Izglītība & Karjera

Šodien, 11:30 Īstenojot mācību satura reformu, nopietni jādomā par pedagogiem domātām apmācībām kvalifikācijas celšanai un iepazīstināšanai ar daudzveidīgajām mācīšanas metodēm, uzskata Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. Vairāk »
 
18.augusts, 12:01 Pēc četriem gadiem, proti, 2021./2022.mācību gadā skolās plānots ieviest principiāli jaunus obligātos pārbaudījumus, iepazīstinot ar jauno mācību saturu, sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) direktors Guntars Catlaks. Vairāk »
 
18.augusts, 10:44 Vecpiebalgas novads ir viena no tām pašvaldībām, kur kopš tās izveides 2009. gadā nav slēgta neviena skola. Pirms trim gadiem gan par pamatskolu tika pārvērsta Dzērbenes vidusskola, pievienojot tai arī mūzikas skolu, bet pērn Skujenes pamatskola atdota Amatas novada pašvaldībai, kura to apvienoja ar Sērmūkšu pamatskolu. Vai un kā optimizēt pārējās – tiks izvērtēts, kad būs pabeigts nozares ministrijas pasūtītais optimālā skolu tīkla pētījums. Vairāk »
 
17.augusts, 18:25 Par iecerēto skolu tīkla optimizāciju, vai kvantitāte būs kvalitātes virzītājspēks, par sešgadīgiem pirmklasniekiem un Vienotības (V) vadības peripetijām Neatkarīgās intervija ar izglītības un zinātnes ministru un V valdes locekli Kārli Šadurski. Vairāk »
 
17.augusts, 16:15 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 20. līdz 31. augustam pirmo reizi notiks biomedicīnas inženierijas starptautiskā vasaras skola «Nonlinear Life». Tajā 17 RTU un partneraugstskolu studenti papildinās zināšanas biomedicīnas inženierijas, nanotehnoloģiju un nelineārās dinamikas jomā. Lekcijas lasīs un seminārus vadīs augsta līmeņa mācībspēki no Itālijas, Vācijas un Latvijas. Vasaras skolas atklāšana notiks 21. augustā plkst. 15.30 «Swedbank» centrālajā ēkā, Balasta dambī 15, 25. stāvā, Rīgā. Vairāk »
 
17.augusts, 13:55 Šogad centralizētā eksāmena rezultāts mainīts 17 gadījumos, informē Valsts izglītības satura centrā (VISC). Vairāk »
 
17.augusts, 11:40 Topošajiem pirmklasniekiem skolas sākums ir ļoti gaidīts un priecīgs notikums, kam nereti gatavojas jau krietnu laiku iepriekš. Kas jāņem vērā topošo skolēnu vecākiem, lai par īstiem svētkiem izvērstos ne tikai pirmais septembris, bet arī viss skolas laiks? Padomus, kā labāk gatavoties skolas gaitu uzsākšanai, par ko runāt, un par ko nerunāt ar jauno skolēnu, stāsta emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte Iveta Aunīte. Vairāk »
 
16.augusts, 16:34 Jaunajā mācību gadā durvis vērs 776 vispārējās izglītības iestādes, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) statistikas prognoze 2017./2018.mācību gadam. Vairāk »
 
16.augusts, 13:38 Jaunajā mācību gadā skolas gaitas sāks 18 744 pirmklasnieki, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) operatīvā informācija. Vairāk »
 
15.augusts, 12:12 Ap Pļavniekkalna sākumskolu savērpušās kaislības tagad ir pierimušas. Jaunā Ķekavas novada vadība paziņojusi, ka vecā skola netiks nojaukta un ne bērniem, ne pedagogiem nebūs jāpārceļas uz pagaidu telpām. Līdz šā gada beigām vietvara cer piedāvāt sabiedrībai vairākas jaunās skolas būves alternatīvas, lai tuvāko divu trīs gadu laikā ķekavieši tiktu pie jauna nama. Kas notiks jau ar gatavo, 200 000 eiro vērto projektu, kas paredzēja celt skolu par 3,6 miljoniem eiro, nav zināms. Vairāk »
 
15.augusts, 10:10 Divas nedēļas pirms mācību gada sākuma joprojām ir daudz neskaidrību par mācību procesu un skolotāju algām, šodien telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. Vairāk »
 
14.augusts, 13:19 Ata Kronvalda fonds (AKF) katru gadu nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Skolas vērtē “lielo” (vidusskolēnu skaits ir vismaz 100) un “mazo” skolu grupās. „Lielās Pūces” mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par mācību iestāžu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā. Vairāk »
 
14.augusts, 11:23 Pašlaik vidusskolas arvien biežāk pārtop par pamatskolām vai pat sākumskolām, un Carnikavas novads ir vienīgais, kas savā pamatskolā jau nākamgad vai 2019. gadā plāno atvērt 10. klasi. Patlaban gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir likusi pašvaldībai izvērtēt šādu ieceri, norādot uz, iespējams, nepietiekamo skolēnu skaitu. IZM paredzējusi kā minimālo slieksni noteikt kopumā 150 skolēnu 10. līdz 12. klasēs. Vairāk »
 
10.augusts, 6:00 Slēdzot skolas, ik gadu paliek tukšas teju pārdesmit ēku. Visbiežāk tās pārtop par sociālajiem centriem vai dzīvokļiem un pansionātiem, daudz retāk tās tiek pārdotas vai kļūst par ražotnēm. Bet dažkārt bijušās «gaismas pilis» neatrod izmantojumu ilgāku laiku – it īpaši, ja tās atrodas nomaļus no lielceļiem un apdzīvotām vietām. Vairāk »
 
9.augusts, 15:17 Biznesa augstskolas Turība pieteikums atvērt jaunu studiju virzienu Mākslas vakar valdības sēdē tika noraidīts. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pamato šādu lēmumu ar to, ka šāds virziens neatbilst valsts attīstības prioritātēm un līdzīgs piedāvājums jau ir pieejams 15 augstskolās. Turība gan ir pārliecināta, ka Latvijai ir vajadzīga uz eksportu balstīta dizaina programma, kas jau 2018. gadā ienestu budžetā vismaz 200 000 eiro. Vairāk »
 
9.augusts, 9:51 Valdība atbalstīja noteikumu projektus, kuri paredz vidusskolas un pamatskolas beigšanas eksāmenus kārtot tikai latviešu valodā. Krievu skolu atbalstītāji gan uzskata: Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pārsteigusi ar šādu iniciatīvu un nav ļāvusi to izdiskutēt, kā tam vajadzētu notikt demokrātiskā sabiedrībā. Vairāk »
 
9.augusts, 7:22 Sabiedrība atkal šūmējas par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) projektu par skolas gaitu sākšanu sešu, nevis septiņu gadu vecumā, lai gan iecere nav jauna. To vairrākkārt rosinājuši iepriekšējie ministri, un arī esošais ministrs Kārlis Šadurskis to anonsēja jau pērn, plānojot izmaiņu ieviešanu 2018. gadā. Vairāk »
 
8.augusts, 17:20 Pēc trīs nedēļām Ralfs Rogaļevs pievienosies kuplajam studentu pulkam – viņš jau nešaubīgi vairākus gadus zināja, ka studēs mehatroniku. Šo sapni viņš tūliņ sāks piepildīt. Taču viņa vēlmju un ieceru arsenālā ir arī vēl citas realizējamas idejas. Piemēram, viņš ir apņēmības pilns kopā ar uzticamajiem komandas biedriem skolas laikā radīto skolēnu mācību uzņēmumu Light Up pārnest uz reālo biznesa vidi un ar savu produktu būt zināmam eksporta tirgos. Šobrīd vēl notiek pareizā ceļa un veida meklēšana, kā to izdarīt, taču eksperti atzinuši – idejai potenciāls ir. Tā ka – tikai uz priekšu! Vairāk »
 
8.augusts, 16:18 Profesionālajās izglītības iestādēs visā Latvijā līdz augusta beigām turpinās dokumentu pieņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās, kurās bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu profesiju tikai viena gada laikā. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā, var pieteikties mācībām, izvēloties kādu no 34 profesijām, kas izraudzītas sadarbībā ar darba devējiem. Vairāk »
 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers