Latvijā

INFOGRAFIKA: Kur iedzīvotāji plāno līgot?
12:15
10:14
Valsts valodas centrs (VVC) regulāri saņem sūdzības un ziņojumus no iedzīvotājiem par grūtībām valsts valodā sazināties ar kebabnīcu darbiniekiem.
 
10:02
Galvenie vēlēšanu izaicinājumi ir viltus ziņas, vēlēšanu procesa diskreditēšana un kiberuzbrukumi, intervijā telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars.
 
9:35
Līgo dienā un svētku vakarā vietām Latvijā gaidāms lietus no gubu mākoņiem, bet Jāņu naktī Latvijai no austrumiem tuvosies jauns ciklons ar plašu nokrišņu zonu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
8:49
Pieaug autovadītāju izpratne par drošību uz ceļiem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
 
8:00
Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam (ZZS) oficiāli nepieder un arī lietošanā nav nevienas automašīnas, liecina amatpersonas pagājušā gada amatpersonas deklarācija.
 
7:48
Piektdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā ir +10..+15 grādu un rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās pretvēja piekrastē sasniedz 15-18 metru sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Saistībā ar negaisa mākoņiem stiprākās vēja brāzmas tika reģistrētas vēlā ceturtdienas vakarā Rīgā - 23 metri sekundē. Dobelē un Staļģenē vēja brāzmu spēks sasniedza 22 metrus sekundē. Lielākais nokrišņu daudzums aizvadītajā diennaktī bija Zemgalē un Vidzemē. Dobelē, Bauskā, Staļģenē un Rūjienā tas sasniedza aptuveni 20 milimetru, Priekuļos - teju 30 milimetru. Kaut neliels lietus bija visā valstī.
 
7:22
Pavasara nebija. Uzreiz iestājās vasara. Zeme vēl nebija atkususi, stinga kājas, ilgi stāvot uz vietas, un tomēr debesis liecināja: ir vasara. Pieredzējuši dārznieki mudināja sēt un stādīt, taču paši atdūrās pret sasalušu zemi zem plaukstas biezuma irdenuma. Kaprači lietišķi skaidroja, ka atsalums tikai lāpstas dziļumā: tālāk esot jākaļ ar lauzni. Bērzus nebija vērts urbt, jo... pavasaris taču neatnāca. Ceriņi noziedēja kopā ar tulpēm, pienenes gandrīz panāca jasmīnus. Iestājās savāda vasara.
 
7:12
Piecu bērnu mamma Marita Irbe pirmo reizi mūžā Līgo svētkos nebūs kopā ar ģimeni, jo kopā ar Daugavpils universitātes deju ansambli Laima dosies uz studentu festivālu Gaudeamus Igaunijā, vecākie bērni – Ingars (15) un Anna (12) – ar Latviešu kultūras centra deju kolektīvu Pienupīte piedalīsies festivālā Polijā, savukārt jaunākie – Kristaps (11), Elizabete (7) un Viktorija (9) – līgos kopā ar tēti. Jūlija sākumā lielajai ģimenei ieplānota braukšana uz Rīgu, uz XXVI Vispārējiem latviešu dziesmu un XVI deju svētkiem, lai Svātras saimē būtu Brīvdabas muzejā notiekošajā folkloras dienā.
 
6:30
Centrālā statistikas pārvalde nākusi klajā ar ziņu kā tieši Jāņiem pieskaņotu dāvanu. Šā gada maijā Latvijā reģistrēto jaundzimušo skaits pirmo reizi pēc 20 mēnešu starplaika pārsniedzis jaundzimušo skaitu tajā pašā mēnesī pirms gada.
 
5:30
Dienesti un iestādes, kas gādā par sabiedrības drošību, pirms Jāņiem izplata padomus, kā veiksmīgāk pārdzīvot gada skaistākos svētkus. Cilvēki mēdz nodarīt sev pāri visdažādākajos veidos.
 
5:00
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ieplānojis reformu, kuras iznākums pagaidām nav pilnīgi skaidrs un nepārprotams. Sākot no jūlija, dienests sāks samazināt brigāžu skaitu, kuras strādā naktī, vienlaikus palielinot dienas laikā strādājošo ātrās palīdzības brigāžu skaitu. Reformas ietvaros veidos arī dažāda profila un sastāva brigādes atbilstoši izsaukumu specifikai.
 
Vakar, 23:58
Saeima ceturtdien atbalstīja Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata.
 
Vakar, 23:22
Slikto laikapstākļu dēļ Rīgas lidostā ceturtdienas vēlā vakarā kavējas vairāki reisi, sociālajā tīklā "Twitter" raksta lidostas "Rīga" padomes loceklis Tālis Linkaits.
 
Vakar, 22:42
Advokāts Aldis Gobzems sociālajos tīklos veic tiešraidi ar nule kā no apcietinājuma atbrīvoto Artusu Kaimiņu.
 
Vakar, 22:33
Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, noticis Jāņu ielīgošanas pasākums.
 
Vakar, 21:12
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu publisku pieejamību pētniecībai no 2019.gada 1.maija atbilstoši Arhīva likuma nosacījumiem.
 
Vakar, 19:13
Medniekiem būs jānoņem paraugi visām Saldus novada Kursīšu un Novadnieku pagastos karantīnas periodā nomedītajām meža cūkām laboratoriskai izmeklēšanai uz Āfrikas cūku mēri (ĀCM), liecina ceturtdien publiskotais paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".