Izglītība & Karjera

Vakar, 22:31 Kaut arī skolas sezona pavisam nesen beigusies, lietderīgi jau laikus domāt par to, kā sagādāt jaunajiem skolēniem nepieciešamos mācību piederumus. Palīdzīga roka noderētu ģimenēm, kuras nespēj nodrošināt bērniem visu nepieciešamo mācību gada uzsākšanai. Vairāk »
 
20.jūnijs, 18:05 27 profesionālajās izglītības iestādēs sākusies uzņemšana mācībām Jauniešu garantijā, proti, jauniešiem bez maksas viena gada laikā ir iespēja apgūt kādu no 34 profesijām. Uzņemšana Jauniešu garantijā notiks pēdējo reizi. Vairāk »
 
20.jūnijs, 17:17 Saruna ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski – 10 ekspresjautājumi, 10 atbildes. Intervijas pirmā daļa publicēta 13. jūnija avīzes numurā. Vairāk »
 
20.jūnijs, 14:15 Valstij jāpārņem savā pārziņā vidusskolas. Šo Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītājas Laimdotas Straujumas ierosinājumu izglītības nozarē strādājošie vērtē atšķirīgi: vieni atbalsta, citi noraida, uzskatot to par nepamatotu vēlmi visu centralizēt, kas diez vai dos pozitīvus rezultātus. Vairāk »
 
20.jūnijs, 11:00 Ventspils Augstskolā tikko kā nosvinēts vasaras izlaidums un kārtējā sesija tuvojas noslēgumam, klāt jauno studentu uzņemšana. Par Ventspils Augstskolas studiju programmām, par jaunumiem un par to, kādēļ izvēlēties studijas Ventspils Augstskolā, pastāstīs Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš. Vairāk »
 
19.jūnijs, 12:11 Lai arī vairāk nekā puse (54%) jauniešu vecumā no 15 līdz 19 gadiem plāno turpināt mācības pēc vidusskolas absolvēšanas, tomēr trešdaļa (33%) vēl šaubās, liecina Swedbank Finanšu institūta dati. Vairāk »
 
16.jūnijs, 17:16 Kaut arī mācību gads jau ir noslēdzies un jaunieši devušies pelnītā atpūtā, uzmanība piesaistīta Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņa diplomdarbam, kas palīdzēs pārvietoties bērniem ar īpašām vajadzībām. Vairāk »
 
16.jūnijs, 12:13 Latvijas darba tirgū arvien palielinās pieprasījums pēc kvalificēta darbaspēka, īpaši ražojošajās industrijās, tāpēc svarīga cieša izglītības iestāžu, uzņēmumu un arī potenciālo darbinieku sadarbība jau mācību laikā. Šāda atziņa izskanēja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) rīkotajā starptautiskajā konferencē Profesionālā izglītība un bizness: veiksmīga sadarbība kvalitatīvām praksēm un darbam. Vairāk »
 
15.jūnijs, 17:49 Saeima šodien noraidīja grozījumu veikšanu Vispārējās izglītības likumā, kas nostiprinātu Ministru kabineta (MK) tiesības noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu klasē vai klašu grupā valsts un pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs vidējās izglītības pakāpē. Vairāk »
 
15.jūnijs, 10:54 Saņemtie "Neatkarīgās" lasītāju zvani Vairāk »
 
15.jūnijs, 8:35 Valsts valodas centrs (VVC) vairākās izglītības iestādēs konstatējis izlaidumu norisi svešvalodā. Vairāk »
 
15.jūnijs, 8:25 Skolas ar padziļinātu svešvalodu apguvi raizējas, ka no 2018. gada 1. septembra tās varētu zaudēt papildu finansējumu, kas tām līdz šim piešķirts programmas īstenošanai. Vairāk »
 
15.jūnijs, 8:19 Atņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) darbiniekiem izmaksātās prēmijas būtu ņirgāšanās par cilvēkiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
14.jūnijs, 18:20 Vairums Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentu pēc akadēmijas likvidācijas, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU), izvēlējušies studijas turpināt LU. Vairāk »
 
14.jūnijs, 16:50 Vakar kādā privātmājā, kas atrodas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa apsekojamā teritorijā, ielauzās divi vīrieši. Jāpiemin, ka ļaundari noskatīja mājokli, kurā dzīvo 78 gadus veca sieviete. Vairāk »
 
14.jūnijs, 13:07 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vērsusies Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) darbiniekiem piešķirto prēmiju 1,4 miljonu apmērā likumību. Vairāk »
 
14.jūnijs, 12:17 Šā mācību gada noslēguma eksāmenu «sesija» pārsteidza ar informācijas noplūdi trijos – centralizētajā latviešu valodas un 9. klases matemātikas un vēstures – pārbaudījumos. Lai novērstu šādus gadījumus, Valsts izglītības satura centrs (VISC) plāno uzlabot drošību, un, visticamāk, jau nākamgad eksāmenu materiālos tiks iestrādāta īpaša konkrēto skolu identificējoša zīme. Vairāk »
 
14.jūnijs, 11:22 Pašvaldību un valsts vispārējās vidējās izglītības iestādēm pašlaik vēl ir spēkā noteikumi, kas atļauj 10. klasi atvērt ar ne mazāk kā desmit skolēniem vai arī 10. līdz 12. klašu posmu – kopumā ar 27 audzēkņiem. Vairāk »
 
14.jūnijs, 10:56 Neilgi pēc valdības lēmuma reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), to pievienojot Latvijas Universitātei (LU), RPIVA darbiniekiem naudas balvās un prēmijās akadēmija izmaksājusi 1,4 miljonus eiro. Vairāk »
 
13.jūnijs, 19:07 Līvānu novada Sutru pamatskola mazā skolēnu skaita dēļ skola tiek reorganizēta – no nākamā mācību gada tā kļūs par Sutru sākumskolu, raksta jekabpilslaiks.lv. Nesen tur noticis pēdējais izlaidums 9. klasei. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers