Veselība / Jaunākais

Valdība samazina medicīnas iekārtu amortizācijas izmaksas [1]

Par spīti Latvijas Radiologu asociācijas, Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas, Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas un citu iebildumiem valdība šodien pieņēma Veselības ministrijas (VM) sagatavotos grozījumus noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, kas samazinās iekārtu amortizācijas izmaksas. Vairāk »
 

Centrālajā dzelzceļa stacijā asinis varēs ziedot divreiz mēnesī [1]

Turpinot iepriekšējo gadu veiksmīgo sadarbību, VAS „Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir noslēdzis līgumu ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) par Donordienu rīkošanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā – šogad asins varēs ziedot divas reizes mēnesī. Vairāk »
 

UZMANIES: 27 Latvijas novados ir augsts risks saslimt ar ērču encefalītu [5]

Par augsta riska teritorijām, kur bērni var saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, šogad atzīti 27 Latvijas novadi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad par augsta riska teritoriju atzīts arī Gulbenes novads, kur saslimstība ar ērču encefalītu ir sasniegusi 32 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Šodien, 7:50 Saskaņā ar Zāļu valsts aģentūras informāciju, kopš zāļu Rigvir reģistrācijas 2004. gadā, nav saņemts neviens ārstniecības personu ziņojums, kas skar zāļu drošumu, terapeitisko iedarbību un informāciju par zāļu blakusparādībām, līdz ar to nav pamata veikt izmaiņas Rigvir reģistrācijas statusā, vēstulē onkoloģijas ekspertiem atbild Veselības ministrija, kuras vēstules kopija ir Neatkarīgās rīcībā. Vairāk »
 
Šodien, 7:23 No vēža nav pasargāts neviens un katru dienu vairāki cilvēki mirst no vēža radītajām komplikācijām. Tomēr situācija šīs slimības ārstēšanas jomā mūsu valstī nav cerīga. melanomas ārstēšanai nepieciešamie medikamenti netiek apmaksāti. Līdz ar to cilvēks tiek nostādīts situācijā, ka ārstēt vēzi var tikai tad, ja viņam ir nauda, vēsta raidījums "4. studija". Vairāk »
 
Vakar, 14:21 Par spīti Latvijas Radiologu asociācijas, Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas, Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas un citu iebildumiem Ministru kabineta komiteja šodien izskatīšanai valdībā nolēma virzīt Veselības ministrijas (VM) sagatavotos grozījumus noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, kas samazinās iekārtu amortizācijas izmaksas. Vairāk »
 
Vakar, 14:05 Pēc ziemas miega atmodusies daba sniedz lieliskas iespējas cilvēkiem atjaunot vitamīnu rezerves, ja vien aizspriedumi un ēšanas ieradumi neņem virsroku. Vairāk »
 
Vakar, 12:37 Tieši pirms nedēļas sākās astronomiskais pavasaris – gadalaiks, kad mostas un atdzīvojas daba. Arī iedzīvotāju ikdienas dzīvē ar pavasara atnākšanu iezīmējas dažādas izmaiņas. Vairāk »
 
Vakar, 10:51 Saskaņā ar pētījumu vairums Latvijas iedzīvotāju vēlētos izmēģināt dažādu veidu jogu, kā arī interesējas par samērā jauno krosfitu, zumbu un laika pārbaudi izturējušo aerobiku. Iegūtie dati liecina, ka rīdzinieki visvairāk interesējas par jaunajiem sporta veidiem, savukārt reģionu iedzīvotāji parasti gribētu izmēģināt boksa, aerobikas un tenisa nodarbības. Vairāk »
 
Vakar, 10:45 Aizvadītajā diennaktī Rīgas reģionā uz ielas guļam atrod 14 gadus vecu zēnu alkohola reibumā, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
Vakar, 9:13 Lielākā daļa pacientu, kuriem pagājušajā gadā atklāta tuberkuloze, ar sūdzībām par veselības traucējumiem paši bija vērsušies pie ārsta. Taču gandrīz trešajai daļai tuberkulozes pacientu slimība atklāta profilaktiskajā apskatē. Tāpēc eksperti uzskata, ka par tuberkulozi jārunā pēc iespējas biežāk un jāinformē sabiedrība par iespējām pārbaudīt veselību. Vairāk »
 
26.marts, 17:20 Organizācijas "Labdarības Lapa" interneta vietnē publicēts kāds sievietes stāsts, kura sirgst ar C hepatītu. Vairāk »
 
26.marts, 15:00 Pasaules Bankas piedāvātajā slimnīcu kartējumā visvairāk bažas ir par lokālajām slimnīcām, piemēram, Dobelē, Cēsīs un Tukumā, intervijā aģentūrai LETA norādīja Latvijas Slimnīcu biedrības vadītāja vietniece Egija Širova. Vairāk »
 
26.marts, 12:00 Aizvadītajā diennaktī Rīgā mediķu palīdzība bija nepieciešama 39 gadus vecam vīrietim, kuram rokās uzsprāga petarde. Vairāk »
 
26.marts, 10:40 Ka­di­ķis, pa­eg­lis, ēcis – kā nu ku­rā vie­tā saukts, cip­re­šu dzim­tas vien­mā­ju vai div­mā­ju mūž­za­ļais kok­augs ar dur­stī­ga­jām sku­jām un ļo­ti pla­ši iz­man­to­ja­mām dzied­nie­cis­kām ogām – la­bi zi­nāms jau no se­niem lai­kiem, jo ir uni­ver­sāls pa­līgs dau­dzās dzī­ves si­tu­āci­jās. Vairāk »
 
25.marts, 19:01 Rīgā trūkst neatliekamās palīdzības slimnīcu, jo patlaban daudzprofilu neatliekamo palīdzību var nodrošināt tikai Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca un Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, teica Latvijas Slimnīcu biedrības vadītāja vietniece Egija Širova. Vairāk »
 
25.marts, 13:40 Lai arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) norāda, ka Latvijā kopumā saslimstība ar legionelozi nav augsta, šogad jau ir reģistrēti 11 gadījumi – četri cilvēki ir saslimuši jau 2016. gadā. LV portāls skaidro, kas ir legioneloze, kas par to ir jāzina un kādus profilaktiskos pasākumus ir iespējams veikt, lai izvairītos no šīs slimības, vēsta Latvijas vēstneša portāls. Vairāk »
 
25.marts, 11:01 Pat pavirši iepazīstoties ar pētījumiem par piena sūkalu sastāvu un to labajām īpašībām, aizvien mazāk gribas tās nevērīgi dēvēt par blakusproduktu. Govs piena sūkalas, kas rodas pienskābās rūgšanas procesā, ir bagātīgs bioloģiski aktīvo vielu komplekss. Tāpēc piena sūkalas var izmantot gan uzturā, gan skaistumkopšanā. Ne velti šim produktam tiek pievērsta arvien lielāka pārtikas un kosmētikas ražotāju uzmanība. Vairāk »
 
24.marts, 20:51 Tas brīdis atkal tuvojas – uz vasaras laiku pāriesim 26. martā trijos naktī, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu. Saglabāt možumu, kamēr pierodam pie jaunā režīma, palīdzēs tase gardas kafijas. Vairāk »
 
24.marts, 20:33 Cen­šo­ties iz­da­bāt sti­la un mo­des ten­den­cēm, ne­aiz­mir­sī­sim par sa­vu ve­se­lī­bu. Vis­bie­žāk mūs da­ra uz­ma­nī­gus ra­di­kā­li jaun­i skais­tum­kop­ša­nas pa­kal­po­ju­mi, ku­ri pra­sa no klien­ta zi­nā­mu uz­drīk­stē­ša­nos, jo re­zul­tāts, ie­spē­jams, liks ga­rām­gā­jē­jiem uz ie­las at­ska­tī­ties. Vei­cot eks­trē­mas pār­vēr­tī­bas, cil­vēks jau ie­priekš ir no­ska­ņo­jies lie­lā­kam vai ma­zā­kam ris­kam, un ne­vē­la­mās se­kas ve­se­lī­bai, ja tā­das ir, pa­ras­ti nāk uz­reiz. Ci­tā­di ir ar ap­ģēr­biem, ap­aviem un ak­se­su­āriem, kas vei­do mū­su sti­lu il­gā­kam lai­ka pos­mam, var­būt pat vis­am mū­žam. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers