Kultūra / Jaunākais

Meži un Baltijas jūras piekraste- lielākās dabas vērtības Latvijā [2]

Lai noskaidrotu, kāda ir Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Latvijas dabu un tās saglabāšanu, Pasaules Dabas Fonds (PDF) sadarbībā ar Kantar TNS ir veicis pētījumu “Latvijas daba un tās aizsardzība”. Vairāk »
 

Jākobs Vegēliuss: Necenšos sekot, kādi ir modes virzieni [1]

Jākoba Vegēliusa – internacionālā bestsellera Kapteiņa pērtiķis autora – viesošanās Rīgā apliecināja to, ka arī literatūras jomā Latvija aizvien mazāk līdzinās provincei. Mūsu bērni lasa to, kas ir aktuāls pārējā pasaulē, atzīti autori uzstājas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un tiek uzņemti ne mazāk silti kā citur. Apgādā Zvaigzne ABC šoruden izdotajai Rutes Lediņas tulkotajai grāmatai ir vērts pievērst uzmanību arī tāpēc, ka tā nav klasiska bērnu vai jauniešu grāmata. Drīzāk ģimenē lasāma dēku grāmata, jo pasaules pieredze liecina – par Sallijas Džounsas dēkām jūsmo lieli un mazi, jauni un veci. Šajā darbā ir pārdomāts viss, sākot no paša autora rūpīgi grafikas tehnikā darinātajām ilustrācijām, beidzot ar rindstarpām, kas atvieglo lasīšanu un iedrošina to darīt mazos lasītājus, radot viņos mūsdienās tik nepieciešamo ticības sajūtu – jā, es spēju izlasīt šo biezo grāmatu. Vairāk »
 

Andžejs Grauds. Bungu spēles mākslas sludinātājs

Pēdējā laikā aizvien biežāk lielajos publiskos pasākumos kā viens no izklaides programmas elementiem ir bundzinieku grupu uzstāšanās. Tas nav pārsteigums: izklausās un izskatās efektīgi, turklāt bungu spēles lietpratēji nav jāmeklē pa malu malām, tos lielā skaitā var piedāvāt Andžeja Grauda bungu skola. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers