Komentāri / PĒTĪJUMS: Kāpēc Lietuva liegs Latvijai pieeju elektrības pirkšanai no Baltkrievijas?
 

20 komentāri

ttas jau tikai tāds atriebibas gājiens
jo lietuvas plāni uzcelt aes izgāzās, un tad pēc principa-ja nav man tad lai nav nevienam
8.decembris 2017, 6:45 Atbildēt
OOts.
Visā eiropā kratās vaļā no AS ...bet tu par to sapņo ? Fukušimu sagribēji... vai tagad elektrība Fukušimā vai Černobiļā tā ir lēti izmaksājusi? Tikko uzlika sarkofāgu...AS Černobiļāun maksāja pa to eiropa un tu arī! Tie bija miljardi euro un miljardi vēl jāmaksā utilizācijai......
8.decembris 2017, 7:41 Atbildēt
kkur tu redzi sapņus?
leiši taču gribeja par katru cenu celt,pat mums miljardu prasija lai ieguldam bet naudu nesakasija un projekts izčāksteja. fakts iz dzīves. un ja butu uzceluši, tad tu ko priecatos? un pavisam aizmirstu ka tas bitu vel tuvāk mums un visi riski tie paši?
8.decembris 2017, 8:35 Atbildēt
FFUI
Tā domāt un runāt tikai rūdīts sorosoīds?!
8.decembris 2017, 9:06 Atbildēt
LLaimnesis Tālivaldis
braļukasiem,kā arī gejropai nekas nesanāks,Reņges sliežu ceļu pat šiem jāatjauno.Latvi pirks lēto elektrību no BALTKRIVIJAS un LIELVALSTS KRIEVIJAS,par to pat šaubu nav.
8.decembris 2017, 8:38 Atbildēt
ppieļauju
ka baltkrievi uzbuves jaunu elektribas savienojumu pa tiešo uz latviju ja jau leiši nojauks savu. jo galu galā viņi jau taisas pildit prasibu tirgot biržā. ari uz poliju nav problemas liniju uzbuvet tā ari turpat blakus. leiži tikai demonstre savu tuvredzibu
8.decembris 2017, 8:50 Atbildēt
AAdel
Nav nekas jauns ka leisi ir.viena pretiiga skaudiga un kuditajtautele..pedejaa laikaa to pati pieraada
8.decembris 2017, 8:45 Atbildēt
VViselcaks
Jaa arii loti kriminaala
8.decembris 2017, 8:46 Atbildēt
FFrīda
Kāpēc, kāpēc? Kāpēc lieki jautājumi, uz kuriem atbilde ir redzama ar neapbruņotu aci. . Tāpēc. Lietuva ir dižena valsts, ar senu valstiskuma vēsturi - un Latvijai bez ierunām ir jāpilda Lietuvas rīkojumi. Bez ierunām! Zinot kas notika ar Belgradu - var jau šie leiši mūs baidīt arī ar Vašingtonas napalma bumbām. Bet Vašingtona tomēr ir daudz tālāk, kā Lietuva. Un Viļņa (ja šo krievu leišiem savlaik uzdāvināto pilsētu uz likumīgiem pamatiem savlaicīgi atpakaļ nepārņem vēl diženākie poļi) var sākt rīkoties, kā tautā saka "uz sitiena". Arī Gribauskaite ir daudz diženāka par mūsu diženo Freibergu. Un ar stingru un prasmīgu roku valda tajā Lietuvā jau nez kuro gadu desmitu.
8.decembris 2017, 9:15 Atbildēt
JJā jā
Ar tiem braļukasiem tikai pa "spalvai",vells zin ko var sagaidīt,gadsimtus atpakaļ sie pat MOSKAVIJU iekarojuši bija,ar to gribukaiti joki mazi?!
8.decembris 2017, 9:26 Atbildēt
TTomcat of Finland
Diemžēl autors nav pietiekami iedziļinājies Baltijas elektroenerģijas tirgus darbībā. Šajā reģionā faktiski ir tikai viena valsts, kurai patiešām ir vajadzīgas elektroenerģijas piegādes no, pirmkārt, Krievijas, un, otrkārt, iespēja saņemt piegādes no Baltkrievijas. Un tā ir tikai un vienīgi pati Lietuva. Igaunija pilnībā spēj sevi nodrošināt ar elektroenerģiju, un pēc būtības - visu sev vajadzīgo elektroenerģiju spēj saražot arī Latvija, bet, ja laika apstākļi un cenas tirgū nav labvēlīgas, tad Latvijai ar uzviju pietiek ar to apjomu, kuru tā var saņemt no Igaunijas un Skandināvijas valstīm. Tikai un vienīgi Lietuva ir atkarīga no elektrības tirdzniecības ar Krieviju un Baltkrieviju. Reāla elektrības tirdzniecību tirdzniecība ar Baltkrieviju šobrīd Lietuvai notiek ļoti niecīgos apjomos, un Latvijai, var teikt, ka nenotiek vispār nemaz. Latvijai jautājums, ko Lietuva tur dara savās attiecībās ar Baltkrieviju, ir stingri ņemot, ļoti maznozīmīgs. Vienīgais veids, kā Lietuvas ņemšanās ap Baltkrieviju var teorētiski ietekmēt Latviju, ir teorētiski iespējams elektroenerģijas cenu kāpums pašā Lietuvā un saistībā ar to arī Latvijā. No otras puses - nedaudz augstākas elektroenerģijas cenas nav tā lielākā nelaime, ko Latvija var piedzīvot - jo pie augstākām elektrības cenām mūsu elektrības ražotnes kļūst konkurētspējīgas, savukārt OIK maksājumu apjoms samazināsies, un, visticamāk, gala cena ko maksās patērētājs, būs aptuveni līdzīga, kā šobrīd, tikai mazāk naudas aizplūdīs prom no Latvijas kaimiņvalstu elektrības ražotājiem. Mazāk būs jāmaksā par OIK, bet vairāk par pašu elektrību.
8.decembris 2017, 10:39 Atbildēt
vviss kārtībā !
Baltkrievijā patreiz elektroenerģijas cena mājsaimniecībām 4,4 eirocenti/kw/h, tagad būs mazak, un ir liels pārpalikums. Protams, Latvijai tas nav aktuāli jo no 7,2 miljardu kw/h stundu patēriņa 1992. gadā ir palikusi nepieciešamība pēc 3,1 mld. kw/h stundu šodien. Turklat tā ka teritorija izmirst un darbspejīgie iedzīvotāji turpina aizbraukt, prognozējamais patēriņš 2020. gada būs ap 2,6-2,7 mld. kw/h.
8.decembris 2017, 20:14 Atbildēt
DDusmīgs
Kas ir, ka nav iemācījušies paņemt lēto atomenerģiju pilnīgi droši!? Visādas Fukušimas, Černobiļas!
Kur Einšteins?
8.decembris 2017, 11:05 Atbildēt
vvispār jau
gadus atpakaļ jau bija piektās paudzes aes izstrādāts kas praktiski bija muļķa drošs un nevareji tikt bojāts ne zemestrices ne citādās dabas katastrofās. nav gan ziņu ka kāda tāda butu uzcelta jo ari zimaksas ir kosmiskas. šobrid jau vajadzetu but 6 paudzes aes, kam pat atosprādziens nekaitetu.
8.decembris 2017, 12:38 Atbildēt
pphe
einšteins bija nejega un sūkātājs.
8.decembris 2017, 20:10 Atbildēt
AAtslēgasVārdi
Citēju: "Eiropas birokrātija nolīgusi Lietuvu nogāzt augstsprieguma elektropārvades līnijas"
8.decembris 2017, 11:35 Atbildēt
PP
Sūdzam Lietuvu tiesā,vēlamies dzīvot draudzīgi .Kāpēc pazudusi ideja par Rīgu kā Baltijas centru,pat galvaspīlsētu?
8.decembris 2017, 14:15 Atbildēt
MMarks Aurēlijs
ja Baltkrievijas AES ir bīstamāka par jebkuru Vācijas, tad vēzis iemetīšies taisnajā zarnā man.Bet, ja nav - tad Junkeram .
8.decembris 2017, 20:10 Atbildēt
aandris
Nu jāpērk tač Puķu Andra elektrība + viņa OIK ..un tmll. ... Nu kāda putra te tiek maisīta ... nu neesiet naivi , nu Nav kas pērk Latvijas noziedznieku(valsts izzadzēju) elektrību. Teātris gatavais !
8.decembris 2017, 22:10 Atbildēt
nno krievijas vai uz krieviju
???????????
10.decembris 2017, 9:52 Atbildēt