Veselība / Jaunākais

2016.gadā ģimenes ārstu neapmeklēja piektā daļa iedzīvotāju [3]

Pērn ģimenes ārstu nav apmeklējuši 22% Latvijas iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2016.gadu. Vairāk »
 

VĒRTĪGI IZLASĪT: 4 mīti un patiesības par pinnēm [7]

Pinnes jeb acne vulgaris ir visbiežāk sastopamā ādas slimība, kas izpaužas kā tauku dziedzeru saslimšana. Sabiedrībā ir dažādi mīti gan par to, kas provocē piņņu rašanos, gan to, kā visvienkāršāk no tām atbrīvoties. Vairāk »
 

SVARĪGI: Kas jāievēro, mērot asinsspiedienu [1]

Paaugstināts asinsspiediens apdraud sirds un asinsvadu veselību, jo īpaši, ja asinsvados jau ir notikušas aterosklerotiskas izmaiņas. Asinsspiediens laiku pa laikam jāpārbauda katram cilvēkam un, ja tas ir paaugstināts, jādodas pie ārsta, lai pārbaudītu savu veselību, saņemtu ieteikumus un vajadzības gadījumā arī zāles. Daļa cilvēku nejūt, ka asinsspiediens ir paaugstināts, un to var atklāt, tikai veicot mērījumus. Ļoti daudziem tas jādara regulāri, lai redzētu, kā iedarbojas nozīmētie medikamenti, un saprastu, kādi faktori ietekmē spiediena svārstības. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

26.maijs, 13:56 Ja līdz 1.jūlijam Saeima pieņems un Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsludinās grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika, mediķi varētu atteikties no protesta akcijas rīkošanas. Vairāk »
 
25.maijs, 18:31 Vairojoties dažādiem vīrusiem un epidēmijām, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par roku mazgāšanas regularitāti. Tā šķiet tik ikdienišķa darbība. Tomēr izrādās, ka tikai 5% no 3,000 cilvēkiem rokas mazgā pareizi. Vairāk »
 
25.maijs, 16:30 Pavasaris ir laiks, kad veikalu plauktos parādās arvien vairāk jaunās ražas labumu gan no Latvijas, gan ārvalstu ražotājiem. Arī mūsu organisms sāk vairāk ilgoties pēc svaigiem, aromātiskiem ēdieniem. Tādēļ biežāk izvēlamies vieglu maltīti un mazāk ēdam termiski apstrādātus ēdienus, to vietā izvēloties svaigas, ērti pagatavojamas uzkodas, tomēr svarīgi, lai ar uzturu uzņemam visas organismam nepieciešamās vielas. Uztura speciāliste un pavāre Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas ir apkopojusi padomus pavasara ēdienkartes veidošanai un piedāvā arī veselīgu vitamīnu kokteiļa recepti pavasarīgai maltītei. Vairāk »
 
25.maijs, 16:21 Darba devēji atbalsta ieceri ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu, lai rastu papildu līdzekļus veselības aprūpei, un tādējādi netiktu apdraudēta nodokļu reforma, sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Sociālās drošības un veselības aizsardzības eksperts Pēteris Leiškalns. Vairāk »
 
25.maijs, 15:25 Tā­dā ne­pa­stā­vī­gā kli­ma­tā kā mū­sē­jais kar­stums ir vien­lai­kus gai­dīts un ne­gai­dīts. Cil­vē­ki, ku­ri mīt kon­ti­nen­ta vi­die­nē, ap­mek­lē­jot Lat­vi­ju, brī­nās – kā tas var būt, ka vie­nu die­nu pūš vējš, līst lie­tus un ter­mo­metrs rā­da 15 grā­du, bet nā­ka­ma­jā die­nā sta­biņš jau tu­vo­jas 30 grā­du at­zī­mei un sau­le kar­sē pil­nā spa­rā? Bet tā nu tas ir, un, kad kar­stās die­nas at­kal klāt, jā­do­mā, kā sa­dzī­vot ar lai­ka ap­stāk­ļiem, lai ne­no­da­rī­tu sev pā­ri un to­mēr bau­dī­tu va­sa­ru, kas ta­ču ir tik īsa. Vairāk »
 
25.maijs, 13:02 Latvijā priežu meži ir sastopami teju katrā Latvijas novadā, tieši tamdēļ priežu čiekura ievārījums ir iespējama recepte jebkuram interesentam, turklāt ir ļoti veselīgs, kā arī gards. Būtiski līdz jūnijam beigām sameklēt vēl zaļus čiekurus, citādi vēlāk tie kļūst pārāk cieti un recepte var neizdoties. Vairāk »
 
25.maijs, 10:13 Iedzīvotājiem no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas noteiktas profilaktiskās veselības pārbaudes un vakcinācija, kas sniedz iespēju uzraudzīt savu veselību, laikus pamanīt izmaiņas veselības stāvoklī un pasargāt sevi no saslimšanām, atgādina Nacionālais veselības dienests. Vairāk »
 
25.maijs, 9:47 Uzzinot par saslimšanu ar vēzi, cilvēkiem ir nepieciešama ne vien fiziska ārstēšana, bet arī emocionāla palīdzība. Tieši tāpēc Latvijā tiek īstenots jauns projekts, kurā aicina pieteikties brīvprātīgos, kas vēlas palīdzēt ar vēzi slimiem cilvēkiem, vēsta raidījums "4. studija". Vairāk »
 
24.maijs, 21:21 Dainis Putniņš, kurš nevar iedomāties, ka varētu dzīvot kur citur, izņemot šī brīža mājvietu Balvu pilsētā, agrā jaunībā, krītot no motocikla guva traumu. Šobrīd Dainis pārvietojas ratiņkrēslā. Par spīti visam, Dainis atradis veidu un pierādījis, ka arī ratiņkrēslā iespējams braukt ar motociklu, ziņo raidījums "Trīs ceturtdaļas". Vairāk »
 
24.maijs, 20:41 Drosmīga sieviete vārdā Sabīne Koklačova šī gada sākumā izveidojusi blogu “A Year Without Shopping”, kur tiek publicēta aktuālākā informācija par eksperimentu, kura gaitā tiek noskaidrots, vai viena mēneša ietvaros viena persona var izdzīvot ar 150 eiro lielu budžetu. Vairāk »
 
24.maijs, 20:31 Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptauja par veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu Latvijā 2016.gadā. Vairāk »
 
24.maijs, 16:45 Aptaujas* dati norāda, ka gandrīz trešdaļa jeb 28% iedzīvotāju nezina, ka melanoma ir ļaundabīgs ādas audzējs. Savukārt desmitā daļa maldīgi uzskata, ka dzimumzīmes nevar attīstīties par audzēju. Vairāk »
 
24.maijs, 12:25 Latvija jaunu un efektīvu zāļu pieejamības un valsts kompensācijas ziņā Eiropā ieņem stabilu pēdējo vietu, apliecina Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) aprīļa beigās publiskotā analīze par zāļu pieejamību un kompensāciju “Patients W.A.I.T. Indicator”*. Vairāk »
 
24.maijs, 11:12 Esam izvēlējušies labāko no sliktākajiem variantiem, attieksmi pret Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas apstiprinātajiem likuma grozījumiem, kas paredz pakāpeniski samazināt pagarināto normālo darba laiku mediķiem, vaļsirdīgi raksturo apakškomisijas vadītājs Saeimas deputāts Romualds Ražuks (Vienotība). No 1. jūlija šis mediķus diskriminējošais darba laiks, kas ļauj nemaksāt par virsstundām, tiks samazināts par 20 stundām mēnesī – neliels panākums, jo mediķu prasības ir daudz augstākas. Vairāk »
 
24.maijs, 8:33 Ja Latvijā ik gadu reģistrē ap 11 tūkstošiem pirmreizēju onkoloģijas gadījumu, tad ar melanomu saslimušo skaits ir tikai ap 200. Tikai, jo procentuāli saslimušo skaits nav liels, bet – teju puse no šiem pacientiem mirst. Tikmēr dermatologi vēlreiz un vēlreiz atgādina: atklāta laikus, onkoloģijas melnā karaliene melanoma ir pilnībā ārstējama. Vairāk »
 
24.maijs, 7:50 Nespējot vienoties par veselības finansēšanas avotu, premjerministra Māra Kučinska vadītā darba grupa varētu vienoties par fiksēta veselības vai veselības apdrošināšanas maksājuma ieviešanu katram Latvijas iedzīvotājam. Tuvojas premjera noliktais datums, kad jābūt zināmiem priekšlikumiem kritiskās situācijas risināšanai veselības jomā, taču nekur tālāk par «labi aizmirstu veco» neviens nav ticis. Vairāk »
 
23.maijs, 20:20 Vasaras smeldze mēdz būt nežēlīga, visiem zināms, ka pārlieku liela saļaušanās kaitē ādai. Protams, nereti tiek izmantoti dažādi sauļošanās aizsargkrēmi. Izrādās, ka tie var nepalīdzēt. 2017.gadā Vides aizstāvības grupas zinātnieki nāk klajā ar pētījumu, kur 73% no 880 izpētītajiem saules aizsarglīdzekļu krēmiem, nemaz nespēj veikt minētās funkcijas. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers