Kultūra / Jaunākais

Bērnu grāmatu ilustrācijas stāsta vairāk, nekā iedomājamies

Līdz 28. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāma izglītojoša izstāde Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam. Jau zināms, ka rudenī un nākamajā ziemā izstāde aizceļos uz Saldu, Liepāju, Preiļiem, Madonu. Latvijas bibliotēkas par izstādes izvietošanu pilsētās un novados var interesēties Izraēlas vēstniecībā. Vairāk »
 

Viesturs Kairišs: Latgaliešu kultūra nav nezāle, kas jāizravē [11]

Latvijā jau ir sākušies Latgales kongresa simtgadei veltītie pasākumi, kas kulmināciju sasniegs nākamajā nedēļā ar koncertu, ekumēnisku dievkalpojumu, svētku gājienu, Latgales simtgades kongresu jeb 4. pasaules latgaliešu saietu un Latgaliešu valodu nakti. Šo pasākumu rīkošanā iesaistīts arī režisors Viesturs Kairišs, kura dzimta saistīta ar Latgali, kurš pirms pāris gadiem uzņēmis dokumentālu filmu par Latgali Pelikāns tuksnesī, saņēmis latgaliešu kultūras balvu Boņuks. Vairāk »
 

Ticējumi, kam šodien jāpievērš liela uzmanība [4]

Šodien Latvijā tiek svinēta Ūsiņa diena jeb Jurģi. Senie latvieši uzskatīja, ka ar šo dienu sākas vasara. Šajā dienā parasti pirmo reizi pēc ziemas lopi tika laisti ganībās. Tas tika atzīmēts ar rumulēšanos - aplaistīšanos ar ūdeni. Vairāk »
 
 

Izglītība & Karjera

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers