Katram talkotājam tiks pa četriem maisiem

Gatavojoties lielajai Latvijas sakopšanas talkai, ir izveidotas vairākas interaktīvas kartes, kurās iedzīvotāji varēs gan pieteikt sakopjamās vietas, gan apskatīties, kur izsniedz atkritumu maisus, kā ari atzīmēt savu talkošanas vietu.

Lielās talkas iniciatore Vita Jaunzeme norāda, ka ar to palīdzību cilvēki varēs ne tikai piedalīties atkritumu savākšanā, bet iesaistīties talkas organizēšanā. Talka plānota šā gada 24. aprīlī. V. Jaunzeme stāsta, ka šis jau ir trešais gads, kad ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts sakopt kādu teritoriju. Atsaucība katru reizi kļūst arvien lielāka, un prognozēts, ka šogad talkā piedalīsies apmēram 200 000 iedzīvotāju. Arī šogad iedzīvotājiem dalīs bezmaksas atkritumu maisus. Aprēķināts, ka uz vienu talkas dalībnieku nepieciešami četri maisi. Pieteikties talkai, kā arī iepazīties ar sakopjamām vietām var mājaslapā www.talkas.lv. Prezidenta padomniece projektu koordinācijas jautājumos Kristīna Pelša atklāj, ka līdz šim citu valstu augstākās amatpersonas nav piedalījušās šāda veida pasākumos, bet šogad Latvijas pieredzi pārņēmušas arī Portugāle, Lietuva un citas valstis.

Latvijā

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā, šodien tika atvērta bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas grāmata "Dzejas struktūras loģika un poētika latviešu dainās" angļu valodā, aģentūru LETA informēja Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtā. Grāmatu izdevusi izdevniecība "Pētergailis". Tās dizaina autors Ivo Grundulis, atbildīgā redaktore - Inguna Cepīte, redaktors - Kārlis Freibergs. Zinātniece, folkloras pētniece Vīķe-Freiberga savu 85 gadu jubileju atzīmēja, apgādā "Pētergailis" laižot klajā cikla "Trejādas saules" sējumu "Kosmoloģiskā saule" angļu valodā, lai ar latviešu dainām iepazīstinātu arī starptautisko auditoriju. Vīķe-Freiberga veikusi pētījumus par latviešu tautas dziesmu semiotiku, poētiku un struktūru. Šajā darbības posmā sagatavotas vai publicētas desmit grāmatas, ap 160 rakstu, monogrāfiju un grāmatu nodaļu, sniegtas vairāk nekā 250 runu un zinātniski referāti angļu, franču un latviešu valodā.