Veselība / Jaunākais

Jevgeņija Zaiceva: Tiesības uz veselības aprūpi 2018. gadā

aunais, 2018. gads ir atnesis tik daudz nodokļu un visādu citādu izmaiņu, ka visi likumu pildītāji (grāmatveži, uzņēmēji un vienkārši iedzīvotāji) ir tajās vienkārši sapinušies un neko nesaprot. Bet tie, kam jāgādā, lai saprotam likumus un to pielietošanas iespējas, arī ir sapinušies, tie nepaspēj viest izmaiņas savās mājaslapās un “savās galvās”, lai mūs pareizi konsultētu. Kopumā viss ir kā parasti – ierēdņiem intensīvi jāstrādā, bet viņi to vairs neprot un/vai nespēj… Vairāk »
 

PALĪDZI: Mazajam Dāvidam ir smaga slimība; vecāki tic brīnumam

Pirms dažiem mēnešiem kāda daudzbērnu ģimene no Rēzeknes pat nenojauta par tuvojošos nelaimi. Trīs mazie brālīši auga lieliskā un draudzīgā ģimenē, kuras tētis ir Nacionālo bruņoto spēku karavīrs un profesionāls sportists, savukārt mamma darbojas sporta nozarē ar Rēzeknes pilsētas bērniem, ziņo biedrība "Vēlos palīdzēt". Vairāk »
 

Neatkāpjas, prasīs atbildību par e-veselību [9]

Saeimas deputātus izbrīna prokuratūras neieinteresētība e-veselības sistēmas izveides un amatpersonu atbildības izvērtēšanā, tāpēc viņi gatavojas rīkoties paši. Visticamāk, šo izvērtējumu būs jāpapildina arī ar e-veselības datu drošības analīzi, ņemot vērā e-veselības virzienā vērsto uzbrukumu. Jāizvērtē, vai e-veselības aizsardzības sistēma un atbildīgie speciālisti rīkojās pareizi un vai e-veselības sistēma ir spējīga adekvāti aizsargāt visas Latvijas iedzīvotāju medicīniskos datus. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

18.janvāris, 18:45 Fitnesa trenere Paula Freimane izveidojusi Latvijā pirmo mājas fitnesa lietotni – MonacoFit.com. Vairāk »
 
18.janvāris, 16:10 Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) sliecas neatbalstīt priekšlikumu piemērot samaksu tikai par receptes izrakstīšanu, bet varētu rosināt diskusiju par attālinātās konsultācijas apmaksu. Vairāk »
 
18.janvāris, 12:44 Vai gadi ir mūsu bagātība vai grūti panesama nasta, un kurā brīdī cilvēks kļūst vecs? Teorijas runā par hronoloģisko, bioloģisko, psiholoģisko un sociālo novecošanu. Tautā tikmēr vērojama viedokļu daudzveidība. Viens saka «es esmu vecs», kad vēlas dzirdēt komplimentu, cits – kad slinkums darboties, bet vēl kādam steigā mājās aizmirsta atslēga šķiet neapgāžams pierādījums, ka nu viņš ir ceļā uz vecuma plānprātību. Vairāk »
 
18.janvāris, 7:12 Atbrīvoties no liekā svara – tam jābūt nopietnam lēmumam, citādi nekas prātīgs neiznāks. Labā ziņa ir tā, ka vienmēr var mēģināt vēlreiz, pārdomāti izvēloties līdzekļus, konsultējoties ar zinošiem speciālistiem un atrodot jaunus veidus, kā sevi motivēt. Iedvesmai noder tādu cilvēku pieredze, kuriem iecerētais izdodas. «Es varu stāstīt par sevi, bet katram jāiziet savs ceļš,» saka Līga Pāvila (47), kura pašlaik jau veikusi daļu ceļa pretī mērķa – ideāla svara – sasniegšanai, izmantojot veselīgas un atzītas metodes, kas netraucē darbam un ierastajām ikdienas gaitām. Vairāk »
 
17.janvāris, 21:00 Eiropas Savienībā reģistrētas pirmās un vienīgās slimību modificējošās zāles cilvēkiem ar agrīnu primāri progresējošu multiplo sklerozi. Vairāk »
 
17.janvāris, 13:25 Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija rosina veikt grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, nosakot pacientiem līdzmaksājumu 1,42 eiro apmērā par receptes izrakstīšanu, jo arī tā vērtējama kā vizīte pie ārsta, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja parlamenta deputāte un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska (ZZS). Vairāk »
 
17.janvāris, 13:20 Vakar mediķi sniedza palīdzību diviem cilvēkiem, kuri guva traumas slēpošanas trasē, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
17.janvāris, 10:51 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina pērnā gada asins un asins komponentu donorus uz Pateicības koncertu, kas notiks šī gada 10. februārī pulksten 16:00 kino “Splendid Palace” Rīgā, Elizabetes ielā 61. Koncerta apmeklējumam var reģistrēties VADC mājaslapā – www.donors.lv. Vairāk »
 
17.janvāris, 7:15 Daudzi no mums nejūtas komfortabli šķaudot klusā vietā vai daudzu cilvēku ielenkumā. Tomēr izrādās, ka labāk to darīt, jo sekas izrādīties gaužām nelāgas, ziņo CNN. Vairāk »
 
17.janvāris, 7:12 Dzīvesstila žurnāli un realitātes šovi diezgan ilgā laika posmā radījuši vesela cilvēka vizuālo tēlu – skaists, slaids, ar tvirtu augumu. Daļai veselo cilvēku šādas īpašības patiešām piemīt, bet vai tās tiešām ir obligātas? Nepavisam. Vairāk »
 
17.janvāris, 5:30 Sākot ar «netipiskām darbībām» e-veselības darbības traucēšanai un beidzot ar reālu uzbrukumu sistēmai – tas viss noticis dažās dienās, kad Saeimai un prokuratūrai prasa atrast atbildīgās amatpersonas par e-veselības izveidi un traucējumiem pilno darbību. Visticamāk, uzbrukums sistēmai veikts, lai pārbaudītu, uz ko sistēma un tās sargi ir spējīgi. Tas varētu tikt uzlūkots arī kā ideoloģisks uzbrukums – par e-veselības darbu ir saņemts daudz sūdzību, taču līdz šim atbildīgās iestādes apgalvojušas: ar e-veselību viss ir kārtībā, problēmas ir pašiem lietotājiem. Vairāk »
 
16.janvāris, 18:18 25 gadus pēc tam, kad ar nelieliem pārtraukumiem, tostarp veselības ministra amatā, bija vadījis Kuldīgas slimnīcu, Ivars Eglītis gadu mijā aizgāja gan no Kuldīgas slimnīcas vadības, gan Kuldīgas novada domes. Špagats starp atrašanos publiskajā un privātajā sektorā – SIA Vizuālā diagnostika – esot kļuvis pārāk plats – izvēle nosvērusies par labu privātajam sektoram, kurā viņš saskata Latvijas medicīnas nākotni. Vairāk »
 
16.janvāris, 15:40 Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien vienbalsīgi vienojās, ka kopā ar Publisko izdevumu un revīzijas komisiju organizēs tikšanos, lai runātu par amatpersonu atbildību e-veselības ieviešanas gaitā. Vairāk »
 
16.janvāris, 15:26 Šodien plkst.13.14. Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācijas sistēmai un e-veselībai noticis uzbrukums, liecina Veselības ministrijas paziņojums vietnē "Twitter". Vairāk »
 
16.janvāris, 14:10 Otrdien pēcpusdienā ir traucēta e-veselības mājaslapas darbība. Vairāk »
 
16.janvāris, 14:06 Ārsti un citi veselības aprūpes speciālisti, kā arī pacienti kļuvuši par e-veselības sistēmas upuriem, jo jānosargā tajā ieguldītais finansējums, otrdien Saeimas sociālo un darba lietu komisijā pauda informācijas tehnoloģiju speciālists Ilmārs Poikāns. Vairāk »
 
16.janvāris, 13:42 Latvijā ir ienākusi ziema. Taču aukstais laiks nenozīmē vien ziemas prieku baudīšanu, bet gan arī īpašas rūpes par sevi. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers