Reģionos: Liepājas RAS palīdz sabiedrībai dzīvot zaļāk 3 komentāri
 
Reģionos

Liepājas RAS palīdz sabiedrībai dzīvot zaļāk

 
VIDES AIZSARDZĪBA. Poligons Ķīvītes Liepājas reģiona iedzīvotājiem piedāvā izmantot labiekārtotu dalīto atkritumu savākšanas laukumu, uz kuru privātpersonas bez maksas var atvest šķirotus atkritumus / Publicitātes foto

Liepājas reģiona atkritumu apsaimniekošanas centrs SIA Liepājas RAS uzņēmuma attīstības stratēģijā 2015.–2020. gadam izvirzījis vairākus stratēģiskos mērķus, tostarp sabiedrības iesaisti un izglītošanu, lai panāktu vides aizsardzības ilgtspējīgu attīstību, samazinot noglabājamo atkritumu daudzumu.

Liepājas RAS poligonā Ķīvītes ievieš tādas atkritumu apsaimniekošanas tehnoloģijas, kas palīdz apstrādāt atkritumus videi draudzīgā veidā un samazināt apglabājamo atkritumu apjomu. Tāpat, lai sasniegtu izvirzītos mērķus, Liepājas RAS sabiedrības vides izglītošanā aktīvi sadarbojas gan ar reģionā strādājošajiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem, gan izveidojis Liepājas izglītības pārvaldē akreditētu interešu izglītības programmu Vides skola, kas piedāvā interesentiem apgūt jaunas zināšanas par vides saudzēšanu un ekoloģisku dzīvesveidu, akcentējot tieši atkritumu apsaimniekošanas jomu.

Vides skolā tiek organizētas ekskursijas un nodarbības dažāda vecuma bērnu un jauniešu grupām un iepazīstina ar Liepājas reģiona atkritumu saimniecību, dalīto atkritumu vākšanu gan teorijā, gan izglītojošās spēlēs.

Liepājas RAS īstenotie vides izglītības pasākumi vairo sabiedrības izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, par ko liecina pieaugošais iedzīvotāju pieprasījums pēc atkritumu šķirošanas konteineriem, kā arī šķiroto atkritumu savākšanas laukuma izmantošana poligonā Ķīvītes.

Poligons Ķīvītes Liepājas reģiona iedzīvotājiem piedāvā izmantot labiekārtotu dalīto atkritumu savākšanas laukumu, uz kuru privātpersonas bez maksas var atvest šķirotus atkritumus - papīru, kartonu, plastmasas pudeles, citu plastmasu, pudeļu un logu stiklu, metālu, bīstamos atkritumus, elektropreces, lielizmēra sadzīves atkritumus, vieglo automobiļu riepas, tekstilu, zaļos jeb dārzu un parku atkritumus.

Dalīto atkritumu savākšanas sistēma domāta, lai dalīti savāktu dažādu veidu atkritumus, kas ļauj savākt atkritumus atsevišķos konteineros jau pie šo atkritumu rašanās vietām. Sašķirotos atkritumus var vieglāk pāršķirot un pārstrādāt atkarībā no to veidiem, savukārt iedzīvotājiem šķirošana ļauj samazināt izdevumus par sadzīves atkritumu izvešanu.

Apstākļos, kad resursu patēriņš pasaulē pieaug un krājumi izsīkst, aizvien nepieciešamāk ir jauno izstrādājumu ražošanai izmantot jau izmantotas izejvielas. Atkritumu šķirošana un pārstrāde ļauj samazināt atkritumu poligonos noglabāto atkritumu daudzumu un padarīt tīrāku apkārtējo vidi.Komentāri [3]
#
pūce 25.marts 2017 1:15 atbildēt
...i netaisos šķirot !Ja atkritumu firmas grib pelnīt,tad ,lai arī paši šķiro! Ha...atraduši muļķīšus,kas viņiem sašķiros un vēl arī samaksās par izvešanu.Man par šķirošanu neviens nemaksā un arī izdevumi par sadzīves atkritumu izvešanu netiek samazināti,bet ,gan, maksa tikai pieaug...un zaļāki mēs arī tāpēc nekļūsim,bet firmas ,gan ,dzīvos zaļāk.
 
#
zix 25.marts 2017 1:04 atbildēt
Reiz gribēju izmest lielas stikla lauskas konteinerā,kas domāta stikliem,bet nekā...tajos mazajos bezdeļcaurumos lielākus stikla gabalus iebāzt nevar un tāpēc visu sametu kopējā atkritumu konteinerī.Kāda jēga no šādiem konteineriem? Ak,jā...savs labums ir bomžiem,kuri no tā ķeksē pudeles ārā.
 
#
=) 23.marts 2017 20:42 atbildēt
tas tikai palielina slodzi uz tā jau nabadzīgās tautas daļu, kas maksā pr atkritumu izvešanu. un ar zaļumiem tur nekāda sakara - labi zināms ka par plastikāta izvešanu maksājam mēs - pēc tam atkritumu firma tās pet pudeles pārdod - bet par izvešanu ir jāmaksā tāpat - pārējie atkritumi tāpat vienā kaudzē nokļūst.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers