Veselība

16.janvāris, 16:45 Ar Pētera Avena labdarības fonda "Paaudze" un "Rietumu Bankas labdarības fonda" atbalstu Bērnu slimnīca saņems jaunu masu spektrometrijas sistēmas iekārtu, kas dos iespēju noteikt diagnozi pēc iespējas ātrāk un precīzāk. Ar šīs ierīces palīdzību ātrāk varēs diagnosticēt sepsi, meningītu, limfodenīdu, pneimoniju, difteriju un citas slimības. Vairāk »
 
16.janvāris, 14:05 Daba piedāvā daudzus veidus organisma attīrīšanai, viens no neparastākajiem, bet ne ekstrēmākajiem veidiem ir mālu izmantošana. Vairāk »
 
16.janvāris, 14:00 Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes (LU MF) docents un ārsts alergologs Māris Bukovskis ir izstrādājis pasaulē pirmo mobilo aplikāciju astmas slimniekiem latviešu valodā "Uzelpo". Aplikācija ir ne tikai viegli lietojams un efektīvs rīks slimības kontrolei un pacientu veselības uzlabošanai, bet tajā pirmo reizi pasaulē izmantoti spēļošanas elements. Vairāk »
 
16.janvāris, 11:55 Mūsu platuma grādos mainīgajiem laika apstākļiem seko līdzi dažādas sezonālas kaites. Kā viena no ziemas mēnešu populārākajām infekcijām noteikti ir negantās herpes jeb, tautas valodā runājot, aukstumpumpas. Vairāk »
 
16.janvāris, 11:45 Baudot ziemas priekus, vakar traumas guvuši septiņi cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
16.janvāris, 11:08 Šodien pasaulē atzīme gada depresīvāko dienu, ko ierasti atzīmē janvāra trešajā pirmdienā. Vairāk »
 
16.janvāris, 8:51 Labāki rezultāti vēža skrīningā, arvien vairāk tieši agrīni atklātu onkoloģisku slimību, diagnostikas un ārstēšanas, arī efektīvu medikamentu pieejamība, medicīniskā rehabilitācija un paliatīvā aprūpe – šādi mērķi ierakstīti Veselības ministrijas sagatavotajā Veselības aprūpes pakalpojumu onkoloģijas jomā uzlabošanas plānā. Vairāk »
 
16.janvāris, 8:11 No šodienas līdz 18.janvārim veselības ministre Anda Čakša Parīzē piedalīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) veselības ministru sanāksmē un politiskajā forumā. Vairāk »
 
15.janvāris, 19:19 Veselības ministrija (VM) izvērtēs iespēju piedāvāt ģimenes ārstiem līgumus par pakalpojumu sniegšanu ar valsti slēgt uz ilgāku laiku nekā viens gads, aģentūrai LETA pastāstīja veselības ministres biroja vadītāja Dace Preisa. Vairāk »
 
15.janvāris, 14:04 Klāt zie­ma, kad vai­rāk lai­ka pa­va­dām tel­pās, kur cen­trāl­ap­ku­re pa­da­ra gai­su sau­su, val­kā­jam ce­pu­res, ne­re­ti arī ma­zāk kus­ta­mies, ne­pa­rei­zāk ēdam un vai­rāk ļaujamies stre­sam. Ma­ti to vi­su jūt un re­aģē gan uz ār­ējas vi­des fak­to­riem, gan uz mū­su or­ga­nis­ma stā­vok­li. Ne vien­mēr re­ak­ci­ja ir tū­lī­tē­ja, tā ka rei­zēm ir grū­ti sa­prast, kā­pēc ma­ti kļūst plā­nā­ki, ne­spod­rā­ki un sāk past­ip­ri­nā­ti iz­krist, kā­pēc šķe­ļas ma­tu ga­li un bie­žāk jā­cī­nās ar blaug­znām. Vairāk »
 
14.janvāris, 9:30 Pērn Bērnu slimnīcas fondam ziedoti aptuveni 900 000 eiro, aģentūrai LETA pastāstīja fonda projektu vadītāja Ieva Lejniece. Vairāk »
 
13.janvāris, 21:36 Lai arī nākuši no tālām subtropu zemēm, citrusaugļi mūsu ēdienkartē iekarojuši paliekošu vietu, jo sevišķi ziemā. Daudziem cilvēkiem mūsu platuma grādos citrusaugļi ir spirdzinošs, dzīvespriecīgs akcents ēdienkartē un vērā ņemams C vitamīna avots. Vairāk »
 
13.janvāris, 17:59 Lietuva, Igaunija un Polija C hepatīta pacientu ārstēšanā ir soli priekšā Latvijai, jo jau ir atteikušās no C hepatīta pacientu prioritizēšanas (nosakot, kurš pirmais saņems ārstēšanu ar jaunākās paaudzes medikamentiem) vai plāno to tuvākajā laikā izdarīt, nodrošinot visiem pacientiem līdzvērtīgas iespējas saņemt bezinterferona terapiju. Šajās valstīs notiek plānota pāriešana uz bezinterferona terapiju, izņemot pacientus, kuriem C hepatīta vīrusa genotipa dēļ tā nav efektīva. Vairāk »
 
13.janvāris, 11:40 Latgalē sociālā dienesta darbinieki mājās uz grīdas guļam atraduši pārsalušu 92 gadus vecu sievieti, stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
13.janvāris, 11:30 Sākoties jaunam gadam, liela daļa iedzīvotāju Jaunā gada apņemšanos saista ar esošo paradumu maiņu. Daļa plāno atmest smēķēšanu, citi solās vairāk sportot un vēl kāds apņēmies sākt ēst veselīgāk. EUROAPTIEKAS veiktā aptauja rāda, ka lielākā daļa jeb 67% aptaujāto aktivitātes savas veselības uzlabošanai veic neregulāri, bet 16% atzīst, ka vispār nav raduši motivāciju pašsajūtas un veselības uzlabošanai, informē Nadīna Erdmane. Vairāk »
 
13.janvāris, 9:20 Gripas sezonā šogad miruši jau trīs cilvēki – divas sievietes un viens vīrietis, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Vairāk »
 
13.janvāris, 7:50 Veselības inspekcija iebilst pret Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunbūves nodošanu ekspluatācijā, jo atklājusi vairākas nepilnības paveiktajos darbos un neatbilstības starp uzcelto un projektā paredzēto. Piemēram, esot plānotas operāciju zāles, bet telpas nav uzceltas atbilstoši operācijas zāļu prasībām. Vairāk »
 
12.janvāris, 16:26 Atslodzes diena ir lietderīga visiem Vairāk »
 
12.janvāris, 14:25 Apdrošināšanas sabiedrības “Seesam Insuarance AS” apkopotā informācija par nelaimes gadījuma pieteikumiem ziemas mēnešos, liecina, ka salīdzinoši visvairāk negadījumu notiek tieši 13. datumā. Vairāk »
 
12.janvāris, 12:08 Sociālajā tīklā Facebook publicēts stāts, kā jauna sieviete gadumijā gada nogalē uzzinājusi briesmīgas ziņas - viņai ir vēzis krūtīs, plaušās un limfos. Santai tagad jāuzsāk ārstēšana, taču nav nepieciešami līdzekļi padziļinātas diagnostikas veikšanai. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers