Izglītība & Karjera

Šodien, 14:32 2016./2017.akadēmiskajā gadā Latvijas augstākās izglītības iestādēs studē 82,9 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Šobrīd Latvijā ir 56 augstākās izglītības iestādes, no tām 30 augstskolas un 26 koledžas. Vairāk »
 
Šodien, 8:06 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) filiāļu vadītāji ir sašutuši par publiskajā telpā pausto viņu darba noniecinājumu un apmelošanu, kas ļoti izskatoties pēc politiska pasūtījuma, nevis reformu plāna. Lai gan joprojām nav saņemts nekāds oficiāls augstskolas reorganizācijas apliecinājums, mantu jau dala un, kas vēl sliktāk, katru dienu parādās dažādi paziņojumi, kas tikai dezorganizē mācību iestādes darbu. Vairāk »
 
Vakar, 19:00 Nodarbinātības padome atbalsta Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU). Vairāk »
 
Vakar, 12:36 Drošība ir viens no izglītības iestāžu būtiskiem jautājumiem, un tam izmanto dažādus risinājumus: jaunās tehnoloģijas, videonovērošanu, signalizāciju, pašvaldības policistus vai apsargus. Ja ne kas cits, tad vismaz dežurants pie ieejas durvīm kontrolē ienākošo un izejošo plūsmu, sekojot tam, lai nepiederošas personas neiekļūtu telpās. Vairāk »
 
18.janvāris, 8:51 Pedagogu algu paaugstināšanai līdz 2020. gadam būtu vajadzīgi 100 miljoni eiro. Lai to panāktu, viens no avotiem ir skolu tīkla optimizācija. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau izvērtē visas Latvijas izglītības iestādes, un līdz marta beigām visas pašvaldības saņems rekomendācijas, kuras skolas reorganizēt, kuras slēgt, bet kuras – atstāt. Vairāk »
 
17.janvāris, 12:56 Patlaban pastāv jautājums par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Madonas filiāles saglabāšanu, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
17.janvāris, 12:40 Jēdziens nācija (latīņu val. natio – cilts, tauta) tiek definēts kā vienota politiskā, ekonomiskā sabiedrības struktūra. Tās locekļiem piemīt kopības un solidaritātes izjūta. Nācija ir nākamā tautas attīstības pakāpe, kad tā, sasniedzot noteiktas organizētības un vienotības pakāpi, spēj izveidot savu valsti. Vairāk »
 
17.janvāris, 11:50 Līdz 2020.gadam pedagogu atalgojuma celšanai papildus nepieciešami aptuveni 100 miljoni eiro, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
17.janvāris, 11:23 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) uzskata, ka vakar notikusī iesaistīto pušu tikšanās augstskolā apliecina: Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nav spējīga formulēt uz zinātniskiem vai vismaz loģiskiem argumentiem balstītu augstākās izglītības reformu plānu. Vairāk »
 
17.janvāris, 11:15 Turpmākā studiju programmu konsolidācija skars atsevišķas valsts dibinātās koledžas, izvērtējot iespējas tās integrēt augstskolās, kurās notiek zinātniskā pētniecība attiecīgajās zinātņu nozarēs, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Vairāk »
 
17.janvāris, 11:05 Valsts kontrole paralēli vēl 12 Eiropas Savienības (ES) valstu augstāko revīzijas iestāžu veiktajām revīzijām ir noslēgusi ES struktūrfondu ieguldījuma izvērtējumu "Eiropa 2020" stratēģijas mērķu sasniegšanai izglītības jomā. Paralēlās revīzijas tika veiktas, lai noskaidrotu, kā efektīvāk sekmēt stratēģijas ieviešanu ES dalībvalstīs un par ko liecina sākotnēji sasniegtie rezultāti. Vairāk »
 
17.janvāris, 10:01 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (RPIVA) ir sašutusi, ka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pirmdien, 16. janvārī, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atkal atļāvies dezinformēt sabiedrību nolūkā panākt argumentus RPIVA pievienošanai Latvijas Universitātei. Vairāk »
 
17.janvāris, 8:05 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) turpina virzīt uz priekšu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) un Latvijas Universitātes (LU) reorganizācijas «projektu», lai jau februārī to iesniegtu valdībā. RPIVA vadība gan vērš uzmanību uz to, ka joprojām nav saņēmusi no IZM dokumentu par likvidāciju, nemaz nerunājot par valdības lēmumu. Izskatoties arī, ka ministrijai nekāda pedagoģijas izglītības jomas reformu plāna neesot, vien divu augstskolu apvienošana. Vairāk »
 
16.janvāris, 21:00 Izmaiņas apvienotajā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) un Latvijas Universitātes (LU) pedagoģisko programmu mācībspēku sastāvā varētu notikt 2019.gadā. Vairāk »
 
16.janvāris, 17:28 Vēl ir jāatbild uz daudziem jautājumiem saistībā ar Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, tomēr valdošā koalīcija pašlaik "neapstādina izmaiņas", šodien pēc valdību veidojošo partiju iknedēļas sanāksmes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Vairāk »
 
16.janvāris, 13:41 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizācijā Latvijas Studentu apvienība (LSA) nesaskata kritiskas bažas studējošajiem, noskaidroja aģentūra LETA. Vairāk »
 
16.janvāris, 10:15 Ventspils teātra namā Jūras vārti pagājušajā nedēļā notika svinīgs pasākums, kas bija veltīts tam, ka beidzot izdevies parakstīt ilgi gaidīto līgumu par Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas ar koncertzāles funkciju būvniecību un būvuzraudzību. Vairāk »
 
16.janvāris, 9:06 Patlaban Latvijā ir ap 900 augstākās izglītības studiju programmu, taču to skaitu vajadzētu konsolidēt līdz 600, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
16.janvāris, 8:39 Visas astoņas Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reģionālās filiāles tiks saglabātas, un visi pasniedzēji pāries uz darbu Latvijas Universitātē (LU), šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" solīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
16.janvāris, 7:48 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šodien plkst.11 uz pārrunām par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju gaida augstskolas vadību, aģentūra LETA uzzināja ministrijā. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers