Latvijā: Savākti nepieciešamie paraksti iniciatīvai par stingri reglamentētu ĢMO audzēšanu Latvijā 5 komentāri
 
Latvijā

Savākti nepieciešamie paraksti iniciatīvai par stingri reglamentētu ĢMO audzēšanu Latvijā

 
f64.lv

Sabiedrības iniciatīvu portālā savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, lai pieņemtu stingru ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) audzēšanu reglamentējošu likumu.

Iniciatīva portālā tika ievietota 2014.gada jūnijā, un tās pieteicēja bija Solveiga Strauberga.

Toreiz viņa norādīja, ka jau vairākus gadus Latvijā tirgo ģenētiski modificētus pārtikas produktus, tomēr par ĢMO audzēšanu Latvijā izlemjot pašvaldības un paši ĢMO ražotāji. Līdz ar to tika pieprasīts pieņemt likumu, kurš stingri reglamentētu ĢMO audzēšanu Latvijā.

Iniciatīvas pieteicēja pieprasīja pieņemt likumu, kurš Latvijā atļautu audzēt tikai ne ģenētiski modificētas kultūras, arī ievest un tirgot varētu tikai ģenētiski nemodificētas sēklas.

Likumam būtu jāattiecas gan uz Latvijā, gan ārvalstīs reģistrētiem uzņēmumiem un personām. Likumā būtu jāiekļauj prasība visiem tirgotājiem obligāti un ļoti redzamā veidā norādīt, ja kādā produktā vai tā sastāvā ir izmantoti ĢMO, uz sēklu paciņām precīzi norādīt to izcelsmi ar atzīmi, ka tās nav ĢMO. Par likuma pārkāpšanu būtu nosakāms atbilstošs sods gan audzētājiem, gan tirgotājiem. Ienākumus no šiem sodiem vajadzētu ieskaitīt Ģimenes valsts pabalstu budžetā.

Komentāri [5]
#
Raimonds 11.aprīlis 2016 21:58 atbildēt
Latvijas kliķe gatavojas parakstīt Transatlantijas līgumu un tas nozīmē, ka te no ASV straumēm plūdīs GMO produkti, tāpēc jau tagad var teikt, ka visa šī iniciatīva ir kaķim uz astes. Te cilvēku interesēm tiek spļauts virsū, Saeimas deputāti skatās tikai uz savu kabatu. Un to var brīvi darīt, jo ne par vienu savu lēmumu neviens deputāts šo 25 gadu laikā nav atbildējis.
 
#
konkurence latvijas deputatu starpa » Raimonds 12.aprīlis 2016 0:10 atbildēt
latvijas deputatu starpa tacu nikna konkurence par iespeju 4 julija asv vestniecibas seta nobaudit bezmaksas picas skeliti un izdzert bezmaksas patiesibas dzeriena coca -colas bundzinu !
 
#
Joņs 11.aprīlis 2016 21:42 atbildēt
Idiotu bars!!!! Tie ĢMO ir vispār jāaizliedz!!!!!!!!
 
#
nevar aizliegt » Joņs 12.aprīlis 2016 0:08 atbildēt
strategiskais partneris asv liks mulku zemei pirkt GMO seklas un partiku !
 
#
āpsi » Joņs 12.aprīlis 2016 5:20 atbildēt
vai u vispār zini, kas ir ĢMO?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers