Vides darbi

Sadarbībā ar

23.janvāris, 16:14 Pļaviņu Hidroelektrostacijas (HES) teritorijā notikusi aptuveni divu kubikmetru eļļas noplūde no norakstīta lieljaudas transformatora, kas izraisījusi piesārņojumu un radījusi apdraudējumu videi, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča. Vairāk »
 
13.janvāris, 16:38 Gada laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs saražo 312 kilogramu sadzīves atkritumu jeb teju kilogramu dienā. No tiem šķiroti un pārstrādāti tiek vien 15 %. Pārējos apglabā zemē atkritumu poligonos, kur tie gulēs simtiem un tūkstošiem gadu, ražojot videi kaitīgās siltumnīcu gāzes. Lūk, daži vienkārši padomi, kā ikdienā samazināt atkritumu daudzumu – skaidro atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Ragn-Sells vadības pārstāve Inese Letinska. Vairāk »
 
9.decembris 2016, 10:56 Pēdējo divu gadu laikā iedzīvotāju skaits, kas šķiro atkritumus, ir audzis. AS “Latvijas Zaļais punkts ” un pētījuma centra “SKDS” veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijā šķiro teju puse jeb 45% iedzīvotāju. Visvairāk atkritumus šķiro Vidzemes reģiona iedzīvotāji – 55%, bet vismazāk –Rīgas iedzīvotāji – tikai 35%. Audzis arī to iedzīvotāju skaits, kuri būtu gatavi šķirot savus atkritumus, ja vien šāda iespēja būtu, tā norādījuši 70%. Vairāk »
 
22.novembris 2016, 13:43 Aicinot autovadītājus saudzēt dabu un taupīt dabas resursus, AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA „Narvesen Baltija” un auto preču vairumtirdzniecības uzņēmumu SIA „Getz Nordic” jau ceturto gadu organizē akciju „Dod kannai otru iespēju!”. Akcija norisinās no 21.novembra līdz 2017.gada 28.februārim. Autovadītāji,kuri nodos tukšo vējstikla šķidruma kannu speciālajā konteinerā “Neste”degvielas uzpildes staciju“Narvesen” tirdzniecības vietās, varēs piedalīties loterijā. Vairāk »
 
22.maijs 2016, 21:00 Iedzīvotāji labprāt vēlas iesaistīties atkritumu šķirošanā un labprāt to darītu, ja tas būtu pietiekami ērti, intervijā aģentūrai LETA atzina Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova. Vairāk »
 
17.maijs 2016, 22:55 Bieži vien Rīgas pilsētas iedzīvotāji veic dzīvokļa remontu vai visai vismaz lielgabarīta mēbeļu pārkārtošanu (piemēram, virtuves skapju, plauktu un iekārtu nomaiņu): cilvēki atbrīvojas no vecām un nevajadzīgām lietām – tajā skaitā arī lielgabarītu atkritumiem. Ārā tiek mesti veci dīvāni, matrači, plaukti, kā arī remonta laikā radušies būvgruži, informē portāls info.riga.lv. Vairāk »
 
15.maijs 2016, 16:40 Nedrukājot un nepavairojot papīra formāta dokumentus, bet parakstot tos digitāli, izmantojot drošu elektronisko parakstu, ko izsniedz "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), pērn saudzēti 1780 koki, aplēsuši LVRTC pārstāvji. Vairāk »
 
14.aprīlis 2016, 22:20 Latvijai būtu jāseko Igaunijas un Lietuvas piemēram un jāievieš dzērienu iepakojuma depozīta sistēma ar mērķi veicināt iepakojuma efektīvāku savākšanu un nenokļūšanu atkritumos dabā, secināts bezalkoholisko dzērienu ražotāja SIA "Cido grupa" un tirgus izpētes centra SKDS veiktajā 1005 iedzīvotāju aptaujā. Vairāk »
 
11.aprīlis 2016, 21:40 Sabiedrības iniciatīvu portālā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, lai pieņemtu stingru ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) audzēšanu reglamentējošu likumu. Vairāk »
 
4.aprīlis 2016, 23:22 Ik gadu Daugavā tiek ievietotas 400 mākslīgās zivju nārsta ligzdas, kurās labvēlīgos apstākļos tiek iznērsti vismaz 20 miljoni ikru. Tuvojoties zivju nārsta periodam, sadarbībā ar biedrību "Mēs zivīm" šīs ligzdas arī šogad izgatavoja "Latvenergo" koncerna darbinieki un klienti, aģentūru LETA informēja "Latvenergo". Vairāk »
 
24.marts 2016, 11:37 Intervija ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktori Rudīti Veseri. Vairāk »
 
21.marts 2016, 22:50 22.marts pasaulē ir noteikts kā Pasaules ūdens diena, kurā ikviens ir aicināts novērtēt dzeramo ūdeni kā savas valsts dabas vērtību, it īpaši ņemot vērā, ka arvien vairāk pasaulē pieaug reģioni, kuros izsīkst dzeramā ūdens resursi. Vairāk »
 
13.marts 2016, 9:00 No vides aizsardzības nozarēm 2014.gadā visvairāk līdzekļu Latvijā tika tērēts ūdens resursu aizsardzībai, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Latvijas statistikas gadagrāmatā apkopotā informācija. Vairāk »
 
10.marts 2016, 15:00 Ierēdņi attaisno kavēšanos ar prasību izvirzīšanu Eiropas Savienības fondu naudas apguvei, jo tika rakstīti ārkārtīgi pareizi naudas apguves noteikumi, kas tagad jau gandrīz gatavi un nodoti valdībai apstiprināšanai. Tomēr uzņēmējos bažas rada vides jautājumu risināšanai domāto dokumentu projektu prasības, uz kurām uzmanību vērš Eco Baltia uzņēmumu grupas valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs. Vairāk »
 
7.marts 2016, 21:50 Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) portālā "manabalss.lv" iesniegusi iniciatīvu par mežizstrādes miera periodu putnu ligzdošanas laikā un aicina to parakstīt ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp Latvijas putnu labklājība. Vairāk »
 
2.marts 2016, 22:20 Pašreizējais ziemāju stāvoklis visā Latvijā kopumā ir labs, savukārt agronomu apsekojumi liecina, ka ziemāji - rudzi, kvieši, tritikāle, rapsis - vislabāk pārziemojuši Kurzemē un Zemgalē, aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju centra (LLKC) eksperts Oskars Balodis. Vairāk »
 
29.februāris 2016, 10:13 Latvijas vēsturē vēl nekad nav fiksētas radona gāzes izraisītas problēmas – pārsniegts dabiskais radiācijas starojums dzīvojamajās mājās un ar to saistītas veselības problēmas iedzīvotājiem. Tomēr vides institūcijas gadu no gada turpina tērēt savus un svešus līdzekļus radona pētīšanai. Vairāk »
 
28.februāris 2016, 12:40 Lai uzlabotu Baltijas jūras vides stāvokli, ar jau esošajiem pasākumiem nebūs gana, tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir apzinājusi papildu pasākumu kopumu, kam būs nepieciešams arī papildu finansējums 212 miljonu eiro apmērā. Vairāk »
 
19.februāris 2016, 18:34 Puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā šķiro atkritumus, lielākoties baterijas, akumulatorus, papīru, kartonu un stiklu. Lai gan katrs otrais aptaujātais pievērš uzmanību arī elektroierīču nodošanai, 64% Latvijas iedzīvotāju mājās glabā nolietotās mazās elektroiekārtas – mobilos telefonus, matu fēnus, tējkannas un gludekļus, liecina AS Latvijas Zaļais punkts un Rimi veiktā aptauja. Tāpēc, sākot ar šo nedēļu, 30 Rimi veikalos visā Latvijā būs iespējams nodot nevajadzīgo un veco elektrotehniku, informē Latvijas Zaļais punkts. Vairāk »
 
5.februāris 2016, 13:20 Lai varētu atjaunot, tajā skaitā siltināt, padomju gados uzbūvētās daudzdzīvokļu ēkas, ir nodibināts finanšu piesaistes fonds LABEEF (Latvian Baltic Energy Efficiency Facility), kura pārstāvji preses konferencē klāstīja, ka darbības sākumā plānots piesaistīt investīcijas 20 miljonu eiro apmērā un par šo naudu pirmajos trīs gados atjaunot 80 ēkas Latvijā. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers