Latvijā

Vakar, 15:20
Piektdiena Latvijas austrumos būs tikpat silta kā ceturtdiena, savukārt valsts centrālajā un rietumu daļā gaisa temperatūra paaugstināsies, Kurzemes rietumkrastā pat par 8-10 grādiem, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 14:52
Valsts policija ziņo, ka trešdien, 23.maijā, pulksten 20:45 Limbažu novadā, Limbažos, Rīgas ielā, notika automašīnu sadursme starp 1994.gadā dzimušā vīrieša vadīto automašīnu “Toyota”, 1987.gadā dzimušā vīrieša vadīto transportlīdzekli “Audi” un 1992.gadā dzimušā automašīnu “Opel”.
 
Vakar, 14:10
Saeima šodien atbalstīja Sporta dienas un vēl četru citu atzīmējamo dienu ieviešanu.
 
Vakar, 14:00
Sabiedrībā teju kā anekdote tika uztverta nesenā ziņa par vīrieti, kurš kioskā nozaga 15 izklaides žurnālu un iesēdās par to uz pusotru mēnesi cietumā. Tieslietu ministrija ir aktualizējusi jautājumu par sīko noziedzīgo nodarījumu dekriminalizāciju.
 
Vakar, 13:00
Šodien Rīgā sākas lielākās un ietekmīgākās Eiropas politiskā spēka (Eiropas Tautas partija, ETP) domnīcas – Eiropas Ideju tīkla – konference Eiropas dzīvesveids. Tajā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, politiķi, Latvijas un  starptautiskie viedokļu līderi diskutēs par aktuālo Eiropas Savienības politisko procesu attīstību, drošības jautājumiem, kā arī par Eiropas Savienības attiecībām ar Krieviju.
 
Vakar, 12:50
No šodienas, 24. maija, ir spēkā būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā, kuru īsteno Attīstības finanšu institūcija ALTUM. Pateicoties izmaiņām, saimniecības lauksaimniecības zemi ar atvieglotiem nosacījumiem varēs iegādāties arī situācijās, kuras iepriekš neļāva pretendēt uz šīs programmas atbalstu.
 
Vakar, 12:36
Vjetnamā strādājošiem Latvijas uzņēmējiem turpmāk paredzēts nodrošināt stabilu nodokļu maksāšanas režīmu, ko neietekmēs Vjetnamas normatīvo aktu grozījumi.
 
Vakar, 12:06
Kuldīgas novadā policija uzgājusi nelegālu degvīna ražotni un konfiscējusi vairāk nekā 3 miljonus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām, kas ir lielākais līdz šim konfiscēto cigarešu apjoms Kurzemē, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.
 
Vakar, 11:19
Saeimai būtu nepieciešams uzlabot pieņemto likumu kvalitāti, atklājot starptautisko konferenci "Konstitucionālās tiesas loma globalizētā pasaulē 21.gadsimtā", atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
Vakar, 11:00
Analizējot ministriju un citu valsts iestāžu grāmatvedības uzskaiti, Valsts kontrole secinājusi, ka nav uzlabojumu un arvien tiek atklātas līdzīgas neatbilstības, piemēram, izdevumu uzskaites un iepirkumu jomā, kā arī atlīdzības jautājumos. «Uzskaitīt mākam, grāmatvedības pārskati ir sakārtoti, taču ir jāiet tālāk un jāmāk šos valsts līdzekļus arī izlietot jēgpilni,» atzina valsts kontroliere Elita Krūmiņa. Viņa vēlreiz akcentēja izdienas pensiju jautājumu, ko kontrolieri vērtēja atsevišķā revīzijā, bet sistēmas sakārtošanai joprojām nekas nav izdarīts.
 
Vakar, 10:23
Sākotnējie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprēķini liecina, ka gada laikā virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas (ST) lēmumu par pagarinātā normālā darba laika atalgojuma neatbilstību Satversmei slimnīcai papildu būtu nepieciešams aptuveni viens miljons, sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.
 
Vakar, 9:42
Saeimas vairākums šodien nolēma neapstiprināt Edvardu Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.
 
Vakar, 8:00
Investīcijas Latvijai ir nepieciešamas, taču ne jau tādas, kur investors par mazu naudu ienāk tirgū un nodara tur lielus posta darbus.
 
Vakar, 7:49
Iekšlietu ministrijai (IeM) nenodrošinot nepieciešamo uzraudzību, Valsts policijā, Valsts robežsardzē un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) jaunā iekšlietu nozares darba samaksas sistēma ieviesta atšķirīgi, kādēļ būtiski atšķiras vienāda līmeņa amatpersonām noteiktā atlīdzība, revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).
 
Vakar, 7:35
Ceturtdienas rītā Latvijā ir saulains laiks, daļu Kurzemes sedz zemi mākoņi un migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns vējš, daudzviet valda bezvējš. Gaisa temperatūra piecos rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +5,3 grādiem Stendē un +5,5 grādiem Rucavā līdz +13,3 grādiem Rīgā un +13,7 grādiem Ainažos.
 
Vakar, 7:00
24.maija Neatkarīgajā  lasiet:
 
Vakar, 5:30
Putnkopības uzņēmumi Latvijā uztraucas, ka aiz Ukrainas investoru plāniem atvērt olu rūpnīcu Valkā īstenībā slēpjas vēlme pārdot produkciju, kura ražota pēc daudz zemākiem standartiem, nekā tie ir ES. Izkropļotās tirgus konkurences dēļ visvairāk cietīs mazie Latvijas uzņēmumi, kuri savu produkciju neeksportē, Neatkarīgajai savas raizes pauž olu ražotāji Latvijā.
 
Vakar, 5:00
Pagaidām atbildes uz šo jautājumu nav. Valsts prezidenta kanceleja risina simtgadnieku datu aizsardzības jautājumu ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, bet vairākas pašvaldības jau bīstas publiski apsveikt savus jubilārus, jaunos vecākus un jaunlaulātos. Vien mirušie var dusēt mierā – uz viņiem personas datu aizsardzības prasības neattiecas. Teiksiet, tā ir pārspīlēta piesardzība? Reizēm jā, reizēm nē.
 
23.mai
Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera – kopīgi ar Rīgas Ekonomikas augstskolu un citiem partneriem 16. maijā rīkoja ikgadējo konferenci Ēnu ekonomika Latvijā, kuras laikā tika secināts, ka kvalitatīvu lēmumu iztrūkums valsts līmenī ir galvenais ēnu ekonomikas balsts. Par šo un par citām Latvijas ekonomikas aktualitātēm uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 
23.mai
Latvijas Pensionāru federācija (LPF) pensiju indeksācijas formulā konstatējusi kļūdu, kas noteikti jāpārbauda, pēc tikšanās ar federācijas pārstāvjiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
23.mai
Dalība Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) ir privilēģija, taču tā nes līdzi atbildību un pienākumus. Latvija ir gatava tādām reformām, kas veicina cilvēku labsajūtu un Latvijas ieguldījumu vienotas Eiropas un pasaules ilgtspējīgā attīstībā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 23.maijā, atklājot OECD pētījuma “Tiesiskums komercdarbībai un iekļaujošai izaugsmei Latvijā” prezentāciju Saeimā.
 
23.mai
Drošības policija (DP) prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam ir piemērojusi piecus dažādus drošības līdzekļus, tostarp Lindermanam nakts laikā jāatrodas savā dzīvesvietā un viņam aizliegts izbraukt no valsts, pavēstīja Lindermana aizstāve Jeļena Kvjatkovska.