Veselība / Jaunākais

Astma un HOPS grauj dzīves kvalitāti

Astma un HOPS ir slimības ar līdzīgām sūdzībām: klepu un apgrūtinātu elpošanu. Astma vairumā gadījumu ir alerģijas izpausme, bet HOPS (hroniska obstruktīva plaušu slimība) ir progresējoša slimība, kas neatgriezeniski bojā elpošanas ceļus un plaušu audus. Vairāk »
 

Masāža grūtniecības laikā – jā vai nē?

Bērniņa gaidīšanas laikā ikviena māmiņa sastopas ar muskuļu sasprindzinājumu, pietūkumu kājās un sāpēm kakla un muguras zonā. Viens no veidiem, kā uzlabot pašsajūtu un atbrīvoties no muskuļu sasprindzinājuma, ir masāža. Grūtniecības laikā speciālā masāža ne tikai atvieglos grūtniecības laiku, bet sagatavos organismu arī dzemdībām. Plašāk par grūtniecēm piemērotu masāžu un tās pozitīvo ietekmi stāsta fizioterapeite un Aqua Fitness therapy (kustību terapija ūdenī) speciāliste Luīze Ventaskrasta. Vairāk »
 

VESELĪBAS NOZARĒ: Ātrs lēmums smagai reformai. Kas mainīsies? [9]

Valdība pāris minūšu laikā pieņem lēmumu par veselības aprūpes reformu, kuras īstenošana prasīs daudz ilgāku laiku un smagu pūļu. Reformas gaitā paredzēts pārveidot slimnīcu tīklu visā Latvijā, paplašināt ģimenes ārsta lomu pacientu aprūpē un lielāku atbildību par veselības pakalpojumiem uzlikt arī uz pašvaldību pleciem. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

Vakar, 20:47 Kamēr līdz plašākai auditorijai nonāca vēstījums, ka nevajag aizrauties ar pārtikas sāli – nātrija hlorīdu, tas ieguva krietni pārspīlētas formas: kulinārijas forumos internetā recepšu autori lepojas, ka sāli nelietojot, dzirdami aicinājumi aizvākt sālstrauciņus no galdiem mājās un restorānos vai aizstāt sāli ar pipariem, ķiplokiem, sīpoliem un citiem garšaugiem. Izveidojusies gandrīz vai sāls fobija, daļa cilvēku uzlūko to kā ienaidnieku, un dažs pat domā, vai neatteikties no piena produktiem, kuru sastāvā ir kādi dabas doti sāls miligrami. Vairāk »
 
Vakar, 20:02 Cilvēki kā personības ir dažādi un unikāli katrs savā ziņā, taču viņiem ir arī daudz kopēja – tas attiecas arī uz fiziskajām īpatnībām. Jau senatnē Hipokrāts bija ievērojis, ka konkrētas ķermeņa veidola pazīmes ir saistītas ar noteiktām slimībām. Taču līdz zinātniskam ķermeņa tipu iedalījumam jeb somatotipiem un to saikni ar raksturu, temperamentu un slimībām nonāca vien 20. gadsimtā. Lai gan laiks ir gājis uz priekšu, taču šajā jomā vēl joprojām ir daudz mīklu, atzīst Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Cilvēka un dzīvnieku fizioloģijas katedras vadītāja Līga Ozoliņa-Molla. Vairāk »
 
Vakar, 18:18 Saruna ar veselības ministri Andu Čakšu par ģimenes ārstu streiku, par to, ko pacienti iegūs no veselības aprūpes sistēmas reformām un papildus piešķirtās naudas. Vairāk »
 
Vakar, 15:18 Valdība šodien bez būtiskām debatēm atbalstīja konceptuālo ziņojumu par veselības aprūpes sistēmas reformu. Vairāk »
 
Vakar, 8:43 Veselības aprūpē ir nozares, kas ir vairāk apdalītas par ģimenes ārstiem, tāpēc nav pamata gaidīt, ka valdība mainīs savu pozīciju un ģimenes ārstiem izteiks kādus vēl labvēlīgākus piedāvājumus, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja premjers Māris Kučinskis (ZZS). Vairāk »
 
Vakar, 7:55 Ministru kabinets šodien plāno vērtēt konceptuālo ziņojumu par veselības aprūpes sistēmas reformu. Vairāk »
 
Vakar, 7:12 Ir labi saprotama vēlme sašķirot savus paradumus veselīgos un neveselīgos un pie šī iedalījuma arī turēties, jo ikdienā nav laika daudz prātot, kāpēc jārīkojas tā vai citādi. Reizēm ir labi šos uzskatus kritiski pārlūkot, lai atsijātu novecojušos un iesīkstējušos, kā arī mainīgās modes diktētos viendienīšus. Vairāk »
 
24.jūlijs, 18:25 Patlaban galvenais veselības aprūpe dabūt papildu finansējumu, lai nepieļautu, ka citas veselības aprūpes jomas piedzīvo mikroķirurģijas likteni, kad valsts pati nespēj pakalpojumu nodrošināt un pērk to no privātā sektora, teica veselības ministre Anda Čakša. Vairāk »
 
24.jūlijs, 17:00 Katru gadu vasarā mediķi ziņo par gadījumiem, kad sēņotāji saindējušies ar salasītajām meža veltēm. Lai šādi gadījumi gadītos iespējami retāk, portāls nra.lv apkopojis informāciju par tām sēnēm, kuras sastopamas Latvijas mežos, tomēr nekādā gadījumā nevajadzētu lietot uzturā. Vairāk »
 
24.jūlijs, 14:55 Šovasar, kad saulainās dienas ar karstumu pārāk nelutina, ikvienu silto dienu gribas izbaudīt dubultā - doties uz pludmali, atpūsties pie dabas un ļauties saules stariem. Tomēr svarīgi atcerēties, ka bieži vien, vēloties atgūt nokavēto un pārāk ilgi uzturoties saulē, pavisam viegli ir pārsauļoties, gūt karstuma dūrienus un ādas apdegumus. Padomos, kā parūpēties par ādu pēc saules apdeguma, dalās sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa. Vairāk »
 
24.jūlijs, 11:37 Valdība un Veselības ministrija (VM) ģimenes ārstiem izteica apsveramu kompromisa piedāvājumu, šādu viedokli paudis Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris. Vairāk »
 
24.jūlijs, 7:12 Ogu ražas laikā pat tiem, kas parasti skaistumkopšanai izvēlas to, ko var izspiest no tūbiņas, izķeksēt no trauciņa, izliet no pudelītes, proti, paļaujas uz skaistumkopšanas produktu lielražotājiem, būtu ieteicams izmēģināt svaigi gatavotu ogu masku spēku. Vairāk »
 
23.jūlijs, 17:50 Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) domās, kādā veidā tālāk organizēt attiecības ar Veselības ministriju (VM), teica asociācijas pārstāve Solvita Olsena. Vairāk »
 
22.jūlijs, 21:37 Rei­zēm gri­bas vi­sās pro­blē­mās vai­not fak­to­rus, ku­rus paš­iem grū­ti ie­tek­mēt, pie­mē­ram, pie­sār­ņo­to vi­di, bet pie­mir­stas vien­kār­šas lie­tas – ēša­na, dzer­ša­na un per­so­nis­kā hi­gi­ēna. Kā tās ie­tek­mē ak­nu ve­se­lī­bu – stās­ta in­fek­to­lo­ģe he­pa­to­lo­ģe Ie­va Tol­ma­ne no Rī­gas Aus­tru­mu klī­nis­kās uni­ver­si­tā­tes slim­nī­cas sta­ci­onā­ra Lat­vi­jas In­fek­to­lo­ģi­jas centrs. Vairāk »
 
22.jūlijs, 13:13 Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas vadītāja, dietoloģe Lolita Neimane aktualizē kvalitatīvas un drošas vistas gaļas pieejamību: par to likusi aizdomāties putnu fabrikas „Ķekava” reklāma, kurā pausts, ka „Ķekavā” audzētie putni aug „bez jebkādas hormonu un antibiotiku izmantošanas”. Vai citās saimniecībās audzēto vistu gaļa ir patērētājiem droša? Tādēļ apkopota informācija, kāda patlaban ir situācija Latvijas vistas gaļas tirgū, kā arī tiek veikts pētījums: nopērkot dažādu vistas gaļas ražotāju produkciju, tā tiek laboratoriski izmeklēta (par šī pētījuma datiem ziņosim vēlāk). Vairāk »
 
21.jūlijs, 20:18 Ik pēc des­mit ga­diem viel­mai­ņa pa­lē­ni­nās, un līdz ar to arī or­ga­nisms ka­lo­ri­jas sa­de­dzi­na par 2 līdz 4 pro­cen­tiem lē­nāk. Nav no­slē­pums, ka katrs lie­kais ki­lo­grams pa­lie­li­na sva­ru un lie­kā ķer­me­ņa ma­sa lie­ci­na par no­ve­co­ša­nos. Tā­pēc jā­pie­vērš uz­ma­nī­ba ēša­nas pa­ra­du­miem ik­die­nā, un tie ir jā­mai­na kaut vai ne­daudz, lai jus­tos un iz­ska­tī­tos la­bāk. Vairāk »
 
21.jūlijs, 14:00 Individuāli pielāgots uzturs un fiziskas aktivitātes - atslēga labākai svara kontrolei Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers