Veselība

TOP 5 padomi, kā sportot veselīgi, saudzējot locītavas
Vakar, 21:47 1
17.mai
Slikta dūša, braucot lidmašīnā, kuģī, autobusā, vieglajā automašīnā un reizēm arī vilcienā, ir ļoti izplatīta problēma. To sauc arī par jūras slimību jeb kinetozi. Visbiežāk no tās cieš bērni, jo viņu vestibulārā sistēma ir daudz jutīgāka, kā arī grūtnieces un tie cilvēki, kuriem mēdz būt migrēna. Taču nereti arī citiem nākas piedzīvot nelabumu garāka ceļojuma laikā vai pat, pārvietojoties transportā pilsētas sastrēgumos.
 
17.mai
Skaista puķe ar skaistu vārdu. Mēs sakām – naktssvece, citas tautas to sauc arī par saules lāsi un vakara prīmulu, bet, kad 17. gadsimtā no dzimtās Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas naktssvece atceļoja uz Eiropu, tai piešķīra apzīmējumu «karaļa zāles pret visām kaitēm». Poētiski raksturojot, naktssvece ir augs ar laimīgas sievietes starojumu, ar mirdzuma noslēpumu.
 
17.mai
Iestājoties vasarīgi siltam laikam, liela daļa cilvēku nomainījuši treniņus sporta zālē pret aktivitātēm brīvā dabā - nūjošanu, skriešanu, pastaigām. Tāpat aktīvi sākusies arī maratonu sezona - daži maratoni un to posmi jau ir aiz muguras, bet straujiem soļiem tuvojas nākamie. Kā vislabāk sagatavoties skrējienam gan atlikušajās dienās un nedēļās līdz tam, gan īsi pirms starta? ''Euroaptieka'' farmaceite Anna Ļapidevska sniedz vērtīgus ieteikumus.
 
17.mai
Raksturīgi, ka nepatīkamas kāju nagu izmaiņas cilvēki ievēro tad, kad pienācis laiks slēgtos apavus nomainīt pret vaļējām vasaras sandalēm. Pirmais, par ko daudzi tādā situācijā iedomājas, ir nagu sēnīte, šķietami viegli identificējama un novēršama ar reklamētiem bezrecepšu līdzekļiem. Atskārsme, ka viss nav tik vienkārši, nāk vēlāk, kad šie līdzekļi nedod cerēto efektu un cilvēks ir beidzot nobriedis vizītei pie dermatologa. Tur viņš uzzina, ka pašdarbība apgrūtina diagnostiku un ka ārstēšanās būs ilgstoša. Tāpat var gadīties, ka problēmai ir pavisam cits cēlonis, nevis sēnīšu infekcija.
 
17.mai
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina ikvienu, kurš dodas brīvā dabā būt piesardzīgiem, jo novērojumi liecina, ka pieaug ērču aktivitāte.
 
17.mai
Pilnvērtīgas un saprātīgas informācijas trūkums visai Latvijas sabiedrībai par HIV jautājumiem ir viens no būtiskiem šķēršļiem, kāpēc Latvijā neizdodas panākt ievērojamu jauno inficēšanās ar HIV gadījumu samazinājumu, uzskata atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem Agihas vadītājs Andris Veiķenieks. «Mēs varam tikai sapņot, ka mums būs izglītota sabiedrība, tas, ko es vēlos, ir vismaz informēta sabiedrība, un ne tikai par HIV, bet par veselību kopumā,» sacīja A. Veiķenieks.
 
17.mai
Lai arī Veselības aprūpes finansēšanas likumā noteikts gan valsts apmaksātais veselības aprūpes minimums visiem Latvijas iedzīvotājiem, gan pilnais veselības aprūpes grozs, precīzi pašlaik atbildēt, kādi veselības aprūpes pakalpojumi būs vienai vai otrai pacientu grupai, Veselības ministrija vēl nevar.
 
17.mai
Honkongas universitātes Ķīnas tradicionālās medicīnas fakultātes profesore Ciņa Aipina (Qin Aiping), Honkongas Ķīnas medicīnas asociācijas locekle, Honkongas Akupunktūras medicīnas asociācijas goda locekle, Ziemeļreinas Rietumu medicīnas asociācijas locekle, intervijā Neatkarīgajai (kas notika angļu valodā, iestarpinot arī dažus teikumus mandarīnu valodā) salīdzina Ķīnas un Rietumu medicīnu efektivitāti.
 
16.mai
Pieredze rāda, ka daudzi savam izaicinājumam – maratonam – sāk gatavoties teju pēdējā brīdī, tā pakļaujot savu ķermeni traumu riskam. Par to, kā saudzīgi un korekti sagatavot organismu garajiem skrējieniem, stāsta VENDEN vēstnese, skriešanas trenere un garo distanču skrējēja Anita Kažemāka.
 
16.mai
Vasarā cilvēki kļūst mobilāki, gribas vairāk ceļot un atpūsties, bet pārtiku ceļamaizei daudzi noskaņoti paķert degvielas uzpildes stacijā. Bet kā varam spriest par to, cik drošs un veselīgs ir šis piedāvājums?
 
15.mai
Kārtība, ka par nepamatotiem ātrās palīdzības izsaukumiem pacientam var likt samaksāt, ir spēkā jau vairākus gadus. Taču tagad Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina Veselības ministriju par 16 eiro palielināt maksu par nepamatotu izsaukumu, turklāt turpmāk rēķinus pacients nedabūs uzreiz, bet vēlāk – pa pastu.
 
14.mai
Kā informē Sulu ekspertu padome vislielākie sulu dzērāji Eiropā ir Skandināvijas valstis. Visvairāk sulas dzer Norvēģijā - viens iedzīvotājs gadā izdzer 241 litrus, tai seko Dānija ar 18 litriem uz personu, Zviedrija ar 17 litriem un Somija ar 15 litriem. Salīdzinājumam Latvijā viens iedzīvotājs gadā izdzer tikai 6 litrus sulas, kas nozīmē, ka viens norvēģis gadā izdzer tikpat sulas, cik četri latvieši kopā.
 
14.mai
Jau vairākas dienas gaisa temperatūra Latvijā pakāpusies krietni virs +20 grādu atzīmes. Šādos laikapstākļos vecākiem noteikti jāatceras, kā izvairīties no mazuļa pārkaršanas.
 
14.mai
Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju pēdējo 12 mēnešu laikā ne reizi nav apmeklējuši ģimenes ārstu, bet gandrīz puse nav apmeklējuši arī ārstu-speciālistu un zobārstu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Taču nepilna piektā daļa iedzīvotāju ģimenes ārstu gada laikā apmeklējuši pat vairāk nekā sešas reizes.
 
14.mai
Latvijā pārstāvētie starptautiskie zāļu ražotāji informē, ka Veselības ministrijā kā kompromisa variantu iesnieguši priekšlikumu par kompensējamo zāļu cenu samazināšanu, savukārt Veselības ministrija, kas jau paspējusi noturēt sabiedrisko apspriedi, ziņo, ka neviena sabiedriskā organizācija nav pieteikusi nekādus konceptuālus iebildumus ministrijas rosinātajām izmaiņām kompensējamo zāļu sistēmā.
 
13.mai
Plāns ierobežot kompensējamo medikamentu pieļaujamo cenu medikamentiem ar identisku aktīvo vielu saistīts ar to, ka pacientiem ir tiesības saņemt lētāku medikamentu, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
13.mai
Cilvēka sirds ir patiesi nenogurdināms orgāns. Diennaktī tā saraujas un izplešas 100 000 reižu, nodrošinot asins plūsmu sazarotā sistēmā, kuras kopējais garums ir simts tūkstoši kilometru. Ja visus asinsvadus sasietu kopā, ar tiem pietiktu, lai vismaz divas reizes apjoztu zemeslodi. Taču, vai esat aizdomājušies, kāpēc dažiem cilvēkiem, sasniedzot brieduma gadus, sirds sāk niķoties, bet citiem tā strādā regulāri, kā Šveices pulkstenis?
 
12.mai
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, infektologs Māris Liepiņš un infekciju kontroles māsa Agita Melbārde-Kelmere atklāj, ko mēs vēl nezinām par roku higiēnu.