Kā jau tas teātra aprindās tika prognozēts, Maskavas Nāciju teātrī Alvja Hermaņa iestudētie Šukšina stāsti, kas izpelnījās cildinošas kritiķu atsauksmes presē, iekļuvuši Krievijas nacionālās teātra balvas Zelta maska nomināciju listē, turklāt gandrīz visās kategorijās, kādas vien dramatiskajam teātrim lielajā sarakstā ir.
Šukšina stāsti pretendē uz labākās lielās formas izrādes godu un Alvis Hermanis ir 14 nominēto režisoru pulkā. Par darbu Šukšina stāstos, tas ir - vairākām nospēlētām lomām, labākā aktiera un aktrises kategorijā nominēti Čulpana Hamatova un Jevgeņijs Mironovs. Ar nomināciju Zelta maskai novērtēta arī izrādes scenogrāfija, kuras autori ir Alvis Hermanis un Monika Pormale, kā arī kostīmu māksliniece Viktorija Sevrjukova. Tādējādi Šukšina stāsti nav atzīmēti vienīgi labāko gaismu mākslinieku sarakstā.
Zelta maskai izvirzīts vēl viens latvietis – Andris Freibergs par scenogrāfiju operai Lucia di Lammermoor Maskavas K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko muzikālajā teātrī. Arī pati izrāde, tāpat kā tās režisors - bijušais rīdzinieks Ādolfs Šapiro nominēti Zelta maskai atbilstoši labākā operas iestudējuma un operas režisora kategorijā.
Savukārt uz labākās baleta izrādes balvu pretendē arī Borisa Eifmana Oņegins, ko jau nākamnedēļ būs vienreizēja iespēja redzēt Rīgā.
Kopumā Zelta maskas ekspertu komisija, kas veidojusi nomināciju sarakstu, klātienē un videoformātā noskatījusies 655 izrādes, kas tapušas Maskavā, Sanktpēterburgā un citās Krievijas pilsētās. Laureātu noteiks jau citi eksperti - žūrijas komisijā teātra zinātnieka Anatolija Smeļanska vadībā strādās trīs režisori, trīs kritiķi, tikpat aktieru un viens scenogrāfs.
Tas, cik balvu iegūs Alvja Hermaņa Šukšina stāsti, vai ar Zelta masku tiks novērtēts Andra Freiberga veikums, kļūs zināms nākamā gada 16. aprīlī, kad Maskavā notiks Zelta maskas apbalvošanas ceremonija.