Komentāri / Dombrovskis: Sociālā budžeta uzkrājums ir virtuāls
 

17 komentāri

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!

TTautiete
Sociālā budžeta uzkrājums virtuāla, neatkarība virtuāla, Valsts Vara virtuāla - reāla ir ar IIeN apliekama pensija... un kas vēl reāls?
28.decembris 2009, 21:39 Atbildēt
VVēlreiz - tautiete
Bet nu gan lielisks Dombrovska fotoportrets. Bravo. Kas autors?
28.decembris 2009, 21:42 Atbildēt
GGeorge
kas tas puisis, kas bildē pa kreisi?
29.decembris 2009, 0:51 Atbildēt
SSigurds
Jā ,jo TAS tautai tika REĀLI nozagts...!
28.decembris 2009, 21:57 Atbildēt
aanna
Repše, pajautā Sudrabai. Viņa palīdzēs ne tādas vien summas atrast, valdībai tikai tās jāpaņem.
28.decembris 2009, 22:12 Atbildēt
aalias
Vai tiešām nevienam nav jāatbild par izškērdētu miljardu latu? Simtiem miljonu tiek iemesti Parex melnajā caurumā, valsts starptautiskajiem aizdevējiem parādā vesela gada budžetu, bet vēl nepietiek un nepietiek. Vai kādreiz būs arī gana? Kurā brīdī reiz būs nulles deklarāijas un kad pienāks tas mirklis, kad būs beidzot jāpierāda savu ienākumu legalitāte? Vienkāršajiem cilvēkiem no tā visa nav jābaidās, tāpat visi ienākumi legāli un līdz pēdējam latam ar nodokļiem apkrauti, bet treknajiem reiz būtu jāsāk astes piežmiegt.
28.decembris 2009, 22:22 Atbildēt
GGunārs
Nāksies vien ieviest starptautisko aizdevēju piedāvāto iedzīvotāju progresīvo ienākuma nodokli,no kura tā baidās TP un JL,bet kurš pastāv gan ASV(kopš 1918.gada),gan Ziemeļvalstīs,(kuru attīstības virzienā mēs ejam),gan Lielbritānijā,Īrijā,Francijā,Vācijā,Japānā un Austrālijā,gan jaunajās ES valstīs:Polijā,Ungārijā,Slovēnijā,Maltā un Kiprā un mūsu sapņu zemē Īrijā(kopš 1914.gada)Pat Vjetnamā un otrajā ekonomiski spēcīgākajā valstī pasaulē-Ķīnā,kuras ražoto preču eksporta apjoms,pēc ekonomistu prognozēm jau 2020.gadā pārspēs visas pārējās valstis!Ja gribam ātrāk ieviest eiro un pāriet uz bezmaksas veselības aprūpi un augstāko izglītību,kā vairākumā ES valstu,nāksies vien sekot Slovēnijas,Maltas un Kipras piemēram,kurās eiro ir ieviests jau 2007.gada sākumā!
28.decembris 2009, 22:47 Atbildēt
PPensionāri atkal zaudēs>Tautiete
Reāls būs ienākuma nodoklis no atmaksājamās pensijas daļas un,no jaunā gada, lielāks ienākuma nodoklis no pensijas daļas virs 165 latiem! Arī strādājošajiem pensionāriem ienākuma nodoklis būs no nākamā gada lielāks,salīdzinot ar pārējiem,jo tiek ieturēts no algas pirmā lata!
28.decembris 2009, 22:53 Atbildēt
KKāpēc?
Kāpēc pensionāra mantinieki Latvijā varēs saņemt tikai ieturēto pensijas daļu,nevis visu atlikušo uzkrāto pensijas kapitālu kā citās valstīs,piemēram, Zviedrijā,vai izņemt savu pensijas kapitālu jebkurā laikā? Kad beidzot arī Latvijā sagaidīsim 13.pensiju,pensionāru veselības apdrošināšanu,bezmaksas sabiedrisko transportu visiem pensionāriem, kā citās ES valstīs?
28.decembris 2009, 23:00 Atbildēt
UUguns
Tad , kad visi "biznesmeniņi" sāks godīgi maksāt VISUS nodokļus, nevis meklēs šķirbas pa kurām nožulīties.
29.decembris 2009, 8:14 Atbildēt
AAnda
Kad Latvijā sagaidīsim minimālo pensiju un minimālo algu vismaz iztikas minimuma līmenī,kā citās Eiropas Savienības valstīs?
28.decembris 2009, 23:02 Atbildēt
aanna
Tautietei - pensionāri par nelaimi ir reāli, nevis virtuāli...
29.decembris 2009, 1:09 Atbildēt
DDana
Premjers izsakās neprecīzi. Sociālais budžets ir iztērēts (izšķērdēts?).
29.decembris 2009, 6:17 Atbildēt
iimants
tā ļoti pieklājīgi un diplomātiski ministru prezidents pateica pietiekoši skaidri - sociālais budžets ir izšķērdēts.
Kaut kā nav sagaidāma Latvijas ģenerālprokuratūras reakcija par šo kriminālnozieguma paveikšanu - par valsts naudas izšķērdēšanu sevišķi lielos apjomos.
Ak jā - tagad svarīgāka lieta - jauna ģenerālprokurora apstiprinašana... un tas nav pensionars, tas var atkosties.
29.decembris 2009, 6:43 Atbildēt
ssolvita
Jaunajam laikam vispār nav kauna-pensijas atņemot
29.decembris 2009, 7:30 Atbildēt
VValdis
Valsts pamatbudžetā 2007.gadā bija 322 milj. latu (2.4% no IKP) deficīts, ko kompensēja tikpat liels sociālā budžeta pārpalikums.
Tagad arī Dombrovska valdības sludinātais taupības režīms ir fikcija – budžeta iestāžu nelietderīgo tēriņu ierobežošanas un bāzes izdevumu samazināšanas vietā notiek taupīšana uz pensionāru un citu sociāli mazāk aizsargāto grupu rēķina.
Taupība uz pensionāru rēķina jau ir kļuvusi par Jaunā laika (JL) firmas zīmi. Savulaik arī Andra Šķēles valdība lāpīja budžetu uz pensionāru rēķina, atņemot strādājošiem pensionāriem viņu nopelnītās pensijas. Vēlāk Satversmes tiesa šo Šķēles valdības lēmumu atzina par prettiesisku.
Tas netraucēja Dombrovskim uzkāpt uz tā paša grābekļa. Dombrovska valdības pieeja ir sociāli bezatbildīga, it īpaši ņemot vērā faktu, ka vidējā pensija vēl aizvien ievērojami atpaliek no iztikas minimuma.
Valstī ir ekonomiskā krīze, un Dombrovska valdības nekompetentā un bezatbildībā darbošanās situāciju tikai pasliktina. To neviens neapšauba.
29.decembris 2009, 13:44 Atbildēt
ddomatajs
Man liekas, ja reāla nauda kļūst par virtuālu, tad Kalvītim būtu jāsēž kādu mūžu. Kānekā miljards. Lai sēž Balzāma valdē un cietumā . Var taču apvienot un pamazītēm atmaksāt.
29.decembris 2009, 17:19 Atbildēt

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!