Veselība

21.marts, 15:53 Atteikšanās no normālā pagarinātā darba laika ir labi vērtējama ideja, taču tuvākajā nākotnē to nav iespējams realizēt finanšu un darba spēka trūkuma dēļ, pauda Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs. Vairāk »
 
21.marts, 14:55 Otrdien, 21.martā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskajā Dauna sindroma diena. Vairāk »
 
21.marts, 13:54 Veselības ministrija (VM) ar vienreizēju un ikmēneša papildu maksājumu palīdzību cer piesaistīt mediķus darbam ārpus Rīgas. Vairāk »
 
21.marts, 12:50 Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padomes sēdē šodien nolemts aicināt arodorganizācijas un Latvijas Māsu asociāciju apsvērt iespēju atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku ar 1.jūniju, ja netiks paaugstināta darba samaksa un noteikta piemaksa par pagarināto normālo darba laiku. Vairāk »
 
21.marts, 12:40 Pie plaukta lielveikalā būtisku ūdens atšķirību neredzam. Tomēr daba un cilvēks ir parūpējies par to, ka zemes dzīlēs plūstošo ūdeni varam baudīt dažādu. Lai zinātu, kā atšķirt dažādos ūdens veidus, “Euroaptiekas” veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnesis ūdens someljē Dans Grasmanis stāsta par pudelēs fasēto ūdeņu būtiskākajām īpašībām un atšķirībām. Vairāk »
 
21.marts, 10:15 Daudzu Latvijas iedzīvotāju ģimenē, radu, draugu vai paziņu lokā ir bērni ar kustību traucējumiem, bet ceturtajai daļai iedzīvotāju pašiem ir bijusi saskarsme ar rehabilitācijas sistēmu. Diemžēl liela daļa cilvēku šo sistēmu vērtē neapmierinoši, liecina bērnu rehabilitācijas centra Poga aptaujas dati. Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem ar kustību traucējumiem apmaksā valsts, nosakot kvotas, ar kurām visiem nepietiek. Vairāk »
 
20.marts, 17:54 Laikam kļūstot aizvien siltākam, ielās sāk parādīties aizvien vairāk motociklu. Diemžēl jau pagājušajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā nonāca pirmais motocikla vadītājs, kurš guvis smagas traumas ceļu satiksmes negadījumā. Slimnīcas Politraumu vienībai nācās krietni pacīnīties par gados jaunā motociklista dzīvību, un viņa stāvoklis joprojām ir smags. Vairāk »
 
20.marts, 14:00 Skaistums prasa upurus. Cik lielus – tas jālemj katram labas ārienes tīkotājam pašam. Glīta izskata vārdā arvien vairāk gatavi ciest arī vīrieši, bet augstpapēžu apavi mūsu laikmetā tomēr ir sieviešu privilēģija un problēma. Pirmos vēsturē zināmos augstpapēžu apavus gan izdomājuši vīrieši – par to liecina attēli uz 9. gadsimtā apgleznotiem persiešu traukiem. Tā bijusi inovācija tīri praktiskos nolūkos – lai jātniekiem, zirgā sēžot, kājas neslīdētu laukā no kāpšļiem. Dāmas sākušas valkāt kurpes ar augstiem papēžiem tikai 17. gadsimtā un kopš tā laika dara to regulāri, neraugoties uz mediķu skaidrojumiem par šādas rīcības kaitējumu veselībai. Vairāk »
 
20.marts, 12:45 17.martā senie latvieši atzīmēja Ģertrūdes dienu. Ticējumi vēsta, ka šajā dienā no ziemas miega mostas kukaiņi, čūskas un citas dzīvās radības. Tieši šajā dienā ar savu stāstu, kas tiešā veidā saistīts ar vienu no dzīvajām radībām, kas mostas šajā laikā, sociālajā tīklā facebook dalījusies kāda māmiņa. Vairāk »
 
20.marts, 11:34 Tīros auduma virtuves dvieļos ir atrodami daudz un dažādu rauga un pelējuma sēnīšu veidi, kā arī baktērijas, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu cilvēka veselībai. To apliecina virtuves dvieļu bakterioloģiskā analīze, kas pēc higiēnas papīra ražotāja „Grite” ierosinājuma tika veikta Lietuvas Valsts Pārtikas un veterinārā riska novērtēšanas institūtā. Vairāk »
 
20.marts, 11:11 Tuvojoties Pasaules tuberkulozes dienai 24. martā, Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu Rīgā organizē informatīvu akciju, kurā no 20. līdz 28. martam ikviens iedzīvotājs var saņemt bezmaksas speciālista konsultācijas par tuberkulozi, plaušu slimību veselību un profilaksi, kā arī pēc nepieciešamības veikt krēpu testu. Vairāk »
 
20.marts, 9:50 Uzcītīgs treniņu režīms, uzturs, kas nodrošina enerģiju, kā arī kvalitatīvs miegs un atpūta – tie ir svarīgākie daudzkārtējā pasaules čempiona skeletonā Martina Dukura nosacījumi, lai nodrošinātu panākumus. Lai gan īpaši svarīga ir šo nosacījumu ievērošana, tieši gatavojoties sacensībām, būtiski, ka tie netiek aizmirsti arī ikdienā. Vairāk »
 
18.marts, 17:55 Diētās ir kaut kas neatvairāmi pievilcīgs, pat tāds, kas liek ignorēt saprāta balsi, un bieži vien vislielāko interesi rada ne jau dažādu klīniku un ārstu veidotās sabalansētās uztura sistēmas, kuras godīgi runā arī par dzīvesveida maiņu un vingrošanu. Tā vietā daudzi pievēršas dīvainiem, ekstrēmiem ieteikumiem, kādu laiku aizrautīgi tiem seko un vēsta sociālajos tīklos, cik labi jūtoties, patiešām zaudē vairāk vai mazāk kilogramu, bet tad noraujas un visu atgūst. Vairāk »
 
17.marts, 21:39 Vai zinājāt, ka arī uzturam ir sava, lai arī ne galvenā, loma laba miega veicināšanā? Skaidrs, ka pirms gulētiešanas nevajag pieēsties, bet arī likties uz auss izsalkušam nav labi. Un izrādās, ka nozīme ir arī produktu izvēlei, jo ir ēdieni, kuri sekmē labāku miegu. Vairāk »
 
17.marts, 16:20 Nacionālais veselības dienests (NVD) noraida ģimenes ārstu pārmetumus par e-veselības sistēmas izmantošanas līguma nosacījumiem un sistēmas tehnisko gatavību un skaidro, ka darbs pie sistēmas uzlabošanas notiek nepārtraukti. Vairāk »
 
17.marts, 15:05 Ja gri­bi pa­rā­dīt se­ju pa­va­sa­ra sau­lei, tad pa­do­mā, ko par to teiks acis. Sau­les gais­ma, no­nā­kot cil­vē­ka acī, tiek vir­zī­ta tie­ši uz ma­ku­lu jeb dzel­te­no plan­ku­mu, kas ir acs tīk­le­nes cen­trā­lā un vis­ju­tī­gā­kā da­ļa, kas at­bil­dī­ga par re­dzes asu­mu. Vairāk »
 
17.marts, 14:08 Sestdien Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis tika stacionēts Vidzemes slimnīcā ar sāpēm krūtīs un aizdomām par stenokardiju, informē Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča. Vairāk »
 
17.marts, 12:47 Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome 21.martā lems par iespēju veselības nozares darbiniekiem vienlaicīgi atteikties strādāt pagarināto normālo darba laiku, aģentūru LETA informēja arodbiedrības pārstāve Inga Rudzīte. Vairāk »
 
17.marts, 10:56 Garās ziemas nogurdinātais organisms gluži vai brēc pēc kaut kā svaiga un sulīga? Tātad pienācis laiks mainīt ēdienkarti, aizstājot pamatīgos, aukstajiem mēnešiem raksturīgos ēdienus ar vieglāku un vitamīniem bagātāku pārtiku. Vairāk »
 
17.marts, 10:00 Pilsētniekiem nav pamata domāt, ka ērces kodums viņus neapdraud. Var uzbrukt arī pilsētu, piepilsētu mežos, parkos,un no inficēšanās riska nav pasargāti pat tie iedzīvotāji, kuri tālākos izbraukumos pie dabas nemēdz doties. Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa min gadījumus, kad ērces uzbrukušas pilsētā, un uzsver – vienīgais drošais veids, kā sevi pasargāt no ērču encefalīta, ir vakcinēšanās. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers