Veselība

20.aprīlis, 13:34 Alumīnija folija, ko izmantojam produktu cepšanai, grilēšanai vai vienkārši iesaiņošanai, šķiet pārbaudīta vērtība, jo to ražo kopš 1910. gada. Tiesa, tolaik ražotāji diez vai varēja iedomāties, ar kādu vērienu cilvēki nākotnē patērēs foliju dažādām virtuves vajadzībām. Vairāk »
 
20.aprīlis, 12:30 Gripas epidēmija šogad izraisīja lielāku saslimušo skaitu un līdz ar to radīja ievērojamu slodzi veselības aprūpes dienestiem, informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Raina Nikiforova. Vairāk »
 
20.aprīlis, 12:21 Krūts veselības informatīvās kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” atklāšana notiks šo piektdien, 2017. gada 28. aprīlī, viesnīcā “Roma” (Kaļķu iela 28). Šogad kampaņas ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta ne tikai nepieciešamībai regulāri veikt krūšu pārbaudes, bet arī tam, cik pieejama ir katram pacientam piemērotākā efektīvā ārstēšana. Vairāk »
 
20.aprīlis, 11:00 Mediji ziņo, ka dārzkopība kļūst arvien populārāka, tostarp arī pilsētnieku un jaunu cilvēku vidū. Stādiņi jau aug, ļaudis pēta dārza lietām veltītus izdevumus un interneta publikācijas, gaida, kad beidzot pārliecinoši atnāks pavasaris, meklē darbarīkus un stilīgus piederumus. Dārza darbus daudzi uztver arī kā veselīgu izkustēšanos svaigā gaisā, un tā patiešām var būt, tikai ar vienu nosacījumu – lai šīs aktivitātes nenodara kaitējumu mugurai, locītavām un cilvēka veselībai kopumā. Vairāk »
 
20.aprīlis, 10:05 Labklājības ministrija iecerējusi reformēt valsts apmaksāto rehabilitāciju un tehnisko palīglīdzekļu saņemšanu cilvēkiem ar invaliditāti, veidojot šos pakalpojumus iedzīvotājiem draudzīgākus. Labklājības ministrs Jānis Reirs diskusijā Saeimā norādīja: lai uzlabotu cilvēku ar invaliditāti situāciju valstī, ir plānots reorganizēt Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA), kas sniedz rehabilitācijas pakalpojumus, taču – lai tos saņemtu – jāgaida garās rindās. Vairāk »
 
19.aprīlis, 20:31 Vairākums Latvijas skolu jauniešu vecuma grupā no 5. līdz 9. klasei ietur trīs maltītes dienā, bet silta maltīte visbiežāk ir divās ēdienreizēs, secināts jauniešu ēšanas paradumu aptaujā*. Vairāk »
 
19.aprīlis, 12:32 Depresija ir pasaulē un Latvijā viena no izplatītākajām slimībām visos vecuma posmos, arī vecāka gadagājuma cilvēkiem. Lai arī vecumdienās ļaudis lielākoties samierinās ar dzīves drūmajām krāsām, speciālisti aicina būt drošiem un meklēt palīdzību, lai līdz mūža nogalei varētu baudīt dzīvi pilnā tās krāšņumā. Vairāk »
 
19.aprīlis, 12:03 Atbildīgs un intensīvs darbs, paaugstināta atbildības izjūta, perfekcionisms, augsti darba standarti un pārāk liela darba slodze, neatbilstošs materiālais un garīgais novērtējums, mazs sociālais atbalsts ir galvenie izdegšanas sindroma priekšnoteikumi. Vairāk »
 
19.aprīlis, 11:11 Mediķu arodbiedrība gaidīs savu prasību izpildi no Veselības ministrijas un valdības, taču vienlaikus gatavosies protesta akcijai, kuras mērķis ir panākt izmaiņas noteikumos par medicīnas darbinieku nodarbināšanu un atalgojumu. Vairāk »
 
19.aprīlis, 10:12 Situācijās, kad jāmeklē papildu finansējums veselības nozarei vai jāsavelk stingrāk josta, praktiski vienmēr tiek aktualizēts jautājums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) palielināšanu medikamentiem. Arī šogad. Finanšu ministrija visai ātri paķēra ideju par samazinātas PVN likmes atcelšanu zālēm, taču nu valdību veidojošo partiju politiķi vienojušies šādu ieceri noraidīt. Vairāk »
 
18.aprīlis, 17:07 Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis gripas epidēmijas beigas, informēja centa pārstāve Ilze Arāja. Vairāk »
 
18.aprīlis, 16:20 Tas nav tikai mīts, ka, lūkojoties datorā, planšetē vai viedtālrunī, jūtami pieaug risks acu veselībai. Lai gan visbiežāk šajās elektroniskajās ierīcēs izmanto LED gaismu, kas nodara acīm mazāku kaitējumu nekā ultravioletā gaisma, mēs saviem redzes orgāniem darām pāri paši, ikdienā lūkojoties ekrānos daudzas stundas. Vairāk »
 
18.aprīlis, 15:40 Britu zinātnieki iesaka sagādāt kaut neilgu tuvību ar dabu tiem, kuri strādā birojos, pārceļot darba apspriedes uz tuvējo parku. Vairāk »
 
18.aprīlis, 15:08 Sie­vie­tes vis­bie­žāk uz­trau­cas par sa­vu au­gu­mu, lai tas bū­tu slaids un iz­ne­sīgs. Vairāk »
 
18.aprīlis, 13:32 Turpmāk netiks skatīts jautājums par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšanu medikamentiem, bet meklēts cits risinājums veselības nozares finansēšanai, šodien pēc koalīcijas partneru sēdes žurnālistiem atzina premjers Māris Kučinskis (ZZS). Vairāk »
 
18.aprīlis, 13:25 Ja nākas ierobežot cukura patēriņu, tomēr ļoti gribas kaut ko saldu, kārdinoši šķiet dažādi produkti, uz kuru iesaiņojuma rakstīts «bez cukura». Visbiežāk tie satur kādu no mākslīgajiem saldinātājiem. Vairāk »
 
18.aprīlis, 12:59 Vakar Rīgā kāds 12 gadus vecs zēns guvis termiskus apdegumus, ugunskurā uzsprāgstot nezināmam priekšmetam, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa. Vairāk »
 
18.aprīlis, 12:40 Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome šodien, 18.aprīlī, lems par veselības nozares darbinieku vienlaicīgu atteikšanos strādāt pagarināto normālo darba laiku (PNDL). Vairāk »
 
18.aprīlis, 12:15 «Pārim, kas vēlas bērnu, ir rūpīgi jāseko līdzi savai ēdienkartei,» stāsta ginekoloģe, klīnikas EGV vadītāja Zane Vītiņa. Līdztekus daudziem citiem faktoriem, kas ietekmē cilvēku spēju radīt pēcnācējus, arī uzturam ir sava nozīme. Par to, kā ar uztura palīdzību iespējams veicināt auglību, stāsta uztura speciāliste Jevgēnija Jansone. Vairāk »
 
18.aprīlis, 11:53 Biedrības "Aptieku īpašnieku asociācija", "Latvijas Farmaceitu biedrība" un "Aptieku biedrība" kategoriski iebilst pret ieceri palielināt Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi medikamentiem no 12% līdz 21%. Latvijā jau šobrīd ir visaugstākā PVN likme medikamentiem starp Baltijas valstīm: Igaunijā zālēm PVN ir 9% un Lietuvā 5%. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers