Veselība / Jaunākais

Jaunas ziņas par puisēna veselības stāvokli, kurš iedzēra metadonu [1]

Metadonu iedzērušā divus gadus vecā bērna dzīvībai briesmas vairs nedraud, pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Vita Šteina. Vairāk »
 

Veselības finansēšanai pieļauj rakstīt divus likumus [3]

Mediķu arodbiedrība uzstāj, ka Veselības aprūpes finansēšanas likumā noteikti ir jāparedz finansējuma pieaugums veselības aprūpei, skaidri nosakot papildus piešķiramo naudu katru gadu un finansējuma īpatsvaru no iekšzemes kopprodukta. Nespējot skaidri šos jautājumus nodefinēt vienā likumā, sociālie partneri ar valdību apspriedīs iespēju rakstīt divus dažādus likumus. Vairāk »
 

Daži argumenti, lai mellenes iekļautu savā ēdienkartē [3]

Mežos un dārzos ienākušās mellenes ir zīme, ka ir īstais laiks tās iekļaut savā ēdienkartē, ja vien ir vēlēšanās savu organismu kārtīgi sagatavot ziemai. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Vakar, 14:31 Medmāsu trūkuma risināšanā būtisks ir ne tikai pirmais solis, bet arī nākamie, intervijā uzsvēra veselības ministre Anda Čakša. Vairāk »
 
Vakar, 10:26 Veselības aprūpes sistēmas reformas plānā rehabilitācija ir iekļauta, taču nav izcelta no kopējā konteksta, komentējot Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienības (LRPOA) bažas, intervijā teica veselības ministre Anda Čakša. Vairāk »
 
19.augusts, 10:29 Aizvadītajā diennaktī mediķi snieguši palīdzību bērniem, kuri, rotaļājoties ar veļas pulvera kapsulām, guvuši dažādas traumas, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
18.augusts, 23:00 Iz­pē­tīts, ka pat da­ļē­ja at­brī­vo­ša­nas no lie­kā sva­ra nāk par la­bu ve­se­lī­bai: sāk nor­ma­li­zē­ties asins­spie­diens, ho­les­te­rī­na un cu­ku­ra lī­me­nis asi­nīs, sa­ma­zi­nās žult­sce­ļu sli­mī­bu risks, vieg­lāk kļūst ak­nām, re­tāk se­vi liek ma­nīt at­viļ­ņa sli­mī­ba u.c. Vairāk »
 
18.augusts, 15:25 Miegs ir būtisks priekšnoteikums cilvēka veselības saglabāšanai. Pietiekams un ciešs miegs uzlabo psihisko un fizisko veselību, kā arī garastāvokli un dzīves kvalitāti kopumā. Slimību profilakses un kontroles sniedzis vērtīgus padomus, kas palīdzēs parūpēties, lai arī tev būtu veselīgs miegs. Vairāk »
 
18.augusts, 12:20 Straujiem soļiem tuvojas jaunais mācību gads, un daudzas ģimenes steidz gādāt visu skolai nepieciešamo, arī skolas somas. Lai atgādinātu, ka skolas somā jāatrod vieta arī kādam veselīgam našķim un ūdenim, uzņēmums Venden veica vairāku sabiedriski aktīvu māmiņu aptauju, tostarp noskaidrojot, kādai īsti jābūt ērtai un labai skolas somai? Cik bieži jāmaina skolas soma? Un galu galā – kas ir tās lietas, kurām obligāti jābūt skolas somā? Vairāk »
 
18.augusts, 11:49 Bērnu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā katru gadu ārstējas 800 bērnu, no kuriem lielai daļai veselības problēmas ir akūtas un prasa mediķu nekavējošu rīcību. Taču daudzi bērni kritiskā situācijā, pirms nokļūst Bērnu slimnīcā, kur mediķi ir specializējušies tieši bērnu glābšanai, ir citu speciālistu uzmanības lokā. Lai palīdzētu kritiskās situācijās, Bērnu slimnīca sagatavojusi ceļvedi – palīgu ikvienam mediķim, kurš sniedz neatliekamo palīdzību bērniem. Vairāk »
 
18.augusts, 5:45 Vēl divas sestdienas – 19. un 26. augustā – ikviens interesents tiek aicināts uz bezmaksas sporta treniņa nodarbībām plkst. 10.00 teritorijā pie t/p “Alfa” B ieejas. Lai būtu labā formā, ir svarīgi būt ne tikai fiziski aktīvam, bet ievērot arī sabalansētu uzturu, tādēļ aicinājām treniņu vadītāju Rebeku Gabrāni atklāt, kā ēst veselīgi un garšīgi. Vairāk »
 
18.augusts, 0:20 Jaunā pētījumā atklājies, ka tā sauktajai ''milleniāļu'' paaudzei interese par sieviešu krūtīm esot krietni zemāka, nekā vīriešiem līdz šim, ziņo Mashable. Vairāk »
 
17.augusts, 21:31 Viens no izplatītākajiem simptomiem, zem kura var slēpties daudzi iemesli, ir galvassāpes. Kāpēc sāp galva? Kādi veselības traucējumi tās izraisa? Cik ilgi var lietot pretsāpju medikamentus, un kurā brīdī tomēr jāmeklē daktera palīdzība? Vairāk »
 
17.augusts, 20:39 Uzņemt gana daudz ūdens – tas ir viens no biežāk dzirdētajiem veselīga dzīvesveida ieteikumiem. Arī mūsu senči pret dzeramo ūdeni izturējušies ar dziļu cieņu. Kas ūdenī spļauj, tas Laimes mātei iespļauj acīs, vēsta sens ticējums. Ūdens nepieciešams, lai organisms varētu normāli darboties. Starp ķermeņa šūnām ir starpšūnu šķidrums, kas piegādā šūnām skābekli un barības vielas. Kad starpšūnu šķidruma trūkst, pasliktinās šūnu apgāde un līdz ar to arī vispārējā pašsajūta. Vairāk »
 
17.augusts, 18:32 Galvā sēž stereotipu kolekcija par to, kas ir veselīgs un kas – neveselīgs, ko kārtīgam cilvēkam pieklājas darīt un ko nepieklājas. Daļa no šiem uzskatiem, jo sevišķi bērnībā iemācītiem, ir ļoti kategoriski un noturīgi, tie nemainās, pat ja pētnieki pierāda, ka īstenībā viss ir citādi vai vismaz nav tik traki, kā pieņemts domāt. Vairāk »
 
17.augusts, 16:26 Ar matiem ir tāpat kā ar daudzām citām lietām – tos cilvēkiem piešķirot, daba nav vienlīdz dāsna. Vienam mati ir skaisti, mirdzoši un veselīgi, kamēr citi sūdzas par pārāk plāniem, nepakļāvīgiem, nespodriem vai taukainiem matiem. Problēmas var būt ne tikai dabas dotas, bet arī pašu radītas. Pastāv uzskats, ka vīriešiem matu izskats un veselība rūp mazāk nekā sievietēm, taču tas nav tiesa – daudzi kungi savus matus cenšas rūpīgi kopt, izmantojot šim nolūkam arvien plašāku produktu klāstu. Protams, tiek pieļautas arī kļūdas. Vairāk »
 
17.augusts, 8:19 Par to, ka e-veselības sistēmā dati ir droši nav nekādu šaubu, un to apstiprinājusi arī Datu valsts inspekcija, tomēr Veselības ministrijai (VM) aktīvāk jāstrādā ar mērķa grupām, norāda veselības ministre Anda Čakša. Vairāk »
 
17.augusts, 7:12 Lai normāli izgulētos, pieaugušam cilvēkam caurmērā vajadzīgas astoņas miega stundas – tā ir kā vispārpieņemta norma, ko izmantojam ikdienā, lai novērtētu, vai guļam pietiekami. Daži mediķi kategoriski uzsver, ka norma jāievēro, citi saka: miega ilgums, tāpat kā kurpju izmērs, katram cilvēkam ir savs. Vienam varbūt pietiek ar septiņām stundām, citam vajadzīgas deviņas. Ja kāds stāsta, ka pietiekot ar četrām stundām, tad gan viņš vai nu melo, vai maldās un riskē sagandēt savu veselību. Kārtīga izgulēšanās nav saistāma tikai ar gultā pavadīto stundu skaitu. Miegam jābūt pilnvērtīgam. Kā pazīt problēmas, kas tam traucē, un ko darīt? Vairāk »
 
16.augusts, 17:14 Precīza diagnoze ir vienīgais ceļš uz atveseļošanos, savukārt precīzas analīzes ir ļoti būtiskas diagnozes uzstādīšanā. Tāpēc pret analīžu nodošanu jāizturas atbildīgi un pārdomāti, jo analīzes ir svarīgs ārsta instruments, lai novērtētu pacienta veselības stāvokli. Vairāk »
 
16.augusts, 14:50 Valdībai jāpieņem lēmums, vai ļaut ārstniecības iestādēm paturēt savā rīcībā nopelnīto. Tā kā slimnīcām kopš krīzes gadiem trūkst līdzekļu, Veselības ministrija rosina ļaut tām peļņu – kaut dažus simtus eiro – izmantot savām vajadzībām. Tomēr, izpētot slimnīcu vajadzības, nākas secināt, ka dažas no tām ir neatliekamas. Vairāk »
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers