Vides darbi

15.jun 2017
Lai godātu Liepājas kā jūras un ostas pilsētas vēsturi un tradīcijas, 8. jūlijā Jūras svētku laikā jau otro gadu tiks rīkota "Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības".
 
15.mar 2017
Liepājas reģiona atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA Liepājas RAS uzņēmuma attīstības stratēģijā 2015.–2020. gadam izvirzījis vairākus stratēģiskos mērķus, tostarp sabiedrības iesaisti un izglītošanu, lai panāktu vides aizsardzības ilgtspējīgu attīstību, samazinot noglabājamo atkritumu daudzumu.
 
10.mar 2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nav izstrādājusi kvalitatīvu rīcībpolitiku klimata pārmaiņu samazināšanai. Šim nolūkam pieejamie līdzekļi tiek tērēti citām vajadzībām, kā arī ieguldīti arvien neefektīvākos projektos, secināts Valsts kontroles (VK) revīzijā "Vai klimata pārmaiņu samazināšanai paredzētie līdzekļi tiek plānoti un izlietoti efektīvi un atbilstoši normatīvo aktu prasībām?".
 
28.feb 2017
Lai Latvija sasniegtu mērķi, kas paredz pārstrādāt 50% sadzīves atkritumu, valstī jāturpina attīstīt atkritumu šķirošanas infrastruktūru un atkritumu pārstrādi. Tās ir rūpes ne tikai par vidi un tīru pasauli nākamajām paaudzēm, bet arī iespēja samazināt izmaksas, kas rodas, vedot atkritumu kalnus uz poligoniem. Eco Baltia grupā ietilpstošā vides apsaimniekošanas uzņēmuma Eco Baltia vide vadītājs Jānis Aizbalts intervijā Neatkarīgajai atklāj, kā atkritumu šķirošana ļauj samazināt maksu par atkritumu apsaimniekošanu.
 
23.jan 2017
Pļaviņu Hidroelektrostacijas (HES) teritorijā notikusi aptuveni divu kubikmetru eļļas noplūde no norakstīta lieljaudas transformatora, kas izraisījusi piesārņojumu un radījusi apdraudējumu videi, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.
 
13.jan 2017
Gada laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs saražo 312 kilogramu sadzīves atkritumu jeb teju kilogramu dienā. No tiem šķiroti un pārstrādāti tiek vien 15 %. Pārējos apglabā zemē atkritumu poligonos, kur tie gulēs simtiem un tūkstošiem gadu, ražojot videi kaitīgās siltumnīcu gāzes. Lūk, daži vienkārši padomi, kā ikdienā samazināt atkritumu daudzumu – skaidro atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Ragn-Sells vadības pārstāve Inese Letinska.
 
9.dec 2016
Pēdējo divu gadu laikā iedzīvotāju skaits, kas šķiro atkritumus, ir audzis. AS “Latvijas Zaļais punkts ” un pētījuma centra “SKDS” veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijā šķiro teju puse jeb 45% iedzīvotāju. Visvairāk atkritumus šķiro Vidzemes reģiona iedzīvotāji – 55%, bet vismazāk –Rīgas iedzīvotāji – tikai 35%. Audzis arī to iedzīvotāju skaits, kuri būtu gatavi šķirot savus atkritumus, ja vien šāda iespēja būtu, tā norādījuši 70%.
 
22.nov 2016
Aicinot autovadītājus saudzēt dabu un taupīt dabas resursus, AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA „Narvesen Baltija” un auto preču vairumtirdzniecības uzņēmumu SIA „Getz Nordic” jau ceturto gadu organizē akciju „Dod kannai otru iespēju!”. Akcija norisinās no 21.novembra līdz 2017.gada 28.februārim. Autovadītāji,kuri nodos tukšo vējstikla šķidruma kannu speciālajā konteinerā “Neste”degvielas uzpildes staciju“Narvesen” tirdzniecības vietās, varēs piedalīties loterijā.
 
22.mai 2016
Iedzīvotāji labprāt vēlas iesaistīties atkritumu šķirošanā un labprāt to darītu, ja tas būtu pietiekami ērti, intervijā aģentūrai LETA atzina Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova.
 
17.mai 2016
Bieži vien Rīgas pilsētas iedzīvotāji veic dzīvokļa remontu vai visai vismaz lielgabarīta mēbeļu pārkārtošanu (piemēram, virtuves skapju, plauktu un iekārtu nomaiņu): cilvēki atbrīvojas no vecām un nevajadzīgām lietām – tajā skaitā arī lielgabarītu atkritumiem. Ārā tiek mesti veci dīvāni, matrači, plaukti, kā arī remonta laikā radušies būvgruži, informē portāls info.riga.lv.
 
15.mai 2016
Nedrukājot un nepavairojot papīra formāta dokumentus, bet parakstot tos digitāli, izmantojot drošu elektronisko parakstu, ko izsniedz "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), pērn saudzēti 1780 koki, aplēsuši LVRTC pārstāvji.
 
14.apr 2016
Latvijai būtu jāseko Igaunijas un Lietuvas piemēram un jāievieš dzērienu iepakojuma depozīta sistēma ar mērķi veicināt iepakojuma efektīvāku savākšanu un nenokļūšanu atkritumos dabā, secināts bezalkoholisko dzērienu ražotāja SIA "Cido grupa" un tirgus izpētes centra SKDS veiktajā 1005 iedzīvotāju aptaujā.
 
11.apr 2016
Sabiedrības iniciatīvu portālā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, lai pieņemtu stingru ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) audzēšanu reglamentējošu likumu.
 
4.apr 2016
Ik gadu Daugavā tiek ievietotas 400 mākslīgās zivju nārsta ligzdas, kurās labvēlīgos apstākļos tiek iznērsti vismaz 20 miljoni ikru. Tuvojoties zivju nārsta periodam, sadarbībā ar biedrību "Mēs zivīm" šīs ligzdas arī šogad izgatavoja "Latvenergo" koncerna darbinieki un klienti, aģentūru LETA informēja "Latvenergo".
 
24.mar 2016
Intervija ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktori Rudīti Veseri.
 
21.mar 2016
22.marts pasaulē ir noteikts kā Pasaules ūdens diena, kurā ikviens ir aicināts novērtēt dzeramo ūdeni kā savas valsts dabas vērtību, it īpaši ņemot vērā, ka arvien vairāk pasaulē pieaug reģioni, kuros izsīkst dzeramā ūdens resursi.
 
13.mar 2016
No vides aizsardzības nozarēm 2014.gadā visvairāk līdzekļu Latvijā tika tērēts ūdens resursu aizsardzībai, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Latvijas statistikas gadagrāmatā apkopotā informācija.
 
10.mar 2016
Ierēdņi attaisno kavēšanos ar prasību izvirzīšanu Eiropas Savienības fondu naudas apguvei, jo tika rakstīti ārkārtīgi pareizi naudas apguves noteikumi, kas tagad jau gandrīz gatavi un nodoti valdībai apstiprināšanai. Tomēr uzņēmējos bažas rada vides jautājumu risināšanai domāto dokumentu projektu prasības, uz kurām uzmanību vērš Eco Baltia uzņēmumu grupas valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.
 
7.mar 2016
Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) portālā "manabalss.lv" iesniegusi iniciatīvu par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā un aicina to parakstīt ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp Latvijas putnu labklājība.
 
2.mar 2016
Pašreizējais ziemāju stāvoklis visā Latvijā kopumā ir labs, savukārt agronomu apsekojumi liecina, ka ziemāji - rudzi, kvieši, tritikāle, rapsis - vislabāk pārziemojuši Kurzemē un Zemgalē, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) eksperts Oskars Balodis.
 
29.feb 2016
Latvijas vēsturē vēl nekad nav fiksētas radona gāzes izraisītas problēmas – pārsniegts dabiskais radiācijas starojums dzīvojamajās mājās un ar to saistītas veselības problēmas iedzīvotājiem. Tomēr vides institūcijas gadu no gada turpina tērēt savus un svešus līdzekļus radona pētīšanai.
 
28.feb 2016
Lai uzlabotu Baltijas jūras vides stāvokli, ar jau esošajiem pasākumiem nebūs gana, tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir apzinājusi papildu pasākumu kopumu, kam būs nepieciešams arī papildu finansējums 212 miljonu eiro apmērā.