Izglītība & Karjera

Vakar, 20:40 Gana daudz jauniešu nolemj savu izglītības ceļu turpināt ārpus Latvijas. Lai laikus sagatavotos šim solim, šo ceturtdien Eiropas Savienības mājā Rīgā notiks bezmaksas seminārs Studē Eiropā! Vairāk »
 
Vakar, 12:20 Ikvienu rīdzinieku, kurš ir nodarbināts un vecumā no 25 gadiem, Rīgas pašvaldība aicina pieteikties uz mācībām 195 izglītības programmās, lai mainītu vai pilnveidotu savu profesionālo kompetenci vai iegūtu jaunu profesiju. Šāda iespēja tiek piedāvāta Eiropas Savienības fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, tostarp Rīgas pašvaldību. Vairāk »
 
16.oktobris, 15:46 Daugavpilī ziņa par iespējamo pakāpenisko pāreju uz izglītību latviešu valodā tiek vērtēta pozitīvi, atzina Daugavpils Izglītības pārvalde Izglītības metodiķe bilingvālās izglītības jautājumos Silvija Mickeviča. Vairāk »
 
13.oktobris, 20:06 Vācu valoda ir ne tikai dzejnieku un domātāju izteiksmes līdzeklis, bet arī ļoti nozīmīga biznesa valoda. To apliecina nesen aizvadītā Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) aptauja, kas tika veikta sakarā ar Latvijā pirmo reizi gaidāmajām Vācu valodas dienām (17.-19.10.2017.). Vairāk »
 
13.oktobris, 11:50 Pašlaik Latvijas kā nacionālas valsts viens no balstiem – latviešu valoda – ir apdraudēta, jo tās pētniecībai un arī studijām trūkst valsts atbalsta, trauksmes bungas sit filologi. Vairāk »
 
12.oktobris, 6:33 Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka nesen ieguvusi vēl vienu starptautisku un prestižu kvalitātes apliecinājumu - šoreiz BBC kultūras un arhitektūras sadaļā. Vairāk »
 
11.oktobris, 16:30 Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis cīņā par latviešu valodas ieviešanu krievvalodīgajās skolās jau guvis rūdījumu un iesauku Melnais Kārlis. Arī turpinot pirms 13 gadiem aizsākto, pretstāve ministram būs, un tā solās būs rafinētāka, taču ne tik demonstratīvi spīva kā 2003. un 2004. gadā. Vairāk »
 
11.oktobris, 13:03 Pārejai uz izglītību tikai latviešu valodā jānotiek pakāpeniski, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »
 
10.oktobris, 18:36 Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Banku augstskolas profesore Tatjana Volkova. Vairāk »
 
10.oktobris, 18:04 11. oktobrī paredzēta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde, kurā tiks spriests par pašvaldību padotībā esošo internātskolu darbību no 2018. gada 1. janvāra. Tātad notiks spriešana par izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska loloto un spītīgi „bīdīto” ideju internātskolu finansēšanu uzkraut tikai uz pašvaldību pleciem. Lai gan šajā risinājumā klaji neizskan lēmums internātskolas slēgt, faktiski tas tieši to arī nozīmē – reti kura pašvaldība spēj nodrošināt internātskolu pilnvērtīgu darbību no sava budžeta. Vairāk »
 
10.oktobris, 17:16 14. oktobrī Rīgā notiks ikgadējā specializētā izstāde Days of International Education (Starptautiskās izglītības dienas). Izstādē būs pārstāvētas vairāk nekā 70 mācību iestādes no Lielbritānijas, Nīderlandes, Dānijas, Krievijas, Beļģijas, Čehijas, Šveices, Ķīnas, ASV, Somijas, Spānijas, Austrālijas un citām pasaules valstīm. Ieeja bez maksas. Vairāk »
 
10.oktobris, 16:11 Gana daudz Latvijas iedzīvotāju ir ieciklējušies, ka visu savu darba mūžu nodzīvos vienā profesijā un mācīties vajag tikai jaunajiem. Taču darba tirgus ir mainīgs – rodas vajadzība pēc jaunām prasmēm, zināšanām, dažas profesijas izzūd pavisam, to vietā nāk jaunas. Lai palīdzētu noturēties apritē un celt savu konkurētspēju, starts ir dots projektam, kurā aicināts piedalīties ikviens strādājošais vai pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem – viņam būs iespēja paaugstināt savu kvalifikāciju vai apgūt pavisam jaunu specialitāti. Pirmā pieteikšanās izsludināta četrās tautsaimniecības nozarēs, kurās pašlaik visvairāk trūkst kvalificētu darbinieku. Vairāk »
 
10.oktobris, 15:51 Otrdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē sociālie partneri pauda kritiku par 2018.gada budžetu, kurā nav ietverts precīzs finansējuma pieaugums veselības un zinātnes jomās, taču valdības pārstāvji šādus pārmetumus noraidīja. Vairāk »
 
10.oktobris, 14:07 Angļu valodas zināšanas mūsdienu darba tirgū ir pašsaprotama prasme, daudz lielāka pievienotā vērtība ir darbiniekam, ja tas zina vismaz trīs svešvalodas, tostarp kādu no skandināvu valodām. Savu nozīmi nezaudē arī krievu valoda – gribam to vai nē, tā ir svarīga, strādājot Latvijā. Vairāk »
 
10.oktobris, 11:06 Pēc trim gadiem visās Latvijas vidusskolās paredzēts pāriet uz apmācību tikai latviešu valodā, un plānota vēl virkne izmaiņu, lai uzlabotu mazākumtautību skolu beidzēju valsts valodas prasmi. Nozarē strādājošie atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceres, taču vērš uzmanību uz latviešu valodas skolotāju trūkumu it īpaši mazākumtautību skolās, kas varētu radīt problēmas, lai veiksmīgi īstenotu plānoto reformu. Vairāk »
 
10.oktobris, 11:00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatam pieteikušies divi kandidāti - Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons. Vairāk »
 
10.oktobris, 9:01 Pāreju uz izglītību latviešu valodā vēlas atrisināt līdz 2018.gada februārim, lai to nevarētu izmantot kā instrumentu priekšvēlēšanu kampaņām, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Vairāk »
 
10.oktobris, 7:22 Pirms spriest par vispārējas bezmaksas vai visu studējošo līdzfinansētas augstākās izglītības piemērotību Latvijai, visupirms vajadzētu pacensties celt tās kvalitāti un konkurētspēju. Tad netrūks nedz maksas, nedz bezmaksas studētgribētāju, kuru diplomu arī atzinīgāk uzlūkos prasīgi darba devēji. Vairāk »
 
10.oktobris, 6:15 Ar plašu programmu šonedēļ tiks atzīmēta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 155. jubileja, kuras kulminācija būs 14. oktobrī – universitātes dzimšanas dienā. Vairāk »
 
9.oktobris, 17:22 Valdošā koalīcija sagaida pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā, pēc valdošo politisko spēku sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers