Triju Zvaigžņu ordenis kultūras darbiniekiem

© F64

Ordeņa kapituls lēmis par visaugstākā valsts apbalvojuma – Triju Zvaigžņu ordeņa – piešķiršanu, un jauno apbalvoto vidū ir vairāki kultūras darbinieki.

Par ordeņa virsniekiem kļuvuši: Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra un audiovizuālās mākslas katedras pedagogs, profesors, kino un teātra režisors, savu audzēkņu mīlētais skolotājs Pēteris Krilovs, horeogrāfs, tautas deju pedagogs, Tautas deju ansambļa Teiksma mākslinieciskais vadītājs, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis un Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte, horeogrāfe Maruta Alpa. Šiem kultūras darbiniekiem piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira.

Ar Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru apbalvoti un līdz ar to par ordeņa kavalieriem iecelti: horeogrāfs, tautas deju pedagogs, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā ģilde Tautas deju ansambļa Līgo mākslinieciskais vadītājs, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš, mākslinieks, dizainers Valdis Celms, ilggadējs Madonas pilsētas sabiedriskais un kultūras darbinieks Kārlis Dumbrājs un ilggadējs Latvijas Televīzijas žurnālists, kultūras notikumu atspoguļotājs Andrejs Volmārs.

Ar Atzinības krusta V šķiru novērtēti teātra zinātnieces, rakstnieces, literatūras un teātra kritiķes, grāmatu Dina Kuple, Pauls Putniņš un latviešu drāmas divi gadu desmiti, Oļģerta Krodera laiks autores Silvijas Freinbergas un izglītības, kultūras un pašvaldības darbinieces, Amatas pamatskolas latviešu valodas skolotājas, Melānijas Vanagas muzeja veidotājas un vadītājas Ingrīdas Lāces sevišķie nopelni kultūras darbā.

Valsts apbalvojumus pasniedz saistībā ar Latvijas valstij nozīmīgiem notikumiem: Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanu – 4. maijā, Lāčplēša dienu – 11. novembrī un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu – 18. novembrī.

Svarīgākais