Veselība

17.oktobris, 13:32 20 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tostarp arī Latvijā, fiksēts A hepatīta vīrusa jeb tā saucamās dzeltenās kaites uzliesmojums. Par to liecina statistikas dati, kas publicēti oficiālajā Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrā (ECDC). Vairāk »
 
17.oktobris, 13:14 Lai gan mūsdienās informācija par veselīgu un sabalansētu uzturu ir plaši pieejama, bērnu un jauniešu ēšanas paradumi kļūst arvien sliktāki. Bieži vien pieejamā informācija ir tik akadēmiska un “sausa”, ka nereti nedod izpratni, kā iegūtās zināšanas pielietot reālajā dzīvē, skaidro uztura speciāliste, Rimi skolu konkursa “Gardēžu klase” žūrijas locekle Olga Ļubina. Vairāk »
 
17.oktobris, 6:30 Nomāktība, depresīvs noskaņojums, bezmiegs, nogurums, darbspēju pasliktināšanās – šie ir raksturīgākie simptomi izdegšanas sindromam. Vairāk »
 
16.oktobris, 15:42 Sestdien, 14.oktobrī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā 26 pacientiem tika veiktas kataraktas operācijas. Šobrīd, vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ, 10 pacientiem ir radušās medicīniska rakstura komplikācijas, kas pieprasa tālāku ārstēšanos operējošā ārsta uzraudzībā, vēsta Ventspils slimnīcas mājaslapa. Vairāk »
 
16.oktobris, 13:30 No jūlija sākuma līdz septembra beigām ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēti nepamatoti uzskaitīti pakalpojumi 117 135 eiro apmērā un negodprātīgajiem mediķiem piemēroti līgumsodi 268 eiro apmērā. Vairāk »
 
16.oktobris, 12:20 Vakar divas pusaudzes pēc svinībām nonāca slimnīcā, jo bija nopietni saindējušās ar alkoholu, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola. Vairāk »
 
16.oktobris, 10:05 Lai hemotoloģisko, krūts un nieru vēža, kā arī plaušu vēža slimnieku ārstēšana būtu efektīvāka, valstij vajadzētu iekļaut kompensējamo medikamentu sarakstā arī inovatīvos ārstniecības līdzekļus, uzskata Onkoloģijas asociācijas vadītājs Jānis Eglītis. Vairāk »
 
14.oktobris, 14:09 12. ok­tob­ris ir Pa­sau­les Ar­trī­ta die­na. Ar­trīts mū­su uz­tve­rē pa­ras­ti ir ve­cu ļau­žu sli­mī­ba, ta­ču iz­rā­dās, ka tā var pie­mek­lēt arī ma­zus bēr­nus un jaun­ie­šus. Ja bērns stās­ta, ka sāp kā­jas vai ro­kas, pie­au­gu­šie vis­bie­žāk at­bild – tas ir tā­pēc, ka tu audz. Vairāk »
 
13.oktobris, 20:24 Ne sau­ktas, ne aici­nā­tas, ies­nas ir klāt: da­bis­ka, to­mēr arī kai­ti­no­ša un ap­grū­ti­no­ša aiz­sar­gre­ak­ci­ja pret in­fek­ci­jas iz­rai­sī­tā­jiem – vī­ru­siem, bak­tē­ri­jām vai sē­nī­tēm, kas no­nāk de­gu­na gļot­ādā un cen­šas vai­ro­ties. Or­ga­nisms mē­ģi­na no šiem sveš­ķer­me­ņiem ātr­āk at­brī­vo­ties, un bū­tu ti­kai lo­ģis­ki, ja mēs tam pa­lī­dzē­tu, ne­vis trau­cē­tu. Vairāk »
 
13.oktobris, 14:00 Mātes piens ir kā simfoniskais orķestris, kurā pirmo vijoli spēlē ūdens, taču instrumentu ir daudz un katrs no tiem neaizvietojams – sākot no olbaltumvielām, laktozes un lipīdiem, līdz prebiotiķiem, imūnglobīnam un baktērijām. Krāšņā orķestra diriģents – mamma. Katrai pilītei sastāvot no tūkstošiem vielu molekulu, mammas piens, kā zinātnieki – piena pētnieki atzīst, ir sarežģītākais un noslēpumainākais šķidrums pasaulē. Kāpēc, barojot zēnus, mammu pienā ir par 25 % vairāk kaloriju nekā, zīdot meitenes, kāpēc tā sastāvs mainās katrā zīdīšanas reizē, kā arī ar citiem pārsteidzošiem atklājumiem par mātes pienu dalās Mātes piena pētniecības nozares direktors Nutricia Research zinātnes centrā Nīderlandē Bernds Štāls. Vairāk »
 
