Izglītība & Karjera

Šodien, 12:45 Ir sākusies Jauniešu garantijas ziemas uzņemšana, kurā jauniešiem ir iespēja īsā laikā un bez maksas apgūt profesiju, atliek no 65 piedāvātajām izvēlēties sev saistošāko. Vairāk »
 
8.decembris, 10:45 Šobrīd Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sākusi sarunas ar pašvaldībām par skolu tīkla optimizāciju, kā pamatu izmantojot nesen veikto pētījumu. Kurzemes reģions atšķirībā no Latgales atbalsta ministrijas redzējumu – par to konstruktīvā sarunā ar Kurzemes plānošanas reģiona vietvaru pārstāvjiem pārliecinājies nozares ministrs Kārlis Šadurskis. Vairāk »
 
5.decembris, 21:32 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceri pāriet uz mācībām latviešu valodā Ventspils mērs Aivars Lembergs saista ar gaidāmajām Saeimas vēlēšanām. Vairāk »
 
5.decembris, 17:26 Erasmus+ mobilitāte pieejama ikvienam jaunietim – programma sludina, ka jebkurš interesents var, piemēram, kļūt par brīvprātīgo, iesaistīties citos neformālās izglītības projektos, doties praksē vai studēt ārvalstīs. Tomēr statistika rāda, ka jaunieši ar speciālām vajadzībām vai ierobežotām iespējām kūtri izmanto programmas iespējas, jo daudzi vienkārši baidās. Vairāk »
 
5.decembris, 14:45 Skolēnu pārvadājumiem pašlaik tērē ievērojamas summas no pašvaldību budžeta. Bet, ja mācību iestādes īstenos vidusskolu reorganizāciju, kā paredz skolu tīkla pētījums, maršrutu tīkls pieaugs vēl vairāk. Vietvaras raizējas, ka līdz ar to izdevumi palielināsies gan tām, gan skolēnu vecākiem, bet ceļš līdz skolai kļūs tik tāls un apgrūtinošs, ka daļa lauku bērnu var palikt bez vidējās izglītības. Vairāk »
 
5.decembris, 13:56 50 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā, paziņoti starptautiskā lasītprasmes novērtēšanas pētījuma 4. klasēm PIRLS 2016 rezultāti. Mūsu bērnu panākumi iepriecina - salīdzinājumā ar iepriekš veikto pētījumu 2006. gadā, patlaban Latvijas skolēnu vidējie sasniegumi lasītprasmē ir ievērojami uzlabojušies. Apsteigta Dānija, Lietuva, Itālija, Vācija, ASV, Nīderlande, Beļģija un citas valstis. Vairāk »
 
5.decembris, 12:53 Otrdien, 5.decembrī, Ministru kabinets(MK) izdeva MK noteikumus “Noteikumi par minimālajām prasībām attiecībā uz obligātā civilās aizsardzības kursa saturu un nodarbināto apmācību civilās aizsardzības jautājumos”, kuros noteiktas prasības apmācību saturam, kā arī precizētas un papildinātas apmācību tēmas. Vairāk »
 
5.decembris, 12:01 Ministru kabinets šodien izskatīja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par pāreju uz mācībām valsts valodā vispārējās izglītības iestādēs un to konceptuāli atbalstīja. Vairāk »
 
4.decembris, 19:26 Valdošās koalīcijas politiķi vēl plāno diskusijas par jautājumiem, kas saistīti ar pāreju uz izglītību latviešu valodā. Vairāk »
 
4.decembris, 10:27 Pagājušajā nedēļā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija lēma, ka ideja par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma, ko virza Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), vēl nav pietiekami detalizēti izstrādāta, lūdzot ministrijai detalizētāk izskaidrot nepieciešamību skolas gaitu sākumu paātrināt, kā arī sniegt redzējumu par idejas ieviešanu praksē, ne tikai teorijā. Paralēli jautājuma skatīšanai Saeimas komisijā turpinās balsu vākšana sabiedrības iniciatīvas platformā manabalss.lv, lai saglabātu šobrīd esošo kārtību, kad bērni skolas gaitas uzsāk septiņu gadu vecumā, ar retiem izņēmumiem – astoņu gadu vecumā. Šobrīd savākti jau vairāk nekā 7 000 paraksti, un balsu vākšana joprojām turpinās. Vairāk »
 
2.decembris, 14:31 Pēc obligātā skolas vecuma reformas Latvijas lielākajās skolās vienā gadā var izveidoties pat 12 paralēlklases. Vairāk »
 
1.decembris, 10:20 Rīgas mērs Nils Ušakovs ceturtdien ticies ar premjeru Māri Kučinski un izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski. Tikšanās laikā apspriesta nacionālo minoritāšu skolu pāreja uz mācībām latviešu valodā. Vairāk »
 
30.novembris, 19:01 Rīgas domes vadības ideju piedāvāt papildu nodarbības mazākumtautību izglītības iestāžu skolēniem viņu dzimtajā valodā izglītības un zinātnes ministrs Kāris Šadurskis (V) vērtē izvairīgi. Vairāk »
 
30.novembris, 13:00 Pārbaudot ēku inženiertīklus, kanalizācijas caurulēs ik pa laikam tiek atrasti priekšmeti, kuru ievadīšanai tajos bijusi nepieciešama īpaša izdoma, atzīst pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” Ēku inženiertīklu nodaļas vadītājs Aivars Strazdiņš, vēsta portāls fakti.lv. Vairāk »
 
29.novembris, 17:59 Pēc pēdējo dienu notikumiem izglītības iestādē, Izglītības kvalitātes valsts dienesta veiktajām pārbaudēm un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pieprasītā paskaidrojuma, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas direktore Anita Stukāne pieņēmusi lēmumu pārtraukt darba tiesiskās attiecības un iesniegusi atlūgumu. Vairāk »
 
29.novembris, 15:52 2. decembrī Rīgā, Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā notiks ekskluzīva ārvalstu privāto skolu un valodu nometņu izstāde, kuru rīko izglītības aģentūras Baltic Council for International Education un Meridian Group. Vairāk »
 
29.novembris, 10:44 Sabiedrības iniciatīvas portālā manabalss.lv savākti jau gandrīz 7 000 paraksti par to, lai tiktu saglabāta esošā kārtība un vecāki paši varētu izvēlēties, cik gados sūtīt bērnu skolā – septiņos, vai, izņēmuma kārtā, sešos vai astoņos gados. Dažādās aptaujās vecāki ir skaidri pauduši savu nostāju, uzsverot, ka nevēlas, lai bērniem obligāti jāsāk skolas gaitas no sešu gadu vecuma. Izglītības un zinātnes ministrija, neraugoties uz vecāku un pedagogu iebildumiem, turpina virzīt šo ideju, bet arī vecāki joprojām atgādina savu nostāju. Vairāk »
 
28.novembris, 18:09 Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas darbinieki, pedagogi un skolēni neievēro skolā pieņemtos iekšējās kārtības noteikumus, veicot pārbaudi izglītības iestādē, secinājis Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD). Vairāk »
 
28.novembris, 16:33 Niklāss Pugejs, Miks Pigits, Leons Baldiņš, Kamila Jasvina un Elīna Sniedze šobrīd ir Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) Jūrskolas 3. kursa audzēkņi – topošie kuģu vadītāji. Viņi visi jau pēc 9. klases skaidri zināja, ka vēlas savu nākotni saistīt ar jūrniecību. Vasaras vidū viņiem un vēl 20 skolas biedriem bija iespēja praktizēties Spānijā un Maltā, kas, kā norāda jaunieši, bija unikāla iespēja gūt starptautisku pieredzi savā specialitātē, turklāt stiprināja pārliecību, ka jūrnieka profesija ir viņu īstais aicinājums. Daļai jau ir pavisam konkrēts mērķis – ar laiku kļūt par kuģa kapteini. Vairāk »
 
28.novembris, 15:42 Diskusijā par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā politiķi pamanījušies apzināt risinājumus arī tam, lai mudinātu vecākus bērnus pasaulē laist gada sākumā. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers