Ko darīt nedēļas nogalē, kādiem kultūras vilinājumiem ļauties? Kurp doties vai varbūt labāk palikt mājās? Lemiet paši, jo kultūra ir pieejama arī, neizejot no mājas.
ATA IEVIŅA FOTO SIETSPIEDES
No 27. septembra līdz 10. oktobrim Klasiskās mākslas galerijā Antonija (Rīgā, Brīvības ielā 157) būs skatāma izstāde Atis Ieviņš. 1970.–1980. gada foto sietspiedes. «Mākslinieka Ata Ieviņa izstāde atgādina par sietspiedes tehnikas pirmsākumiem Latvijas mākslā 20. gs. 70.–80. gados. Lai arī Atis Ieviņš 1974. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu un vairāk nekā 35 gadus strādājis kā preses fotogrāfs, tomēr viņš ir devis nozīmīgu ieguldījumu šīs tehnikas izplatībā un attīstībā,» atgādina mākslas zinātniece Irēna Bužinska. Izstāde darba dienās apskatāma no pulksten 10 līdz 18, sestdienās – no pulksten 11 līdz 16.
PAR PATĒRĒTĀJSABIEDRĪBU
Sestdien, 27. septembrī, pulksten 17.30 Spīķeru koncertzālē Latvijas Jaunā teātra institūts aicina uz skotu mākslinieka Harija Džailsa jaunāko izrādi–lekciju Viss, ko esmu nopircis, un kā es pēc tam jūtos. Izrāde noslēgs starptautisku mākslinieciski zinātnisku simpoziju Es, patērētājs. Iepirkšanās, klimats un mēs, kas Rīgā pulcē vairāk nekā piecdesmit dažādu jomu pārstāvjus un veltīts patērētājsabiedrības fenomena analīzei no dažādiem aspektiem. Pēc izrādes notiks diskusija, kurā būs iespēja uzzināt par simpozijā aplūkotajiem jautājumiem. Izrādi un diskusiju var apmeklēt bez ieejas maksas.
ALVJA HERMAŅA TRUBADŪRS LTV1
Sestdien, 27. septembrī, pulksten 21.25 LTV1 piedāvā noskatīties pasaulē slavenā latviešu režisora Alvja Hermaņa augustā Zalcburgas festivālā iestudētās operas Trubadūrs televīzijas pirmizrādi. Trubadūrs ir jau trešā opera, ko Alvis Hermanis iestudējis īpaši Zalcburgas festivālam. Iestudējumā piedalās tādas izcilas operzvaigznes kā Anna Ņetrebko (Leonora) un Frančesko Meli (Manriko), Plasido Domingo (Grāfs di Luna) un Marī Nikolē Lemjē (Azučena). Kopā ar solistiem uzstājas Vīnes Valsts operas koris un Vīnes filharmoniskais orķestris.
BOIKO PASAULE
Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma fotogrāfa Jana Brikčiņska (Polija) izstāde Boiko, kurā eksponētās fotogrāfijas aizved uz ciemu ar nosaukumu Boiko Karpatu kalnos Ukrainā, vietā, kur cilvēku apziņā vēl saglabājies kaut kas no mītiskās pasaules uztveres un skaidrojuma par lietu kārtību. «Ciems Boiko kļuva par vietu, kur īstenojās manas ilūzijas par idillisku lauku dzīvi.
Tas, ko es meklēju, veidojot šo projektu, bija motīvi un gaisotne, kas atgādinātu man pasakas, kuras dzirdēju kā bērns kaimiņu valstī Polijā, kurā fotogrāfijās redzamais ciems atradās pirms kara,» atklāj Jans Brikčiņskis. Viņš ir dokumentālās fotogrāfijas pārstāvis, kas lielākoties savos darbos atainojis Austrumeiropas lauku reģionus. Fotogrāfijas muzejs piektdienās, sestdienās un svētdienās atvērts no pulksten 10 līdz 17.