Veselība / Jaunākais

Iegaumē - bērns ir ģimenes savstarpējo attiecību spogulis [1]

Savstarpējās attiecības ģimenē, tostarp sliktais stress, nenoliedzami atstāj tiešu iespaidu uz bērnu, ietekmējot viņa pašsajūtu, emocijas un dzīvi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Vairāk par šo tēmu stāsta Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, RSU asociētā profesore Ilze Grope. Vairāk »
 

Mediķu streika laikā centīsies nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamo veselības aprūpi [1]

Veselības ministrija (VM) meklēs iespējas ģimenes ārstu streika laikā nodrošināt iedzīvotājiem nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus, informēja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders. Vairāk »
 

Onkologs: Visas slimības rodas no nerviem [10]

Onkoloģiju izmeklējumu jomā pieaug ārstu kvalifikācija, un arī paši pacienti kļūst aizvien izglītotāki, galvenokārt, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, kas ļauj atrast dažādu informāciju. Pateicoties mūsdienu aparatūrai, izmeklēšanas iespējas uzlabojas arī no tehniskā aspekta, taču varētu vēlēties lielāku izmeklējumu finansējumu. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Šodien, 8:14 Ģimenes ārstu streika laikā pacientiem, kuru situācija būs kritiska, tiks sniegta palīdzība, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide. Vairāk »
 
Šodien, 6:00 Alerģiskās reakcijas iedzīvotājiem pēc peldēšanās dažādās pludmalēs, visticamāk, izraisījusi tā saucamā peldētāju nieze, Neatkarīgajai pastāstīja Veselības inspekcijā. Peldvietas, kurās iedzīvotāji peldējušies un pēc tam konstatējuši izsitumus uz ādas vai niezi, ir neoficiālas, tāpēc tajās pārbaudes par valsts budžeta līdzekļiem netiek veiktas. Inspekcija iesaka paturēt prātā, ka ūdenstilpēs ir iespējama mikroskopisko parazītu klātbūtne, tāpēc pārdomāt, kur un kā peldēties. Vairāk »
 
Vakar, 19:44 Veselības ministrijas (VM) un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) streika sarunās šodien vienošanās nav panākta, tāpēc 3.jūlijā sāksies ģimenes ārstu streiks, sacīja LĢĀA prezidente Sarmīte Veide. Vairāk »
 
Vakar, 10:31 Galvenais visu bēdu iemesls mūsu veselības aizsardzības sistēmā ne tuvu nav naudas trūkums, bet pašas valstī izveidotās veselības aizsardzības struktūras necaurspīdīgums un samudžinātība. Ir jāmaina sistēma. Tad arī budžeta naudas būs pilnīgi pietiekami, un medicīniskie pakalpojumi kļūs ļaudīm pieejami. Sistēmas maiņa – tas nav nemaz tik sarežģīts darbiņš. Vairāk »
 
25.jūnijs, 20:37 80% no retajām slimībām ir iedzimtās un pārmantotās slimības, kurām nav specifiskas profilakses, teikts Veselības ministrijas (VM) izstrādātajā plānā reto slimību jomā 2017.-2020.gadam. Vairāk »
 
25.jūnijs, 15:40 Nedaudz mazāk kā pusei Latvijas bērnu ir veselības problēmas, vēsta Latvijas Pediatru asociācijas prezidente Ilze Grope. Vairāk »
 
25.jūnijs, 12:26 Darbu aizvadītajos Līgo un Jāņu svētkos mediķi vērtē kā saspringtu un darba pilnu, aģentūrai pauda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
25.jūnijs, 10:49 Aizvadītajā diennaktī Vidzemē kāds 74 gadus vecs vīrietis pēc aizrīšanās ar gaļas gabalu zaudējis dzīvību, vēsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
24.jūnijs, 16:20 Aptuveni trešā daļa Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu nav saistīta ar dzīvības apdraudējumu, intervijā norādīja NMPD direktore Sarmīte Villere. Vairāk »
 
24.jūnijs, 15:36 Aizvadītajā nedēļas nogalē portāls nra.lv rakstīja, ka kāda māmiņa sociālajā tīklā facebook informēja, ka viņas bērnam pēc peldes kādā ūdenstilpnē parādījušies izsitumi. Tieši šī iemesla dēļ eksperti iesaka doties uz peldvietām, kur regulāri tiek veikta ūdens kvalitātes pārbaude. Vairāk »
 
24.jūnijs, 12:43 Līgo vakarā un Jāņu naktī mediķi Latvijā palīdzējuši 20 cilvēkiem, kuri guvuši apdegumus un traumas, neuzmanīgi kurinot ugunskuru, aizdedzot grilu vai neveiksmīgi lecot pāri ugunskuram. Vairāk »
 
24.jūnijs, 11:16 Nra.lv sadarbībā ar mobilo televīziju, lietotni LMT Straume piedāvā Līgo vakaram un Jāņu svinībām veltītu video padomu sēriju, kas ikvienam līgotājam palīdzēs paša spēkiem radīt īstu vasaras saulgriežu noskaņu. Vairāk »
 
24.jūnijs, 9:10 Līgo svētki tuvojas straujiem soļiem, kas nozīmē, ka garās brīvdienas tiks aizvadītas draugu un ģimenes lokā pie bagātīgi klāta galda. Svētku maltīte vienmēr ir tik vilinoša un garda, ka grūti nepārēsties. Tomēr līgošanas prieku pēc tam var sabojāt smaguma sajūta vēderā, tā pūšanās un pat nopietnāki gremošanas traucējumi. Par to, kā rīkoties, lai mazinātu diskomforta sajūtu pārēšanās gadījumā, stāsta sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centra vadītājs, profesors Juris Pokrotnieks. Vairāk »
 
23.jūnijs, 12:50 Saistībā ar gatavošanos Līgo svētkiem aizvadītajā diennaktī vairāki cilvēki guvuši dažādas traumas, tostarp termiskus apdegumus un kāju traumas, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
23.jūnijs, 11:20 Nacionālais veselības dienests (NVD) vērš iedzīvotāju uzmanību uz medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku laikā. Vairāk »
 
23.jūnijs, 10:50 Krasta apsardze ceturtdien, 22. jūnijā, veikusi medicīnisko evakuāciju no prāmja "Isabelle", twitter kontā ziņo Nacionālie bruņotie spēki (NBS). Vairāk »
 
23.jūnijs, 10:20 Latvijas iedzīvotājiem Līgo svētku svinēšana ir cieši saistīta ar šašlika cepšanu un ugunskura kurināšanu. Lūgti norādīt, vai un kādas tradīcijas ievēro Līgo svētku laikā, salīdzinoši visbiežāk Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir norādījuši, ka cep šašliku (71%) vai kurina ugunskuru (68%). Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers