Ekonomika

Vakar, 13:23
Pirmajā ceturksnī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvalde nodokļu maksātāja saimniecisko darbību ir apturējusi 91 gadījumā, liecina VID informācija.
 
22.jun
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veikusi 34 tematiskās pārbaudes 33 lietotu transportlīdzekļu tirgotājiem, pārkāpumus konstatējot visās pārbaudēs, liecina VID informācija.
 
22.jun
"Kesko Senukai Lithuania", kam pieder būvniecības, remonta un sadzīves preču veikalu tīkls Baltijas valstīs, iegādājas vienu no Baltijā vadošajiem interneta mazumtirdzniecības uzņēmumiem "1A Group", teikts kompānijas paziņojumā.
 
21.jun
Francijas un Vācijas rosinātais eirozonas budžets, kas iecerēts 19 dalībvalstu valūtas bloka stiprināšanai, var nozīmēt Eiropas Savienības (ES) beigas, ja tādējādi tiks atņemti resursi visu ES dalībvalstu kopīgajam budžetam, ceturtdien brīdināja Polija.
 
21.jun
Saeima šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Darba likumā, kuri paredz par virsstundu darbu maksāt 50%, ja tiek slēgta ģenerālvienošanās nozarē par atalgojumu.
 
21.jun
Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja Čeku spēles likumprojektu, kas paredz nākamā gada vasarā rīkot čeku loteriju.
 
21.jun
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls.
 
20.jun
Lētāka pārtika, mājsaimniecības preces un alkoholiskie dzērieni ir preces, kuras Baltijas valstu iedzīvotāji visvairāk iepērk ārzemēs. Pētījums par pārrobežu tirdzniecību Baltijas valstīs, kuru veikuši Nīderlandē dibinātais pētījumu institūts “Regionplan Policy Research” un profesionālo pakalpojumu kompānija “EY”, atklāj, ka vislielākās naudas summas tērē lietuvieši, savukārt latvieši un igauņi, kuri skaita laiku un izdevumus par degvielu, šādos braucienos tērē mazāk naudas.
 
20.jun
Līdz ar gaidāmajiem Līgo svētkiem šonedēļ, salīdzinot ar maiju, ir pieaudzis pieprasījums pēc alus. Analizējot pārdošanas datus par vairākiem gadiem, "AlkOutlet" secina, ka pieprasījums pēc latviešu iecienītā alkoholiskā dzēriena, Jāņiem tuvojoties, vidēji pieaug gandrīz trīs reizes jeb par 185 %.
 
20.jun
Mazāk nekā puse jeb 43% Latvijas iedzīvotāju neveic nekādus profilaktiskus pasākumus pasākumus, gatavojoties ceļojumam uz eksotiskajām valstīm vai jaunattīstības valstīm, kas var būt augsta riska galamērķi veselībai, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" 2018.gada rezultāti.
 
20.jun
Akciju sabiedrība Latvijas valsts meži (LVM) šomēnes valsts budžetā iemaksājusi miljardo eiro kopš aktīvas saimnieciskās darbības sākšanas 2000. gadā. Miljardais eiro iemaksāts, veicot 38 miljonu eiro maksājumu valsts budžetā par 2017. gadu.
 
20.jun
Dabas kataklizmu rezultātā nodarīto zaudējumu segšana no valdības budžeta nav labākais ceļš kā ieguldīt naudu, komentējot iespējamo palīdzību lauksaimniekiem saistībā ar ilgstošo sausumu pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
20.jun
Finansiālā atstumtība (financial exclusion) ir aktuāls temats arī šodien, kad, šķiet, ka ikvienam cilvēkam ir bankas konts. Patiesībā, pēc pasaules bankas datiem, Eiropā dzīvo 37 miljoni cilvēku, kuriem nav pieejas formālajai finanšu sistēmai un bankas pakalpojumiem. Izrādās, arī Latvijā bez bankas konta dzīvo aptuveni 10% iedzīvotāju.
 
20.jun
Latvijas ekonomiku virzīs procesu digitalizācija, trešdien Latvijas simtgadei veltītā starptautiskā biznesa foruma "Atklāj jaunas biznesa iespējas. Atklāj Latviju" norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
 
20.jun
Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eko osta" iesniedzis tiesā būvfirmas SIA "Skonto būve" maksātnespējas pieteikumu, lai piedzītu parādu par sniegtajiem pakalpojumiem 1,89 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja "Eko ostas" pārstāvis Kaspars Līcītis.
 
19.jun
AS "Latvijas gāzes" valdes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts Aigars Kalvītis, bet šā gada augustā valdi atstās valdes loceklis Aleksandrs Frolovs, teikts "Latvijas gāzes" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
 
19.jun
Latvija – 2018.gada 30.maijs – saskaņā ar BSA | The Software Alliance 2018.gada globālo programmatūru pētījumu, lai samazinātu kiberuzbrukumu risku un samazinātu zaudējumus, uzņēmumiem Latvijā nepieciešams izvērtēt, kādas programmatūras atrodas to datoros un likvidēt nelicencētas programmatūras.
 
19.jun
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.
 
19.jun
Latvijas zemeņu audzētāju cerības uz labu zemeņu ražu šogad sauso laika apstākļu dēļ nav attaisnojušās, un tā kā laika apstākļi negatīvi ietekmējuši audzētājus arī citās tuvējās valstīs, vietējās zemenes šogad maksā vairāk nekā pērn, atzina Latvijas Augļkopības asociācijas (LAA) pārstāve Renāte Kajaka.
 
19.jun
Lai arī pēdējo gadu laikā dzimumu līdztiesības jomā ir panākts ievērojams progress un aizvien vairāk sieviešu priekšroku dod karjerai STEM* jomā, tomēr vēl aizvien ir daudz darāmā. Šobrīd uzņēmumos un organizācijās vīriešu un sieviešu vienlīdzības principu ieviešana ir nepieciešamība, kas nodrošina viedokļu un prasmju daudzveidību.
 
19.jun
Lielākā daļa jeb 84,2% kā neatņemamu Līgo svētku tradīciju min svētku mielasta gatavošanu, kam 62,7% aptaujāto iedzīvotāju plāno tērēt līdz 40 eiro, liecina vietējā veikalu tīkla "top!" veiktā aptauja.
 
19.jun
Kamēr Krievijā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā, opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs aicinājis protestēt pret valdības plānoto pensionēšanās vecuma palielināšanu.