Dziedāt un dziedināt Mēdz teikt, ka mēs, latvieši, esam dziedātāju tauta, tomēr zinu daudzas, kas tad, kad jāsāk dziesma, kautrīgi novēršas un skatās uz blakus stāvošo: “Ko tad es? Es jau nu gan neprotu TĀ dziedāt, lai kāds manī klausītos…” Vai jādzied pareizi, lai sāktu dziesmu draugu lokā? Un ko vispār tas nozīmē? Vai dziesma var dziedēt arī tad, ja nedziedam gluži pēc notīm? Kā dziedināt sevi dziedot?
Baiba Vanaga ir dziedāšanas un skaņu terapijas konsultante jau 18 gadus. Apguvusi Nepālā skaņu terapiju un dziedināšanu ar skaņu pie skolotājiem, kuru tēvi un vectēvi un viņu priekšteči to ir darījuši jau 500 gadu, Baiba atzīst, ka skaņai - dziedāšanai un skandēšanai - piemīt terapeitisks spēks.
Dziesma palīdz atgūt pašapziņu, klausīšanās mūzikas skaņās palīz mazināt stresu. Ja nepieciešams, mūzikas terapija var būt arī viens no veidiem, kā risināt dziļākas psihoemocionālas problēmas.
Tas ir ļoti dažādi. Kādu atbrīvo jau tas vien, ka viņš var viegli un sev pašam tīkami padziedāt. Var nodziedāt dziesmiņu draugu pulkā pie ugunskura! Un arī tā ir terapija! Citiem sāk tīrīties ķermeņa neredzamie bloki: kaut vai ar elpošanas vingrinājumiem vien sāk tīrīties un nākt uz āru dažādi aizsprostojumi un sārņi - nepateiktais, sevī paturētais, mīļā miera labad noklusētais... Turklāt stāsts nav tikai par šo dzīvi!“ Jā, tās var būt izjūtas, attiecību sarežģījumi un neizstrādāti aizvainojumi pat no iepriekšējām dzīvēm!” novērojusi Baiba. It kā tikai caur balsi - caur dziedāšanu - sāk notikt dvēseles dziedināšana. Aizej ļoti senā pagātnē, un, kad nonāc līdz tāda veida atziņām, sajūtām un vīzijām, tad vairs nav iespējams samelot. Tas ir lielākais ieguvums, ka atnāk īstā sajūta un īstā zināšana.
Vairāk pat to, kā dziedināt sevi ar dziedāšanas palīdzību, lasi jaunajā žurnālā "Kā būt laimīgai".