Izglītība & Karjera

17.mai
Neatbalstot Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas iepriekš atbalstītos priekšlikumus, Saeimas deputāti Augstskolu likumā iebalsojuši haosu, uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).
 
17.mai
Pedagogu arodbiedrības padome vakar bija plānojusi pārrunāt nozares aktualitātes ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, taču viņš atteica tikšanos. Tā viņš rīkojas ne pirmo reizi un divu gadu laikā tā arī nav uzskatījis par vajadzīgu komunicēt klātienē ar vienu no lielākajiem sociālajiem partneriem, sašutumu neslēpj arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.
 
16.mai
Saeimā uz galīgo lasījumu apņēmīgi tiek virzīti grozījumi Izglītības likumā, kas paredz tiesības valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu 10.–12. klašu izglītības programmās. Kā uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs, saskaņā ar grozījumiem likumā, kvalitatīva izglītība nākotnē būs atkarīga no bērnu skaita klasē, kas, pēc politiķa domām, ir pilnīgs absurds, raksta "labdien.lv".
 
11.mai
"Latvijas Krievu savienības" (LKS) līdzpriekšsēdētājs, eiroparlamentārietis Miroslavs Mitrofanovs uzņemas atbildību par marta beigās notikušo "Vislatvijas vecāku sapulci" un sola turpināt rīkot "masveida protesta akcijas" saistībā ar pāreju uz izglītību latviešu valodā.
 
11.mai
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI) vairs nebrīdinot par plānotajām pārbaudēm, izdevies atklāt 14 jaunus pārkāpumus par emocionālo vardarbību pret bērniem, no tiem trijos gadījumos vainīgās personas tiks sauktas pie atbildības, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja inspekcijas vadītāja Marianna Dreja.
 
10.mai
Lai nodrošinātu pedagogu algu kāpumu līdz 710 eiro par likmi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā trīs variantus. Viens no tiem – maksāt šādu summu tikai tām pašvaldībām, kas optimizējušas skolu tīklu, otrs – vienlaikus palielināt skolēnu un skolotāju proporciju, trešais – maksāt visiem, bet tad jāmeklē papildu finansējums valsts budžetā.
 
9.mai
Jaunajā veselības un fizisko aktivitāšu mācību saturā likts akcents uz daudzveidību – dažādu sporta spēļu apguvi. Plānots arī iepazīstināt bērnus ar virkni zinību un prasmju, ieskaitot pašaizsardzību un drošības noteikumus. Stundu skaits gan netiek mainīts: pamatskolā tikai divas nedēļā, vidusskolā – trīs, un sporta nozarē strādājošie šaubās, vai ar tām pietiks, lai programmu apgūtu.
 
8.mai
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atbalsta priekšlikumu par straujāku algas celšanu pedagogiem pašvaldībās ar sakārtotu skolu tīklu.
 
8.mai
Šogad notiks pirmais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas izlaidums. To beigs 24 talantīgi «divpadsmitie», no kuriem vairākums plāno studēt RTU vai kādā citā Latvijas augstskolā.
 
8.mai
Pērn pašvaldību izteiktās prognozes, ka tieši Latvijas simtgades gadā skolu slēgšanas maisam būs gals vaļā, ir apstiprinājušās. Nu jau reorganizējamo un likvidējamo izglītības iestāžu saraksts sasniedzis sešus desmitus. Visticamāk, punkts tam vēl nav pielikts, un tas attiecas arī uz vēl atlikušajām internātskolām.
 
3.mai
Valsts policijā (VP) sāktas divas administratīvās lietas par incidentu 1.maija protesta akcijā pret Saeimā pieņemto regulējumu par pakāpenisko pāreju uz mācībām latviski vidusskolās.
 
3.mai
Ja Saeima pieņems likuma grozījumus par skolas gaitu sākšanu no sešiem gadiem, tad opozīcijai ir iespēja savākt 34 deputātu parakstus, lai virzītos uz referenduma sasaukšanu par šo jautājumu, šodien parlamenta debatēs norādīja Saeimas sekretārs, deputāts Andrejs Klementjevs (S).
 
3.mai
1.maijā notikušajā protesta gājienā pret pāreju uz izglītību tikai latviešu valodā uzmanību guvis kāds vīrietis, kurš ''iefiltrējies'' 5000 cilvēku lielajā pūlim.
 
3.mai
Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā šodien plkst.10.30 norisināsies Atvērto durvju diena, ziņo Aizsardzības ministrija.
 
3.mai
Saeima šodien lems, vai iedzīvotāju iniciatīvu saglabāt esošo regulējumu par skolas gaitu sākšanu no septiņu gadu vecuma nodot vērtēšanai parlamenta Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.
 
2.mai
"Rīcības partijas" valdes priekšsēdētājs, bijušais Saeimas deputāts Igors Meļņikovs Satversmes tiesā (ST) ir apstrīdējis Izglītības likuma grozījumu, kas nosaka pāreju uz mācībām valsts valodā, atbilstību Satversmei, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.
 
1.mai
Otrdien Rīgā notikušais gājiens, kura mērķis ir protestēt pret Saeimā pieņemto regulējumu par pakāpenisko pāreju uz mācībām latviski vidusskolās, noslēdzies bez incidentiem, informēja policijā.
 
28.apr
Skolēnu zināšanas par vēsturi un neseno pagātni ir vājas, uzskata kādreizējais Latvijas Tautas Frontes priekšsēdētājs, Tautas Frontes muzeja pētnieks Dainis Īvāns.
 
28.apr
Ja politiskā partija "Latvijas Krievu savienība" (LSK), tad reforma, kas paredz pāreju uz izglītību latviešu valodā, tika pārskatīta, šodien uzrunā LKS kongresā pauda šī politiskā spēka līdere Tatjana Ždanoka.
 
27.apr
Latvijas augstākās izglītības modernizācijai ar Eiropas Savienības fondu atbalstu kopumā tērēs apmēram 65 miljonus eiro: 34 miljoni – mācībspēku attīstībai, 20 miljoni – labākai augstskolu un koledžu pārvaldībai un 11 miljoni – starptautiski konkurētspējīgu studiju programmu izveidei.
 
27.apr
Personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā problēmas sagādā valodas nezināšana un līdzekļu trūkums, diskusijā par imigrācijas risinājumiem nākamajai desmitgadei sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāve Antra Jansone.
 
26.apr
Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Vispārējās izglītības likumā un izmaiņas Izglītības likumā, kas paredz elastīgu pāreju uz obligātās pamatizglītības apguvi no sešu gadu vecuma.