Veselība / Jaunākais

Pieci mīti par skriešanu un trenera padomi

Skriešana – viens no izplatītākajiem sporta veidiem, kas pieejams katram no mums pilnīgi bez maksas. Ar katru gadu palielinās skrējēju skaits, to apstiprina pieaugošais dalībnieku skaits ikgadējos maratonos. Arī pašlaik, vēlā rudenī, dažādu paaudžu skrējēji vismaz Rīgas parkos un ielās nav retums. Regulāra skriešana patiešām nostiprina veselību, tomēr, kā stāsta pieredzējušais treneris un zīmola 4F sūtnis Kristaps Ence, daudzi nodarbojas nevis ar organisma stiprināšanu, bet ar kaitniecību. Vairāk »
 

IZLASI! Mūsu ikdienas pāridarījumi mugurai

Muguras sāpes bieži tiek uzskatītas par neatņemamu mūsu laikmeta problēmu. Statistika liecina, ka 70–90% cilvēku mūža laikā kaut reizi ir iesāpējusies mugura, 20–30% gadījumu muguras sāpes kļūt hroniskas, no tiem 5–10% iestājas ilgstoša invaliditāte. Galvenās riska grupas, kam var būt muguras problēmas, ir sievietes, gara auguma cilvēki un tie, kuriem liels liekais svars. Muguras sāpēm ir ļoti daudzveidīgi cēloņi, un to precīza noskaidrošana prasa ārsta palīdzību. Vairāk »
 

Omega-3 taukskābes – sirdij, acīm, smadzenēm

Dažkārt pat sabalansēts, ar mīlestību gatavots ēdiens organismam nevar dot to, ko sniedz kvalitatīvs uztura bagātinātājs. Viens no spilgtākajiem piemēriem šajā ziņā ir zivju eļļa, kuru lietojam, lai pietiekamā daudzumā uzņemtu omega3 taukskābes. Vairāk »
 
 

Veselība / Jaunākais

16.novembris, 12:34 Latvijā hronisko obstruktīvo plaušu slimību (HOPS) joprojām diagnosticē maz, jo pacienti ar ilgstošu, smacējošu klepu pie ārsta vēršas nelabprāt, īpaši, ja viņi ir smēķētāji. Slimība diagnosticēta tikai septītai daļai no iedzīvotājiem, kuri slimo ar HOPS. Vairāk »
 
16.novembris, 6:45 Kā iepriekš ziņojām, Latvijā pazīstamais ārsts - traumatologs un ortopēds Arnolds Skirmanis - ir nonācis nelaimē un cīnās par savu dzīvību. Sieva Agnese sniegusi informāciju par ārsta veselības stāvokli. Vairāk »
 
16.novembris, 6:30 Lai kā negribētos, konflikti notiek un laikam jau notikuši vienmēr – tā liek domāt šai tēmai veltītie tautas sakāmvārdi un dižgaru teicieni. Tie gan ne vienmēr atbilst dzīves īstenībai. Strīdos dzimst patiesība, bet ne jau tad, ja konfliktētāji viens otru nedzird. Gudrākais piekāpjas, bet piekāpšanos var diktēt arī elementāras bailes, kam ar gudrību nav nekā kopīga. Kas mīlējas, tas ķīvējas, bet šādās attiecībās zūd savstarpēja cieņa, bez kuras mīlestība nav iespējama. Viena pagale nedeg, bet dažkārt tā deg un deg, līdz aizsvilina arī citas. Kādi mēdz būt konflikti un to risināšanas stratēģijas, stāsta psihiatre Lada Stoligvo. Vairāk »
 
15.novembris, 22:55 Rūpes par bērnu mutes dobuma veselību nozīmē arī regulāru zobu higiēnista apmeklējumu. Atgādinām, ka bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam reizi gadā zobu higiēnista apmeklējums tiek nodrošināts par valsts budžeta līdzekļiem, vēsta pašvaldības potāls riga.lv. Vairāk »
 
15.novembris, 12:43 Diabēta pacientu skaits Latvijā desmit gados ir dubultojies. 2005. gadā bija reģistrēti 47 847 cukura diabēta slimnieki, bet 2016. gada beigās Latvijas cukura diabēta pacientu reģistrā bija jau gandrīz 90 000 diabēta slimnieku. Vairāk »
 
15.novembris, 12:35 Lai veicinātu enerģijas pieplūdumu, ātrāku vielmaiņu, gremošanu, kā arī padarītu ādu veselīgāku, ārsti iesaka dienā izdzert vismaz 2l ūdens. Gadās, ka cilvēks, izdzerot ieteicamo ūdens daudzumu, efektu tomēr nejūt, un šeit pie vainas var būt produkti, kas “izdzen” ūdeni. Kas ir šie produkti? Vairāk »
 
15.novembris, 10:36 Veselības ministrija jaunajā Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā ir paredzējusi, ka ģimenes ārsta sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi ir iekļauti pamata aprūpes grozā kopā ar neatliekamo medicīnisko palīdzību un dzemdību palīdzību. Taču šo normu no likumprojekta, par kuru pašlaik notiek asas diskusijas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, piedāvāts izslēgt. Viedokļi ir kategoriski. Vairāk »
 
15.novembris, 7:12 Rūpējoties par veselīgu sejas un tvirtu ķermeņa ādu, par stipriem un ieveidošanai pakļāvīgiem matiem, sievietes skaistumkopšanas rituālos mājās izmanto dažādus kopjošus līdzekļus ar dabiskām sastāvdaļām Vairāk »
 
15.novembris, 6:30 «Kopš es sevi atceros, vienmēr esmu mocījusies ar galvassāpēm. Un lielākoties manas bērnības atmiņas saistās ar to, kā tētis pēc koncertiem un konkursiem, kuros piedalījos, mani nesa uz mašīnu, jo atkal biju iekritusi neizturamās galvassāpēs...» saka dziedātāja Ieva Sutugova (26). Vairāk »
 
14.novembris, 20:13 Saruna, kurā ir sajūta, ka tiek noplēsta āda un tūdaļ sāks sāpēt viss, ko tā bija pasargājusi. Pirms Latvijas 99. jubilejas «Praktiskā Astroloģija» sarunājās ar sertificētu psihologu un psihoterapeitu Aivi DOMBROVSKI. Par cilvēka un valsts mijiedarbību, par svētku izjūtu un mīlestību, kuras nav. Saku – depresīva mums saruna sanākusi, Aivis Dombrovskis atbild: «Es teiktu, ka reāla.» Vairāk »
 
14.novembris, 19:20 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas mikroķirurgi 47 gadus vecam vīrietim no Jēkabpils novada replantējuši slūžu mehānisma norautu roku, ko vīrietis pats iznesis no ūdens, vēsta slimnīcas mājaslapa. Vairāk »
 
14.novembris, 17:34 Redzot tekstus, kuros novembris pārtapis par movembri, nedomājiet, ka tā ir drukas kļūda. Mo ir Austrālijā lietots saīsinājums no angļu valodas vārda moustache – ūsas, līdz ar to movembris ir ūsu mēnesis, kad aktīvisti, audzējot ūsas, cenšas sabiedrības uzmanību pievērst vīriešu veselībai, tostarp prostatas (priekšdziedzera) vēža profilaksei un savlaicīgai atklāšanai. Viņu vidū ir arī slavenības no visas pasaules. Vairāk »
 
14.novembris, 16:00 Ik dienu, krītot vai gāžoties nestabilām mēbelēm, mazi bērni gūst smagus ievainojumus un atsevišķos gadījumos pat mirst no gūtajām traumām. Vairāk »
 
14.novembris, 11:40 No ambulatorajiem veselības pakalpojumiem piešķirtās valsts naudas – kopumā 146 miljoniem eiro 2017. gadā – 27 procentus apsaimnieko privātas medicīnas iestādes. Lielāko finansējumu privātie saņem par speciālistu konsultācijām – ap 15 miljonus eiro, kas ir tikpat, cik atvēlēts pašvaldību medicīnas iestādēm, un vismaz par trešdaļu vairāk nekā valsts kapitālsabiedrības jeb slimnīcas, izpētīja Neatkarīgā. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā iesniegts priekšlikums, lai prioritāri veselības budžeta naudu saņemtu tieši valsts un pašvaldību iestādes. Vairāk »
 
13.novembris, 9:25 Ārstniecības iestādēm, tostarp ģimenes ārstiem, lai noslēgtu nākamā gada līgumu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un saņemtu valsts budžeta finansējumu, priekšnosacījums būs e-veselības sistēmas lietošana. Slimnīcām par šo jaunievedumu līgumu slēgšanā jāsatraucas nebūs, jo tās visas jau e-veselībai ir pievienojušās, taču šāda noteikuma izvirzīšana ģimenes ārstiem, no kuriem pat puse nelieto e-veselību, var izraisīt jaunus konfliktus starp Veselības ministriju un ģimenes ārstus pārstāvošajām organizācijām. Vairāk »
 
10.novembris, 10:18 "Mūsu sabiedrība ik pa laikam tiek biedēta, ka viena vai otra lieta ir kaitīga. Atceros, ka kādreiz cilvēkiem bija iestāstīts, ka rokas pulksteņi ar baterijām ir kaitīgi, pat importētie citrusu augļi ir kaitīgi, vēl vienu brīdi visus biedēja, ka nomirsim, ja skatīsimies televizoru, tagad pienākusi kārtai plastmasas pudelēm un tās sastāvā esošajam bisfenolam - šobrīd pat tiek vākti paraksti, lai to aizliegtu. Daudzkārt esmu pieredzējis šādu sabiedrības biedēšanu, tāpēc raugos uz to ļoti skeptiski," stāsta Anatolijs Danilāns, Rīgas Stradiņa universitātes profesors; P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas gastroenterologs. Vairāk »
 
9.novembris, 19:50 Saaukstēšanās ir klasiska gada visaukstāko mēnešu problēma. Tā ik pa brīdim valda ikvienās mājās, birojā, skolā un sporta klubā. Tikai retais spēj visu gadu izvairīties no saaukstēšanās un pierādīt, ka spēcīga imūnsistēma, ikdienas režīma ievērošana un dažādu palīglīdzekļu līdzdalība spēj nodrošināt izvairīšanos no nepatīkamās saaukstēšanās. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa iesaka 5 "neredzamos palīgus", kuriem vienmēr vajadzētu atrasties blakus ikdienas cīņai pret saaukstēšanos. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers