Veselība

12.mai
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, infektologs Māris Liepiņš un infekciju kontroles māsa Agita Melbārde-Kelmere atklāj, ko mēs vēl nezinām par roku higiēnu.
 
11.mai
Pateicoties valsts piešķirtajam papildu finansējumam, par vairāk nekā 40 % palielinājies pacientu skaits, kuriem šī gada pirmajā ceturksnī tika veiktas valsts apmaksātas acu operācijas dienas stacionārā - salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni. Vienlaikus ir vērojama tendence samazināties vidējam gaidīšanas laikam valsts apmaksātu acu operāciju veikšanai.
 
11.mai
"Ātrās palīdzības" brigāde atteicās ierasties uz izsaukumu, kurā māte lūdza palīdzēt 10 mēnešu vecam zīdainim ar 39,9 grādu ķermeņa temperatūru, portālā sudzibas.lv apgalvo bērna māte.
 
10.mai
Latvijā pārstāvētie starptautiskie zāļu ražotāji ir gatavi samazināt kompensējamo medikamentu cenas, piedāvājot kompromisu Veselības ministrijas izziņotajai jaunajai politiskajai iniciatīvai noteikt tā saukto pieļaujamo zāļu cenu "koridoru", kas paredz iespēju ārstēties tikai ar lētākās izvēles medikamentiem.
 
9.mai
Latvijā 20,1% iedzīvotāju pagājušajā gadā pēdējo 12 mēnešu laikā nebija apmeklējuši ģimenes ārstu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
 
9.mai
Es jau to visu zinu – gribas teikt, kad ādas ārsti, onkologi, acu ārsti un citu specialitāšu mediķi kārtējo reizi atgādina par piesardzību, kas jāievēro, uzturoties saulē.
 
9.mai
Ja šobrīd veselības aprūpes sistēmas sāpju bērns ir e-veselība, tad kādreizējais žurnālists, Islāma kultūras centra preses sekretārs Roberts Klimovičs sociālajos tīklos vērš uzmanību uz  kādu citu dramatisku statistiku. Proti, neatkarības gados mediķu skaits Latvijā ir sarucis teju uz pusi, bet slimnīcu skaits samazinājies pat trīskārt.
 
9.mai
E-veselības sistēma ir obligāti nepieciešama visiem Latvijas iedzīvotājiem un veselības sistēmai kopumā, tādēļ visi ir ieinteresēti, lai tā darbotos efektīvi, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
9.mai
Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunā A korpusa otrās kārtas ēkas celtniecību plānots pabeigt četru gadu laikā. Kopējās projekta izmaksas pašlaik nospraustas 91 miljona eiro apmērā, kur lauvas tiesa finansējuma nāk no Eiropas struktūrfondiem.
 
9.mai
Divu mēnešu laikā e-veselības sistēma kļūs par "palīgu, nevis šķērsli" mediķiem, solīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
 
9.mai
Šogad Pasaules veselības organizācija par Starptautiskās roku higiēnas dienas galveno mērķi pasludinājusi pareizas roku higiēnas veicināšanu veselības aprūpes iestādēs. Kā liecina pētījumi, ir gadījumi, kad pacienti, uzturoties slimnīcā, iegūst kādu infekciju tieši no mediķu rokām, jo tās pirms saskares ar pacientu nav apstrādātas ar dezinfekcijas līdzekli. Šādi no viena pacienta citam iespējams pārnest dažādas bīstamas infekcijas, tajā skaitā multirezistentu mikroorganismu izraisītas.
 
9.mai
Valdība atbalstījusi papildus gandrīz divu miljonu eiro piešķiršanu Veselības ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai tā sakārtotu datu bāzes, pēc kurām atbildīgās iestādes vētīs iedzīvotājus – ir tiesīgi saņemt veselības aprūpes pakalpojumus pilnā apmērā vai nē. Tomēr joprojām ir ļoti daudz neskaidrību. Veselības ministrija faktiski paļaujas uz cilvēku informētību – katram pašam pilnībā jāpārzina sava «nodokļu vēsture» – jo, visticamāk, septembrī, kad iedzīvotājiem piedāvāts samaksāt par veselības apdrošināšanu, datu bāzes vēl nebūs apvienotas un nebūs iespējams noskaidrot, kādā statusā ir katrs pacients.
 
8.mai
Latvijā puse ar HIV inficētu pacientu ārstēšanu saņem novēloti, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra Infektoloģijas poliklīnikas vadītāja Inga Ažiņa.
 
8.mai
HIV/AIDS pacientu organizācijas pauž satraukumu par HIV pacientu ārstēšanu – neraugoties uz papildus piešķirto finansējumu zālēm, ārstēto pacientu skaits būtiski nepieaug. Rindā pie infektologa, kas var nozīmēt antiretrovīrusu terapiju, jāgaida vairākas nedēļas.
 
8.mai
"04.05.2018. Latvijā – valsts svētki, kas, piedodiet, man vairs nav svētki. Jo līdzīgā valsts svētku dienā šajā valstī, Kuldīgas reģionālajā slimnīcā pieci Latvijas ārsti apzināti un mērķtiecīgi nogalināja manu māti. Māti nogalināja, faktiski veicot prettiesisku eitanāziju, pēc 20 stundu ilgi veiktām eksekūcijām," portālam pietiek.com atklāj lasītāja.
 
7.mai
Kārlim ir 6 gadi. Kārlis ir īpašs bērniņš – viņam ir autisms. Kārlis nerunā, daļēji sazinās ar žestiem, ar rociņu norāda uz vajadzīgo vai interesējošo.
 
7.mai
Premjerministrs Māris Kučinskis aicina Veselības ministriju popularizēt infografiku, kurā esot skaidri parādīts, kam un cik jāmaksā par valsts obligāto veselības apdrošināšanu, taču šis informatīvais materiāls ir maldinošs. Tajā teikts, ka jāsamaksā 51,60 eiro 2018. gadā, lai kļūtu apdrošināts veselībai, taču faktiski, lai nākamgad varētu saņemt valsts apmaksātus veselības pakalpojumus, ir jāsamaksā uzreiz par diviem gadiem – 2018. un 2019. gadu, un kopā tie ir 206,4 eiro.
 
7.mai
Veselības ministrijas politiskā iniciatīva par pieļaujamo cenu koridoru kompensējamām zālēm jau saņēmusi kritiku – ne par vēlmi samazināt medikamentu cenu, bet par nepārdomātu rīcību, kas veicinās zāļu ražotāju atteikšanos no dalības kompensējamo zāļu sistēmā un vēlmi vispār aiziet no Latvijas tirgus.
 
6.mai
Mainot attieksmi pret stresu, tas var kļūt par veselībai labvēlīgu vai vismaz par tai nekaitīgu faktoru, atsaucoties uz vairākiem ASV veiktu pētījumu datiem, raksta U.S. News & World Report.
 
6.mai
Saules ultravioletā starojuma intensitāte svētdien Latvijā pakāpusies augstāk nekā parasti maija pirmajā pusē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
 
6.mai
Sociālajā tīklā Facebook izveidota atbalsta lapa gadu vecajam Leonīdam, kurā ģimene aicina atsaukties labdarus, kuru ziedojumi varētu atvieglot mazā bērniņa dzīvi.
 
6.mai
Medicīniskā aptieciņa ir pirmais palīgs dažādās dzīves situācijās, piemēram, saaukstēšanās gadījumā, nobrāžot celi, apdedzinoties vai sāpju gadījumā. Diemžēl, traumas vai pēkšņas sāpes nav iespējams paredzēt, tāpēc aptieciņas saturu nepieciešams sagatavot savlaicīgi, atcerēties to regulāri pārskatīt un arī pareizi atbrīvoties no medikamentiem, kuriem ir beidzies derīguma termiņš.