Izglītība & Karjera

Šodien, 8:40 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja pēc "Vienotības" deputātes Baibas Brigmanes pieprasījuma šodien izvērtēs pašvaldības rīcību izglītības kvalitātes uzlabošanā izglītības iestādēs, informēja "Vienotības" Rīgas domes deputātu frakcijas referente Ieva Graudiņa-Šutko. Vairāk »
 
Vakar, 14:33 82% vecāku uzskata, ka pašvaldības līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem nav pietiekams, liecina biedrības “Vecāki par izglītību” un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības kopīgi veiktā vecāku aptauja, kas tapusi ar portāla “Māmiņu klubs” atbalstu. Turklāt, 68% vecāku atzīst, ka privāto bērnudārzu izvēlējušies, jo nav pieticis vietas pašvaldības bērnudārzā. Vairāk »
 
Vakar, 13:00 Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija iesaistījusies vairākos Erasmus plus projektos, kas skolas audzēkņiem un skolotājiem paver plašas iespējas iepazīt starptautisko pieredzi vairākās jomās. «Mēs izvēlamies tos projektus, kas būtu vislietderīgākie šodien un atstātu pozitīvu iespaidu ilgtermiņā gan uz skolas kopējo, gan katra audzēkņa individuālo attīstību,» teic ģimnāzijas direktore Jana Jansone. Vairāk »
 
Vakar, 12:00 Pelču speciālā internātpamatskola – attīstības centrs jau daudzus gadus ir pierādījusi, ka, uzdrīkstoties ieviest mūsdienīgus risinājumus un nemitīgi domājot par skolotāju izaugsmi, bērnu ar speciālām vajadzībām attīstība norit straujāk, viņi jūtas komfortablāk, vecākiem rūpes par bērnu ir mazākas un bērniem tiek radīta iespēja iekļauties sabiedrībā. Vairāk »
 
Vakar, 11:12 Latvijas augstskolas, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir gandrīz finansiāli visautonomākās, kas gan neattiecas uz to struktūrvienībām, kuru patstāvība ir krietni ierobežota, secināts Pasaules bankas (PB) pētījumā par Latvijas augstākās izglītības pārvaldības pilnveidošanu. Tomēr pētījums akcentē arī pārāk lielo birokratizāciju un lēno lēmumu pieņemšanu, kas kavē nozares attīstību. Vairāk »
 
25.aprīlis, 15:26 Profesionālo izglītību pēdējos gados skāruši pozitīvi pārmaiņu vēji – skolas ir ieguvušas mūsdienīgus vaibstus, iepirkta moderna mācību bāze, ieviesta jauna mācību pieeja, kas paredz, ka daļu no mācību programmas audzēkņi apgūst pie darba devēja. Vairāk »
 
25.aprīlis, 15:15 Latvijas augstskolām trūkst stimulu augstākās izglītības kvalitātes veicināšanai, secināts Pasaules bankas (PB) veiktajā pētījumā par Latvijas augstākās izglītības pārvaldību. Vairāk »
 
25.aprīlis, 9:22 Mainot pašreizējās pedagoģijas metodes un ieviešot kompetencēs balstītu izglītības sistēmu, iespējams veicināt skolēnu ieinteresētību eksaktajos mācību priekšmetos un dabaszinātnēs, kā arī uzlabot jauniešu zināšanas matemātikā, fizikā un ķīmijā, uzskata Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis. Vairāk »
 
24.aprīlis, 9:32 Šorīt raidījumā "900 sekundes" Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis apgalvoja, ka ir jāpaaugstina iedzīvotāju kritiskās domāšanas līmenis. Vairāk »
 
24.aprīlis, 8:06 Viens no zemākajiem centralizēto eksāmenu (CE) indeksiem ir vakara, neklātienes un tālmācības vidusskolu beidzējiem, secināts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītajā ideālā skolu tīkla pētījumā. Tas varētu būt viens no iemesliem, lai šīs izglītības iestādes reorganizētu un daļu arī slēgtu, pieļauj ministrs Kārlis Šadurskis. Tikmēr šo skolu direktori un izglītības darba speciālisti uzskata, ka bez šādām mācību iestādēm nevarēs iztikt. Vairāk »
 
23.aprīlis, 18:18 Raidījuma "Bez Tabu" žurnālisti ir saņēmuši informāciju, ka Rīgas 60. vidusskolas direktore ar dažādām metodēm cenšas saglabāt pēc iespējas lielāku skolēnu skaitu, piemēram, aicina 12. klašu skolēnus pirkt ārsta zīmes, lai saņemtu atbrīvojumu no centralizētajiem eksāmeniem un tādējādi visi skolēni varētu sekmīgi pabeigt vidusskolu, vēsta raidījums "Bez Tabu". Vairāk »
 
23.aprīlis, 12:38 Latvijas augstskolās pērn studēja aptuveni 100 cilvēku no valstīm, kurās darbojas teroristu grupējumi. Turklāt dažās augstskolās potenciālo ārvalstu studentu atbilstības pārbaudes tiek veiktas virspusēji, savā pagājušā gada darbības pārskatā secinājusi Drošības policija (DP). Vairāk »
 
22.aprīlis, 21:16 Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) par pārkāpumiem telpu izmantošanā lauzusi nekustamā īpašuma lietojuma līgumu ar Fizikālās enerģētikas institūtu (FEI), tā vadība negrasās atbrīvot telpas Rīgā, Krīvu ielā 11. Vairāk »
 
22.aprīlis, 11:40 Fizikālās enerģētikas institūts (FEI) zinātniskajam darbam iestādei piešķirtajās telpās izmantoja vien 9,11% platības, skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Vairāk »
 
21.aprīlis, 11:11 Latvijā kopumā ir 59 speciālās izglītības iestādes. Patlaban pakalpojumu kvalitāte tajās ir visai neviendabīga, daudzviet – zema. Vecāki, asi kritizējot pašreizējo mazefektīvo apmācību, rosina veikt kardinālas pārmaiņas šajā jomā. Tajā pašā laikā pašvaldības un šo skolu vadītāji satraucas, ka reforma var sagraut labas iestrādnes un mācību iestādes. Vairāk »
 
21.aprīlis, 10:54 Satversmes tiesā (ST) 20.aprīlī ierosināta lieta par pedagogu kvalitātes pakāpju piemaksām. Vairāk »
 
20.aprīlis, 8:51 Šobrīd Tieslietu ministrija ir sagatavojusi noteikumus valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena kārtībai, kuru Saeimā plānots apstiprināt līdz 1. jūnijam. Augstskolas, kuras sagatavo otrā līmeņa juristus, uzskata to par politisku, nevis ekonomiski pamatotu lēmumu, kas neuzlabos jauno speciālistu zināšanu kvalitāti. Vairāk »
 
19.aprīlis, 21:00 Skolu tīkla sakārtošanai nepieciešama politiskā griba, pārliecināta Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma (V). Vairāk »
 
19.aprīlis, 16:19 Izglītības kvalitāti skolās nevar vērtēt tikai pēc trīs eksāmenu rezultātiem - ir jāņem vērā arī olimpiādes, dažādas balvas, sociālā situācija apkārtnē, kā arī faktors, ka skola ir vienīgā izglītības iestāde apkārtnē, preses konferencē uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S). Vairāk »
 
19.aprīlis, 13:10 Līdz 2030.gadam skolas vecuma bērnu skaits varētu mainīties nebūtiski, liecina skolu tīkla pētījuma pirmā starpziņojuma datu analīze, ko Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) uzdevumā veic ekonomģeogrāfa Jāņa Turlaja vadītā ekspertu grupa. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers