Klāt aukstais un tumšais laiks, kad katram par sevi sāk dot ziņu «vājās vietas». Lielisks veids, kā stiprināt savu veselību, ir zāļu tējas, novārījumi, uzlējumi. Tos var sabrūvēt arī tieši savai horoskopa zīmei atbilstošus.
Kosmiskie ritmi un vibrācijas iedarbojas ne tikai uz cilvēka dzīvi, raksturu, likteni, bet arī tīri fiziski – uz organismu. Vienkāršojot var teikt, ka arī cilvēka ķermenis sastāv no 12 zonām, un katru no tām pārvalda kāda planēta un zodiaka zīme. Planētas, kas cilvēka dzimšanas brīdī atrodas dažādos personīgā horoskopa punktos, arī iedarbojas dažādi, atkarībā no to novietojuma un savstarpējām kombinācijām jeb aspektiem – tās var gan veicināt atjaunojošos procesus organismā, gan arī vājināt tos.
Arī katram augam ir savs aizbildnis planētas veidolā. Medicīniskajā astroloģijā ārstniecības augus izmanto pēc simpātiju un antipātiju principa. Piemēram, «savstarpējas simpātijas» ir Saulei un Marsam, draudzējas arī Saule un Jupiters, Mēness un Jupiters, Venera un Jupiters, Marss un Saturns. Savukārt «strīdas» Saule ar Saturnu, Mēness ar Saturnu, Merkurs ar Jupiteru, Venera ar Marsu.
Slimību, kas saistīta ar kādas planētas iedarbību, var ārstēt, izmantojot zālīti, ko pārvalda tā pati planēta vai arī, tieši otrādi, pretējā planēta.
Izpētot personisko horoskopu, medicīniskais astrologs (ieteicams iet pie cilvēka, kurš pēc pamatizglītības ir mediķis) ieteiks, ko un kā tieši darīt, lietot, no kā izvairīties, lai stiprinātu savu veselību.
Šeit sniedzam vispārēju ieskatu un dažas receptes ierosmei! Protams, minētos zāļu novārījumus pret attiecīgajām ligām nebūt nav aizliegts lietot arī citu zīmju pārstāvjiem.
Auns
Šo zīmi pārvalda Marss, ķermenī tā atbild par galvu, seju, smadzenēm, galvaskausu.
Auniem raksturīga nicinoša attieksme pret slimībām. Taču sevis pakļaušana fiziskajai un garīgajai pārslodzei novājina organismu un paver ceļu arī dažādām kaitēm: veģetatīvās nervu sistēmas lēkmēm, ādas slimībām, atmiņas traucējumiem, reiboņiem, aterosklerozei. Aunam jāievēro bauslis: «Profilakse nav nekas apkaunojošs.»
* Auna zīmē dzimušajiem ieteicams dzert piparmētru, vilkābeļu, bārbeļu, nātru, ceļmallapu, kadiķu, dadža, mežrozīšu, gaiļbiksīšu novārījumus.
Avitaminozei ziemas periodā lieliski noderēs mežrozīšu augļu novārījums. Apmēram 50 auglīšus pārlej ar litru verdoša ūdens un vēl pavāra kādas 10–15 minūtes. Ļauj nostāvēties 8 stundas, dzer pa tasītei trīs reizes dienā.
Lai nomierinātu nervus, kaismīgā temperamenta izraisīto stresu un tam sekojošās galvassāpes, citronmelisu vai piparmētras aplej ar krūzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 40 minūtes, dzer pa trešdaļglāzei dienā.
Ļoti garšīga tēja ir no sarkanā āboliņa uz pusēm ar ugunspuķi. Tai piemīt nomierinoša un pretiekaisuma iedarbība, palīdz arī pret galvassāpēm, nervu izsīkumu.
Vērsis
Vērša zīmes valdniece ir Venera. Tā atbild par kaklu, rīkli, barības vadu, urīnpūsli, kakla skriemeļiem, smadzenītēm.
Tipisko Vēršu raksturīgākās īpašības ir pārmērīga ietiepība, drūmas domas; diezgan noslēgti, tomēr pēkšņi var «uzliesmot» – gan dusmās, gan arī neprātīgā līksmībā. Patīk komforts. Drīzāk skeptisks un būs gatavs uz sliktāko scenāriju nekā lidos nepamatotā optimismā. Dziļi iekšā viņos sēž bailes no slimībām. Iepriekš minētās īpašības var būt par iemeslu kakla un ausu sāpēm, dzimumorgānu slimībām, astmai, gremošanas traucējumiem (tos gan veicina arī Vēršu tieksme brangi un labi paēst).
* Vēršiem īpaši noderīga būs piparmētra, dziedniecības alteja, ķirsis, krustnagliņas, pīlādzis, āboliņš, brūklenes, avenes, vērmele, ceļmallapas, biškrēsliņš.
Pret raksturīgajām kaitēm – rinītu, faringītu, angīnām – līdzēs šāds uzlējums: sajauc kopā vienādās daļās piparmētru, priežu pumpurus, asinszāli, mārsilu, aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties divas stundas, izkāš un skalo kaklu.
Savukārt, ja pārāk brangi ēsts, iesakām uzlējumu, kas uzlabo gremošanu: 10 g majorāna, 10 g anīsa, 15 g rozmarīna, 10 g liepziedu, 10 g mārsila (timiāna) sajauc, sasmalcina, ievāra, ļauj nostāvēties pusstundu cieši noslēgtā traukā, nokāš, dzer puskrūzi pēc pārāk brangas izēšanās.
Optimistiskāk raudzīties uz dzīvi palīdzēs šāds uzlējums: 1 daļa ārstnieciskās melisas, 2 daļas meža zemenīšu, 1/5 asinszāles, ½ vīgriežu, 1 daļa ugunspuķes lapu, 1/10 lakricas saknes. Visu sajauc un sasmalcina, pārlej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties cieši noslēgtā traukā apm. 20 min, dzer vienu, divas glāzes dienā. Garšo lieliski!
Dvīņi
Dvīņu pārvaldnieks ir Merkurs, un tā ietekme izpaužas plecos, apakšdelmos, roku locītavās, plaušās, nervu un asinsrites sistēmās.
Dvīņi tiek uzskatīti par stipru zīmi, tomēr neizceļas ar īpaši labu veselību. Viņu tieksme par visu būt lietas kursā, neparedzamās reakcijas pastāvīgi rada nervu sistēmas izsīkumu. Šie cilvēki mēdz būt nervozi un saspringti. «Dvīņu kaites» – bronhiālā astma, plaušu karsonis, bronhīts, neirīts, ādas slimības.
* Dvīņiem īpaši jādraudzējas ar baldriānu, virzu, pētersīļiem, ķimenēm, dillēm, fenheli, akāciju, alteju, raudeni.
Dvīņiem palīdz labs miegs, un, lai tas tāds būtu, var ņemt talkā šādu uzlējumu: 1 daļa gurķu mētras, 2 daļas ārstnieciskās melisas, 2 daļas meža zemenīšu (laksti ar odziņām), ½ vīgriežu, ½ sarkanā āboliņa, 1/10 lakricas saknes. Zālītes sajauc, sasmalcina, 3–4 ēdamkarotes pārlej ar verdošu ūdeni, vāra vēl 15 minūtes, nokāš, atdzesē un dzer dienas gaitā pa nelielām porcijām.
Nomierināt saspringtos nervus palīdzēs šāds uzlējums: divas daļas baldriāna sakņu, pa trīs daļām sarkanās vilkābeles ziedu un augļu, asinszāles lakstu un pelašķa. Visu sasmalcina, sajauc, pārlej ar verdošu ūdeni, ļauj ievilkties 5–6 stundas, izkāš, lieto pa ceturtdaļglāzei pusstundu pirms ēšanas 3–4 reizes dienā.
Savukārt pret elpošanas ceļu problēmām ieteicams: 20 g staģu saknes, 20 g salvijas lapu, pa 15 g priežu pumpuru un eikaliptu lapu, pa 10 g piparmētru, timiāna (mārsila) un ārstnieciskās kumelītes. Vienu ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, uzvāra un lieto karstu inhalācijām.
Vēzis
Vēža pārvaldnieks ir Mēness, tāpēc Vēžus īpaši iespaido Mēness cikli, viņi viegli pakļaujas depresijai, hipohondrijai. Mēness atbild arī par gremošanas sistēmu, tāpēc Vēžiem jāsaudzē kuņģis un citi gremošanas orgāni.
Graujoši uz Vēžu veselību iedarbojas disharmonija attiecībās ar mīļotajiem un tuviniekiem, privātās dzīves likstas – tas veido iekšējo konfliktu, neapmierinātību ar visu un visiem. Stresu «pārvāra» sevī, kas noved pie nervu darbības traucējumiem un fiziskām kaitēm. Izeju no iekšējiem pārdzīvojumiem mēdz meklēt glāzītē kā stiprāka, kas tikai padziļina emocionālo labilitāti. Ieteicams vairot optimismu, gara mundrumu, vairāk uzticēties apkārtējiem.
* No zālītēm ieteicams pievērst īpašu uzmanību ārstniecības izopam, žibulītim, baltajai rozei, dadža saknei, ugunspuķei.
Profilaktiski Vēžiem ieteicams periodiski lietot rozā rodiolas (zelta saknes), mārdadža un meža peonijas sakņu maisījuma uzlējumu – tas līdzēs novērst neirastēnisko stāvokli un pārmērīgo nemieru.
Gremošanas sistēmas traucējumu novēršanai labi derēs tēja no pelašķa, kumelītes, liepziediem, anīsa, vilkābeles (vienādās daļās).
Lielisks padzēriens Vēžu veselībai ir šāds (var lietot arī profilaktiski):
1 ēd.k. piparmētru, 1 ēd.k. kazeņu, 1 ēd.k. tumšo rozīņu, naža gals lakricas; visu pārlej ar 1 l verdoša ūdens, ļauj ievilkties stundu, nokāš; lieto siltu nelielām porcijām dienas gaitā.
Lauva
Šo zīmi pārvalda Saule. Savukārt cilvēka ķermenī Lauvas zīmes pakļautībā ir sirds, mugura, mugurkauls.
Lauva apveltīts ar lielu dzīvības enerģiju un izturību, tieksme uz pārmērībām gan darbā, gan atpūtā var radīt veselības traucējumus – tahikardiju, stenokardiju, muguras sāpes, locītavu sāpes, sāļu nogulsnēšanos locītavās. Tomēr Lauvu kaitēm biežāk ir akūts, nevis hronisks raksturs.
* Lauvai jādraudzējas ar asinszāli, āboliņu, sinepēm, kumelīti, dižzirdzeni, kliņģerīti, māllēpi, struteni, dadzi.
Ja moka podagra, muskuļu sāpes, reimatisms, sāpošās vietas ierīvē ar šādu izvilkumu: ārstniecības dižzirdzenes saknes samaļ, pārlej ar degvīnu (lūkojiet, lai nebūtu mazāk par 40°) attiecībā 1:4, notur septiņas dienas.
Pret reimatismu un sāļu nogulsnēšanos, arī osteohondrozi rekomendē dzert 3–4 reizes dienā pa ēdamkarotei pirms ēšanas šādu novārījumu: samaltas staģu un diždadža saknes aplej ar 1 l ūdens, vāra 20 minūtes uz lēnas uguns, ļauj ievilkties siltā vietā 4 stundas.
Pret sirdsklauvēm, neirozēm un paaugstinātu asinsspiedienu nomierinoši iedarbojas māteres uzlējums: 20 g sasmalcinātu māteru lapu pārlej ar 100 g degvīna, ļauj nostāvēties divas nedēļas istabas temperatūrā, palaikam sakratot. Tad nokāš, lieto pa 30–40 pilieniem 3–4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Sirds ritma traucējumu novēršanai iesaka lietot kliņģerītes uzlējumu: 2 tējkarotes ziedu aplej ar divām glāzēm vāroša ūdens, ļauj stundu ievilkties, nokāš, dzer pa pusglāzei četrreiz dienā pēc ēšanas.
Jaunava
Uz Jaunavas zīmi attiecas mugurkaula lejasdaļa, gūžas, zarnu trakts. To pārvalda Merkurs.
Jaunavas var dēvēt par vismazāk slimību apdraudēto zīmi, taču tas neliedz tām paniski baidīties no dažādām infekcijām. Ir divu veidu ļaudis – vieni, kuri neparko neies pie ārsta un cietīs klusējot, un otri, kuri jau pie 36,9 °C temperatūras ietīsies segās un pieprasīs visu pieejamo zāļu arsenālu – un, visticamāk, tās būs Jaunavas. Aptieciņa viņām ir gluži kā talismans, kas (viņas tic) pasargās no visa ļauna. Tieši šīs bailes un nervu saspringums nereti mēdz būt par vienu no iemesliem Jaunavai raksturīgajām slimībām: gremošanas traucējumiem, aizcietējumiem, kolītam.
* Bez aptieciņas Jaunavai pa rokai vajadzētu turēt arī pētersīļus, virzu, ķimenes, dilles, baldriāna sakni, piparmētras, ābolus, ozola mizu.
Pret hroniskiem zarnu darbības traucējumiem lieto uzlējumu, ko gatavo no asinszāles, kas vienādās daļās sajaukta ar čemuru augstiņu. 2–3 ēdamkarotes pārlej ar 0,5 l verdoša ūdens, atstāj vienu stundu ievilkties, nokāš, dzer vienādām porcijām dienas garumā. Šis novārījums palīdz arī pret paaugstinātu kuņģa skābes daudzumu.
Pret paaugstinātu uzbudināmību gatavo diļļu sēklu uzlējumu – 1 ēdamkaroti diļļu sēklu pārlej ar 300 ml verdoša ūdens un ļauj 2–3 stundas ievilkties cieši noslēgtā traukā; lieto pa 100 ml trīs reizes dienā.
Vēl viena Jaunavām ļoti noderīga tēja, kas mazinās gan spriedzi, gan stresa izraisītos kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus: ņem 1 ēdamkaroti majorāna, piparmētras, salvijas, lavandas maisījuma (vienādas daļas), pārlej ar puslitru verdoša ūdens, cieši noslēgtā traukā ļauj ievilkties pusstundu, nokāš, lieto 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Svari
Šī zīme iespaido jostasvietu, nieres. Planēta – Venera.
Pašiem Svaru zīmē dzimušajiem dvēseles līdzsvaru (ko viņi vērtē augstāk par visu) viegli var izjaukt strīdi, sarežģījumi, sīkas nepatikšanas. Tas iespaido arī Svaru jutīgāko orgānu – nieres. Svariem raksturīgās kaites ir urīnpūšļa iekaisums, nierakmeņi, lumbago, olnīcu cistas. Nereti ikvienas fiziskās slimības priekšvēstnesis var būt stipras galvassāpes, izsitumi, nieru un urīnpūšļa darbības traucējumi.
* Svaru zālītes ir piparmētra, alteja, āboliņš, vijolīte, bērzu lapas, brūkleņu lapas, dzērvenes, vārpatas sakne, pīlādži.
Nieru attīrīšanai Svari var lietot linsēklu novārījumu: tējkaroti linsēklu pārlej ar glāzi ūdens un nedaudz pavāra. Lieto divas dienas pa pusglāzei ik pēc divām stundām. Garšas uzlabošanai var pievienot citrona sulu.
Dvēseles līdzsvaru Svariem palīdzēs atgūt šāda recepte: 1 ēdamkaroti sasmalcinātas gurķu mētras pārlej ar glāzi verdoša ūdens un cieši noslēgtā traukā ļauj ievilkties 20 minūtes, nokāš. Var pievienot medu vai cukuru. Dzer vairākas reizes dienā apmēram mēnesi.
Ja sāp galva, pirms ēšanas iesaka iedzert ceturtdaļglāzi dzeltenā amoliņa uzlējuma. Savukārt pret nieru un urīnceļu darbības traucējumiem jādzer bērzu lapu uzlējums, tīruma kosu novārījums vai vājš plūškoka lapu novārījums. Labi noder arī šāda recepte – bietes vāra uz lēnas uguns līdz sīrupa konsistencei. Dzer pa pusglāzei vairākas reizes dienā.
Skorpions
Šīs zīmes pakļautībā ir uroģenitālie orgāni, gūžu kauli. Atbildīgās planētas – Marss un Plūtons.
Skorpiona zīmē dzimušie spēj diezgan labi un ātri tikt galā ar savām kaitēm, ja vien apkārt valda miers, nevis panikas pārņemti «līdzjutēji». Skorpionu jutīgās vietas ir augšējo elpošanas ceļu gļotādas, dzimumorgāni, izvadorgāni. Var apdraudēt arī sirds un asinsvadu slimības, kā arī kakla infekcijas.
* Skorpionam draudzīgie augi: priede, pīlādzis, alveja, mežrozīte, vilkābele, smiltsērkšķi, bārbele, sausserdis, sinepes, kadiķis, vērmele, apiņi.
Inhalācijām pret kakla infekcijām ieteicams šāds novārījums: vienādās daļās liepziedi, kliņģerītes, salvija, ceļmallapas; 1 ēd.k. sasmalcināta maisījuma vāra 10 minūtes 200 g ūdens, inhalāciju veic 3–4 reizes dienā. Savukārt kakla skalošanai sajauc vienādās daļās māllēpes, salviju, asinszāli, kliņģerīti, sagatavo kā iepriekš minēts, skalo ar siltu vairākas reizes dienā.
Pret augšējo elpošanas ceļu gļotādas iekaisumu līdzēs šāda recepte: 2 g smaržīgās vijolītes pārlej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 5 minūtes uz lēnas uguns, atdzesē, nokāš, tad skalo kaklu un lieto iekšēji pa 2 ēdamkarotēm vairākas reizes dienā.
Hroniska cistīta gadījumā sajauc vienu daļu pētersīļu, divas daļas bērzu lapu un kadiķogu. Ēdamkaroti maisījuma pārlej ar glāzi ūdens istabas temperatūrā, nostādina 6 stundas, pavāra 10 minūtes, nokāš, dzer pa 1/3 glāzei 3 reizes dienā.
Strēlnieks
Strēlnieka pārziņā ir gurni, arteriālās asinis, nervu sistēma. Valdnieks – Jupiters.
Ja Strēlnieki prastu ievērot mērenību, viņi teju vispār neslimotu... Tomēr viņus vilktin velk gan uz ekstrēmām izklaidēm, gan pārmērībām. Nereti tiek savilkti muskuļi, traumēti kāju un gūžu kauli. Jāpieskata arteriālais asinsspiediens, gremošanas sistēma, aknas un nieres. Aukstajā laikā jāraugās, lai neapsaldētu kādu nervu.
* Strēlniekiem iesaka lietot kliņģerītes, zemenes, piparmētras, gurķu mētras, pienenes, skābenes, dadzi, salviju, dziedniecības lakaci, cigoriņu, plūškoka ziedus, upeņu lapas.
Aknu un nieru problēmu gadījumos iesaka lietot šādu uzlējumu: 2 daļas kukurūzas «matiņu», 3 daļas sauszieža, 3 daļas linārijas lakstu. 50 g maisījuma pārlej ar puslitru verdoša ūdens, karsē ūdens peldē 15 minūtes cieši noslēgtā traukā, atdzesē, nokāš, dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā stundu pēc ēšanas.
Par teju panaceju pret visām kaitēm uzskatāms šāds tieši Strēlniekiem «sakomponēts» uzlējums, ko var droši lietot profilakses nolūkos – tas satur gandrīz visus Strēlniekiem vajadzīgās bioloģiski aktīvās vielas: 2 daļas bērzu lapu, 1 daļa raudenes, 1 daļa asinszāles, pa 2 daļām aveņu, meža zemeņu, kazeņu, melleņu, brūkleņu, sausserža, vilkābeles, ugunspuķes, lielo ceļmallapu, lielo nātru, vīgriezes, māllēpes, pelašķu lapu; pa 1 daļai sunīšu, mārsila, zaķpēdiņu, efeju sētložņas, tīruma kosas; pa 1 daļai kliņģerīšu, liepas, sarkanā āboliņa, aptiekas kumelītes, ārstnieciskā amoliņa ziedu; pa ½ daļas piparmētras, citronmelisas, izopa; pa 1/10 daļas lakricas, rozā rodiolas (zeltsaknes), pienenes, altejas saknes (ja nav iespējams sagādāt visas sastāvdaļas, vismaz 20 no tām ir jābūt). Visu sasmalcina un sajauc norādītajās proporcijās, uz 10 ēdamkarotēm maisījuma ņem 3 litrus verdoša ūdens, ūdens peldē pavāra 15 minūtes, nokāš. Uzglabā ne ilgāk kā trīs diennaktis tumšā, vēsā vietā. Lieto kā tēju mēneša garumā no rīta tukšā dūšā. Tad nepieciešams ieturēt 2 nedēļu pauzi.
Mežāzis
Mežāzis atbild par ceļgaliem, skeletu kopumā, saitēm, ādu. Valdošā planēta ir Saturns.
Bērnībā Mežāži nevar lepoties ar pārāk labu veselību. Patiesībā daudziem Mežāžiem īstā dzīve uzņem apgriezienus tikai ar gadiem, tad dzīvesspars pastiprinās. Mežāžiem raksturīgi daudz prātot par savām kaitēm, tās «auklēt», nodoties hipohondrijai. Tieksme slēpt nopietnās kaites var novest pie nervu sistēmas un gremošanas sistēmas traucējumiem. Mēdz ciest no vājas asinsrites, artrītiem, žultspūšļa slimībām, neiralģijas.
* Mežāžiem savā zāļu skapītī jātur smiltsērkšķi, brūkleņu lapas, upeņu lapas, jaunie, zaļie egļu čiekuriņi, priežu pumpuri, rudzupuķes, maura sūrene.
Žultsceļu darbības uzlabošanai rekomendē uzlējumu no ārstnieciskās melisas lapām un melleņu ogām – visu kopā sajauc vienādās daļās, sasmalcina, pārlej ar glāzi verdoša ūdens, karsē ūdens peldē 15 minūtes cieši noslēgtā traukā, nokāš, lieto pusstundu pirms ēšanas.
Ja moka podagra vai reimatisms, ņem 10 g priežu pumpuru, pārlej ar verdošu ūdeni, nostādina 2 stundas, nokāš, lieto pa ēdamkarotei 3–4 reizes dienā. Egļu un priežu skuju novārījumu lieto arī vannām.
Lai novērstu pārmērīgi saspringto domāšanu par savām kaitēm, nomierinātos un justos žirgtāki garā un miesā, Mežāži var pagatavot sev šādu padzērienu: ņem 2 ēdamkarotes kaltētu kadiķogu, tikpat vilkābeļu augu, meža zemeņu, 1 tējkaroti piparmētru, 1 tējkaroti izopa, visu sajauc un pārlej ar 1 l verdoša ūdens, ļauj ievilkties stundu cieši noslēgtā traukā, lieto uzsildītu dienas gaitā.
Ūdensvīrs
Ūdensvīra zīme pārvalda potītes, stilbus, asinsriti, redzi. Atbildīgā planēta ir Urāns.
Paši Ūdensvīri ir pilni pretrunu, ar tieksmi uz dziļām pārdomām un iztēles lidojumu. Saslimst viņi parasti pēkšņi, un nereti slimību īstais cēlonis ir gan nekārtīgais, nereti bohēmiskais dzīvesveids, gan pārlieku augstais nervu tonuss un fiziskais sagurums. Tāpēc Ūdensvīriem īpaši jāsargās no psihosomatiskajām slimībām. Ūdensvīriem raksturīgas arī vēnu kaites, krampji kājās, potīšu tūska. Viņus mēdz piemeklēt arī dīvainas, grūti diagnosticējamas kaites, arī tādas, pret kurām klasiskā medicīna nepalīdz un jāmeklē īpaši veidi, tostarp dažādi zālīšu brūvējumi.
* Ūdensvīram labi der melnās upenes un to lapas, sarkanais āboliņš, smiltsērkšķis, zirgkastaņa, vērmele, majorāns.
Pret acu gļotādas iekaisumiem palīdz rudzupuķu kompreses acīm: 2 tējkarotes ziedu aplej ar verdošu ūdeni, ļauj stundu ievilkties, nokāš, atdzesē.
Lai uzlabotu asinsriti, vienādās daļās sajauc vērmeli, ganu plikstiņu un lazdas lapas, pārlej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj ievilkties 15 min cieši noslēgtā traukā, nokāš, lieto divas reizes dienā tukšā dūšā.
Pret psihosomatiskajām un «jocīgajām» kaitēm labi līdzēs šāds brūvējums: 2 daļas vīgriezes lapu un ziedu, ½ piparmētras lapu, 1 daļa ugunspuķes lapu, 1 daļa sarkanā āboliņa ziedu, 2 daļas meža zemeņu lapu, ½ asinszāles lakstu; sastāvdaļas sajauc, sasmalcina; 1 ēdamkaroti pārlej ar glāzi verdoša ūdens, ūdens peldē karsē 15 minūtes, nokāš. Dzer pa glāzei 3 reizes dienā.
Zivis
Šī zīme ķermenī pārvalda limfātisko sistēmu, pēdas, kāju lielos pirkstus. Valdošā planēta – Jupiters.
Zivs zīmē dzimušo veselības stāvoklis vairāk atkarīgs no iekšējā emocionālā stāvokļa nekā no ārējiem apstākļiem. Kaut arī Zivis nereti izskatās ārēji mierīgas, iekšā trako dvēseles vētras, līst skumjas, moka drūmas priekšnojautas un nemiers. Tas var izraisīt depresiju, ādas slimības, dziedzeru darbības traucējumus, sēnīšu uzbrukumus, konjunktivītu.
* Zivju zālītes ir kliņģerītes, bērzu lapas, piparmētras, gurķu mētras, pienenes, skābenes, dadzis, salvija, dziedniecības lakacis, plūškoka ziedi, upenes.
Ar depresiju, nemieru un dvēseles smeldzi palīdzēs cīnīties Mandžūrijas arālijas, žeņšeņa saknes vai zeltsaknes uzlējums – lieto pa 4 pilieniem 2–3 reizes dienā apmēram mēnesi.
Profilaksei un organisma pretošanās spēju paaugstināšanai iesaka pagatavot šādu uzlējumu: 1 daļa bērzu lapu, 1 daļa ceļmallapu, 1 daļa asinszāles, ½ daļa efeju sētložņas, ½ daļa ārstniecības pātaines, ½ daļa lakricas saknes, 1 daļa meža zemeņu lakstu, ½ daļa lielās nātres lapu, ½ daļa kliņģerīšu ziedu, ½ daļa piparmētru, 1 daļa mežrožu augļu, ½ daļa pīlādžogu. Visu sajauc un sasmalcina. 1 ēd.k. maisījuma pārlej ar glāzi verdoša ūdens, ūdens peldē karsē 45 minūtes, atdzesē, nokāš. Lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas vienu nedēļu. Kursu atkārto ik pēc trim mēnešiem.
Augi atbilstoši planētu enerģijai
Eksistē daudzas sistēmas, pēc kurām klasificē un iedala ārstniecības augus. To var darīt arī pēc planētu pārvaldības – kāda enerģija kuram augam piemīt. Te minēti tikai būtiskākie, turklāt Latvijā augošie augi.
Mēness zālītes
Mēness apvelta savus aizbilstamos augus ar īpašu sulīgumu un auglību. Šiem augiem ir resni, gaļīgi kāti un lapas, aromāts savukārt ir ēteriski gaisīgs, viegls vai arī tā vispār praktiski nav. Šie augi labi noder iekaisumu ārstēšanai, viņi it kā paņem slimību sev, uzsūc to. Par Mēness «burvju augiem» dēvē sēru vītolu un ūdens liliju (lotosu).
Mēness augi ir: maijpuķīte, gurķis, burkāns, ceļmallapa, liepa, apse, smiltsērkšķis, kosa, mežrozīte u.c.
Saules zālītes
Ar Saules enerģiju apveltītajiem augiem piemīt imūnsistēmu uzlabojošas īpašības, tie paaugstina dzīves tonusu, piešķir mundrumu un sparu, veicina brūču sadzīšanu, kā arī dziedē specifiskas vīriešu kaites.
Galvenie Saules augi: asinszāle, nārbulis, pienene, pētersīlis, māllēpe, strutene, staģe u.c.
Merkura zālītes
Parasti šiem augiem ir sīkas lapiņas un spēja ātri vairoties. Pie Merkura augiem tiek pieskaitīti arī visi vīteņi un ložņājošie augi. Merkura pārvaldībā esošie augi tonizē nervu sistēmu, veicina smadzeņu darbību.
Svarīgākie: zirgskābene, koriandrs, miltene, brūklenes (lapas un ogas), kadiķis, ložņu vārpata, mārsils, retēji, āmulis, sunīši.
Veneras zālītes
Venera saviem augiem piešķir izsmalcinātu aromātu, skaistumu; atvaira visu kaitīgo, bagātīgi apvelta ar dažādiem mikroelementiem un vitamīniem. Šo augu ogas un uzlējumi no tiem labvēlīgi iedarbojas uz ādas un matu veselību un izskatu.
Lūk, daži no Veneras aizbilstamajiem: ugunspuķe, āboliņš, avene (ogas), melisa, piparmētra, irbenājs, kārkli, ērkšķogas, lavanda, lilija, roze, vijolītes.
Marsa zālītes
Marss savus aizbilstamos apvelta ar asu garšu un ērkšķiem. Marsa augi palīdz paātrināt vielmaiņu, uzlabo apetīti, stimulē kuņģa un zarnu trakta darbību.
Dažas Marsa zālītes: baziliks, bārbele, vilkābele, zalktene, lielā nātre, pipari, gundega, grīšļi, dzeloņplūme.
Saturna zālītes
Saturna augiem piemīt izturība, tie ilgi saglabājas. Šos augus var izmantot cilvēki, kas vēlas novājēt.
Svarīgākie Saturna augi: brūklene, sausziedis, virši, majorāns, dzērvenes, lini, papardes, ķērpis, vērmele, mellenes, sūnas, estragons, plūškoks, krustaine.
Jupitera zālītes
Valdonīgā, bet tēvišķā Jupitera pārvaldībā augi top pilni ar barības vielām un dzīvības enerģiju. Šie augi palīdz atjaunot spēkus pēc grūtas slimības, veicina asinsrites sistēmas un aknu attīrīšanu. Sakrālais Jupitera augs ir arī viens no Latvijas simboliem – Pērkona koks ozols, ilgmūžības un varenības simbols.
Vēl Jupitera pārvaldījumā ir kastaņa, liepa, pelašķis, dilles, cigoriņš, pastinaks, kalme, dzeltenais amoliņš, sausserdis, velnābols, dzelzene, rudzupuķe, diždadzis u.c.
Rakstā izmantoti materiāli arī no: ezoteric-world.ru, trava-myrava, astrea.at.ua.