Latvijas U21 izlase sensacionāli uzvar Beļģijā un izmūk no pēdējās vietas

© LFF.lv

Latvijas U21 izlase 2017. gada Eiropas čempionāta atlases ciklu noslēdza ar sensacionālu uzvaru Beļģijā, izbraukumā uzvarot ar 1:0 un izmūkot no pēdējās vietas apakšgrupā. Uzvaru spēles 88. minūtē izrāva centra aizsargs Antonijs Černomordijs.

Latvijas izlases pamatsastāvā pēc neveiksmes Maltā (0:1) tika veiktas četras izmaiņas. Vārtos Kristapa Zommera vietā atgriezās Vladislavs Kurakins, bet starp laukuma spēlētājiem gāja Marks Kurtišs, Antons Tumanovs un Dmitrijs Klimaševičs, malā atstājot Eduardu Tīdenbergu, Dēvidu Dobrecovu un Kasparu Svārupu. Beļģijai, kurai šī spēle sportiskā ziņā vairs neko neietekmēja, pēc zaudējuma Melnkalnē (0:3) sākumsastāvā palika tikai kapteinis Deniss Prāts ("Sampdoria") un Zakarija Bakali ("Valencia").

Lielāko spēles daļu liels pārsvars bija neapšaubāmajai mača favorītei Beļģijai, kas Jelgavā pirms gada uzvarēja ar 2:0 un šovakar pilnībā dominēja statistikas rādītājos. Jau pirmajā puslaikā beļģi bija izdarījuši 14 sitienus (rāmī gan tikai trīs), kamēr Latvija - nevienu, bet visā spēlē sitienu statistika bija 31:2 beļģu labā, sitieni rāmī 9:1 beļģu labā un stūra sitieni 11:3 beļģu labā. Pirmo sitienu pa pretinieku vārtiem Latvijas U21 izlase izdarīja tikai 59. minūtē, kad rāmī netrāpīja Raivis Andris Jurkovskis, bet otrais sitiens - Antonija Černomordija izpildījumā - 88. minūtē dāvāja sensacionālu uzvaru (1:0).

Tā kā jau iepriekš Malta bija savā laukumā uzvarējusi Moldovu, vispirms izlaižot divu vārtu pārsvaru un tad panākot 3:2, Latvijas U21 izlasei, lai pakāptos uz piekto vietu, savā spēlē būtu pieticis arī ar neizšķirtu. Beļģijas U21 izlase jau bija garantējusi otro vietu grupā, tomēr nespēja iekļūt starp četrām labākajām otro vietu ieguvējām un tikt pie iespējas spēlēt "play-off". Septiņus no deviņiem punktiem Daiņa Kazakeviča vadītā vienība izcīnīja izbraukumā, uzvarot arī Moldovā (3:0) un divu noraidījumu dēļ izlaižot pārsvaru Melnkalnē (3:3). Savā laukumā neizšķirti izdevās spēlēt ar Čehiju (1:1) un Melnkalni (0:0).

Citā grupā Lietuvas U21 izlase savā laukumā Kauņā tika pie punkta pret 2. grupas uzvarētāju Itāliju (0:0). Itālija bija pārāka izdarītajos sitienos (19:2), sitienos rāmī (4:0) un stūra sitienos (7:3). Spraiga cīņa par ceļazīmi uz finālturnīru notika 3. grupā, kuras līdere Islande savā laukumā nenoturēja vadību un zaudēja Ukrainai (2:4), noslīdot uz trešo vietu. Līdz ar to pie ceļazīmes tika Maķedonija, kas mājās uzvarēja Skotiju (2:0) un aiz borta atstāja Franciju, kas uzvarēja Ziemeļīrijā (3:0).