13.oktobris, 13:40 Runājot par veselīgu uzturu, bieži dzirdam vārdu "šķiedrvielas" jeb "balastvielas". Taču, ņemot vērā, ka šķiedrvielas neuzsūcas mūsu organismā, kā, piemēram, tas notiek ar taukiem un ogļhidrātiem, īsti nav saprotams, kā šķiedrvielas var palīdzēt mūsu organismam. Veselīga dzīvesveida veicināšanas programmas Rimi uztura speciālists iesaka vēstnese Inga Pūce stāsta par to, kādēļ šķiedrvielas ir svarīgi uzņemt, kā tās palīdz uzturēt mūsu organismu kārtībā un kuros produktos tās ir visvairāk. Vairāk »
 
13.oktobris, 12:10 Vakar Vidzemē slimnīcā nogādāts 47 gadus vecs vīrietis, kurš darba vietā iespiests starp autokāru un sienu, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sarmīte Skujiņa. Vairāk »
 
13.oktobris, 9:40 Veselības ministrija sievietēm plāno nodrošināt zaļā koridora principu speciālistu konsultācijām grūtniecības periodā. To paredz ministrijas sagatavotais mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna projekts 2018. – 2020. gadam. Vairāk »
 
13.oktobris, 9:37 Vasaras mēnešos Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Mikroķirurģijas centrā nonācis liels skaits pacientu ar smagām, kropļojošām traumām. Izteikti daudz bijis traumu, kas gūtas, strādājot ar lauksaimniecības tehniku un zāles pļaujmašīnām. Par spīti lietainajam laikam pļaujas un ražas novākšanas darbi turpinās, un pacienti ar smagām, lauku un dārza darbos gūtām traumām slimnīcā nonāk joprojām, inormē slimnīca. Vairāk »
 
12.oktobris, 11:08 Veselības ministres Anda Čakšas skaidrojums deputātiem Saeimas Pieprasījuma komisijā neatbild uz jautājumu, kad Latvijas pacientiem tiks samazinātas pacienta iemaksas jeb līdzmaksājumi. Veselības ministre saka: iemaksas ir tikai 1,42 eiro pie ģimenes ārsta un tikai 4,27 eiro pie speciālista, taču lielākās izmaksas pacientiem rodas akūtu saslimšanu vai traumu gadījumā, nonākot slimnīcā, kur katra diena maksā vismaz 10 eiro, nerunājot par līdzmaksājumiem izmeklējumiem. Vairāk »
 
12.oktobris, 10:43 Cilvēka ķermenis sastāv 50-86% no ūdens, ūdens klāj arī aptuveni 71% no Zemes virsmas. Lielā daļā pasaules valstu tīrs ūdens ir zelta vērtē, to iegūt ir ļoti grūti un tā dēļ izceļas pat kari. Lai arī ekspertu domas par to, cik daudz ūdens ik dienas jāizdzer, dalās, visi ir vienisprātis – bez ūdens cilvēks nevar. Vairāk »
 
12.oktobris, 10:06 Nākamā gada veselības nozares budžets plānots viena miljarda eiro apmērā, ar ko ļoti lepojas augstas valsts amatpersonas, jo nu veselības nozarei atvēlēts tik daudz naudas kā vēl nekad kopš neatkarības atjaunošanas. Vai veselības aprūpē līdz ar to nākamgad viss strauji ies augšup, vai miljards ir tikai māņi? Vairāk »
 
11.oktobris, 13:33 Negatīvi vērtējams, ka Veselības ministrija (VM) visā e-veselības sistēmas projekta pārvaldībā un uzraudzībā kā mērķi nav izvirzījusi eveselības ieguvumu saņemšanu, bet gan orientējas uz Eiropas fondu projektu formālu pabeigšanu un sistēmas lietošanas obligāto uzsākšanas termiņu, kurš regulāri tiek atlikts. Šādi e-veselības ieviešanas procesu vērtē Valsts kontrole. Vairāk »
 
11.oktobris, 11:44 Ļoti resnu bērnu skaits pasaulē sasniedzis 124 miljonus, trešdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). Vairāk »
 
11.oktobris, 10:21 Eiropā pirmā sporta zāli, kas atrodas lidostas pasažieru zonā, tikusi atvērta Tallinā. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers