Veselība / Jaunākais

Keris: Vienošanās par veselības finansēšanu lauzta jau valdības līmenī [1]

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) negaidīja, ka vienošanās Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā iekļaut konkrētas garantijas par nozares finansējuma un darba samaksas finansējuma pieaugumu "tiks lauzta jau valdības līmenī", sacīja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris. Vairāk »
 

Valdība skatīs veselības likuma surogātu? [1]

Ministru kabineta komiteja apstiprinājusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu, tāpēc šodien to skatīs valdība. Tomēr Finanšu ministrijas vēlme no likuma izņemt normas, kas paredz veselības nozarei piešķirt konkrētu finansējumu, var izraisīt jaunu spriedzi valdības un sociālo partneru – arodbiedrības attiecībās. Tāpat pretēji vienošanās tekstam ar sociālajiem partneriem, finanšu ministre vakar paziņoja, ka tomēr būs divi – veselības finansējumu un veselības apdrošināšanu regulējoši likumi. Vairāk »
 

NRA skaidro, cik veselīgi ir laisties diendusā rudenīgā laikā

Ir dienas, kad uzmācas snaudiens. Tam vienalga, ko katrs tobrīd dara – buras pa dokumentiem savā datorā, veic sarežģītus aprēķinus, sēž pie stūres, uzrauga zupu, kas vārās katlā, vai klausās lekciju. Fiziskas nodarbes laikā cilvēks, ja vien nav neizsakāmi pārguris, no miegainības ir pasargāts. Biežāk ar snaudienu nākas kauties tiem, kuri veic sēdošu darbu. Tradicionālie ieroči ir kafija, kāds saldums, sejas noskalošana aukstā ūdenī, piecelšanās un izstaipīšanās, vēl labāk – iziešana svaigā gaisā. Taču pastāv vēl viens risinājums – vienkārši uz īsu brīdi nosnausties. Protams, ja ir tāda iespēja. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Šodien, 6:00 Valstij ir jāatrod iespēja finansēt ģimenes plānošanas pakalpojumus tām sociālā riska ģimenēm, kuras to vēlas, un tas paredzētu arī valsts finansētu kontracepciju, ar šādu ierosmi nākusi klajā biedrība Papardes zieds. Tā nekādā gadījumā nebūtu uzspiesta lieta, bet – izvēles iespējas sievietēm vai ģimenēm, kuras dažādu apstākļu dēļ nevar atļauties iegādāties kontracepciju, kā arī, kā ikdienas darbā pārliecinājušies ginekologi un sociālie darbinieki, nepārzina veselības un ģimenes plānošanas jautājumus. Vairāk »
 
Vakar, 16:33 Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudīs Latvijā tirgoto ārvalstīs ražoto saldumu, piena produktu un, iespējams, kafijas atbilstību analoģiskiem Rietumeiropā tirgotajiem produktiem, pastāstīja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova. Vairāk »
 
Vakar, 14:31 Vienā no kriminālprocesiem par iespējamu korupciju Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtē neiroķirurga Henrija Ozoliņa darbības. Vairāk »
 
Vakar, 14:09 Ar Veselības aprūpes finansēšanas likumu nākamgad tiks sakārtots veselības nozares finansējuma jautājums, taču pakalpojumu saņemšanas principi tiks ietverti atsevišķā apdrošināšanas likumā, kas tiks izstrādāts līdz 2018.gada beigām, šodien pēc Ministru kabineta komitejas sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). Vairāk »
 
Vakar, 11:14 Šodien Ministru kabineta komiteja atbalstīja Veselības aprūpes finansēšanas likuma projektu, ar kuru paredzēts sākt jaunās veselības aprūpes sistēmas ieviešanu, tostarp dalīt pakalpojumus divos grozos - minimālajā un pilnajā. Vairāk »
 
24.septembris, 14:10 Ne­šaus­tī­sim se­vi, ja pēc bez­rū­pī­gas va­sa­ras at­pū­tas, bau­dot sau­li, jū­ru un ci­tus brī­vās da­bas jau­ku­mus, ma­ti vairs ne­iz­ska­tās tik la­bi kop­ti. Vai arī va­sa­ra, glu­ži ot­rā­di, bi­ju­si pā­rāk dar­bī­ga un, ap­rū­pē­jot dār­zu, vā­cot un kon­ser­vē­jot ra­žu, nav at­li­cis lai­ka vel­tīt pie­nā­cī­gu uz­ma­nī­bu ār­ie­nei. Vairāk »
 
23.septembris, 19:10 Ja būtu iespēja atgriezties 20 gadu vecumā, pat trīs no četrām (76%) Latvijā dzīvojošām sievietēm vecumā virs 30 gadiem vēlētos ko mainīt savos paradumos, lai uzlabotu kā savu iekšējo, tā ārējo veidolu - noskaidrots Amway veiktajā pētījumā. Vairāk »
 
23.septembris, 17:10 Rudens ražas laikā ikviens dārznieks no sirds priecājas par to, ka vasarā ieguldītais darbs nes bagātīgus augļus. Ķirbji, burkāni, kāļi- viss, kas izaudzis dobē un kam pieliktas paša rokas, rada dubultu prieku. Vairāk »
 
23.septembris, 16:09 Rīt gaidāms slavenais Berlīnes maratons, kurā katru gadu piedalās gan profesionāli sportisti, gan amatieri. Plānots, ka šogad tajā startēs 40 tūkstošiem dalībnieku no kuriem viens - vecākais - būs latvietis, bijušais politiķis Visvaldis Lācis. Vairāk »
 
23.septembris, 15:52 Jaunās māmiņas ziņo par aplamībām, kas saistītas ar ēdināšanas pakalpojumiem Rīgas dzemdību namā. Kamēr ārsts jaunās māmiņas brīdina par produktiem, kurus nav vēlam ēst ar krūti barojošai mammai, tikmēr dzemdību namā pusdienās un vakariņās maltītes sastāv tieši no “aizliegtajiem” produktiem. Vairāk »
 
23.septembris, 12:03 Šodien no pulksten 11 līdz 15 Likteņdārzā notiks pirmā no projekta “Garīgās veselības diena Sev” Veselības dienām un piedāvās trīs aktivitāšu virzienus. Lai veicinātu plašāku izpratni par garīgās un fiziskās veselības nozīmi katra cilvēka dzīvē, Likteņdārzs šonedēļ aicina skaistā dabā izbaudīt dažāda veida nodarbības sava ķermeņa un prāta, emociju harmonijai. Vairāk »
 
22.septembris, 21:06 Arvien vairāk cilvēku apgalvo, ka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) apsargi ir nepamatoti agresīvi un izrēķinās ar pacientiem, vēsta raidījums "Bez Tabu". Sarunā ar raidījumu netika gūta pārliecība, ka slimnīcas vadība vēlas patiesi pārliecināties, kā uzvedas apsargi un veikt nepieciešamās pārbaudes. Vairāk »
 
22.septembris, 21:04 Pētijumā atklāts cilvēku vecums, kurā viņi piedzīvo savu dzīves visspilgtāko dzimumaktu, informē Happify. Vairāk »
 
22.septembris, 20:00 Tie, kuri aktīvi sporto un rūpējas par savu fizisko formu, visticamāk, pievērš uzmanību arī savai ēdienkartei. Jo, kā zināms, sportiskās aktivitātes tikai tad dod rezultātu, ja tās iet rokrokā ar veselīgu uzturu. Šoreiz piedāvājam Top 10 produktus, kuri palīdzēs iegūt un saglabāt slaidu vidukli, ja īpašu uzmanību pievēršat tieši vēdera preses treniņiem. Vairāk »
 
22.septembris, 12:41 Neskatoties uz to, ka sasirdzis darbinieks nedrīkst turpināt strādāt un ar darba devēja atļauju viņam būtu jādodas mājās ārstēties, 83% “Euroaptiekas” veiktās aptaujas dalībnieku atzīst, ka uz darbu dodas arī tad, ja izjūt slimības pazīmes. Vairāk nekā puse aptaujāto apstiprina, ka nepieciešamības gadījumā lieto no kolēģiem paņemtus medikamentus. Vairāk »
 
22.septembris, 11:47 Atzīmējot Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu (24.septembrī), kardiologi uzsver, ka augsts holesterīna līmenis var būt ne tikai neveselīga dzīvesveida sekas, bet arī iedzimta slimība, kas var novest pie agrīna infarkta vai pat pāragras nāves. Pēdējo gadu pētījumi liecina, ka ģimenes hiperholesterinēmija Eiropā sastopama vienam cilvēkam no 200-250. Tas nozīmē, ka Latvijā varētu būt vismaz 8 tūkstoši šādu pacientu, taču šobrīd diagnosticēti ir aptuveni 2%*. Vairāk »
 
22.septembris, 11:41 Šonedēļ Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” pirmo reizi Latvijā pacientam ar plaušu vēzi veikta uniportāla videotorakoskopiska bronhoplastiska lobektomija - caur vienu nelielu iegriezumu krūškurvī ievadītas videokameras kontrolē izdarīta plaušas daivas izņemšana, izoperējot plaušas centrā esošu ļaundabīgu audzēju un pēc tam savienojot audzēja neskartos bronhus. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers