Veselība / Jaunākais

SATRAUCOŠA STATISTIKA: Latvija kļūst par "līderi" Baltijā jauno HIV gadījumu skaita ziņā [13]

Jaunākie statistikas dati par HIV/AIDS izplatību Baltijā liecina – Latvija ir apsteigusi Igauniju ikgadējo jauno HIV gadījumu skaita ziņā 2016.gadā, tādējādi kļūstot par “līderi” Eiropas Savienības un EEZ valstu vidū, vēsta biedrība “Baltijas HIV asociācija”, atsaucoties uz Baltijas valstu par epidemioloģisko uzraudzību atbildīgo institūciju* publiskotajiem datiem. Vairāk »
 

ĒD, CIK GRIBI: Sešu ziedlapiņu diēta [1]

Jaunu gadu uzsākot, ir stilīgi apņemties ēst un dzīvot veselīgāk, bet ik pavasari, tuvojoties pludmales sezonai, ir moderni uzsākt tievēšanas maratonu. Tiem, kuri vēl nav atraduši savu īsto diētu, piedāvājam izmēģināt sešu ziedlapiņu diētu. Vairāk »
 

Slimnīcu reforma iekustina reģionus [4]

Pēc sarunām par katrā reģionā un slimnīcā plānotajām reformām Latvijas Slimnīcu biedrība kopumā pauž gandarījumu, taču diskutējama vēl ir atsevišķu slimnīcu reforma – kādi veselības pakalpojumi būs pieejami iedzīvotājiem šo slimnīcu teritorijās, piemēram, Tukumā vai Preiļos. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Vakar, 15:40 Gri­bē­tos ti­cēt, ka, ne­rau­go­ties uz ne­gā­ci­jām ve­se­lī­bas ap­rū­pē, ik­viens to­mēr mek­lēs ār­stu, ja ga­dī­sies no­piet­na sli­mī­ba. Sa­vu­kārt ar ik­die­niš­ķām ve­se­lī­bas pro­blē­mām ar­vien vai­rāk cil­vē­ku mē­ģi­na tikt ga­lā pa­ši. Vairāk »
 
22.aprīlis, 17:55 Straujiem soļiem tuvojas aktīvā dzīvesveida sezona - pirmie maratoni un sacensības ir jau aiz stūra, tāpēc, lai starts vieglāks un izvirzītie mērķi piepildītos, Jūrmalas pavasara sporta svētku organizatori aicina ieklausīties pērnā gada skrējiena uzvarētāju - vieglatlētu Jāņa Girgensona un Agneses Pastares - ieteikumos. Vairāk »
 
22.aprīlis, 12:30 Vakar garāmbraucēji palīdzējuši pēc klīniskās nāves atdzīvināt kādu 55 gadus vecu vīrieti, kuram kļuvis slikti, vadot kravas automašīnu. Vairāk »
 
21.aprīlis, 13:13 Nūjošana jeb kā to mēdz dēvēt angļu mēlē „Nordic Walking” pēdējos gados kļūst arvien populārāka Latvijā un pasaulē. Kāpēc šis sporta veids ir tik izplatīts un kāpēc arī tev būtu vērts to uzsākt, stāsta Jūrmalas pavasara sporta svētku organizatoru pārstāve Krista Rumbena. Vairāk »
 
20.aprīlis, 16:12 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ar vadošā mobilo sakaru operatora "Tele2" un tā darbinieku atbalstu turpmāk slimnīcas bērniem kā iedrošinājumu dažādu procedūru laikā dāvinās Drosmes uzlīmes. Katram bērnam, kuram ārstniecības procesā BKUS nepieciešamas dažādas procedūras, būs iespēja saņemt īpašu "Drošsirdīgā pētnieka diplomu" un sakrāt dažādu planētu uzlīmes, tādējādi ļaujot ne tikai vieglāk pārciest nepatīkamo procedūru, bet arī iepazīt kosmosu. Vairāk »
 
20.aprīlis, 15:56 Mostoties dabai, mostas arī cilvēku vēlme pēc košākas, svaigākas un veselīgākas ārienes. Kad dienas gaišākas un saule spilgtāka, kļūst arī grūtāk samierināties ar ādas defektiem un defektiņiem, kas ziemā šķita pavisam neuzkrītoši vai bija bieza apģērba nosegti. Un, ja vēl vasarā paredzēts izlaidums, kāzas, apaļa jubileja vai citi pasākumi, kur īpaši labi jāizskatās, tad pareizs un likumsakarīgs lēmums ir doties pie dermatologa uz konsultāciju. Vairāk »
 
20.aprīlis, 14:00 Pēdējā laikā mediķi arvien biežāk konstatē osteoartrītu gados jauniem cilvēkiem. Divdesmitgadnieku un trīsdesmitgadnieku paaudze bieži vien pat īsti nezina, kas slēpjas aiz šī nosaukuma. Tomēr derētu gan painteresēties, jo sevišķi tiem, kuru vecākiem un vecvecākiem ir locītavu problēmas un varbūt jau veikta ceļu vai gūžu locītavu endoprotezēšana. Vairāk »
 
20.aprīlis, 13:34 Alumīnija folija, ko izmantojam produktu cepšanai, grilēšanai vai vienkārši iesaiņošanai, šķiet pārbaudīta vērtība, jo to ražo kopš 1910. gada. Tiesa, tolaik ražotāji diez vai varēja iedomāties, ar kādu vērienu cilvēki nākotnē patērēs foliju dažādām virtuves vajadzībām. Vairāk »
 
20.aprīlis, 12:30 Gripas epidēmija šogad izraisīja lielāku saslimušo skaitu un līdz ar to radīja ievērojamu slodzi veselības aprūpes dienestiem, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Raina Nikiforova. Vairāk »
 
20.aprīlis, 12:21 Krūts veselības informatīvās kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” atklāšana notiks šo piektdien, 2017. gada 28. aprīlī, viesnīcā “Roma” (Kaļķu iela 28). Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta ne tikai nepieciešamībai regulāri veikt krūšu pārbaudes, bet arī tam, cik pieejama ir katram pacientam piemērotākā efektīvā ārstēšana. Vairāk »
 
20.aprīlis, 11:00 Mediji ziņo, ka dārzkopība kļūst arvien populārāka, tostarp arī pilsētnieku un jaunu cilvēku vidū. Stādiņi jau aug, ļaudis pēta dārza lietām veltītus izdevumus un interneta publikācijas, gaida, kad beidzot pārliecinoši atnāks pavasaris, meklē darbarīkus un stilīgus piederumus. Dārza darbus daudzi uztver arī kā veselīgu izkustēšanos svaigā gaisā, un tā patiešām var būt, tikai ar vienu nosacījumu – lai šīs aktivitātes nenodara kaitējumu mugurai, locītavām un cilvēka veselībai kopumā. Vairāk »
 
20.aprīlis, 10:05 Labklājības ministrija iecerējusi reformēt valsts apmaksāto rehabilitāciju un tehnisko palīglīdzekļu saņemšanu cilvēkiem ar invaliditāti, veidojot šos pakalpojumus iedzīvotājiem draudzīgākus. Labklājības ministrs Jānis Reirs diskusijā Saeimā norādīja: lai uzlabotu cilvēku ar invaliditāti situāciju valstī, ir plānots reorganizēt Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA), kas sniedz rehabilitācijas pakalpojumus, taču – lai tos saņemtu – jāgaida garās rindās. Vairāk »
 
19.aprīlis, 20:31 Vairākums Latvijas skolu jauniešu vecuma grupā no 5. līdz 9. klasei ietur trīs maltītes dienā, bet silta maltīte visbiežāk ir divās ēdienreizēs, secināts jauniešu ēšanas paradumu aptaujā*. Vairāk »
 
19.aprīlis, 12:32 Depresija ir pasaulē un Latvijā viena no izplatītākajām slimībām visos vecuma posmos, arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Lai arī vecumdienās ļaudis lielākoties samierinās ar dzīves drūmajām krāsām, speciālisti aicina būt drošiem un meklēt palīdzību, lai līdz mūža nogalei varētu baudīt dzīvi pilnā tās krāšņumā. Vairāk »
 
19.aprīlis, 12:03 Atbildīgs un intensīvs darbs, paaugstināta atbildības izjūta, perfekcionisms, augsti darba standarti un pārāk liela darba slodze, neatbilstošs materiālais un garīgais novērtējums, mazs sociālais atbalsts ir galvenie izdegšanas sindroma priekšnoteikumi. Vairāk »
 
19.aprīlis, 11:11 Mediķu arodbiedrība gaidīs savu prasību izpildi no Veselības ministrijas un valdības, taču vienlaikus gatavosies protesta akcijai, kuras mērķis ir panākt izmaiņas noteikumos par medicīnas darbinieku nodarbināšanu un atalgojumu. Vairāk »
 
19.aprīlis, 10:12 Situācijās, kad jāmeklē papildu finansējums veselības nozarei vai jāsavelk stingrāk josta, praktiski vienmēr tiek aktualizēts jautājums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) palielināšanu medikamentiem. Arī šogad. Finanšu ministrija visai ātri paķēra ideju par samazinātas PVN likmes atcelšanu zālēm, taču nu valdību veidojošo partiju politiķi vienojušies šādu ieceri noraidīt. Vairāk »
 

Izglītība & Karjera

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers