Komentāri / NRA PĒTA, kādas shēmas lieto autotirgotāji nodokļu apiešanai
 

23 komentāri

J
Pēdējais laiks arī papētīt baznīcas nodokļus.Vajadzētu tā kā normālās Valstīt ,ka peiekš baznīcas automātiski 3 vai 5 % atskaita no konta.
Otto Ozols tajā baznīcā vāc tik cepurē - un uz citiem rāda ar pirkstu
10.augusts 2017, 6:52 Atbildēt
JJanka
Labākais apliecinājums VID vadības stulbumam ir tas, ka nekas jau nav mainījies - ss.com darbojas teicami, tikai tagad patiešām vairs nebūs nekādas informācijas sniegšanas VID...
10.augusts 2017, 7:48 Atbildēt
UUldis
Nu gluži kā ar to veceni no pasakas par zelta zivtiņu - kā sagribēja pārāk daudz, tā ari palika pie saplēstas siles.
10.augusts 2017, 8:13 Atbildēt
ššofieris
Kad iestāsies stāvoklis kad par Vācijā nopirktu un reģistrētu auto nevajadzēs atkārtoti maksāt nodokli jo Vācijā tas jau samaksāts?Esam Eiropas savienībā un laiks atļaut lietot auto visās valstīs neatkarīgi no to iegādes un reģistrācijas vietas?
10.augusts 2017, 8:28 Atbildēt
zzociķis
PSRS visās republikās varēja braukāt ar kādā no republikām, reģistrētu auto ja to apstiprināja republikas vara.Protams ne visās
10.augusts 2017, 8:30 Atbildēt
JJūlis
PVN jau no paša sākuma ir radīts priekš krāpniekiem. Autotirgus nav tas lielākais PVN izkrāpējs. Pārtikas tirgotāji izkrāpj desmitiem reižu vairāk. Neviens kontrolieris nevar izsekot tirgotāju manipulācijam, jo viss notiek ātri. Apgrozījums ir ātrs. Auto tirgū nav iespējams tik ātrs apgrozījums. PVN vietā vajadzētu būt tirgotāju licencēm, bet tirgotāju lobijs ir panācis, ka ieviests PVN. Licences piespiež tirgotājus palielināt apgrozījumu, samazināt cenas. Ar PVN var turēt augstas cenas, iegūstot lielāku peļņas daļu.
10.augusts 2017, 8:28 Atbildēt
aalias
Savu mašīnu, ar ko braucu šobrīd, arī pirku placī. Viss notiek ļoti vienkārši, pārdevējs skaidri pasaka, ka nopirkt varēšu tikai skaidrā naudā un CSDD pārreģistrē uzreiz no kaut kāda Vācijas pilsoņa. Tas nozīmē, ka placī šī mašīna vispār nav tikusi uzrādīta. CSDD dāmas lieliski zina, ka pārraksta mašīnu no plača, visi ceļi ir iestaigāti, bet dara to, acis nepamirkšķinot. Gribēju samaksāt ar pārskaitījumu, nekas man nesanāca.
10.augusts 2017, 8:44 Atbildēt
fforcemajeure
99% lietoto auto ir lūžņi ar atpakaļ attītiem spidometriem, pēc avārijām, tomēr "ideālā tehniskā un vizuālā kārtībā tikko no vācijas". un šī ir tā lielākā LV traģēdija. šo lūžņu sadursmēs katru gadu iet bojā cilvēki. avāriju skaits lielākais ES, kaut gan satiksmes te nav nekādas, salīdzinot ar lielajām valstīm.
ko varētu darīt valsts - nepieļaut lūžņu ievešanu, iznīdēt korupciju teh apskatē (privāts kantoris), subsidēt jaunu auto, elektroauto iegādi (kaut jaunajām ģimenēm, daudzbērnu uc).
a te 50 mio aizgājuši esot gar degunu. salīdzinot ar 1.5 mljrd pareksā iekakāto, tīrie nieki
10.augusts 2017, 9:03 Atbildēt
vvārna
kur var tādas glupības rakstīt. (forcemajeure 10.augusts 2017 9:03)
valstij, kas neko neražo, jebkāda liela apjoma importa veicināšana ir plats solis uz beigām. jaunu auto tirdzniecības veicināšana Latvijā ir vācijas, francijas, japānas interesēs, tikai ne mūsu valsts interesēs.
elektroauto ir nejēdzīgi dārga bagāto izprieca. Latvijai, kas ir visszaļākā valsts pasaulē dēļ savas neeksistējošās industrijas, par elektroauto nebūtu jādomā vēl gadus 100.
10.augusts 2017, 10:46 Atbildēt
nnu vieni vienigi pieņēmumi
tie 80% nelegālā tirgus, ir pieņēmums ka visi lietotie autiņi ir tiko no vācijas peļņas nolūkos, netiek pieļauta doma ka kāds savu veco pārdod tepat uz vietas. man gan liekas ka veretu but otrādi-80% ir vietejā pārdošana un atlikušie 20 ir "tiko no vācijas, viens saimnieks, tas pats mācitājs....."
50 miljoni tika izzīsti no pirksta jo sākuma versijā VID paziņoja par pusmiljonu (kas ar bija no zila gaisa grābts skaitlis kā paši saprotat) tad attapās ka zaudejumi šo naudu dzenājot ir kā minimums 2 miljoni, un veiki pielaboja uz 50 miljoniem lai zolidāk izskatitos, un tagad visādi "eksperti"cenšas pamatot kā tie 50 radušies, bet nu ļoti baltiem diegiem, ļoti baltiem
vel joprojām nav saprotams kāpec ss vaings ja shēmotā ji ir autoplači? autoplacī redzams uzreiz gan pats autiņš, gan pārdevejs lūk sēž būdiņā, pat ja stāsta ka komisijā tirgo, vienalga pārdeveja dati taču ir. tiko papīri nav kārtibā, preci konfiscē, kā vid parasti dara, bet te nezkāpec ne. vienā mirklī valsti paraditos tūkstošiem bezsaimnieku autiņu ko valsts varetu izsoles pārdot par smiekla naudu .......
ir acīm redzami ka viss stāstitais ir tikai acu aizmālešana, ka VID veic kādu pasutijumu, kādu nav īsti skaidrs, jo pasutītājs nav viennozimigi redzams, tikpat labi tie var but kā ss konkurenti, tā atsevišķi autotirgotāji, bet nu valsts intresēs noteikti nekas netiek darīts
10.augusts 2017, 9:12 Atbildēt
ssavādnieks
Nu re,atšķirībā no A.Kulberga dedzīgās runas,U.Vītols pauž piezemētāku viedokli un tas ir tuvāks Latvijas ekonomiskais situācijai gan no tirgotāju,gan pircēju viedokļa,bet paturpinot komentu par zelta zivtiņu,jāsaka-Zārks jau tukšā nepaliks,auto pirkt gribētāji aizbrauks uz leišiem un nopirks sev pa kabatai,krāsai un vajadzībai atbilstošu spēk'ratu.Un atkal būs viens ''Veiksmes stāsts'',tik' šoreiz Kučinska versijā.Ja ir vēlme ko sakārtot veidojot sistēmu,tad ir jāpiestrādā ar pelēkajām šūnām (ja tādas ir) un nevis aizdzenot uzņēmējus pelēkajā zonā,bet saprātīgi ,pieaicinot nozarē strādājošos ,šo sistēmu attīstīt,lai ''tētiņam,māmiņai un Dzimtenei ir prieks''
10.augusts 2017, 9:13 Atbildēt
SSIGNE
MŪSU NOVADĀ NEVIENU KAKTU SERVISU NAV AIZVĒRUŠI,ČAKARĒJA VIENĪGO LEGĀLO,KURAM SASLĒGTI VAIRĀKI LĪGUMI AR FIRMĀM UN PAŠVALDĪBĀM,VISI NORĒĶINI PAR REMONTIEM TIEK VEIKTI AR PĀRSKAITĪJUMU BANKAS KONTĀ.
10.augusts 2017, 9:35 Atbildēt
kko nosapņo forumā :
10.augusts 2017, 9:43 Atbildēt
IIM
Nu shēmas jau acīmredzot ir tādas kādas pie 21% liela nodokļa pienākas. Būtu vēl lielāks nodoklis, būtu vairāk shēmu un sarežģītākas, būtu mazāks nodoklis, mazāk shēmas un vienkāršākas. Tā ka jautājums jau manprāt ir tajā cik lielam jābūt nodoklim lai VID varētu reāli ko uzsākt pret shēmām , nevis tikai vākt informāciju par tām.
10.augusts 2017, 10:02 Atbildēt
NNejāga
Ar to arī vajadzēja sākt! Tomēr labi, ka daža laba VID kaza paspēja savu stulbumu parādīt.
10.augusts 2017, 10:39 Atbildēt
sskat
Un kur šeit sludinājuma portāla darbība ,kas jāaptur !
10.augusts 2017, 11:00 Atbildēt
AAtbilde
JKP aicina ministri- DRO veikt rūpīgu lietas izmeklēšanu par atkārtotu nesamērīgu piespiedu līdzekļu pielietojumu VID praksē,atstādinot Cīruli.
10.augusts 2017, 11:30 Atbildēt
uuz priekšu
Un kā ar Kučinska vispārinājumu par 50 nesamaksātajiem miljoniem tirgojot portālā !!! Pirmkārt portālā netirgo. Tas ir sludinājumu portāls ,tātad paziņojums ir juridiski nekorekts. Otrkārt, ja pieņem ,ka nesamaksāti 50 miljoni ,kas nosacīti būtu 1/5 daļa no auto cenas ,Latvijā nelegāli ,bet tomēr CSDD uzskaitot ,jo bez numuriem neviens nebrauc , jāpārdod 10000 automašīnu . Nekas tāds nav noticis . Un nra varētu juridiski papētīt ko nozīmē ziņošana ,ekonomiski tās ir firmas papildus izmaksas ko valsts iestāde veikli mēģina pārlikt uz uzņēmēja pleciem.Bet speciālas ziņošanas programmas izstrāde ir nereģistrētas darbības veikšana ,jo portāls ir reģistrēts kā sludinājumu veicējs ,bet ne nepubliskojamas ,tātad slepenas informācijas vācējs ,tātad nereģistrēta detektīvfirmas darbība VID uzdevumā.
10.augusts 2017, 11:12 Atbildēt
vviesis
Velns parāvis, VID tiešām ir nespējnieku māja??? Kāda problēma pazvanīt uz telefona NR., kas atrodas zem katra sludinājuma, sarunāt tikšanos kā pircējam, un uz vietas pārbaudīt, vai cilvēks blēdās ar nodokļiem, vai nē....... tas prasīs daudz mazāk laika, nekā visas SS.LV datu bāzes studēšana, vēl jo vairāk, ka tie, kas tirgo no plačiem un regulāri ievestas mašīnas, nemaz īpaši to neslēpj.Visas datu bāzes pieprasīšana drīzāk izskatās pēc mēģinājuma iekasēt IIN pat no tā pensionāra, kas pārdod savu pirmo žiguli, nevis pēc cīņas ar nodokļu shēmotājiem......
10.augusts 2017, 11:22 Atbildēt
HHaha
Akas, daudzi savai a/m paši pakaļ brauc,bet CSDD madamas lur ar baltu aci, ka uz krāpniekiem/torgashiem un kko ljerina par nodokļiem, kāds valstij jāatdod ! Saprotams, ka pirmreizējai reģistrācijā pēc grozījumiem pats CSDD nevar vairs baltu naudu iekaset, tikai nieka 50 jevrikus agrāko 500 vieta! Taču visus par zagļiem uzskatīt skrobes dēļ arī nav stilīgi !
10.augusts 2017, 13:15 Atbildēt
kkvass
Kaut ko nesaprotu, ja es sarunāju kādu, kas piemeklē Vācijā man auto un atved to man uz Latviju, pie tam pats nopērku (t.i. parakstot līgumu)
to no vācieša skaitās ka ir krāpniecība? Piekrītu, ka var būt runa par maksu aģentam un tā nomaksātajiem nodokļiem, bet kur tur ir krāpšanās pašā darījumā?
10.augusts 2017, 14:12 Atbildēt
hharis
Vissss skaidrs , pēc cita auto būs pašam jābrauc pakaļ , nevis jābaro VID un citus LV parazītus !
12.augusts 2017, 21:05 Atbildēt
zzigs
ZZS izšeptējis valsts kasi , un tagad VID trako žņaudzot tautu , ari ar jauniem nodokļiem lai atgūtu izzagto . Tūliņ ķersies ari sēņotājiem un ogotājiem pie rīkles !
12.augusts 2017, 21:10 Atbildēt