Izglītība & Karjera

16.februāris, 14:40 Likumprojekti par pāreju uz mācībām valsts valodā visās vidusskolās un izmaiņām bilingvālajā izglītībā nonākuši Saeimā, kur tos sagaida sīva krievu skolu aizstāvju pretestība. Par spīti iebildumiem, deputātu vairākums atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās reformas, gan veltot kritiku IZM par nepietiekamu komunikāciju ar iesaistītajām pusēm. Grozījumi Izglītības un Vispārējās izglītības likumos paredz no 2019. gada pakāpeniskas pārmaiņas mazākumtautību programmās, un tām pilnībā jābūt ieviestām trīs gadu laikā. Vairāk »
 
15.februāris, 15:41 Vakar uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sienas kāds uzkrāsojis uzrakstu krievu valodā "Skolām būt!". Vairāk »
 
14.februāris, 15:15 Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien noraidīja vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstītu iniciatīvu Latvijā saglabāt bilingvālo izglītību. Vairāk »
 
14.februāris, 11:51 Šodien visā Latvijā norisinās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA. Vairāk »
 
13.februāris, 15:00 No 23. līdz 25. februārim izstāde Skola 2018 Ķīpsalā aicina vienkopus satikt ārzemju universitāšu pārstāvjus, konsultantus un uzzināt par izglītības iespējām vairāk nekā 15 pasaules valstīs. Vairāk »
 
9.februāris, 5:00 Latvijā ir 137 izglītības iestādes, kurās mācās līdz 70 skolēniem. Lielākoties tās ir sākumskolas un pamatskolas, to vidū ir arī trīs vidusskolas. Sarakstā ir četras skolas, kur bērni ir vien uz abu roku pirkstiem skaitāmi, un vēl astoņas, kurās to ir līdz 20. Domājot par nākamo mācību gadu, daļa pašvaldību ir pieņēmušas lēmumu slēgt šīs skolas, daļa – tomēr vēl saglabāt. Vairāk »
 
2.februāris, 14:45 Par viena centralizētā eksāmena darba labošanu pedagogs var nopelnīt līdz 1,57 eiro pirms nodokļu nomaksas, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā izvietotā iepirkuma "Centralizēto eksāmenu vērtētāju pakalpojumi" instrukcija. Vairāk »
 
1.februāris, 13:00 Šodien noslēdzas jaunā mācību satura sabiedriskā apspriešana, un vakar notika pēdējais no septiņiem forumiem, kas bija veltīti dažādiem šā projekta aspektiem, kurā piedalījās pedagoģijas un citu nozaru profesionāļi un eksperti. Vairāk »
 
31.janvāris, 18:18 Intervēt bioloģijas doktoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli, profesoru, Daugavpils universitātes (DU) rektoru, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāju Arvīdu BARŠEVSKI mani rosināja daži pazīstami daugavpilieši (ne tikai latvieši) un Jānis Streičs. Barševska kungs esot viens no pozitīvajiem pilsētas pīlāriem, bet šobrīd viņam tiekot gāztas virsū samazgas. Intervijā mēs tomēr pamatā runājam par augstskolas nākotni un DU iecerētajām nopietnajām reformām. Vairāk »
 
30.janvāris, 16:00 Sākot ar 2018./2019. mācību gadu, skolās un pirmsskolās Latvijā tiks sākta pakāpeniska pāreja uz pilnveidotu mācību saturu un mācīšanas pieeju, lai rezultātā skolēni attīstītu dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas un prasmes. Pārmaiņas pirmie jau šajā rudenī uz savas ādas izjutīs pirmsskolas. Izglītības jomā strādājošie norāda – saturs nav revolucionārs apvērsums, mainījies gan ir fokuss – bērnu izglītošanā svarīgāks būs process, nevis rezultāts. Jautājumu un neskaidrību gan vēl daudz. Bērnu vecāki arī norāda – līdztekus jautājumiem, ko un kā mācīt bērniem pirmsskolā, uzmanība jāpievērš arī citiem aspektiem – vai bērns uz bērnudārzu maz dodas ar prieku un kāda vide viņu tur sagaida. Vairāk »
 
30.janvāris, 12:00 Valsts kontrole, izvērtējot augstākās izglītības (AI) finansēšanas sistēmas efektivitāti, īpašu akcentu likusi uz nepilnībām budžeta vietu nodrošinājumā. Revidenti konstatējuši, ka līdzekļu sadalījumu šim mērķim diktē augstskolas, nevis valsts, ņemot vērā attīstības prioritātes. Augstskolas gan atrunājas, ka šo sistēmu nav tik viegli mainīt, atgādinot, ka valsts studiju vietas finansēšanai piešķir tikai ap 70% no nepieciešamā un kopumā nozare saņem krietni mazāk, lai spētu celt programmu kvalitātes latiņu. Vairāk »
 
30.janvāris, 11:00 Valstī publiski ir izskanējis, ka valdība tomēr nespēj nodrošināt finansējumu pedagogu algu palielināšanai ar nākamo mācību gadu un ka pašvaldībām trūkstošais finansējums jārod savā budžetā. Gulbenes novadā šis trūkstošais finansējums ir apmēram 100 000 eiro. Vairāk »
 
25.janvāris, 11:00 Tas, ka Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) īsā laikā pamet divi augstākie ierēdņi – Izglītības un Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu direktores Evija Papule un Agrita Kiopa – laikā, kad iesākta virkne reformu gan vispārējā, gan augstākajā izglītībā, rada bažas, kā tās varēs ieviest. Vairāk »
 
24.janvāris, 20:20 Eiropas Parlamenta (EP) komitejā noraidīta petīcija pret izglītības reformu Latvijā, kas noteica eksāmenu norisi latviešu valodā, pastāstīja EP deputāts Atis Pabriks (V). Vairāk »
 
24.janvāris, 11:56 Kaut kādā brīdī visām mācībām būs jānotiek latviešu valodā, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) mediju pārstāvjiem sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »
 
24.janvāris, 11:36 Viņa spēlē ģitāru, dzied ansamblī, dejo tautas dejas, spēlē futbolu, apmeklē Mākslas skolu, kā arī ļoti labi mācās – Dobeles Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Monta Anna Rudmieze ir spilgts piemērs tam, cik daudz principā ikviens no mums spēj paveikt, ja vien ir vēlme un gribasspēks. Ģimnāzijas direktore Inese Didže ar lepnumu teic, ka tikpat gaiši un uzņēmīgi ir arī citi ģimnāzijas skolēni, kas saprot – kvalitatīva izglītība ir labs atspēriena punkts tālākajā dzīvē. Vairāk »
 
23.janvāris, 22:36 Ventspils mērs Aivars Lembergs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kuros paredzēts noteikt pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā, saista ar Saeimas vēlēšanām. Vairāk »
 
23.janvāris, 17:39 Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāres vietniece – Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa nolēmusi pieņemt jaunus izaicinājumus un savu turpmāko karjeru veidos akadēmiskajā vidē. Šodien, 23. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes Senāts A.Kiopu apstiprinājis zinātņu prorektores amatā. Vairāk »
 
23.janvāris, 15:10 Viens no izglītības ieguves veidiem, ko atļauts īstenot Latvijā, ir mājmācība. Šobrīd šādi te skolojas mazāk nekā 100 bērnu, lai gan šim skaitlim, kā rāda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā esošie dati, ir augšupejoša tendence. Daudzviet pasaulē tā ir daudz populārāka, piemēram, ASV mājmācībā ir aptuveni divi miljoni bērnu, kas ir 3,4% no visiem izglītojamajiem. Vairāk »
 
23.janvāris, 13:53 2017./2018. akadēmiskajā gadā studijās iesaistījušies 81,6 tūkstoši studentu, un gada laikā studējošo skaits ir samazinājies par 1,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Pēdējo 10 gadu laikā, samazinoties iedzīvotāju skaitam, studentu skaits ir sarucis par 43,8 tūkstošiem jeb 35 %. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers