Veselība / Jaunākais

Līdz martam piedāvās jauno veselības aprūpes finansēšanas modeli [1]

Jaunais veselības aprūpes finansēšanas modeļa piedāvājums varētu tikt izstrādāts līdz marta sākumam, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pastāstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Vairāk »
 

Čakša: Atalgojuma trūkums palielina spriedzi daudzās medicīnas jomās [8]

Atalgojuma trūkuma dēļ spriedze un satraukums ir jūtams daudzās medicīnas specialitātēs, ne tikai dzemdību iestādēs un nodaļās, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina veselības ministre Anda Čakša. Vairāk »
 

Onkologs Jānis Eglītis: Vēzis var skart jebkuru [9]

Liela daļa no veselības nozarei šogad papildus piešķirtajiem 34,4 miljoniem eiro – 12,3 miljoni atvēlēti onkoloģijai, kas minēta kā viena no prioritātēm. Kam pietiks, kam ne, ņemot vērā pieaugošo vēža slimnieku skaitu, un kādas ir slimnieku izredzes uz modernu ārstēšanu, Neatkarīgās intervija ar Onkologu asociācijas vadītāju un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes onkoloģijas katedras asociēto profesoru Jāni Eglīti. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Vakar, 18:09 Brīnumlīdzekļu nav, un tāda nav arī kurkuma (curcuma longa), kas ir ingveru dzimtas augs skaisti dzeltenā krāsā. Un tomēr kurkumas sakne jau izsenis tiek izmantota medicīnā, un to dēvē gan pat par mūžīgās jaunības eliksīru. Vairāk »
 
Vakar, 14:05 At­slo­dzes die­nas ir liet­de­rī­gas or­ga­nis­ma at­tī­rī­ša­nai, tās vei­ci­na viel­mai­ņu, iz­va­da šlak­vie­las, no­vērš tau­ku re­zerv­ju uz­krā­ša­nos or­ga­nis­mā. Vairāk »
 
Vakar, 10:16 Dubultot samaksu par stundas darbu prasa arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā strādājošie, pastāstīja Perinatālās aprūpes centra vadītāja Maira Jansone. Vairāk »
 
Vakar, 9:46 Jauniešu vidū Latvijā izplatījusies kārtējā bīstamā spēle. Šoreiz jaunieši sociālajos tīklos dižojas ar tā dēvētā "sāls un ledus izaicinājuma" paveikšanu. Kamēr jauniešiem tas, iespējams, varētu šķist varoņdarbs, tikmēr mediķi brīdina- bīstamā spēle var radīt neatgriezeniskus asinsvadu, muskuļu un dziļāko audu bojājumus. Vairāk »
 
19.februāris, 16:00 Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir gatava pārņemt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Tuberkulozes un plaušu slimību centra bērnu nodaļu, pastāstīja Bērnu slimnīcas pārstāve Vita Šteina. Vairāk »
 
18.februāris, 21:06 Vēl nav zināms, kur C korpusa rekonstrukcijas laikā atradīsies Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļa, norāda Jelgavas pašvaldībā. Vairāk »
 
18.februāris, 14:25 Aizvadītajā diennaktī slimnīcā nogādāti vairāki pusaudži no Rīgas, kas guvuši galvas traumas pēc alkohola lietošanas, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvji. Vairāk »
 
18.februāris, 8:41 Arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vecmātes plāno iesniegt vēstuli slimnīcas vadībai un Veselības ministrijai (VM) saistībā ar zemo atalgojumu, aģentūrai LETA pastāstīja Perinatālās aprūpes centra vadītāja Maira Jansone. Vairāk »
 
18.februāris, 8:30 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis regulāri uzklausa stāstus par pusaudžu vēlmi sev darīt pāri un viņu pārdomas par pašnāvību. Pat sociālajos tīklos izsūtītās "ķēdes vēstules" var manipulēt ar bērnu apziņu. Vairāk »
 
17.februāris, 20:47 Kad apnikusi ziema, gribas diedzētus graudus, sēkliņas un dīgstus jeb mikrozaļumus, kā tos pēdējā laikā dēvē. Diedzētie produkti nav sevišķi barojoši, toties uz katru kaloriju tajos ir daudz vairāk minerālvielu, olbaltumvielu, aminoskābju, koncentrētu fermentu un vitamīnu nekā nobriedušos augos, kas no šīm sēkliņām varētu izaugt. Vairāk »
 
17.februāris, 11:27 Pagājušajā nedēļā - laikā no 6. līdz 12.februārim - gripas intensitāte Latvijā sarukusi par 10,2%, tomēr gripa prasījusi vēl trīs cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati. Vairāk »
 
17.februāris, 7:50 Ārstu ginekologu–dzemdību speciālistu algas pielikums Rīgas Dzemdību namā šogad ir 15 eirocenti – tas ir absurds situācijā, ka vienā no lielākajām dzemdību slimnīcām katastrofāli trūkst mediķu, kuri gatavi diennakti strādāt un palīdzēt nākt pasaulē mazuļiem. «Tie neesam tikai mēs, ārsti Dzemdību namā, tie ir daudzi ārsti slimnīcās visā Latvijā, kuri vēlas pateikt: nē, atalgojuma jautājums mediķiem nav «nākamais», tas ir jārisina šeit un tagad,» sarunā ar Neatkarīgo saka Rīgas Dzemdību nama ginekoloģe–dzemdību speciāliste Vija Veisa. Vairāk »
 
16.februāris, 21:40 Norūdīšanās ir sistemātisks un pakāpenisks asinsrites un nervu treniņš – vienkāršs, gadsimtos pārbaudīts procedūru kopums, kas prasa labu gribu un zināmu pacietību. Vairāk »
 
16.februāris, 16:15 Pašvaldību atskurbtuvēs ievietoto personu skaits pēdējo trīs gadu laikā palielinās, turklāt atsevišķās pilsētas tas pērn pat trīskāršojies, teikts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā "Par atskurbšanas pakalpojumiem pašvaldībās". Vairāk »
 
16.februāris, 15:30 Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) konstatētās neatbilstības e-veselības funkcionalitātē attiecas tikai uz tehniskajās specifikācijās noteikto un neskar sistēmas drošību, informēja ministrijas pārstāve Laura Jansone. Vairāk »
 
16.februāris, 14:05 Pavasaris vēl nav atnācis, bet pavasara nogurums jau klāt? Par tā biežākajiem cēloņiem tiek minēts vitamīnu trūkums un organisma veģetatīva reakcija uz pārmaiņām dabā, jo vielmaiņa un hormonu ražošana jāpielāgo dabiskajam apgaismojumam un gaisa temperatūrai. Vairāk »
 
16.februāris, 13:45 Kādai 16 gadus vecai meitenei teju traģiski beigusies uzacu un skropstu krāsošana. Meitene ignorējusi brīdinājumu pirms krāsas lietošanas pārbaudīt, vai viņai no tās nav alerģijas, tā vietā jauniete uzreiz metus krāsot uzacis un skropstas. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers