Izglītība & Karjera

Vakar, 18:00 Arī pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtās papildu informācijas tiesībsargs Juris Jansons ir bažīgs par studējoši tiesību un interešu aizskārumu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesā. Vairāk »
 
Vakar, 14:45 Vairums Latvijas skolēnu, viņu vecāku un skolotāju ikdienā kustas par maz un lielākoties neizpilda Pasaules Veselības organizācijas (PVO) noteikto dienas fizisko aktivitāšu minimumu – secināts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta Sporto visa klase veiktajā fizisko aktivitāšu eksperimentā, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu (LMT). Tomēr eksperimenta laikā noskaidrots, ka modernās tehnoloģijas jauno paaudzi var pamudināt pievērsties kustīgākam dzīvesveidam un ikdienas rādītājus krietni uzlabot. Vairāk »
 
Vakar, 10:37 Jauno, kompetencēs balstīto izglītības saturu pilotprojekta veidā jāsāk izmēģināt jau 2017. gada septembrī, taču vēl aizvien nozarē strādājošajiem jautājumu ir vairāk nekā atbilžu – it īpaši tas attiecas uz skolas gaitu sākšanu sešu gadu vecumā. Atbildīgā ministrija uzskata, ka bažām nav pamata, lai gan piekrīt, ka laika ir maz. Vairāk »
 
Vakar, 8:51 Saeimas opozīcijas partiju deputāti savākuši 21 parakstu, kas nepieciešams, lai vērstos Satversmes tiesā ar iesniegumu pret pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību. Proti, skolotājiem, kas nepaguva pieteikties līdz 2016. gada 31. maijam uz kādu no tām, kā arī tiem, kam tās šogad beidzas, jābūt tiesībām uz profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanu. Vairāk »
 
21.marts, 14:21 Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ministriem nākamnedēļ varētu būt brīvais balsojums par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei (LU). Vairāk »
 
20.marts, 20:20 Jau pirms vairākiem gadiem Ogres pirmsskolas izglītības iestādē tika atklāti pārkāpumi finanšu jautājumos un saistībā ar dokumentiem. Toreiz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica pārbaudi. Rezultātā tagad arī Prokuratūra izvirzījusi apsūdzību pieciem darbiniekiem un iestādes vadītājai, vēsta raidījums "Bez Tabu". Vairāk »
 
20.marts, 17:22 Ministru prezidents Māris Kučinkis (ZZS) atbalstīs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU). Vairāk »
 
20.marts, 15:50 Valdošā koalīcija kārtējo reizi uz nedēļu atlika jautājuma izskatīšanu valdībā par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei, žurnālistiem pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
20.marts, 15:14 Divas Aizkraukles pirmsskolas izglītības iestādes "Zīlīte" pedagoģes atstādinātas no pienākumu veikšanas, jo grupas bērnu vecāki apsūdz viņas emocionālajā vardarbībā pret bērniem, informēja Aizkraukles novada Izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa. Vairāk »
 
20.marts, 13:34 Vien dažas dienas pirms Ministru kabineta (MK) lēmuma par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju pieņemšanas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sagādājusi apjomīgu juridiskā biroja "Sorainen" sagatavotu atzinumu, atkārtoti prasot apturēt RPIVA likvidācijas projekta tālāku virzību. Vairāk »
 
20.marts, 10:17 Otrdien, 21. martā plkst.11.30 pie Ministru kabineta notiks Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentu, darbinieku un atbalstītāju protesta pikets "Dzīvā ķēde", ar mērķi pieprasīt RPIVA likvidācijas procesa pārtraukšanu. Vairāk »
 
20.marts, 9:09 Latvijas reģionu sekmīgu pastāvēšanu nevar nodrošināt ar izglītības budžetu vien, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V). Vairāk »
 
20.marts, 8:47 Šodien 12.klašu skolēniem sākas pavasara brīvlaiks, liecina Ministru kabinetā apstiprinātie noteikumi par 2016./2017.mācību gada sākuma un beigu laiku. Vairāk »
 
19.marts, 20:43 Ar pārbaudījumu angļu valodā šonedēļ dots starta šāviens šī mācību gada centralizēto eksāmenu laikam topošajiem visuddkolu apsolventiem. Tomēr tajā pašā laikā izglītības nozares speciālisti turpina diskutēt par to, vai vajadzētu palielināt obligāto eksāmenu skaitu. Vienlaikus izskan arī viedoklis, ka centralizētos eksāmenus vajadzētu vispār atcelt, vēsta raidījums "LNT ziņu Top 10". Vairāk »
 
18.marts, 10:30 Likvidējot Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA), Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sola līdz 2020.gadam nereorganizēt vairs nevienu augstskolu, liecina rīkojuma projekta par RPIVA likvidāciju, pievienojot Latvijas Universitātei, protokollēmuma projekts. Vairāk »
 
17.marts, 17:21 Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) vērsīsies Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot izvērtēt Madonas 2.vidusskolas direktora, domes deputāta Valentīna Rakstiņa ("Tautas kontrole") kā amatpersonas iespējamo interešu konfliktu, uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Vairāk »
 
17.marts, 14:00 Madonas novada dome veiks sīkāku pārbaudi par Madonas 2.vidusskolas direktora, domes deputāta Valentīna Rakstiņa (Tautas kontrole) rīcību, nodarbinot skolā savus radiniekus, aģentūrai LETA pavēstīja Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters (V). Vairāk »
 
17.marts, 10:44 Iepazīt ārzemju izglītības sistēmu. Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā, šo sestdien noritēs izstāde Days of International Education, kuru katru gadu ar nepacietību gaida skolēni, viņu vecāki, studenti un jaunieši. Vairāk »
 
16.marts, 21:22 Jau 376 Latvijas lauku skolu audzēkņi ir tikuši pie bezmaksas redzes pārbaudes un jaunajām brillēm. Taču, turpinot Borisa un Ināras Teterevu fonda labdarības programmu "Dakter, es labi redzu!", sertificēts oftalmologs redzes pārbaudes veiks arī martā. Šoreiz - Kocēnu, Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadu skolās. Vairāk »
 
16.marts, 9:12 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno apvienot vienā lielā uzņēmumā tās pārvaldībā esošās nacionālās sporta bāzes: sporta centru Mežaparks, tenisa centru Lielupe, bobsleja un kamaniņu trasi Sigulda un kultūras un sporta centru Daugavas stadions. Pret to asi iebilst gan Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), gan sporta federācijas, apšaubot, vai šādam solim būs kāds ieguvums. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers