Veselība / Jaunākais

Pārslimoji gripu? Ko darīt un nedarīt, lai atgūtu spēkus

Atkopšanās pēc gripas pārslimošanas var būt ilgs process, kas prasa gana lielu apņemšanos un pacietību, lai pēc iespējas ātrāk izdotos atjaunot novājināto organismu. Ar ieteikumiem, kā visefektīvāk atgūt labu veselību pēc ilgstošas slimošanas, ko ieteicams un ko nav ieteicams darīt, dalās aptieku tīkla sertificētā farmaceite Laila Zālīte. Vairāk »
 

Kā tikt vaļā no ziemas noguruma? [1]

Laikapstākļiem un gadalaikam ir liela ietekme uz mūsu pašsajūtu - pavasara saulīte var radīt pacilātu noskaņojumu un pat uzlabot mūsu darba spējas! Kā stāsta farmaceite Ieva Zvagule, gadalaiku maiņas periodā īpaši svarīgi atcerēties par veselīgu dzīvesveidu, kas ne tikai palīdzēs cīnīties ar aizejošās ziemas nogurumu, bet arī ļaus sagaidīt 18. martu - pirmo pavasara dienu, kad nakts garums būs īsāks nekā dienas. Vairāk »
 

Endometrioze – slimība, kas skar katru desmito sievieti

Endometrioze vēl arvien ir viena no mīklainākajām un neizprotamākajām sievietes veselību skarošajām saslimšanām, par tās eksistenci un izpausmēm zina tikai retais, tāpēc šogad pirmo reizi Latvijā notiek endometriozes informatīvā diena ar mērķi uzrunāt sabiedrību, kliedēt mītus un neziņu par endometriozi, kā arī atbalstīt endometriozes pacientes. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Vakar, 19:55 Laikā, kad vīrusi gāž gar zemi teju katru, kas pagadās ceļā, vērts ieklausīties ģimenes ārstes un antroposofās medicīnas speciālistes Gitas Gaņģes un B farmaceita asistentes Zandas Ozoliņas padomos, kā tiem turēties pretī. Un - kā ātrāk tikt uz strīpas, ja tomēr gadījies saslimt. Vairāk »
 
16.marts, 14:00 Bērnu slimnīcā veiktas piecas augstākās sarežģītības pakāpes atvērtas sirds operācijas, lietojot mākslīgo asinsriti. Operācijas veica starptautiska mediķu komanda, un četri bērni pēc operācijām jau devušies mājup. Vairāk »
 
16.marts, 13:19 Datubāzei, kurā tiks apkopota informācija par visiem veselības aprūpes pakalpojumu saņēmējiem, jāsāk darbs 2019. gada 1. janvārī. Datubāzē tiks nodrošināta informācija par personām, kurām ir tiesības saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Vairāk »
 
16.marts, 10:03 Divu nedēļu laikā par Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ierosinājumu navigācijas lietotnē “Waze” ieviest brīdinājumu “Laiks atpūtai!” saņemts trīs tūkst. balsu. Balsojums joprojām turpinās, tāpēc ikviens tiek aicināts iesaistīties, lai ierosinājums tiktu īstenots. Vairāk »
 
15.marts, 19:00 Tas nav joks – izmēģinājuma stadijā atrodas preparāts, kurš, iespējams, varētu aizstāt fiziskās aktivitātes. Vairāk »
 
15.marts, 17:00 Cilvēki, kuriem rūp sava veselība, pavasarī atrod laiku apmeklēt ādas ārstu, lai pārbaudītu dzimumzīmes un citus ādas veidojumus. Zem nosaukuma «ādas veidojums» var slēpties gan visnevainīgākā kārpiņa, gan ļaundabīgs audzējs, un mēģināt pašu spēkiem atšķirt vienu no otra nozīmē uzņemties nepamatotu risku. Vairāk »
 
15.marts, 15:23 Bieži vien tieši locītavas ir tās, kas nodod cilvēka patieso vecumu. Sejas un ķermeņa āda var izskatīties perfekti, pateicoties estētiskās medicīnas speciālistu un skaistumkopšanas meistaru pūlēm, cilvēks var izvēlēties jauniešu stila apģērbu, bet ko tas līdz, ja veidojas stīva gaita, stāvs ir sagumis, bet piecelšanās no krēsla vai izkāpšana no auto iznāk neveikla un smagnēja. Te nu katram vērotājam skaidrs, ka šim cilvēkam ir radušās problēmas ar locītavām, kas, tāpat kā citas ķermeņa daļas, ar gadiem nolietojas. Vairāk »
 
15.marts, 12:44 Mēs esam tik dažādi: viens nekad mūžā nav izjutis pavasara nogurumu un viegli pārcieš arī gadskārtējo pulksteņa pagriešanu par stundu uz priekšu, kamēr cits vairākas nedēļas jūtas gluži kā salauzts. Kamēr organisms ceļā no ziemas uz vasaru pārkārto un saskaņo visu sistēmu darbu, tas ir vairāk pakļauts dažādu nelabvēlīgu ārēju faktoru ietekmei, tāpēc ir vieglāk saslimt ar elpceļu infekcijām, dažādiem iekaisumiem, biežāk uzliesmo alerģija. Vairāk »
 
15.marts, 12:21 Nepietiekams miegs parasti tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem iemesliem, kādēļ rodas tā sauktie “maisiņi” zem acīm. Taču bez noguruma un negulētām naktīm to spēj ietekmēt arī citi apstākļi. Kāpēc veidojas šie “maisiņi”, kā no tiem pēc iespējas ātrāk un efektīvāk atbrīvoties, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa. Vairāk »
 
15.marts, 10:44 Pārbaudot vadošo dzeramā ūdens tirgotāju produkciju secināts, ka plastmasas pudelēs pildīts ūdens satur mikroskopiskas plastmasas daļiņas. Vairāk »
 
14.marts, 17:51 Aizvadītajā nedēļā palielinājusies gripas intensitāte, kā arī šīs infekcijas dēļ bojā gājuši vēl divi cilvēki, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati. Vairāk »
 
14.marts, 17:00 Mākslas terapija piemērota visdažādākā vecuma cilvēkiem, turklāt nav vajadzīgas nekādas mākslinieciskas dotības, iemaņas un zināšanas, lai kļūtu par mākslas terapeita klientu. Kā šī terapija notiek un kā tā var palīdzēt – to Neatkarīgā jautāja mākslas terapeitēm Daigai Dzenei un Evitai Daksei. Vairāk »
 
14.marts, 14:22 Pagājušajā nedēļā, pateicoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Kardioķirurģijas klīnikas speciālistu iniciatīvai un Bērnu slimnīcas fonda un ziedotāju atbalstam, Bērnu slimnīcā tika veiktas piecas augstākās sarežģītības pakāpes atvērtas sirds operācijas, pielietojot mākslīgo asinsriti, informē Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja. Vairāk »
 
13.marts, 17:56 Piešķirtais papildu finansējums atalgojuma palielināšanai neatrisina visas problēmas, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē apliecināja dažādu mediķu organizāciju un slimnīcu vadītāji. Vairāk »
 
13.marts, 12:20 Daļa Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ēku ir sliktā tehniskajā stāvoklī, tostarp ilgstoši nav veikti atjaunošanas darbi, lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēmas nav darba kārtībā, nav veikta pamatu hidroizolācija, kā arī novērota virkne citu problēmu, kuru novēršanai būtu jāpievēršas tuvākajā laikā, secināts vairāku korpusu tehniskās apsekošanas laikā. Vairāk »
 
12.marts, 16:00 Pavasari gaidot, viens no populārākajiem vārdiem ir detokss. Vairāk »
 
12.marts, 15:04 Kopš pagājušā gada decembra Latvijā reģistrēti četri apstiprināti masalu gadījumi bērniem, turklāt neviens no saslimušajiem bērniem nebija vakcinēts pret masalām, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers