Veselība / Jaunākais

VESELĪGS UZTURS: Gar­di skāb­pie­na dzē­rie­ni

Ja jū­su ap­ņem­ša­nās ir jaun­ajā ga­dā pa­da­rīt sa­vus ēša­nas pa­ra­du­mus kaut ne­daudz ve­se­lī­gā­kus, tad viens no plā­na pun­ktiem, ko var īs­te­not bez īpa­šām grū­tī­bām, ir skāb­pie­na pro­duk­tu re­gu­lā­ra lie­to­ša­na Vairāk »
 

Atzinums: e-veselības sistēma nepilda savu mērķi [9]

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pārbaudot Nacionālā veselības dienesta (NVD) īstenotā e-veselības projekta funkcionalitāti, atklājusi virkni nepilnību. Pārbaudes rezultātā sniegtas vairāk nekā 20 rekomendācijas sistēmas ērtuma un lietojamības pilnveidošanai. Vairāk »
 

Gripas dēļ nosaka ierobežojumus Rīgas Dzemdību nama apmeklētājiem

Saistībā ar gripas epidēmiju Latvijā un akūtu augšējo elpceļu infekciju slimību pieaugumu un izplatību Rīgā, no pirmdienas, 23. janvāra, māmiņu un jaundzimušo interesēs vienlaicīgi pacientu apmeklēt Rīgas Dzemdību namā ir atļauts vienai personai bez infekcijas slimību simptomiem, informē Rīgas Dzemdību nams. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Vakar, 22:40 Kartupeļu diētu droši var uzskatīt par pašu garšīgāko un sātīgāko diētu. Tā ir paredzēta tikai 3 dienām, tieši tik garai ir jābūt jebkurai mono diētai. Vairāk »
 
Vakar, 21:00 Kādā dzīves posmā ar miega traucējumiem ir saskārušies daudzi no mums. Kā tipiskus miega traucējumu upurus mēdzam iztēloties seniorus vai stresa pārņemtus darbspējas vecuma cilvēkus, taču no miega traucējumiem cieš arī paši mazākie – mūsu bērni. Kā rīkoties? Vairāk »
 
Vakar, 19:24 Cilvēkam, kurš sajūt neizskaidrojamus simptomus, internets nav peļams padomdevējs, jo tas palīdz kaut aptuveni saprast, kas tā varētu būt par problēmu un vai tūlīt jāmeklē ārsts. Vairāk »
 
Vakar, 17:35 Kaut arī labi zinām, ka ziemā cilvēki mēdz paslīdēt apledojušās ielās, kritieni un tiem sekojošās traumas vienmēr nāk negaidīti, uz īsāku vai ilgāku laiku izjaucot plānus daudzās dzīves jomās. Tie, kuriem pašiem nekad šāda liksta nav gadījusies, cietušo gan pažēlo, tomēr arī pārmet: vai tad tu tiešām nevarēji uzmanīties? Diemžēl slidenajās ielās ļaudis zaudē modrību biežāk nekā aktīvi nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem. Vairāk »
 
Vakar, 16:22 Kritiski pieaugot gripas slimnieku skaitam, Slimību profilakses un kontroles centrs šonedēļ valstī izsludinājis gripas epidēmijas sākumu. Kā sabalansēt uzturu imūnsistēmas stiprināšanai, kādus profilaktiskos līdzekļus izvēlēties un kā rīkoties, ja kāds no mājiniekiem saslimis ar šo ārkārtīgi lipīgo vīrusu infekcijas slimību, stāsta pediatre Sanita Mitenberga. Vairāk »
 
Vakar, 15:30 Ziedot.lv ievietots ģimenes palīgā sauciens - 35 gadus vecajam Didzim, kurš guva smagu galvas traumu, ārsti prognozēja dzīvi bez kustībām, taču daudzbērnu tēvs cīnās un nepieciešams pavisam nedaudz, lai Didzis varētu nokļūt uz rehabilitāciju. Vairāk »
 
Vakar, 15:11 Tā kā liekais svars kļuvis par plaši izplatītu problēmu, tiek zinātniski pētīti dažādi tās aspekti, tostarp arī liekā svara saistība ar darba raksturu, paradumiem un apstākļiem darbavietā. Vairāk »
 
Vakar, 14:05 Ja kāds pēkšņi sāk sliktāk gulēt, lai arī nav acīmredzama stresa un citu faktoru, kas ietekmē miega kvalitāti, ir vērts vispirms pašam izvērtēt: kādos apstākļos tad īsti es guļu, kas man traucē? Ja, atklājot un novēršot šos faktorus, miegs uzlabojas – viss kārtībā. Ja tomēr miegs nav tik labs, varbūt cilvēkam ir miega traucējumi, kas prasa kompetentu medicīnisku palīdzību. Vairāk »
 
Vakar, 12:49 Latvijas kārtslēcējs un Riodežaneiro olimpisko spēļu finālists Pauls Pujāts, TV seja Armands Simsons un Dailes teātra aktrise Ieva Florence, aicinot ikvienu pievērst vairāk uzmanības veselīgam dzīvesveidam, kampaņas “Lielais Latvijas veselības tests” ietvaros atklāj savas veselīga dzīvesveida apņemšanās un dalās ar padomiem labsajūtas uzlabošanai. Vairāk »
 
Vakar, 8:51 Gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem apmaksā ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Par katru vizīti ģimenes ārsta prakse saņem maksājumu no valsts, savukārt pacientam par vizīti ir jāveic pacienta iemaksa 2,85 eiro, Neatkarīgā noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā (NVD). Vairāk »
 
18.janvāris, 18:33 Izmantojot jaunākās mūsdienu tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var ieskatīties zoba iekšienē un labāk izprast tā struktūru un anatomiju, šodien iespējams izglābt arī tādus zobus, kuri agrāk tika vienkārši izrauti. Tā ir endodontiskā ārstēšana – pēdējā iespēja saglabāt zobu. Vairāk »
 
18.janvāris, 14:08 Dzī­vo­jam ie­spē­ju pil­nā pa­sau­lē, un lie­kas, ka šo­dien ik­viens no mums var īs­te­not jeb­ku­ru sa­vu kvē­lā­ko sap­ni, jo mūs­die­nās ie­spē­jams pil­nī­gi viss. Ta­ču ir cil­vē­ki, ku­riem dau­dzas no ie­spē­jām un sa­vu sap­ņu pie­pil­dī­ju­mi ir lieg­ti pār­sva­rā sa­bied­rī­bas aizs­prie­du­mu dēļ. Vairāk »
 
17.janvāris, 21:21 Kad Rainis teica – pastāvēs, kas pārvērtīsies, viņš ar to nedomāja gripu. Bet tieši pēc šāda principa gripa darbojas, tā ir vīrusu pasaules modes dāma, kas ik gadu atgriežas pie mums, piedzīvojusi kārtējās pārvērtības, gatava uzbrukt katram. Vairāk »
 
17.janvāris, 18:15 Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. Par katru vizīti ģimenes ārsta prakse saņem maksājumu no valsts, savukārt pacientam par vizīti ir jāveic pacienta iemaksa 2,85 eiro apmērā. Vairāk »
 
17.janvāris, 16:38 Onkologi ir neapmierināti ar Veselības ministrijas (VM) izstrādāto Veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plāna projektu onkoloģijas jomā 2017.- 2020.gadam. Vairāk »
 
17.janvāris, 15:50 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņo par gripas epidēmijas sākumu, jo gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka pagājušajā nedēļā četrās Latvijas pilsētās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vērsušos pacientu skaits ir pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju - Jēkabpilī (194,7 uz 100 000 iedz.), Jūrmalā (124,9 uz 100 000 iedz.), Liepājā (100,4 uz 100 000 iedz.) un Rīgā (101,9 uz 100 000 iedz.). Vairāk »
 
17.janvāris, 13:20 Sniegs iepriecina bērnus – var vizināties ar ragavām, slidināties no kalna, pikoties, velt sniegavīru. Taču tur, kur ir aktīvā atpūta, ir arī traumas. Bērnu ķirurģe Maruta Zīlīte, kurai ir vairāk nekā 50 gadu darba stāžs, pastāstīja par izplatītākajām “ziemas” traumām un par to, kā nekļūt par pacientu. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers