Veselība

15.marts, 15:23 Bieži vien tieši locītavas ir tās, kas nodod cilvēka patieso vecumu. Sejas un ķermeņa āda var izskatīties perfekti, pateicoties estētiskās medicīnas speciālistu un skaistumkopšanas meistaru pūlēm, cilvēks var izvēlēties jauniešu stila apģērbu, bet ko tas līdz, ja veidojas stīva gaita, stāvs ir sagumis, bet piecelšanās no krēsla vai izkāpšana no auto iznāk neveikla un smagnēja. Te nu katram vērotājam skaidrs, ka šim cilvēkam ir radušās problēmas ar locītavām, kas, tāpat kā citas ķermeņa daļas, ar gadiem nolietojas. Vairāk »
 
15.marts, 12:44 Mēs esam tik dažādi: viens nekad mūžā nav izjutis pavasara nogurumu un viegli pārcieš arī gadskārtējo pulksteņa pagriešanu par stundu uz priekšu, kamēr cits vairākas nedēļas jūtas gluži kā salauzts. Kamēr organisms ceļā no ziemas uz vasaru pārkārto un saskaņo visu sistēmu darbu, tas ir vairāk pakļauts dažādu nelabvēlīgu ārēju faktoru ietekmei, tāpēc ir vieglāk saslimt ar elpceļu infekcijām, dažādiem iekaisumiem, biežāk uzliesmo alerģija. Vairāk »
 
15.marts, 12:21 Nepietiekams miegs parasti tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem iemesliem, kādēļ rodas tā sauktie “maisiņi” zem acīm. Taču bez noguruma un negulētām naktīm to spēj ietekmēt arī citi apstākļi. Kāpēc veidojas šie “maisiņi”, kā no tiem pēc iespējas ātrāk un efektīvāk atbrīvoties, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa. Vairāk »
 
15.marts, 10:44 Pārbaudot vadošo dzeramā ūdens tirgotāju produkciju secināts, ka plastmasas pudelēs pildīts ūdens satur mikroskopiskas plastmasas daļiņas. Vairāk »
 
14.marts, 17:51 Aizvadītajā nedēļā palielinājusies gripas intensitāte, kā arī šīs infekcijas dēļ bojā gājuši vēl divi cilvēki, liecina jaunākie Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati. Vairāk »
 
14.marts, 17:00 Mākslas terapija piemērota visdažādākā vecuma cilvēkiem, turklāt nav vajadzīgas nekādas mākslinieciskas dotības, iemaņas un zināšanas, lai kļūtu par mākslas terapeita klientu. Kā šī terapija notiek un kā tā var palīdzēt – to Neatkarīgā jautāja mākslas terapeitēm Daigai Dzenei un Evitai Daksei. Vairāk »
 
14.marts, 14:22 Pagājušajā nedēļā, pateicoties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Kardioķirurģijas klīnikas speciālistu iniciatīvai un Bērnu slimnīcas fonda un ziedotāju atbalstam, Bērnu slimnīcā tika veiktas piecas augstākās sarežģītības pakāpes atvērtas sirds operācijas, pielietojot mākslīgo asinsriti, informē Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja. Vairāk »
 
13.marts, 17:56 Piešķirtais papildu finansējums atalgojuma palielināšanai neatrisina visas problēmas, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē apliecināja dažādu mediķu organizāciju un slimnīcu vadītāji. Vairāk »
 
13.marts, 12:20 Daļa Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ēku ir sliktā tehniskajā stāvoklī, tostarp ilgstoši nav veikti atjaunošanas darbi, lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēmas nav darba kārtībā, nav veikta pamatu hidroizolācija, kā arī novērota virkne citu problēmu, kuru novēršanai būtu jāpievēršas tuvākajā laikā, secināts vairāku korpusu tehniskās apsekošanas laikā. Vairāk »
 
12.marts, 16:00 Pavasari gaidot, viens no populārākajiem vārdiem ir detokss. Vairāk »
 
12.marts, 15:04 Kopš pagājušā gada decembra Latvijā reģistrēti četri apstiprināti masalu gadījumi bērniem, turklāt neviens no saslimušajiem bērniem nebija vakcinēts pret masalām, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja. Vairāk »
 
12.marts, 12:00 Katrs otrais ģimenes ārsts spiests strādāt ilgāk, kopš ir ieviesta e-veselība, ģimenes ārstu kopsapulcē sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Ģimenes ārstu darba laiks palielinājies, jo e-veselības darbības traucējumu dēļ ārstiem nākas strādāt vakaros un brīvdienās, lai izrakstītu e-receptes un e-darbanespējas lapas. Vairāk »
 
11.marts, 15:01 Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par automātisku ikviena iedzīvotāja kļūšanu par orgānu donoru pēc nāves. Vairāk »
 
11.marts, 10:47 Pēc e-veselības ieviešanas divi no trīs ārstiem spiesti strādāt ilgāk, un šī iemesla dēļ palielinājies ģimenes ārstu darba laiks, šonedēļ Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) biedru sapulcē sacīja asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Vairāk »
 
10.marts, 18:21 Atzīmējot Rīgas Dzemdību nama 70 gadu jubileju un Latvijas simtgadi, tiek veidots ģimenes koks jeb savdabīgs virtuāls fotoalbums ar ģimenēm, kas savas atvases sagaidījušas šajā ārstniecības iestādē, informēja slimnīcas pārstāve Jana Priedniece. Vairāk »
 
10.marts, 11:38 Balstoties sporta zīmola 4F aptaujas datos, 88% respondentu par veselīga dzīvesveida pamatu un neatņemamu sastāvdaļu uzskata tieši pareizu uzturu, taču tikai trešdaļa (29%) respondentu norāda, ka tēma par pareizu uzturu ir ļoti sarežģīta un neviennozīmīga. "Vairāk kā puse aptaujāto (52%) pareizu uzturu un fiziskās aktivitātes uzskata par "tumšo mežu"," skaidro fitnesa treneris Kristaps Ence, "Kaut gan pareizs uzturs var būt ne tikai ātri un viegli pagatavojams, bet arī finansiāli izdevīgs." Vairāk »
 
9.marts, 11:00 E-veselības sistēmā ikviens iedzīvotājs var norādīt kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā. Līdz šim visbiežāk iedzīvotāji norādījuši savu dzīvesbiedru. Vairāk »
 
8.marts, 21:37 Būvniecības valsts kontroles biroja ekspertīzes atzinums liecina, ka Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca 32.korpusa kāpņu telpu tehniskais stāvoklis atbilst drošības prasībām un konstrukciju ekspluatācija ir droša cilvēku plūsmai, līdz ar to kāpņu telpās ir atjaunota kustība. Vairāk »
 
8.marts, 16:00 Igaunijā pašlaik pacientiem kompensējamo zāļu sistēmā ir pieejami 66 dažādi jaunākās paaudzes medikamenti, Lietuvā – 62, bet Latvijā – 31. Turklāt Igaunija pusgada laikā ir spējusi iekļaut kompensējamo zāļu sarakstā astoņus medikamentus, kamēr Latvija – tikai vienu. Vairāk »
 
7.marts, 18:54 Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā 32.korpusā šodien, 7.martā pacientu piederīgo pārvietošanās pa stāviem tiek organizēta ar liftiem. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers