Veselība

23.maijs, 8:33 Vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto vecāku Latvijā uzskata, ka tieši finansiālās problēmas ir tās, kas pieaugušajiem ģimenē rada vislielākās raizes, liecina sociāli izglītojošās kampaņas Stresam nē! ietvaros martā veiktā aptauja, kurā piedalījās 501 respondents no visas Latvijas. Kā otru nozīmīgāko stresoru 39% vecāku minējuši nespēju mainīt dažādus no pašu rīcības neatkarīgus apstākļus. Savukārt kā lielākais stresa cēlonis bērniem tiek minēta pārmērīgā noslogotība. Vairāk »
 
22.maijs, 15:55 Biedrība "Dermatologi pret ādas vēzi" aicina iedzīvotājus uz bezmaksas ādas veselības pārbaudēm piektdien, 26.maijā, pl.11.00 - 19.00, Vecrīgā, Kaļķu ielā 15, laukumā blakus viesnīcai "Hotel Roma". Vairāk »
 
22.maijs, 15:17 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) brīdinājuma akcijas veidā brīvprātīgi strādāt pagarināto normālo darba laiku jūlijā atteikties apmēram 100 māsas, kas ir sestā daļa no kopējā aprūpes darbinieku skaita slimnīcā, norādīja BKUS pārstāve Vita Šteina. Vairāk »
 
22.maijs, 13:48 Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) patlaban ārstējas pirmie divi pacienti ar aizdomām par ērču encefalītu, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa. Vairāk »
 
22.maijs, 13:39 Aizvadītajā nedēļā teju visā Latvijā varējām baudīt patiešām vasarīgus laikapstākļus. Kamēr vieni silto laiku, iespējams, izmantojuši, lai šogad pirmo reizi nopeldētos, tikmēr citi zvilnēja pludmales smiltīs un centās nosauļoties. Tomēr arī sauļojoties jāatceras par savu veselību. Rīgas 1.Slimnīcas Ādas un STS klīniskā centra direktore, profesore Ilona Hartmane portālam "Rīga.lv" pastāstījusi, kā iedegt, nenodarot pāri savai veselībai. Vairāk »
 
22.maijs, 13:11 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) uzņemšanas nodaļā ieviesta biometrijas datu sistēma, kas turpmāk vajadzības gadījumā ļaus noskaidrot pacienta personību pēc pirkstu nospiedumiem, informē slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa. Vairāk »
 
22.maijs, 9:23 Ja jūlijā mediķi atsakās strādāt pagarināto normālo darba laiku, visu mēnesi darbu nevarētu nodrošināt trīs reģionālās slimnīcas, aprēķinājusi Veselības ministrija. Vairāk »
 
22.maijs, 8:51 Par šķiedrvielu un termiski neapstrādātu produktu lietošanu mūsdienu cilvēka uzturā tiek atgādināts un diskutēts daudz, bet pat tiem, kas ir rūdīti gaļas ēdāji, ir ieteicams vismaz kādu maltīti aizstāt ar zaļajiem kokteiļiem. Vairāk »
 
22.maijs, 7:50 Esam aizmirstas, nevienu nesatrauc ne mūsu darba apstākļi, ne atalgojums, Neatkarīgajai saka Stradiņa slimnīcas vecmātes. Vairāk »
 
20.maijs, 16:05 «Ja sa­bied­rī­ba sme­jas par kā­du ve­se­lī­bas pro­blē­mu, tas aiz­vai­no, liek pa­cien­tam dis­tan­cē­ties no pro­blē­mas un to ne­at­zīt. Tie­ši tā Lat­vi­jā no­ti­cis ar krāk­ša­nu: gan sa­bied­rī­ba, gan pa­cien­ti, gan diem­žēl arī me­di­cī­nas pro­fe­si­onā­ļi šo pro­blē­mu bie­ži ig­no­rē,» sa­ka oto­ri­no­la­rin­go­logs, He­ad­li­ne pri­vāt­klī­ni­kas va­dī­tājs un Lat­vi­jas Uni­ver­si­tā­tes lek­tors Kas­pars Pek­sis. «Ir pa­cien­ti, ku­ru krāk­ša­na ne­no­da­ra ļau­nu­mu ve­se­lī­bai, ir tā­di, ku­ri sli­mo ar mie­ga ap­no­ju – kad or­ga­nisms mie­gā cieš no skā­bek­ļa trū­ku­ma, bet tre­šā pa­cien­tu ka­te­go­ri­ja ir cil­vē­ki ar mie­ga trau­cē­ju­miem,» stās­ta He­ad­li­ne pri­vāt­klī­ni­kas ār­ste Lī­va Šper­la. Vairāk »
 
20.maijs, 15:10 Atsaucoties uz Lielbritānijas veselības organizācijas jauno pētījumu, izrādās, ka Instagram ir ārkārtīgi bīstama platforma, jo tā tiešā mērā kaitē jauniešu garīgajai veselībai. Tālāk bīstamības pakāpē seko Snapchat aplikācija. Vairāk »
 
19.maijs, 18:02 Kurš tad nezina, kā tīrīt zobus? To taču darām visu mūžu. Gadās pat, ka pieauguši cilvēki no sirds apvainojas, kad zobārsts vai higiēnists sāk dot padomus šajā jautājumā. Bet tie, kuri seko jaunākajām atziņām, zina, ka laika gaitā viss tomēr mainās, ņemot vērā pētījumus un arī jaunu, pilnveidotu zobu kopšanas produktu parādīšanos. Daži ieteikumi ir laika gaitā atmesti, daži pārāk sekojuši modei, bet pamatu pamats paliek – svarīgi ir zobus tīrīt regulāri, lai nodrošinātu zobu un smaganu veselību. Vairāk »
 
19.maijs, 9:26 Joprojām nav izvērtēts, cik lietderīgi tiek tērēta esošā nauda veselības aprūpē, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »
 
19.maijs, 8:33 Pieredze rāda, ka šodien mediķi vairs neizturas tik noliedzoši pret iespējām kā palīginstrumentu ārstniecībā izmantot arī astroloģiju. Saliekot kopā klasisko medicīnu un senās zināšanas, nereti iespējams iegūt labāku rezultātu. Vairāk »
 
18.maijs, 17:04 Ja pā­rim pēc 40 ga­du ve­cu­ma vairs nav sek­su­ā­lu at­tie­cī­bu, tam ne­trūkst aiz­bil­di­nā­ju­mu. Kaut kā vairs ne­gri­bas, ir tik šaus­mīgs stress un no­gu­rums, kļūs­tam ve­ci, ko nu vairs... Me­di­cī­nas zi­nāt­nie­ki to­mēr sa­ka: tā ne­va­ja­dzē­tu būt! Vi­sas šis at­ru­nas iz­klau­sās ti­ca­mi, ta­ču ir pa­mats do­māt, ka tie to­mēr nav īs­tie cē­lo­ņi. Vairāk »
 
18.maijs, 15:48 Latvijā HIV un AIDS jomā būtu nepieciešams izsludināt ārkārtas situāciju - tas ļautu vienoties ar farmaceitiskajiem uzņēmumiem par medikamentu cenu samazināšanu, kas nodrošinātu, ka lielākam pacientu skaitam pieejamas vajadzīgās zāles, šodien preses konference "Vēlreiz par HIV" teica biedrības "Apvienība HIV.LV" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Molokovskis. Vairāk »
 
18.maijs, 12:26 Poētiski raksturojot, naktssvece ir augs ar laimīgas sievietes starojumu, ar mirdzuma noslēpumu. Vairāk »
 
18.maijs, 11:30 Viena no lielākajām un straujāk augošajām veselības problēmām mūsdienu pasaulē ir liekais svars un aptaukošanās. 20.maijā visās ES valstīs tiks atzīmēta Eiropas aptaukošanās diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību liekā svara problēmai un mudināt cilvēkus mainīt ieradumus. Vairāk »
 
18.maijs, 11:11 Kādam pirmo, bet kādam jau nezin kuro reizi mūžā jāpošas eksāmenam. Doma par to reti kad ir priecīga, lai arī pedagogi mēdz teikt, ka eksāmens ir svētki. Zināmā mērā eksāmenu rezultāti atkarīgi no veiksmes, bet galvenokārt iznākumu tomēr nosaka zināšanas un prasmes. Savu artavu dod arī tas, cik labi vai slikti organizēts mācīšanās process un kāds ir konkrētā cilvēka prāta asums, atmiņa un spēja tikt galā ar lielu informācijas daudzumu. Pilnīgi saprotams ir arī satraukums, tomēr nedrīkst pieļaut, ka tas kļūst nekontrolējams. Vairāk »
 
18.maijs, 10:33 Pret psihiskajām slimībām lielā sabiedrības daļā ir virspusēja attieksme: cilvēki vai nu uzskata, ka tas ir kaut kas ļoti nenopietns, vai arī domā, ka tur nav iespējams neko palīdzēt un pacientam, kurš vēršas pie psihiatra, tiks uzspiests nepieskaitāmības zīmogs. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers