VĒSTURES NOSLĒPUMI. Grāfs Vronskis. Maz zināmā dzīve Latvijā

© Foto no personiskā arhīva

Šo in­ter­vi­ju gai­dī­ju sešus ga­dus. Mē­ģi­nā­ju Va­len­tī­nu Vron­ski at­rast pa da­žā­diem ka­nā­liem, jo ga­ta­vo­ju pub­li­kā­ci­ju par vi­ņa tē­vu – sla­ve­no as­tro­lo­gu Ser­ge­ju Vron­ski. Cil­vē­ku, ku­ra bio­grā­fi­ja vai­rāk at­gā­di­na pie­dzī­vo­ju­mu ki­no si­že­tu, kaut ko starp «aģen­tu 007» un «Sep­tiņ­pa­dsmit pa­va­sa­ra mir­kļiem». Cil­vē­ku – le­ģen­du, ku­ra dzī­ves gā­jums pār­steidz un iz­brī­na. To­reiz ne­iz­de­vās. Acīm­re­dzot ne­bi­ja pie­nā­cis laiks.

Pēc tam sa­ti­kā­mies, pirms vairākiem gadiem - tie­ši pirms Ser­ge­ja Vron­ska simt­ga­des. Va­len­tīns pa­vē­ra priekš­ka­ru uz tē­va dzī­ves ma­zzi­nā­ma­jām lap­pu­sēm Lat­vi­jā.


Par mūsu tikšanos jāpateicas so­ci­ālo tīk­lu di­na­mis­kajai attīstībai. Kaut kā nejauši pa­ma­nī­ju cil­vē­ku vār­dā Va­len­tīns Vron­skis, sa­ņē­mos ne­kau­nī­bu un tie­ši tā arī uz­rak­stī­ju: «Vai jums ir kā­da sais­tī­ba ar sla­ve­no as­tro­lo­gu Vron­ski?» Viņš atbildēja: «Jā, es esmu viņa dēls.»

Va­len­tī­na Vron­ska at­mi­ņas par tē­vu ir diez­gan sko­pas - kā jau daž­dien no bēr­nī­bas, kad vai­rāk ir iz­jū­tu un kā fo­to­grā­fi­jās ap­stā­di­nā­tu mir­kļu ne­tve­ra­mie no­spie­du­mi. Vē­lā­kās tik­ša­nās - ar ga­du un mē­ne­šu in­ter­vā­liem - diez­gan īsas un ne­re­gu­lā­ras. To­ties Va­len­tī­na līdz­pa­ņem­tais al­bums - pilns ar piec­des­mi­to ga­du uz­ņē­mu­miem, ku­ros as­tro­lo­ģi­jas vēs­tu­res le­ģen­da Ser­gejs Vron­skis re­dzams vien­kār­ši cil­vē­cis­kās un sa­dzī­vis­kās si­tu­āci­jās.


Grāf Vron­ski, kā­di ir jū­su no­slē­pu­mi?

«Ma­ni sais­ta 50 ga­dus ilgs klu­sē­ša­nas pie­nā­kums, pēc 50 ga­diem - lū­dzu.» «Vēl par ag­ru, par ag­ru... Ja cil­vē­ki pā­rāk daudz zi­nās, tad var kai­tēt.» «Vron­skis ir le­ģen­da, bet es to­mēr es­mu Vron­skis.» Šā­dus ci­tā­tus va­ram at­rast ne­skai­tā­ma­jās pub­li­kā­ci­jās un ver­si­jās par sla­ve­nā as­tro­lo­ga dzī­vi. Lai iz­stās­tī­tu par vi­ņu vi­su, ar vie­nu pub­li­kā­ci­ju, grā­ma­tu vai fil­mu ir par maz. Un da­žam var­būt arī ar vie­nu mū­žu par maz, lai iz­dzī­vo­tu vi­su to krā­sai­no no­ti­ku­mu vir­pu­li, kas tiek ap­rak­stīts bio­grā­fis­ka­jos dar­bos. Kurš ta­gad gan vairs pa­teiks, kur bei­dzas pa­tie­sī­ba un kur sā­kas le­ģen­da?

Kā vis­pār­zi­nāms bio­grā­fisks fakts da­žā­dos avo­tos tiek mi­nēts tas, ka 1915. ga­da 25. mar­tā ca­ra ar­mi­jas ģe­ne­rā­ļa grā­fa Alek­se­ja Vron­ska ģi­me­nē pie­dzi­mis dēls Ser­gejs - nā­ka­mais pa­saul­sla­ve­nais as­tro­logs. Ru­dī­te Štei­ne­re žur­nā­lā «Rī­gas Laiks» (Nr. 2, 1998.) rak­sta, ka nā­ka­mā as­tro­lo­ga tēvs Alek­sejs Vron­skis bi­jis po­li­glots, kurš pra­tis 42 va­lo­das. Ģi­me­ne bi­ja tu­rī­ga, bēr­nu audzi­nā­tā­jas bi­ja an­glie­te, vā­cie­te, itā­lie­te, fran­cū­zie­te, un Ser­gejs Vron­skis jau bēr­nī­bā ap­gu­vis četr­as va­lo­das, ne­skai­tot krie­vu. Sa­ska­ņā ar žur­nā­la pub­li­kā­ci­ju, 1920. ga­dā, sa­ņe­mot pa­ša Ļe­ņi­na pa­rak­stī­tu ār­zem­ju iz­ce­ļo­ša­nas at­ļau­ju, Vron­sku ģi­me­ne no­nā­ku­si ne­lie­lā Pie­vol­gas pil­sē­ti­ņā. Ta­ču tur, par spī­ti Ļe­ņi­na ap­sar­dzes rak­stam, sar­kan­ar­mie­ši no­šā­vu­ši ģi­me­ni. Dzīvs pa­li­cis ti­kai Ser­gejs, kurš no­tu­rēts par auk­les ār­zem­nie­ces dē­lu.

Pēc šiem no­ti­ku­miem ma­zais Ser­gejs ar auk­li at­stāj Krie­vi­ju un aiz­brauc uz Fran­ci­ju. Pēc tam ar Starp­tau­tis­kā Sar­ka­nā Krus­ta pa­lī­dzī­bu viņš do­das pie vec­ve­cā­kiem uz Rī­gu. Vron­ska ve­cā­mā­te bi­ju­si ne­or­di­nā­ra per­so­nī­ba - Meln­kal­nes kņa­zie­ne, pro­fe­si­onā­la as­tro­lo­ģe, hi­ro­man­te un dzied­nie­ce.

Vēl ci­tos avo­tos mi­nēts, ka Vron­skis pa­tie­sī­bā ir Jā­nis Muiž­zem­nieks, ca­ra ar­mi­jas ofi­cie­ra dēls, kurš 1941. ga­dā ka­ro­ja strēl­nie­ku kor­pu­sā, bet 1943. ga­dā pār­dē­vē­jās par Ser­ge­ju Vron­ski. Ta­gad Va­len­tīns Vron­skis ve­ca­jā ģi­me­nes al­bu­mā rā­da se­nu fo­to­grā­fi­ju - tā esot ve­cā­mā­te Al­vī­ne Muiž­nie­ce, ta­ču nav zi­nāms, vai Vron­skis se­ni­ors bi­jis mie­sīgs vai pie­ņemts bērns. Tur­klāt Va­len­tīns at­mi­nas, ka tēvs ru­nā­jis tī­rā lat­vie­šu va­lo­dā, bet krie­vis­ki - ar ak­cen­tu.


Du­bult­aģents, ārsts un lid­ma­šī­nas no­za­dzējs?

Tā­lā­kā Ser­ge­ja Vron­ska bio­grā­fi­ja at­gā­di­na pie­dzī­vo­ju­mu fil­mu.

Līdz 1932. ga­dam Ser­gejs mā­cās ģim­nā­zi­jā, pēc tam avi­āci­jas kur­sos Ins­bru­kā. (Ša­jā lai­kā esot sā­ku­sies vi­ņa sa­dar­bī­ba ar Lat­vi­jas iz­lūk­die­nes­tu.) 1933. ga­dā Vron­skis ie­stā­jas Ber­lī­nes uni­ver­si­tā­tes me­di­cī­nas fa­kul­tā­tē un tiek ie­sais­tīts sle­pe­nā Bi­ora­di­olo­ģi­jas in­sti­tū­ta dar­bā. Sle­pus ie­stā­jas Vā­ci­jas Ko­mu­nis­tis­ka­jā par­ti­jā, stu­di­ju lai­kā kļūst arī par na­ci­onāl­so­ci­ālis­tis­kās par­ti­jas bied­ru.

Trīs­des­mi­to ga­du vi­dū iz­stai­gā­ti da­žā­di ka­ra ce­ļi - starp Pa­rag­va­ju un Bo­lī­vi­ju, Itā­li­jas kau­jas ar Abe­sī­ni­ju, vē­lāk - pil­so­ņu karš Spā­ni­jā. 1937. ga­dā sā­kās Vron­ska sa­dar­bī­ba ar PSRS iz­lūk­die­nes­tu. Sa­vu­kārt 1942. ga­dā viņš strā­dā par ār­stu kā­dā kon­cen­trā­ci­jas no­met­nē Dien­vid­slā­vi­jā. Šis pe­ri­ods pla­šāk at­spo­gu­ļots Krie­vi­jas stu­di­jas «Bu­me­rangs» 1996. ga­dā uz­ņem­ta­jā do­ku­men­tā­la­jā fil­mā, ku­rā ci­ta star­pā ir arī se­nāk no­fil­mē­ti Vron­ska at­mi­ņu stās­tī­ju­mi, kā viņš dzie­di­nā­jis ar vē­zi sli­mus cil­vē­kus. Iz­dzie­di­nā­jis, bet vē­lāk fa­šis­ti šos ie­slo­dzī­tos no­šā­vu­ši.

Rai­ba­jā ka­ra no­ti­ku­mu vir­pu­lī Ser­gejs Vron­skis tiek no­sū­tīts uz Aus­tru­mu fron­ti pie Ļe­ņin­gra­das. Tur viņš no­hip­no­ti­zē aero­dro­ma sar­dzi un, ie­priekš sa­da­bū­jis pa­dom­ju leit­nan­ta for­mu, no­zog sa­ni­tā­ro lid­ma­šī­nu, ar ku­ru pār­li­do fron­tes lī­ni­ju. Lid­ma­šī­nu krie­vi no­triec, Vron­skis iz­glāb­jas, ta­ču tiek no­sū­tīts uz so­da ba­tal­jo­nu. Īsu lai­ku strā­dā par ķi­rur­gu, tiek sma­gi ie­vai­nots, un vi­ņa dzī­vī­bu glābj ie­vē­ro­ja­mais krie­vu ārsts Bur­den­ko. Pēc gal­vas ope­rā­ci­jas zau­dē 12 va­lo­das. Četr­des­mi­to ga­du vi­dū Ufā sa­tie­kas ar Vi­li Lā­ci, kurš pa­līdz Vron­skim at­griez­ties Lat­vi­jā. Viņš no­pērk mā­ju Jūr­ma­lā un sāk strā­dāt par sko­las di­rek­to­ru Ma­jo­ros.

1946. ga­dā se­ko arests un piec­i ga­di no­met­nēs. Iz­man­to­jot hip­no­zi un iz­lie­ko­ties par mi­ru­šu, Vron­skim iz­do­das iz­bēgt. Kā­du lai­ku viņš slēp­jas Po­li­jā, pēc at­grie­ša­nās Lat­vi­jā, ie­spē­jams, arī pie me­ža­brā­ļiem. Vē­lāk sāk strā­dāt ātr­ajā pa­lī­dzī­bā un sa­na­to­ri­jā, spē­lē res­to­rā­nos, strā­dā par krā­vē­ju os­tā, kā arī veic ci­tus ga­dī­ju­ma dar­bus - tā­das zi­ņas snieg­tas da­žā­dos in­for­mā­ci­jas avo­tos.

Sie­vie­tes vi­ņa dzī­vē

Šar­mants, pie­vil­cīgs, vien­mēr la­bā spor­tis­kā for­mā - Ser­gejs Vron­skis par dai­ļā dzi­mu­ma uz­ma­nī­bas trū­ku­mu ne­va­rē­ja sū­dzē­ties. Kā­da le­ģen­da pat vēs­ta, ka jaun­ībā viņš esot no­nā­cis In­di­jā, kur ie­mī­lē­jis ma­ha­ra­džas mei­tu, uz­pir­cis einu­hu, lai va­rē­tu sa­tik­ties. Ser­ge­ja Vron­ska dzī­ves­bied­re Li­āna grā­ma­tas «Zi­nā­mais un ne­zi­nā­mais as­tro­logs grāfs Vron­skis» (2002) au­to­rei Bri­gi­tai Zel­tkal­nei tei­ku­si: «Kur viņš, tur no­teik­ti būs sie­vie­tes, kaut vai slim­nī­cā, jo sie­vie­tes mī­lē­ja vi­ņu un viņš mī­lē­ja sie­vie­tes.» (Li­āna Žu­ko­va-Vron­ska bi­ja Ser­ge­ja Vron­ska tre­šā dzī­ves­bied­re - pēc cil­vē­ku stās­tī­tā, ļo­ti in­te­li­ģen­ta, gud­ra sie­vie­te, arī ta­lan­tī­ga as­tro­lo­ģe.) Pēc at­grie­ša­nās Lat­vi­jā 1992. ga­dā vi­ņi dzī­vo­ja Rī­gā, Zo­li­tū­dē, vien­kār­šā trīs­is­ta­bu dzī­vok­lī. Li­āna esot ga­ta­vo­ju­si garš­īgu bor­šču, un pie Vron­skiem pul­cē­ju­šies Lat­vi­jas as­tro­lo­gi, vi­ņa mā­cek­ļi. Abi ap­pre­cē­jās Krie­vi­jā, bet to­laik Vron­skim no ot­rās lau­lī­bas Lat­vi­jā bi­ja jau pie­au­gu­ši bēr­ni - dēls Va­len­tīns un mei­ta Vi­ne­ta.

Sa­vu­kārt par pir­mo lau­lī­bu zi­ņas ir sko­pas. Bri­gi­tas Zel­tkal­nes grā­ma­tā par Ser­ge­ja Vron­ska pir­mo sie­vu Ma­ri­ju la­sāms šis tas no no­pra­ti­nā­ša­nas pro­to­ko­liem sais­tī­bā ar Vron­ska ares­tu un in­for­mā­ci­ja par to, ka vi­ņu lau­lī­bā dzi­mu­ši dvī­ņi. Vi­sai drīz šī lau­lī­ba gan iz­ju­ku­si.

Ar Mar­tu, Va­len­tī­na Vron­ska mam­mu, Ser­gejs ie­pa­zi­nās Skrī­ve­ros, kad aiz mu­gu­ras jau bi­ja Vā­ci­jas un Krie­vi­jas pe­ri­ods un no­met­ne Mor­do­vi­jā. Kā­da zīl­nie­ce sla­ve­na­jam as­tro­lo­gam esot pa­re­ģo­ju­si - viņš ap­ņem­šot pir­mo sie­vie­ti, kas nāks pre­tī... Un tā bi­ja Mar­ta. Pār­is lau­lī­bā no­dzī­vo­ja vien­pa­dsmit ga­du. «Kad vi­ņi ap­pre­cē­ju­šies, mam­mī­te stās­tī­ja, vi­si ap­skau­du­ši. Paps mam­mu uz ro­kām nē­sā­jis,» Bri­gi­tas Zel­tkal­nes grā­ma­tā sa­vās at­mi­ņās da­lās Ser­ge­ja Vron­ska mei­ta Vi­ne­ta. Bet tad nā­ca 1963. ga­da feb­ru­āris, kad če­ka Ser­ge­jam Vron­skim li­ka sa­kra­vāt man­tas un 72 stun­du lai­kā pa­mest Lat­vi­ju. Sā­ku­mā viņš brau­ca cie­mos pie ģi­me­nes, vē­lāk ap­cie­mo­ju­mi kļu­va re­tā­ki, ce­ļo­ja vēl vēs­tu­les, bet pēc trīs ga­du prom­būt­nes Vron­skis Og­res ra­jo­na Tau­tas tie­sai ie­snie­dzis lū­gu­mu šķirt lau­lī­bu.

Un te nu ir vie­ta sa­ru­nai ar Va­len­tī­nu Vron­ski īsi pirms vi­ņa tē­va sim­tās dzim­ša­nas die­nas.

Dē­la stāsts

Tā­tad - piec­des­mi­to ga­du vi­dus, seš­des­mi­to sā­kums, Skrī­ve­ri.

- Mū­su ģi­me­ne dzī­vo­ja ko­pā līdz tam lai­kam, kad es sā­ku iet ot­ra­jā kla­sē. Tē­va bio­grā­fi­ja ap­rak­stī­ta grā­ma­tās, par vi­ņu uz­ņem­tas fil­mas, ta­ču dī­vai­nā kār­tā tie­ši šis posms ir «iz­kri­tis», tas nav iz­klās­tīts. Dzī­vo­jām Skrī­ve­ros īrē­tā mā­jok­lī. Mam­ma strā­dā­ja dārz­nie­cī­bā, vē­lāk kul­tū­ras na­mā, lie­lā­ko da­ļu mū­ža - Og­res tri­ko­tā­žas kom­bi­nā­tā, bet tēvs ta­jā lai­kā da­rī­ja vi­su ko. Viņš ir strā­dā­jis gan lau­ku dar­bus, gan par past­nie­ku. Brau­ca arī strā­dāt uz Rī­gu, viņš bi­ja ārsts, dzied­nieks, eks­tra­senss. Ma­ni pie pa­cien­tiem un klien­tiem ņē­ma līdz­i. Viņš ār­stē­ja cil­vē­kus, es skrai­dī­ju ap­kārt, dzī­vo­jos, gai­dī­ju vi­ņu, - bēr­nī­bas at­mi­ņu pa­ve­die­nu šķe­ti­na Va­len­tīns.


- No tā iz­riet, ka viņš to­mēr bi­ja vai­rāk dzied­nieks ne­kā as­tro­logs?


- Viņš bi­ja ārsts. Mas­ka­vas pe­ri­odā viņš vi­su Krem­li ār­stē­ja un sla­ve­nā dzied­nie­ce Džū­na bi­ja vi­ņa skol­nie­ce. Sa­vu­laik, kad pēc ga­diem sa­mek­lē­ju vi­ņu Krie­vi­jā, viņš arī man pa­lī­dzē­ja tikt va­ļā no mu­gu­ras sā­pēm. Di­vus ga­dus tās ne­ju­tu. Tēvs ār­stē­ja ar ener­ģi­jām.


- Da­žā­di avo­ti vēs­ta vis­ne­ie­do­mā­ja­mā­kās lie­tas, ka viņš bi­jis pa­zīs­tams ar Rū­dol­fu He­su, ti­cies ar Hit­le­ru, Evai Brau­nai pa­re­dzē­jis tik­ša­nos ar ie­vē­ro­ja­mu un spē­cī­gu per­so­nī­bu.


- Tas ir pēc vi­ņa no­stās­tiem. Es zi­nu ti­kai to, ka viņš sa­vu­laik ār­stē­ja Brež­ņe­vu, bet pēc tam at­tei­cās.


- Jo PSKP ģe­ne­rāl­sek­re­tārs ne­žē­lī­gi dzē­ra?


- Tie­ši tā.


- Jū­su tē­vam nā­cās kon­tak­tē­ties ar vis­da­žā­dā­ka­jiem cil­vē­kiem. Vai viņš pēc sa­vas bū­tī­bas bi­ja sa­bied­risks?


- Tēvs rak­stī­ja dze­jo­ļus, spē­lē­ja kla­vie­res, kom­po­nē­ja. Viņš gāja ciemos pie pūtēju orķestra vadītāja Aivara Krūmiņa tēva, kurš dzīvoja Skrīveros un kuram mājās bija klavieres. Bet pie mums gan ne­viens cie­mo­ties ne­nā­ca. Es ne­at­mi­nos arī, ka viņš pat kā­du rei­zi bū­tu ie­dzē­ris. Viņš no­dar­bo­jās ar spor­tu, dzī­vo­ja ve­se­lī­gi. No da­bas tēvs bi­ja ļo­ti mie­rīgs. Ne­kad ne­es­mu dzir­dē­jis, ka viņš pa­cel­tu pal­si pret mam­mu.


- Kā jūs abi sa­ru­nā­jā­ties? Krie­vis­ki?


- Lat­vis­ki! Vi­ņam krie­vu va­lo­dā vi­su mū­žu bi­ja ak­cents, viņš ne­ru­nā­ja tī­ri, ta­ču Krie­vi­jā bi­ja pie­ņē­mis pa­reiz­ti­cī­bu. Un bē­rēs mā­cī­tājs iz­va­dī­ja vi­ņu pēc pa­reiz­ti­cī­go tra­dī­ci­jām.


- Tēvs bēr­nī­bā pie­ska­tī­ja jūs, pa­lī­dzē­ja mā­jas dar­bos?


- Jā, viņš ļo­ti daudz zi­nā­ja, kā ne­kā bi­ja ta­ču strā­dā­jis par sko­lo­tā­ju. Pa­pus sa­vu­laik mā­cē­ja arī daudz va­lo­du, bet pēc kon­tū­zi­jas ka­ra lai­kā bi­ja at­mi­ņas zu­du­mi. Vi­ņam pie­rē bi­ja rē­ta, brū­ce ar kau­la frag­men­tu aizau­dzē­ta.


- Vai esat no tē­va man­to­jis kā­das do­tī­bas?


- Es­mu mu­zi­kāls, il­gus ga­dus spē­lē­ju an­sam­blī. Pro­tu arī no­teikt, ja cil­vē­kam kā­da vai­na. Bet ne­va­ru pa­teikt, kas tie­ši kaiš, jo nav me­di­cī­nis­ko zi­nā­ša­nu.


- Vai sa­vu­laik jūs kaut kā īpa­ši ne­pie­ska­tī­ja pa­dom­ju spec­die­nes­ti? Jūs ta­ču esat as­tro­lo­ga un eks­tra­sen­sa dēls, Pa­dom­ju Sa­vie­nī­bā šā­das lie­tas ne­at­zi­na, zi­nā­mā mē­rā tās pat bi­ja aiz­lieg­tas.


- Es šau­bos, vai kāds to pat zi­nā­ja, jo tēvs jau ne­dzī­vo­ja ar mums ko­pā kopš tā lai­ka, kad es vēl bi­ju pa­vi­sam mazs. Mums pa­zu­da kon­tak­ti uz dau­dziem ga­diem. Viņš dzī­vo­ja Mas­ka­vā un sā­kot­nē­ji pa rei­zei at­brau­ca. Sā­ku­mā ve­cā­ki tei­ca, ka paps do­das ko­man­dē­ju­mā, bet tad viņš ie­ra­dās ar­vien re­tāk un re­tāk. Pēc tam es vi­ņu sa­mek­lē­ju ti­kai 1989. ga­dā, kad tai­sī­jos ce­ļo­ju­mā uz An­gli­ju. Ie­ra­dos Mas­ka­vā kār­tot do­ku­men­tus, jo, lai tik­tu līdz An­gli­jai, to­laik bi­ja va­ja­dzī­gas piec­as vī­zas - Po­li­jas, Aus­trum­vā­ci­jas, Rie­tum­vā­ci­jas, Beļ­ģi­jas un An­gli­jas. Bi­ja jā­brauc ar vil­cie­nu Rī­ga-Lon­do­na cau­ri vi­sām šīm val­stīm. Mas­ka­vā es ne­va­rē­ju at­rast An­gli­jas vēst­nie­cī­bu, kaut gan vē­lāk iz­rā­dī­jās, ka tā tur­pat vien bi­ja, ot­rā pus­ē Krem­lim, pār­i ka­nā­lam. Jau­tā­ju cil­vē­kiem - ne­viens ne­ko ne­zi­na. No­do­mā­ju - jā­mē­ģi­na at­rast tēvs. At­mi­nie­ties, ka to­laik bi­ja iz­zi­ņu ki­os­ki, ku­ros va­rē­ja no­skaid­rot ad­re­ses. Vārds, uz­vārds un dzim­ša­nas gads zi­nāms, un tā­dā iz­zi­ņu ki­os­kā man arī ad­re­si pa­tei­ca. Un tad es pie vi­ņa ie­ra­dos.


- Pie­klau­vē­jāt pie dur­vīm un tei­cāt «Lab­dien!»?


- Tik vien­kār­ši ne­bi­ja. Mā­jā, ku­rā viņš dzī­vo­ja, bi­ja dur­vju ko­di. Gan pie pa­rā­des dur­vīm, gan stā­va gai­te­nī. Es pie­zva­nī­ju, man at­vē­ra dur­vis sie­vie­te, es pra­su: «Vron­skij do­ma?» («Vai Vron­skis mā­jās?» - krie­vu. val.) Vi­ņa man at­bild: «Ņet, on v ko­man­di­rov­ke.» («Nē, viņš ir ko­man­dē­ju­mā.» - krie­vu. val.) Es do­mā­ju: tā! Ko nu... Vi­ņa man pra­sa, kas es es­mu? At­bil­du, ka dēls. Vi­ņa ie­sau­cas: «Kā­pēc tad jūs uz­reiz ne­tei­cāt!» Aici­na ma­ni iek­šā, es dzir­du, viņš ru­nā pa tele­fo­nu. Pat pēc tik il­giem ga­diem vi­ņu pēc balss pa­zi­nu. Ne­bi­jām re­dzē­ju­šies 25 ga­dus. Viņš man pa­lī­dzē­ja vi­su no­kār­tot. Ap 1992. ga­du viņš pār­cē­lās no Mas­ka­vas uz dzī­vi Rī­gā, un es at­kal vi­ņu sa­mek­lē­ju. Tēvs bi­ja ļo­ti aiz­ņemts, daudz strā­dā­ja. Kad aiz­brau­cu cie­mos, tad ti­kai uz pus­stun­di­ņu, stun­du. «Nav lai­ka, nav lai­ka,» viņš vien­mēr tei­ca. Sa­ti­kā­mies pa­re­tam. Bē­rēs bi­ju, mēs ap­kop­jam vi­ņa ka­pa vie­tu Rī­gā, Me­ža ka­pos, bet šķiet, ka bez mums vēl kāds kopj. Es­mu ti­cies arī ar sa­viem Krie­vi­jas ra­diem. Ma­ni sa­mek­lē­ja pus­brā­ļa mei­tas un at­de­va tē­va ga­ta­vo­to as­tro­lo­ģis­ko kar­ti. Ti­kai ne­mā­ku to iz­tul­kot, - pa­smai­da Va­len­tīns Vron­skis, pa­ve­rot priekš­ka­ru uz ma­zzi­nā­mām as­tro­lo­ga Vron­ska dzī­ves lap­pu­sēm.

Horoskopi

Zaļās koka čūskas gads būs pilns ar pārmaiņām un pārsteigumiem, kas ietekmēs mūsu dzīvi. Pēc astrologu un tarologu domām, mūs sagaida personīgās pārvērtības, un tiem, kas nebaidās pamest komforta zonu, liktenis var sagādāt negaidītas dāvanas.

Svarīgākais