Austrumu 12 gadu kalendāra cikls tiek veidots, pamatojoties uz tā dēvētajiem Mēness gadiem. Katrs no tiem nes kāda dzīvnieka vārdu un tēlu. Sena leģenda stāsta, ka Buda pirms aiziešanas no zemes esot aicinājis pie sevis visus dzīvniekus, bet atnācis tikai ducis: Žurka, Vērsis, Tīģeris, Trusis, Pūķis, Čūska, Zirgs, Aita, Pērtiķis, Gailis, Suns, Cūka. Šķiroties no šīs saules, Buda atvēlējis katram vienu valdīšanas gadu tādā secībā, kādā dzīvnieki pie viņa ieradušies.
Ik pēc 12 gadiem šis «dzīvnieku aplis» atkārtojas un kopumā veic piecu gadu ciklu, tātad 60 gadus. Savukārt pēc 60 pilnā cikla gadiem mainās dzīvniekam piedēvētā stihija, un tad vairs nepiedzimst, piemēram, Koka Vērsis vai Ugunīgais Vērsis. Un šiem cilvēkiem raksturs ir pavisam citāds, jo stihija, kas atbilst konkrētā gada dzīvniekam, piešķir specifiskas īpatnības.
IEVĒRO!
Austrumu jaunais gads sākas, kad pirmo reizi jauns Mēness Ūdensvīra zodiaka zīmē. 2021. gadā pēc Latvijas laika tas sākās 11. februāra vakarā īsi pēc plkst. 21. No 12. februāra dzīvosim Metāla Vērša gada noskaņās.