Veselība

6.decembris, 14:20 Veselības ministrija (VM) Straupes narkoloģiskās slimnīcas telpas Pārgaujas novada pašvaldībai plāno nodot līdz nākamā gada februārim, informēja ministrijas pārstāve Undīne Šulca. Vairāk »
 
6.decembris, 11:50 Vakar Rīgā, pēc aculiecinieku paustā, pa logu no 5.stāva izkrita 19 gadus vecs vīrietis, kurš kritiena rezultātā guva smagas traumas, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa. Vairāk »
 
6.decembris, 6:00 Valdība apstiprinājusi rīkojumu, rezervējot 85,3 miljonus eiro no veselības aprūpes sistēmas reformai paredzētā finansējuma ārstniecības personu atalgojuma palielināšanai 2018. gadā. Ārstiem atalgojums pieaugs vidēji par 44 procentiem, uzsver Veselības ministrija. Vairāk »
 
5.decembris, 17:22 Eksteras universitātes, Lielbritānija, zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka asinsspiediena pazemināšanās cilvēkiem gados ar lielu varbūtību norāda uz tuvojošos nāvi, ziņo "JAMA Internal Medicine". Vairāk »
 
5.decembris, 16:30 Ne tikai par dzelzs nozīmi, bet arī par tā trūkumu organismā un nepietiekamības izraisītajām sekām veselības aprūpes speciālisti ir diskutējuši daudz. Visi kā viens norāda, cik svarīgi ir pievērst uzmanību dzelzs pietiekamai uzņemšanai, kā arī ik pa laikam nodot analīzes, lai pārbaudītu dzelzs rezerves. Kādēļ organismam dzelzs ir tik ļoti nepieciešama un ko var izraisīt tās trūkums? Atbildes sniedz farmaceite Ieva Zvagule. Vairāk »
 
5.decembris, 13:09 Vakar Latgalē un Vidzemē sezonāla rakstura traumas, kas saistītas ar apledojumiem uz ielām, guvuši desmit cilvēki, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
5.decembris, 12:23 Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP ENAP) darbiniekiem, atklājis divus nelegālus gaļas pārstrādes uzņēmumus, kuros antisanitāros apstākļos notika cūku, aitu un medījumu gaļas sadale, kā arī ražoti un realizēti medījumu gaļas konservi. Vairāk »
 
5.decembris, 11:54 Ministru prezidenta Māra Kučinska teiktais par iespējamu divu lielāko Latvijas slimnīcu apvienošanu radījis viļņošanos mediķu un visas sabiedrības vidū. Veselības ministre Anda Čakša Neatkarīgajai apstiprināja: par iespējamo abu slimnīcu apvienošanu ir domāts un runāts, bet pagaidām nekāda konkrēta apvienošanas plāna nav. Vairāk »
 
5.decembris, 10:03 Nacionālais veselības dienests piedāvā ģimenes ārstiem parakstīt līgumu, kurā trūkst būtiskas līguma sastāvdaļas, proti, par pakalpojumiem paredzētās samaksas apmērs. «Nacionālais veselības dienests prognozējamo samaksas apmēru ir nosūtījis kā informatīvu materiālu un sola, ka to vienpusēji paziņos tad, kad ministrija būs sadalījusi piešķirtos budžeta līdzekļus,» norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide. Neraugoties uz joprojām pastāvošajām domstarpībām ar Veselības ministriju un tās dienestiem, ģimenes ārsti oficiāli vienojušies pārtraukt streiku, kas sākās vasarā. Vairāk »
 
5.decembris, 6:30 «Cilvēkam ir 20 000 gēnu, un aptuveni 500 no tiem spēlē būtisku lomu ļaundabīgo audzēju attīstībā – ja šie gēni izmainās, tad rodas vēzis,» stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Patoloģijas centra virsārsts, asociētais profesors Sergejs Isajevs. «Parasti audzēja attīstību nosaka vairāki izmainīti gēni un, tos noskaidrojot, var spriest, kāda ārstēšana pacientam būs visefektīvākā. Tāda pieeja: pirms terapijas nozīmēšanas pārbaudīt, vai konkrētajam cilvēkam tā palīdzēs, raksturīga personalizētajai medicīnai – novatoriskam virzienam, kas pašlaik attīstās visā pasaulē.» Vairāk »
 
4.decembris, 12:31 Patlaban vēl nav konkrēta plāna Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas apvienošanai, bet par to tiek domāts, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS). Vairāk »
 
4.decembris, 10:17 Zāļu patēriņa dati 2017. gada 1. pusgadā liecina, ka 75 procenti no Latvijā pārdoto zāļu iepakojumiem bija ģenēriskās zāles. Latvijā ģenēriskās zāles visvairāk lieto sirds-asinsvadu sistēmas slimību ārstēšanai, nervu sistēmas slimību ārstēšanai, kā arī sistēmiski lietojamos pretinfekcijas līdzekļus. Vairāk »
 
4.decembris, 5:30 Slimību profilakses un kontroles centrs reģistrējis pirmos četrus gripas saslimšanas gadījumus – trīs no gripas pacientiem ir bērni vecumā līdz 14 gadiem. Vairāk »
 
3.decembris, 12:00 1.decembrī apritējis gads kopš Austrim Augustam Tartu klīnikā veikta aknu transplantācija. Šis laiks nav bijis viegls ne pašam Austrim, ne viņa ģimenei, tomēr viņi ir pateicīgi visiem, kas šajos grūtajos brīžos ir bijuši kopā ar viņiem. Vairāk »
 
1.decembris, 21:40 Jau tradicionāli gada nogalē Latvijas Ārstu biedrība aicina ikvienu piedalīties balsojumā par labākajiem mediķiem. Vairāk »
 
1.decembris, 17:45 Šodien, 2017. gada 1.decembrī notika Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) Biedru sapulce, kurā ģimenes ārsti izskatīja Ministru kabineta un Veselības ministrijas prasības ārstu darbam 2018. gadā un apsprieda e-veselības sistēmas darbības aktualitātes, kā arī lēma par tālāku rīcību, kas nepieciešama ģimenes ārstu darba labākai nodrošināšanai. Vairāk »
 
1.decembris, 13:24 Reģistrēti četri šosezon pirmie gripas klīniskie gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa dati. Vairāk »
 
1.decembris, 10:55 Pasaules Veselības organizācijas pētījumā par Latviju lasāmas satraucošas ziņas – visaugstākais HIV inficēšanās līmenis Eiropas Savienībā ir tieši Latvijā ar 18,5 cilvēkiem uz 100 000 iedzīvotāju. 1. decembrī – vispasaules AIDS dienā – Euroaptieka aicina Latvijas sabiedrību atbildīgi izturēties pret regulārām HIV testa pārbaudēm. Vairāk »
 
1.decembris, 10:06 Lielākās diskusijas, lemjot par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, skar garantijas veselības finansējuma pieaugumam un mediķu atalgojumam. Deputāti arī norāda uz vairākām iedzīvotāju grupām, kuras nebūs apdrošinātas veselībai no valsts, piemēram, trešās grupas invalīdi. Vairāk »
 
1.decembris, 9:48 Arī pērn AIDS jauno gadījumu skaits Latvijā bijis augstākais Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, tomēr, salīdzinot ar 2015.gadu, situācija nedaudz uzlabojusies, informēja Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers