattīstās. Bērns tajā ir pilnībā jau ar to vien, ka ir bērns, un netiek pat pieļauta doma, ka viņš kaut kādā virzienā jāmāca, jāierobežo, jāattīsta. Gluži pretēji. Tāda ir mūslaiku paaudze. Es ar to saskāros pirms gadiem strādājot par lektori Latvijas augstākās izglītības sistēmā - cik absolūti un totāli mainījās studentu mentalitāte, kad kursā vairākums vairs nebija to, kas skolā vēl gājuši vēlos padomju laikos un agrīnos neatkarības gados, bet gan to, kas jau ir pilnīgs neatkarības laiku produkts. Tieši tas, kā uzsvars no pienākumiem un atbildības tika pārcelts uz pretenzijām un gatavām apriorām tiesībām. Jā, vēl studentu vecumā šie bērni vēl arvien ir tie paši bērni, kuri ir galvenie un kuru tiesības ir pāri visam. Bet problēmas sākas tad, kad šie "bērni", beidzot visas skolas pabeiguši, ir spiesti sākt pieaugušā dzīvi. Kad viņiem no tā agrākā pretenziozā centra ir jānonāk perifērijā, jo tagad centrā ir citi - jaunāki bērni. Un tā līdz bezgalībai. Jā, tieši tāpēc jauniešu vecums mūsdienās ir atbīdīts līdz 35 gadiem, jo neviens jau negrib no tā agrākā centra pārvietoties uz perifēriju.
13.februāris, 10:37 Atbildēt
ooui
viss ir pareizi, tikai sliktā ziņa ir tā, ka tas sāpīgi atkodīsies pašiem, jo jaunais cilvēks ir jāaudzina pēc iespējas ātrāk un nesāpīgāk iekļauties sabiedrībā un optimāli ar to sadzīvot. Patoloģiski uzpūsto ego nāksies savaldīt un tas vairs nebūs...... cool un iespējams, ka vainu meklēs vecākos, kuri neaudzināja
13.februāris, 10:47 Atbildēt
VVladis
Nesāpīgāk nesanāks.
13.februāris, 12:36 Atbildēt
HHm > Mazliet
Kāpēc tu Latviju atdali no Eiropas?
Mums jāiet citi ceļi? Varbūt taisni iekšā purvā?
13.februāris, 10:59 Atbildēt
MMazliet
Nevis es atdalu Latviju (un visu pārējo postpadomju bloku, jo nedomāju, ka arī Igaunijā un Lietuvā tā nu katram iesācējam maksā 1000 eur) no EIropas, bet gan mūsu vēsturiskā pieredze ir mūs diemžēl nolikusi citās pozīcijās nekā t.s. "vecās" EIropas valstis, kurās 1991. gadā, kad mēs sākām no nulles, bija jau attīstīts kapitālisms un sociālā sistēma. Tā ir fakta, lai cik tas mums nebūtu nepatīks, konstatācija. Nu, nav šajās postpadomju valstīs tāda kapitāla, lai uzreiz uz līdzenas vietas gribētu tādas pašas algas kā Šveicē un Norvēģijā.
Mums nekādā gadījumā nav jāiet taisni iekšā purvā. Mums ir jāiet uz to, lai mēs nonāktu vienās pozīcijās ar veco Eiropu. Bet to nevar panākt, sākot uz līdzenas vietas maksāt tādas pašas algas kā tur. Tas ir pakāpenisks process, tomēr mums nenoliedzami jāvirzās uz to pašu labklājības līmeni, kāds ir Rietumos.
13.februāris, 11:07 Atbildēt
HHm > Mazliet
Paga, paga!
".. sākot uz līdzenas vietas, sākot maksāt, pakāpenisks process..."
Tā īsti nesapratu....
Tu tos 27 gadus, kurus mēs notralllinājām - vispār neskaiti? Tas bija kaut kāds sastinguma periods, kurā neko nevarēja uzsākt?
Kāda "līdzena vieta" ??!! Kad tad bija sākums?
13.februāris, 11:36 Atbildēt
MMazliet
Nu, kāpēc gan neskaitu? Jūs maz zināt, cik augstskolu mācībspēki pelnīja deviņdesmitajos? Tur pat simts lati nesanāca, bet mūslaikos jau atkarībā no slodzēm un zinātniskajiem grādiem - ir pavisam noteikti pāri tūkstotim. Un tas pats attiecas uz visām citām jomām, sākot no apkopējām un lielveikalu kasierēm un beidzot ar biroju darbiniekiem. Šajos 27 gados neapšaubām ir notikusi pakāpeniska izaugsme, un turklāt ļoti ievērojama! Jeb vai Jūs tā kā gribētu apgalvot, ka 2018. gadā Latvijā ir tādas pašas algas kā 1992. gadā? Tā kā ir bijis gan sākums, gan vidus, bet beigu vēl nav. Ceru, ka beigās būsim sasnieguši vidējo REiropas līmeni, kur, starp citu, arī situācija starp dažādām valstīm ir ļoti atšķirīga.
13.februāris, 11:41 Atbildēt
HHm
Ko tur tas amerikāņu ekonomists stāstīja par Latvijas nodokļiem? Latvijas valdība dzenot savus pavalstniekus nabadzībā? ASV savulaik esot rīkojušies nu pilnīgi otrādi ar nodokļiem, nekā Latvija. Tāpēc ASV arī esot uzplaukušas.
Latvijā - Vara + Alkatība + patrulas smadzenes = tautai nāvējoša kombinācija...
13.februāris, 10:57 Atbildēt
nnu ja
Vajag ievērtēt cik maksā siers,desa,sviests un baltmaize (ēdama) -
izejot no tā, pierēķināt klāt vēl toiletes papīru un tad jau tā summa par darbu būs tuvu tai ko jaunekļi un jaunuves grib ...
13.februāris, 11:01 Atbildēt
ČČiekurs Egles dēls
Kopš 2010.gada katru dienu ierakstu, cik un kam es tērēju. Dzīvojot Rīgā, 1000 EUR mēnesī (uz rokas) sanāk no rokas mutē: gluži papīra desu ēst nevajag, mašīnu uzturēt arī var, bet dzīvoklim (vai mājai) kredītā, jaunai mašīnai līzingā un atvaļinājumam ārzemēs (minētie skaitās vidusslāni raksturojošie tēriņi) nesanāk. Ja tēriņus nogrieztu uz absolūto minimumu, atmetot mašīnu, dzeršanu, jebkādas izklaides, hobijus, samazinot pārtiku (izdzīvošanas minumums), tad cipars nostājas uz 600 EUR. Par zemāku algu "mūs dārgā tēvijā" var atļauties strādāt tikai tas, kurš ģimenē nav galvenais pelnītājs (ja vecāki vai laulenis veic obligātos maksājumus).
13.februāris, 11:25 Atbildēt
bbingo
tieši tā, un ja gadās saslimt, tad sanāk dzīvoklis un oblig maksājumi + zāles+ ārsts . Viss. Aizmirstam pedikīru, manikīru, frizieris, uz veikala pusi- tikai Maxima.
14.februāris, 16:21 Atbildēt
kkvr
Normāla prasība.Ja veikalos cenas kā GB, degviela Vācijas līmeņa izmaksās un valsts var atļauties saviem " tuvākajiem" apmaksāt trīskāršu leektrības cenu par mazā HESa saražoto elektrību, tad nauda pietiek un algām jābūt sākot ar 1000 eiro mēnesī uz rokas.
13.februāris, 11:59 Atbildēt
FFredis
Gribēt nav kaitīgi!
Bet tās jau ir audzināšanas sekas. Bērniem ir tikai tiesības, bet nav pienākumu.
13.februāris, 12:13 Atbildēt
jjanka
Kāds šausmīgs cipars 1000 eur! Un ko tad īsti var nopirkt par to 1000 eur mēnesi dzīvojot. Īres maksa, transporta izdevumi, normāli paēst, kādu drēbes gabalu, vēl kādu draudzeni kautkur uzaicinĀt un nekas jau pāri nepaliek. Jeb jaunietim jāstaigā badā un skrandās?
13.februāris, 12:16 Atbildēt
NNekas šausmīgs
Ja izrādīsies, ka no tās zelta jaunatnes kāds arī prot un var strādāt, tad gan jau maksās arī tos 1000 EUR. Jaunietim nav jāstaigā badā un skrandās, bet jaunietim arī jāiemācās saprast tas, ka tāpat vien, tikai tāpēc, ka viss šajā valstī tik dārgs, nevienam nav nekāda pienākuma viņam dot naudu. Ja būs labs darbinieks un ar darbu pierādīs savu vērtību, aber lūdzu!
13.februāris, 12:21 Atbildēt
zzini, Tu brīnīsies
bet prot. Forši jaunieši, kas strādā mazajos rūpniecības uzņēmumos, jā jā jā, mums tādi ir, ir jaunieši , kas lauksaimniecībā strādā. Zini, problēmas visvairāk sagādā bakalauri papīru stūmēji
14.februāris, 16:19 Atbildēt