ASTROLOĢIJA. Kad mīlestība zvaigznēs ierakstīta

 
©Depositphotos

Kas mēs viens otram esam? Mirkļa aizraušanās, kas uzmirdz un izgaist kā krītoša zvaigzne? Dzīves ceļa kopā gājēji? Vieglas laimes pilna vai smagiem pārbaudījumiem klāta? Ja ticam karmas likumiem, ko nevar nedz pārbaudīt, nedz noliegt, nedz apstiprināt, tad rodas atziņa, ka mēs ar to otru neesam satikušies tāpat vien. Jo... dzīvē jau nekas nenotiek tāpat vien. Kopīgā ceļa iespējas un riskus nosaka, pētot partneru saderību.

Attiecību tēma astroloģijā tiek aplūkota, analizējot gan individuālos jeb «radix» horoskopus, gan saderības jeb sinastrijas kartes. Lai izprastu attiecību raksturu, jāņem vērā ļoti daudz faktoru. Un, tā kā astroloģijai nav nekāda sakara ar zīlēšanu vai gaišredzību, nav iespējams pateikt, vai pāris paliek kopā, apprecas, izšķiras. Tie ir lēmumi, kas jāpieņem divatā, turklāt attiecības veidot un šķēršļus pārvarēt jāgrib abiem. Astroloģija tikai palīdz izprast, par ko ir «stāsts» vienās vai otrās attiecībās.

Īpašas sajūtas, īpašas emocijas

Astroloģijā eksistē daudz dažādu novirzienu, un viens no tiem ir karmiskā astroloģija. Tas palīdz noskaidrot un izprast mūsu dzīves mājasdarbus, kā arī atpazīt un analizēt attiecības, kuras šķiet īpašas.

Viena no karmisko attiecību izteiktākajām pazīmēm ir nepārvarama pievilkšanās starp svešiem cilvēkiem. Arī tad, ja tā bijusi tikai acumirklīga tikšanās, tā sniedz lielas emocijas, atstāj izteikti dziļas sajūtas, atmiņas par šo tikšanos neizgaist gadiem. Ja attiecības turpinās, tās ir pilnas ar spēcīgām emocijām, turklāt tās var būt gan pozitīvas, gan negatīvas.

Karmiskās laulības tiek uzskatītas par vienu no stiprākajām savienībām, kādas pastāv starp cilvēkiem, vienalga, vai pāris laimīgi nodzīvo mūžu kopā vai izšķiras.

Te jāsaprot, ka tas nav nekas pārpasaulīgs vai mistisks. Karmiskās attiecības attīstās tieši tāpat kā visas pārējās attiecības - ļoti dažādi!

Tipiskākās pazīmes, kas var norādīt uz to, ka attiecības pārim ir karmas noteiktas, mēdz būt dažādas. Piemēram, partneri var ļoti ilgi draudzēties, komunicēt, taču pēkšņi attiecības pāriet citā - mīļoto fāzē. Laulības fakts visiem apkārtējiem (un reizēm arī pašiem) ir liels un pēkšņs pārsteigums. Zīmīga pazīme ir dzīvesvietas maiņa - abi laulātie pēc kāzām vai kopdzīves uzsākšanas pārceļas citur, pat ļoti tālu, var teikt, sarauj saites ar iepriekšējo dzīvi un cilvēkiem. Tā var būt spēcīga savstarpēja pievilkšanās jau pirmajā tikšanās reizē, sajūta, ka pazīstat viens otru jau sen, ka esat jau redzējušies iepriekš.

Tā var būt arī bezbērnu laulība (slēgtu dzimtas nākotni nosaka karma). Vai - viens no partneriem ir krietni vecāks. Vai atkarīgais - alkoholiķis, spēlmanis, narkomāns vai arī ar zināmām novirzēm, piemēram, sadists, patoloģisks greizsirdis, nekauņa un sliņķis. Viņš moka otru, tomēr otrs nespēj aiziet. Šīs attiecības var nozīmēt, ka iepriekšējā dzīvē (ja tai ticam) bijis otrādi, bet tagad abi ir mainītās lomās. Par karmiskām attiecībām var liecināt arī fatālisms, nolemtība, pārsvarā negatīvā nozīmē - piemēram, gadiem ilgs mīlas trijstūris; «neiespējamā mīlestība» - kad kaut kādu iemeslu dēļ pāris nevar būt kopā, bet turpina viens otru bezcerīgi mīlēt; mīlas - naida attiecības - partneri plēšas katru mīļu dienu, tomēr viens bez otra ir nelaimīgi; vai arī dzīve palaikam abus saved kopā, vai viņi to vēlas vai ne. Šāda veida attiecības it kā attīstās pašas no sevis pēc kaut kāda plāna, cilvēki tur gandrīz neko nevar mainīt.

Mezgls, kuru vienkārši pārcirst nevar

Ko tad īsti nozīmē - atstrādāt vai neitralizēt karmu? Tas ir gan ļoti vienkārši, gan neiedomājami sarežģīti. Ir kaut kas jāsaprot un kaut kas jāmaina. Svarīgākais ir saprast, kas un kā. Tipiska norāde ir, kad viena situācija dzīvē atkārtojas vairākkārt - it kā skolotājs atļautu ne tikai vienu, bet vairākas reizes izlabot nepareizi uzrakstīto kontroldarbu.

Karmiskās attiecības dabiski beidzas tad, kad karma ir atstrādāta, visi parādi atdoti, un to uzreiz varēs just - pāriet vainas izjūta (raksturīgi līdzatkarīgajiem, kas dzīvo ar narkomānu vai alkoholiķi), pazūd bezcerība, bezspēcība, rodas jauna enerģija, var «sākt jaunu dzīvi». Savukārt citreiz attiecības laimīgi turpinās. Karmu, atšķirībā no Gordija mezgla, nevar pārcirst - tā jāatraisa un jāsatin glītā kamolītī.

Karmiskās astroloģijas norādes

Astroloģijā ir daži svarīgākie punkti, pēc kuriem skatās karmiskās lietas: Mēness mezgli (norāda, piemēram, iemiesošanos, likteņa iezīmes, karmas realizācijas punktus, kādās dzīves sfērās tas notiek), 4. nama virsotne, Melnais Mēness (Lilita), planētas 4. namā (norāda uz iepriekšējās dzīves apstākļiem, nodarbošanos). Arī katram namam ir sava noteikta interpretācijas atslēga, piemēram, 1. nams nosaka šīs iemiesošanās karmisko uzdevumu. Par attiecībām atbild 7. nams, te nolasāmi karmiskie parādi, kas saistīti ar tām. Analizējot karmiskajā kartē 7. namu, var saprast, kāpēc laulība ir neveiksmīga, kāpēc ir vienas un tās pašas problēmas ar partneriem, kāpēc nevar atrast dzīvesbiedru utt. Saspringtie aspekti karmiskajā kartē norāda uz karmas izpirkšanu, «parādiem». Harmoniskie aspekti norāda, kur ir laba karma, kur liktenis sniedz dāvanas.
Tomēr, gluži kā analizējot citas dzīves situācijas un sfēras, arī šajā gadījumā astrologs analizē visus rādītājus, tie visi ir svarīgi. Nav vienas izolētas «karmas planētas» vai «karmas mājas».

Dzimšanas horoskops nav absolūti fatāls. Katram cilvēkam ir izvēle, kādus ceļus iet. Ikviena mūsu darbība, jūtas, pārdzīvojumi, tieksmes veido jaunu karmu.

Sinastrijas. Astroloģiskie pamatprincipi

Bez karmas un tās atstrādāšanas eksistē arī ikdiena, sadzīvošana ar otru, pieņemot viņa trūkumus un cenšoties kopā būšanu veidot pēc iespējas harmoniskāku.

Lai tiktu skaidrībā par attiecību raksturu un iespējamiem attīstības scenārijiem, jāsāk ar pamathoroskopu. Mūsu astrokartēs redzami personības plusi un mīnusi, attieksme pret sirdslietām, vēlamais attiecību modelis utt.

Kad astrologs ticis skaidrībā ar katra cilvēka personību, tad jāveido tā dēvētā saderības jeb sinastrijas karte. Svarīgi, kādas partnerattiecības mēs gribam pētīt: mīļāko, laulāto, bērnu - vecāku, kolēģu, biznesa partneru utt. Tātad - jāņem vērā attiecību daba, un no tās atkarīga tālākā analīze.

Romantisko attiecību izpētē nozīme būs Venerai, Marsam, Saulei. Saule kā 5. nama valdniece lielā mērā ietekmē romantiskās attiecības. Marss un Venera, kas atbild par vīrišķo un sievišķo, ir svarīgākās planētas, kas jāpēta, lai analizētu partnerattiecību uzsākšanas un saderības plusus un mīnusus. Sevišķi svarīgi, ja tās būs saistītas ar 5. namu vai Sauli caur aspektiem. Tātad svarīgi izpētīt arī abu partneru 5. namus.

Potenciālas romantisku attiecību iespējas vai tieši pretējo noteiks aspekti un to veidi starp Veneru - Marsu, Veneru - Mēnesi, Veneru - Sauli, Veneru - Urānu, Veneru - Plūtonu. Svarīgs arī Saturna stāvoklis, jo Saturns ir paaugstināts Svaros, tātad saistīts arī ar 7. namu - laulības dzīvi, partnerattiecībām. Labs Saturns noteiks ilgu laulības mūžu, slikts norādīs uz problēmām, šķiršanos. Šajā sakarā svarīgi izpētīt arī abu partneru astrokartēs 7. namus.

Mēnestiņš un emocijas

Svarīga loma arī abu partneru Mēness zīmju saderībai, kā arī aspektam, ja tāds veidojas starp abu partneru Mēness stāvokļiem. Mēness atbild par emocijām, kas attiecībās ir svarīgs faktors. Turklāt Mēness parāda, kā sieviete sevi realizēs kā sieva un māte, bet vīrieša kartē Mēness norāda, kāds sievietes tips viņu interesē.

Arī Jupiters un Neptūns ir svarīgi, jo tie ir paaugstināti Vēža - ģimenes zīmē. Sevišķi spēcīgi tie darbojas, ja horoskopā tie arī atrodas Vēža zīmē (svarīgi izpētīt arī abu partneru 4. namus). Arī šīs planētas norādīs uz emocionālo saderību, abu partneru pasaules uzskatu saderību (+ pētām arī abu partneru 9. namus).

Personības un ietekme

Pētot divu cilvēku saderību, jāņem vērā, ka viens otram var pakļauties vai viens otru ietekmēt tikai savu iespēju robežās. Tāpēc, ja planēta, kuru mēs pētām attiecību sakarā, «radix» horoskopā pati par sevi ir vāja vai konkrētā telts nav uzsvērta, tad tāda šīs planētas ietekme - vāja - būs arī salīdzinot divus horoskopus, pat tad, ja tā veidos savstarpējus aspektus ar otra cilvēka «radix» horoskopa planētām, turklāt nav svarīgi, cik daudz aspektu tā veidos, jo pati par sevi tā ir vāja.

Piemēram, viena horoskopa Marss atrodas konjunkcijā ar otra horoskopa Sauli, trigonā ar otra horoskopa Mēnesi, opozīcijā ar Jupiteru un kvadrātā ar Saturnu. Tomēr, ja Marss natālajā kartē atrodas zīmē un teltī, kur tas ir vājš, tad nevar teikt, ka pirmais partneris ar savu vājo Marsu atstās spēcīgu iespaidu uz otro partneri, kaut gan aspekti, kas veidojas pie abu horoskopu pārklāšanas, ir spēcīgi.

Toties, ja Marss pirmajā horoskopā ir spēcīgs, tad dzimušais atstās iespaidu uz otru partneri pat tad, ja, pārklājot viņu horoskopus, ar Marsu veidosies tikai viens vai divi aspekti.

Sievietes un vīrieši

Analizējot saderību, jāņem vērā abu partneru dzimums. Mēness un Venera sievietes «radix» horoskopā norādīs uz viņas kā sievas un mātes funkcijām. Svarīgi, kādās teltīs šīs planētas nonāks viņas partnera horoskopā, kādi aspekti ar kādām planētām veidosies.

Marss un Saule, arī Saturns vīrieša kartē ļaus gūt priekšstatu par viņu kā topošo ģimenes galvu, tēvu, mīļāko. Svarīgi, ar kādām planētām kādos namos savienosies šīs planētas.

Sievietes horoskopā Saule un Marss, Saturns norādīs uz viņas vēlamo vīrieša tipu. Svarīgi, ar kādām planētām kādās teltīs savienosies šīs planētas.

Vīrieša horoskopā Venera un Mēness norādīs uz viņam vēlamo sievietes tipu. Svarīgi, ar kādām planētām kādās teltīs savienosies šīs planētas.

Intelekts un pasaules uzskati

Svarīgi ņemt vērā aplūkojamo personu dzīves un materiālos apstākļus, kā arī intelektu un pasaules uzskatus. Diezgan svarīgi, lai abiem partneriem tie daudzmaz sakristu. Diezgan reti ir gadījumi, kad labi sadzīvo dažādu sociālo slāņu cilvēki vai cilvēki ar atšķirīgiem pasaules uzskatiem, intelektu.

Ja cilvēka horoskopā Urāns, Neptūns un Plūtons veido savstarpējus aspektus vai aspektus ar Sauli, Mēnesi, Merkuru, ascendentu, tad jau varam domāt, ka dzimušais ir intelektuāli augstu attīstīts. Ja Merkurs, Saturns un Saule šajā horoskopā ir spēcīgi, arī tas vēsta par intelektuālu cilvēku.

***

Dinamika, stihijas, zodiaks

Sinastriju analīzē svarīgs ir arī dinamiskais iedalījums. Tas norādīs uz attiecību raksturu.

Ja saderības kartēs dominēs kardinālās zodiaka zīmes (Auns, Vēzis, Svari un Mežāzis), stāsts būs par ātri uzsāktām attiecībām. Tās būs kaislīgas, dinamiskas, simpātijas var iedegties pēkšņi. Taču iespējamas agresijas izpausmes.

Ja dominēs pastāvīgās zodiaka zīmes (Vērsis, Lauva, Ūdensvīrs un Skorpions), tas norādīs uz nopietnām, ilgstošām attiecībām. Partneri izvirzīs augstus mērķus. Viņiem piemīt atbildības izjūta vienam pret otru un kopā būšanu. Iespējams, ka problēmas radīs spēcīgie, nepiekāpīgie raksturi. Pastāv bezkompromisa attiecību varbūtība gan no viena, gan abu partneru puses.

Ja dominēs mainīgās zodiaka zīmes (Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks un Zivis), attiecībās galveno lomu spēlēs komunikabilitāte, lieliskas piemērošanās spējas, attiecības balstīsies uz iepriekšējo pieredzi. Interesantas attiecības, kas neiegrimst dzīves rutīnā. Grūtības var rasties no nepareiziem pieņēmumiem, pārāk smalkas analīzes.

Ja sinastrijās dominē Uguns stihijas zīmes (Auns, Lauva, Strēlnieks), tad varam spriest, ka esošās partnerattiecības ir enerģiskas, pilnas entuziasma, aktīvas, kaislīgas. Abi partneri tiecas būt līderi.

Ja dominē Zemes stihijas zīmes (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), partneri ir praktiski. Viņu kopdarbība balstās uz finanšu idejām, plāniem. Kopdzīvē svarīgs būs komforts, materiālā nodrošinātība, uz ko abi tieksies.

Ja dominē Gaisa zīmes (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs), tad šajās attiecībās galvenā loma tiks piešķirta intelektuālajam un radošajam momentam.

Ja dominēs Ūdens zīmes (Vēzis, Skorpions, Zivis), attiecības būs emocionālas, dziļas, partneri rūpēsies viens par otru. Tomēr jāņem vērā, ka emocionālais faktors var ne tikai uzlabot attiecības, bet arī pasliktināt.

Liela nozīme ir arī personību raksturojošo debess spīdekļu novietojums zodiakā, namu savienojumi un planētu mijiedarbība tajos.

_

Rakstā izmantoti materiāli no «Horoskopu pasaules» mācību kursa lekcijām, K. Kuprijanovas, L. Muravjovas, S. Šestopalova, T. Kurčinas darbiem, kā arī no resursiem astromeridian.ru, passion.ru, «Orakul», nakonu.com, uduba.com u.c.